Pistolety (Dual Pistols)

Podstawowa broń, którą mamy już od samego początku gry. Skuteczna na słabych przeciwników, czyli np. na nietoperze, wilki, niedźwiedzie. W przeciwieństwie do pozostałych broni, nie ma ograniczenia amunicji. W TR: Anniversary klasyczne pistolety z TR1, czyli Browning Hi-Power, zostały zastąpione dwoma Coltami 45.


Magnum (Dual 50 Caliber Pistols)

Broń o wiele skuteczniejsza od zwykłych pistoletów. Niestety amunicja się szybko kończy. Skuteczna na krokodyle, pumy, mumie czy goryle.


Strzelba (Shotgun)

Broń potężna, jednak o dość małym zasięgu. Bardzo długo się przeładowuje i ma limit amunicji. W zamian za to otrzymujemy skuteczną broń na silniejszych przeciwników, takich jak mumie, goryle, tygrysy.


Uzi (Dual Mini SMGs)

Najsilniejsza broń w grze, niestety pojawia się dopiero pod koniec rozgrywki. Wystrzeliwuje ogromną ilość pocisków, przez co należy uważać na zapas amunicji, który szybko się kończy. Przydaje się do walki z trudniejszymi bossami, dlatego warto oszczędzać naboje.


Linka z hakiem

Dodatkowo w wyposażeniu Lary jest linka z hakiem, dzięki której możemy biegać po ścianie, bujać się na linie, przyciągać skrzynie lub inne obiekty.