Relikwie i Artefakty – za ich zdobycie odblokowują się najróżniejsze dodatki w grze (znajdziesz je w menu głównym – "Nagrody"). Za zdobycie Relikwii otrzymujemy nowe stroje dla Lary. Sekrety wystarczy znaleźć tylko raz - nawet w przypadku uśmiercenia Lary, ich stan zapisuje się automatycznie.

Kryształy – gdy pierwszy raz grasz w dany level, nie zobaczysz ich. Kiedy weźmiesz taki kryształ, usłyszysz najróżniejszego typu komentarze twórców na temat miejsca w którym się znajdujesz (komentują Toby Gard – projektant i główny twórca Tomb Raider 1, oraz Jason Botta, główny projektant Tomb Raider Anniversary).
-> Trick, by zobaczyć kryształy w każdym levelu, nie odblokowując ich: na ekranie startowym gry wybierz: Rozpocznij grę -> Powtórz poziom (jeśli tu już odblokowałeś jakieś levele) i włącz jakikolwiek level. Teraz wybierz: Opcje -> Grafika -> Znaczniki komentarzy i włącz je. Wyjdź do ekranu startowego i wgraj dowolny save – odtąd będziesz widział kryształy.
-> Aby odblokować kryształy normalnie, należy skończyć dany level oraz znaleźć wszystkie artefakty.

Limity amunicji - jeśli spotkasz się z tym, że Lara nie będzie chciała podnosić nabojów do danej broni, oznacza to, że masz maksymalną ilość amunicji.

Jeśli nie widzisz zwolnienia i rozmycia obrazu to znaczy, że w ustawieniach masz wyłączoną opcję Efekty pełnoekranowe. Jeżeli z jakichś powodów nie możesz ich włączyć - potraktuj szarże przeciwników po napełnieniu się paska agresji jako zwolnienie czasu.

by Groza
© WoTR 2007