strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Strona główna działu
-> Trailery

Epizody
-> Keys To The Kingdom
-> Revenge Of The...
-> Angel Spit
-> Legacy
-> Pre-Teen Raider
-> Raising Thaumopolis
-> A Complicated Woman

Tłumaczenie dialogów
Ricardo Sanchez - wywiad

• Keys To The Kingdom (odc. łączone 1-3)

Premiera: 10-13 lipca 2007
Scenariusz: Peter Chung
Rysunki: Peter Chung


Lara zostaje wplątana w sieć religijnych intryg i zabójstw, kiedy zamordowany podczas swojego wykładu zostaje archeolog, który twierdzi, że odkrył sposób na przywracanie do życia zmarłych. W odcinku pojawia się Ankh, amulet, który przywraca do życia boga egipskiego, Ozyrysa. Zamierza on dostać się do Pleromy, mistycznej krainy, w której przebywają inni bogowie z różnych mitologii. Przeszkodzić mu chce Kabała, organizacja składająca się z przywódców największych religii na świecie, którzy chcą przejąć Ankh Ozyrysa. W wyniku wielu zdarzeń Lara Croft trafia do Pleromy, gdzie staje oko w oko ze starożytnymi bogami.

• Revenge Of The Aztec Mummy (odc. 4)

Premiera: 19 lipca 2007
Scenariusz: Brian Pulido
Rysunki: David Alvarez


Wszystko zaczyna się, kiedy Lara Croft spotyka wskrzeszoną Moctezumę - aztecką mumię. Niejaki archeolog Zoltan, wraz ze swoim pomocnikiem Rodrigo, chce odnaleźć klejnot zwany Szkarłatnym Skarabeuszem, ukryty w sarkofagu Moctezumy. Okazuje się, że Rodrigo jest zdrajcą - należy do organizacji, która chce wskrzesić starożytną mumię i odnowić aztecki sposób składania ofiar. Lara Croft musi mu przeszkodzić w tych planach, jednocześnie uciekając przed przebudzonym Moctezumą. Odcinek jest bardzo humorystyczny, narysowany w stylu kreskówek Hanna-Barbera.

• Angel Spit (odc. łączone 5-6)

Premiera: 26/31 lipca 2007
Scenariusz: Warren Ellis
Rysunki: Cully Hamner


Lara Croft udaje się na Antarktydę w poszukiwaniu tajemniczej substancji, która może leczyć każdą chorobę. Znajduje się ona w tzw. Anielskich Kamieniach, które w XIX wieku zostały odnalezione przez polarników. Większość z nich zginęła podczas misji, jednak Larze udaje się odnaleźć dziennik spisany przez jedynego ocalałego. Znajduje także pradawną, kontrowersyjną mapę Piri Reisa z 1513 roku i w ten sposób lokalizuje miejsce, gdzie znajduje się więcej tej substancji, która może posłużyć firmom farmaceutycznym do wytworzenia skutecznego leku. Po dotarciu na Antarktydę bohaterka przekonuje się czym tak naprawdę są Anielskie Kamienie.

• Legacy (odc. 7)

Premiera: 2 sierpnia 2007
Scenariusz: Brian Pulido
Rysunki: Ivan Reis


Poszukiwania starożytnego Berła Khana, doprowadzają Larę Croft do zaginionego klasztoru Gompa, w którym musi stoczyć walkę z armią potworów pół-ludzi. Bohaterkę śledzi jej przyjaciółka, Abigale Butterworth, która również chce przeżyć emocjonującą przygodę. Niestety szybko wpada w poważne tarapaty. Kapłan zakonu chce przemienić ją w krwiożerczego potwora, a wszystko to na oczach panny Croft. By zrealizować swój cel, kapłan używa Berła Khana. Lara musi uratować przyjaciółkę i odebrać mu Berło. W przeciwnym razie mnisi zakonu Gompa na zawsze będą przemienieni w pół-ludzi. Odcinek jest stylizowany na starą kreskówkę, przypomina przygody Scooby-Doo.

• Pre-Teen Raider (odc. 8)

Premiera: 9 sierpnia 2007
Scenariusz: Gail Simone
Rysunki: Six Point Harness


Lara Croft nie była światowej sławy archeologiem od zawsze. Zobacz jak dwunastoletnia Lara zdobywa umiejętności we wczesnych latach pobytu w akademii. Odcinek opowiada o Sztylecie Xiteranu, artefakcie, który niegdyś odkrył ojciec słynnej pani archeolog, a następnie przekazał jako dar szkole, w której uczy się jego córka. Croft, kochająca takie błyskotki, postanawia odebrać dyrektorce ten artefakt. W nocy zakrada się do szkoły, ucieka przed pilnującym psem oraz woźnym. Włamuje się do pilnie strzeżonego pomieszczenia i robi na złość "ukochanej" pani dyrektor.

• Raising Thaumopolis (odc. 9)

Premiera: 16 sierpnia 2007
Scenariusz: Michael A. Stackpole
Rysunki: Louie Del Carmen


Lara Croft próbuje odszukać pradawne, zatopione miasto Thaumopolis. Z pomocą przychodzi do niej niejaki Anton Cooper, który ostrzega Larę przed Przymierzem Wolności. Organizacja ta chce odnaleźć zaginioną zbrojownię Thaumopolis i wejść w posiadanie destruktywnej broni. Croft musi rozwiązać trzy starożytne zagadki, aby mieć prawo do wielkiej nagrody, i tym samym przeszkodzić Madisonowi, najemnikowi wysłanemu przez Przymierze Wolności. Kto pierwszy rozwiąże trzy zagadki: zagadkę ziemskich żywiołów, kolorów widma oraz znaków zodiaku?

• A Complicated Woman (odc. 10)

Premiera: 13 listopada 2007
Scenariusz: Jim Lee, Christos N. Gage
Rysunki: Jim Lee, Wildstorm


W trakcie odkrywania starożytnego skarbu Perseusza, trzech łowców skarbów opowiada historię o tym, jak każdy z nich zabił Larę Croft. Wszystko zaczęło się miesiąc temu gdy panna Croft grała w kasynie z niejakim Atchersonem. Bohaterka powiedziała mężczyźnie, że zna lokalizację zaginionego skarbu Perseusza. Znajduje się on rzekomo we wraku zatopionego statku, Lusitanii, u wybrzeży Irlandii. Atcherson postanowił zdobyć skarb i jednocześnie pozbyć się konkurentki. Gdy wydawało mu się, że zabił Larę, zebrał ekipę by wydobyć z dna zatopioną Lusitanię. Jego dwóm najemnikom Lara także dała się we znaki. Każdy z nich był przekonany, że to właśnie on uśmiercił słynną podróżniczkę. Czy panna Croft odnajdzie skarb Perseusza czy też zgarnie go Atcherson wraz z najemnikami?