"W najmroczniejszym zakamarku każdej duszy drzemie cień zła"
Werner Von Croy


Lara Croft
Ostatnie wydarzenia rzuciły cień na życie Lary. Wszystkim wydawało się, że zginęła w tragicznym wypadku podczas wyprawy Von Croy'em do Egipskich grobowców. Lara odmawia potwierdzenia lub zaprzeczenia plotek na temat czasu spędzonego pomiędzy mało znanymi plemionami Afryki Północnej. Cokolwiek jednak wydarzyło się w Egipcie, od czasu powrotu do rodzinnej posiadłości w Surrey, Croft stała się odludkiem.


Kurtis Trent
Kurtis jest ex-legionistąi doświadczonym wojownikiem z tajemniczymi zdolnościami. Gdy dasz mu trochę czasu, włamie się dosłownie wszędzie i uzyska cenne informacje. Natomiast w akcji popełnia mnóstwo blędów. Często najpierw strzela, potem myśli. To jemu poświęcony jest cały epizod w Pradze.Louis Bouchard
Władca podziemnego Paryża. Właściciel Le Serpent Rouge - nocnego klubu w tylnej uliczce jednej z dzielnic miasta. Ma reputację bezwzględnego and i brutalnego oportunisty. Bouchard prowadzi nielegalną działalność w całej stolicy Francji.
Margot Carvier
Madam Carvier jest historyczką i naukowcem w akademii na wydziale średniowiecza i renesansu. Brała udział w ostatnich wykopaliskach archeologicznych pod Luwrem. Kilka lat temu została przyjaciółką Wernera Von Croy'a.
Daniel Rennes
Aktywnie uczestniczy w podziemnym życiu Paryża i jest przyjacielem Louis'a Bouchard'a. Jako naczelny fałszerz, drukarz, i archiwista, Rennes specjalizuje się w świadczeniu usług takich jak tworzenie dokumentacji nielegalnych zysków. Jako przykrywkę wykorzystuje lombard w jednej z biednych uliczek Paryża. Znany jest jako paranoik wszędzie szukający spisków.


Pieter Van Eckhardt
Szalony XIV-to wieczny geniusz znany także jako "Czarny Alchemik". Po 500 latach uwięzienia uciekł w roku 1945. Od tego momentu jego jedynym celem jest wskrzeszenie biblijnej rasy - Nelphilim.
Joachim Karel
Rezyduje w Paryżu oraz dogląda firmowych interesów Cabal na całym świecie. Jest szefem działu prawnego tej korporacji.

Szamanka
Uzdrowicielka z Północnej Afryki. To ona zaopiekowała się Larą po wypadku z Last Revelation.

Marten Gunderson
Weteran niezliczonych konfliktów na całym świecie. Prowadzi Agencję - tajną jednostkę zajmującą się rekrutacjąnajemników, dostarczającą siły specjalne zajmujące się absolutnie wszystkim - od ochrony aż po skomplikowane inwazje.
Thomas Luddick
Dziennikarz opisujący tajemnicze wydarzenia w Pradze, które wydają mu się być sprawką tamtejszej mafii. Niestety Thomas nie miał szczęścia i trafił na ślad Cabal, a ci jak wiadomo zrobią wszystko aby ukryć swoją działalność przed osobami postronnymi.
Dr Grant Muller
Prowadzi badania dla podejrzanych instytucji jaką jest World Pharmaceuticals Commission z siezibą w Rzymie. Kieruje także badaniami botanicznymi w Praskim Strachovie.
Kristina Boaz
Przybyła z Argentyny Boaz została kierownikiem wydziału do spraw korekcji chirurgicznej w Strachovskim Instytucie Psychiatrycznym w Pradze. Blizny na jej twarzy pochodzą z tragicznego wypadku lotniczego, który udało jej się przeżyć w 1987 roku.
Anton Gris
Pracuje jako trener w organizacji Bouchard'a. Pierwotnie działał w Marsylii, jednak sam szef zaprosił go do Paryża gdy działania organizacji przeniosły się do stolicy.