OBSADA // SPOTKANIE Z K. GORCZYCĄ // WYWIAD Z K. GORCZYCĄ // RECENZJASPOTKANIE Z KAROLINĄ GORCZYCĄ


Tomb Raider to pierwsza część serii, która doczekała się pełnej polskiej lokalizacji, czyli dubbingu. Głos Lary Croft w rodzimej wersji należy do utalentowanej, młodej aktorki, Karoliny Gorczycy. Mogliśmy ją zobaczyć w wielu filmach, m.in. w "Ostatniej Akcji", "Porze Mroku", "Miłości na wybiegu", "Skrzydlatych Świniach", "Huśtawce". Widzowie telewizyjni znają aktorkę z seriali "Czas Honoru", "Majka", "Usta Usta".

12 marca 2013 roku mieliśmy okazję poznać aktorkę osobiście. Spotkanie odbyło się w Empiku Junior w Warszawie przy ulicy Marszałkowskiej. Punktualnie o godzinie 18 na scenie pojawiła się Karolina wraz z Piotrem Gnypem, redaktorem naczelnym Gadżetomanii. Na miejsce przybyła liczna publiczność - ponad 70 osób. Nie zabrakło przedstawicieli wielu mediów (w tym redakcji serwisu World of Tomb Raider) oraz firmy Cenega Poland.

Spotkanie rozpoczęto od pytań redaktora Gnypa, na które Karolina chętnie udzielała odpowiedzi. Mówiła m.in. o tym jak to jest wcielić się w ikonę popkultury, w jaki sposób otrzymała tę rolę oraz czy chciałaby ponownie użyczyć Larze głosu. Odpowiedziała, że bardzo chętnie. Po kilkunastu minutach przyszła kolej na pytania od publiczności. Padło pytanie m.in. o to w jaki sposób można popracować nad własnym głosem i czy Karolina jest w pełni zadowolona ze swojej pracy czy też chciałaby coś poprawić. Na zakończenie jeden z widzów zapytał o to, czy Karolina wreszcie zagrała w nowego Tomb Raidera i jaki dubbing wybrała. Gorczyca z uśmiechem na twarzy odpowiedziała, że grała i oczywiście wybrała dubbing polski.

Następnie przyszedł czas na autografy. Aktorka podpisywała zarówno instrukcje nowej gry, jak i plakaty. Kolejka składała się z kilkudziesięciu osób, ale na szczęście plakatów wystarczyło dla każdego. Kilkadziesiąt minut później, gdy już każdy chętny otrzymał autograf, Karolina zgodziła się pozować z fanami do zdjęć. Ponownie ustawiła się długa kolejka, na szczęście aktorka była bardzo cierpliwa i każdy kto tylko chciał, mógł zdobyć pamiątkowe zdjęcie.

Na zakończenie nie mogło oczywiście zabraknąć grupowego zdjęcia z aktorką i przedstawicielami społeczności World of Tomb Raider. Po wykonaniu fotki uśmiechnięta Karolina pożegnała się z jeszcze bardziej uśmiechniętymi użytkownikami naszego forum. Na koniec nasi czytelnicy pozowali do zdjęć przy figurze młodej Lary Croft. Spotkanie zakończyło się krótko po godzinie 20.
TEKST: Cez // ZDJĘCIA: Cez, jola1, larcia, Orzeł


NASZE VIDEO: