W roku 1996 do sprzedaży trafiła pierwsza część serii Tomb Raider. Trójwymiarowa grafika i unikatowy system kontroli były prawdziwą rewolucją. Co więcej, graczom przedstawiona została niepowtarzalna, kobieca postać, z którą można się było związać emocjonalnie - Lara Croft. Oryginalny Tomb Raider sprzedał się w ponad siedmiu milionach kopii na całym świecie i wciąż wspominany jest jako absolutny klasyk i jedna z najlepszych gier typu action-adventure w historii. Był również wielkim hitem na konsolę PlayStation i zmienił sposób postrzegania gier wideo.

Aby uczcić i wspomnieć pierwszą część przygód Lary Croft, studio Crystal Dynamics przygotowało nową grę, inspirowaną wydarzeniami z Tomb Raider. Dzięki usprawnionemu silnikowi graficznemu gry Tomb Raider: Legenda, technologia, grafika i fizyka przenoszą wiekopomne dzieło Core Design w XXI wiek. Jednocześnie doskonała fabuła, oparta o poszukiwania mitycznego artefaktu - Sciona - gwarantuje niezapomniane przeżycia. Wkrocz z Larą w świat gry Tomb Raider: Anniversary i przeżyj mrożącą krew w żyłach przygodę!

Charakterystyczne cechy
- Kolejna odsłona bestsellerowej serii Tomb Raider, inspirowana pierwszą częścią przygód Lary Croft.
- Niesamowita grafika, dzięki usprawnionemu silnikowi gry Tomb Raider: Legenda.
- Korzystaj ze zwinności, siły i gadżetów dzielnej pani archeolog.
- Interaktywne lokacje na całym świecie - m.in. w Peru, Grecji i Egipcie. Miejsca znane z oryginalnego Tomb Raidera i zupełnie nowe!
- Nowe, mroczne sekrety i tajemnice.
- Niesamowite starcia z przeciwnikami - walcz z wrogami nadnaturalnymi, wilkami, niedźwiedziami, krokodylami, a nawet przerażającym Tyranozaurem.

Więcej informacji na World of Tomb Raider w dziale Tomb Raider Anniversary.