"W najmroczniejszym zakamarku każdej duszy drzemie cień zła"
Werner Von Croy


M - V9
Podstawowy wzór M-V9 to 9mm półautomatyczny. W magazynku mieści się 12 naboi. Ta broń o dużym zasięgu towarzyszy nam od samego początku gry - znajdujemy ją w Parisian Back Streets.
Vector R35
Vector'a znajdujemy w levelu drugim, czyli w Derelict Apartament Block. Kaliber 45, pół automatyczny. 9 naboi w jednym magazynku.

Desert Ranger
Ta broń to nic innego jak znany z TR3 i Chronicles (Rosja) Desert Eagle, jedna z najlepszych i najbardziej lubianych broni w całej serii TR. Znajdujemy go w levelu The Serpent Rouge (w dwóch różnych miejscach - zależy jaką drogą szliśmy). Bardzo silna maszynka.K2 Impactor
K2 Impactor strzela pociskami o ładunku elektrycznym 50.000 volt. Teoretycznie efektywny w zasięgach do 21 stóp, w praktyce odległość nie gra aż tak dużej roli. Znajdujemy go w sejfie Rennes'a razem z innymi skarbami. Powala jednym strzałem.
Dart SS
Idealnie cichy Dart SS ma cztery strzały w jednym magazynku. Ugodzonemu pozostawia chwilkę, a potem usypia. Krótki zasięg. Znajdujemy go w sejfie Rennes'a.

V Packer
V-packer to po prostu shotgun. Pomimo długiego czasu przeładowywania broń warta uwagi ze względu na moc. 6 strzałów w jednej paczce. Znajdujemy go w levelu Tomb of Ancients.
Rigg 09
Rigg 09 to słaba broń używana przez Von Croy'a podczas ostatniego spotkania z Larą. Zdobywamy ją, jak zapewne nie trudno się domyślić, w jego apartamencie. Mały zasięg, mała siła rażenia. Stosować tylko w ostateczności.
Viper SMG
Viper'a SMG zdobywamy w Von Croy's Apartament. Jest to broń szybkostrzelna i niezwykle mocna. Nie warto marnować na byle pieska. Potrafi w 2 sekundy powalić strażnika w The Strahov Fortress. 70 naboi w jednej paczce.
Scorpion X
Idealna broń dla tych, którzy nie lubią cackać się z natrętami - bardzo silny o średnim zasięgu. Działa na podobnej zasadzie co UZI, które jednak w grze nie występuje. W pełni zautomatyzowany, 30 naboi w magazynku.
Mag Vega
30 naboi w jednym magazynku, szybkostrzelny, duży zasięg. Ma tylko jedną wadę - pożera amunicję w zastraszająco szybkim tempie.

Boran X
Broń zaprojektowana przez Kurtisa i tylko dla niego dostępna. Jest bardzo skuteczny i idealnie nadaje się na krótkie dystanse.

Ręce, nogi i spryt ;-)
Tak, tak! W końcu po latach oczekiwań wprowadzono tryb walki wręcz! Niejednokrotnie będziemy zmuszeni z niego skorzystać gdy skończy się nam amunicja. Do naszej dyspozycji oddano kopniaki, ciosy 'ręczne' i atak z zaskoczenia.