strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Strona główna działu

The Amulet of Power
The Lost Cult
The Man of Bronze

TR Movie 1 - Stern
TR Movie 1 - Odom
TR Movie 2 - Stern
TR Movie 2 - Krulik

Ten Thousand Immortals
Blade of Gwynnever
Path of the Apocalypse

Wsród wielu produktów z logo Tomb Raider na uwagę zasługują książki, opisujące przygody Lary Croft. Z okazji wydania latem 2003 roku gry "TR: The Angel of Darkness", Eidos podpisał umowę z wydawnictwem Del Rey na publikację książkowej trylogii TR. Powieści zostały napisane przez trzech niezależnych pisarzy, którzy mieli za zadanie opisać przygody Lary, nigdy wcześniej nie ukazywane w grach, komiksach czy też w filmach. Żadna z tych trzech książek nigdy nie ukazała się w języku polskim. Prócz angielskiego oryginału, dostępny jest m.in. przekład niemiecki, francuski i hiszpański.

Wykaz trzech książek wchodzących w skład trylogii TR:Prócz trylogii książkowej TR, istnieją cztery powieści napisane na podstawie scenariuszy dwóch filmów kinowych z Angeliną Jolie w roli głównej. Scenariusz każdego z obu filmów został przelany na papier przez Dave'a Sterna. Ponadto książki napisane na podstawie TR Movie 1 oraz Kolebki Życia, ukazały się także w wersji dla dzieci - z wkładką z fotografiami z filmów wewnątrz publikacji. W Polsce ukazały się obie książki Sterna oraz książkowa Kolebka Życia w wersji dla dzieci.

Wykaz czterech książek napisanych na podstawie filmów:Po wielu latach przerwy powrócono do wydawania powieści z przygodami Lary Croft. W 2014 roku ukazała się książka Tomb Raider: The Ten Thousand Immortals, której akcja jest umiejscowiona pomiędzy grą Tomb Raider z 2013 roku, a pierwszą regularną serią komiksową wydawnictwa Dark Horse. Z kolei druga powieść tych samych autorów pt. Lara Croft and the Blade of Gwynnever rozgrywa się w starej linii czasowej klasycznej postaci Lary Croft. W 2018 roku pojawiła się książka Shadow of the Tomb Raider: Path of the Apocalypse, której akcja rozgrywa się pomiędzy wydarzeniami z gry Shadow of the Tomb Raider.

Wykaz trzech książek wydanych w epoce reboota: