strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Strona główna działu
-> Przed premierą
-> Krótki opis
-> Levele
-> Dane techniczne
-> Gdzie kupić

Screeny
Rendery
Lokacje
Przeciwnicy
Bronie
Klawiszologia
Pojazdy
Dom Lary
Solucja
Tłumaczenia
Cheaty
Okładki
Soundtrack


  » Pistolety
Najwierniejsi przyjaciele panny Croft z nieskończoną amunicją. Najrozsądniej używać ich do unieszkodliwiania słabszych przeciwników. Często okazują się ostatnią deską ratunku.
  » Shotgun
Nieco inny model niż ten, z którym mieliśmy do czynienia w poprzednich grach, lecz sposób jego użycia się nie zmienił. Skuteczna broń na przeciwników atakujących w grupach. Niestety, małe ilości amunicji nie pozwalają nam na częste korzystanie ze strzelby.
  » Desert Eagle
Nowość w grze. Jak na jeden pistolet, jego siła rażenia jest porównywalna do najmocniejszych broni. Jeden, dwa strzały wystarczą do pozbycia się większości podstawowych wrogów. Nie ma do niego zbyt wiele amunicji, więc dbaj o jej zapasy!
  » Uzi
Niezawodne karabinki maszynowe. W poprzednich grach stanowiły podstawę oręża, podobnie jest tutaj - jedna z lepszych i skuteczniejszych broni. Amunicji znajdziemy sporo, więc nie ma obaw, że zabraknie nam naboi.
  » Wyrzutnik harpunów
Jedyna broń, którą możemy wykorzystać pod wodą. Najlepiej używać tylko wtedy, gdy podwodnego przeciwnika nie da się zabić z brzegu. Największą wadą broni jest jej mała celność.
  » MP5
Odpowiednik M16 z TR2. Broń przydatna na bardziej wymagających przeciwników. Najskuteczniejsza w momencie, gdy Lara się nie porusza; wykonując skoki i inne akrobacje, zmniejszamy celność karabinu.
  » Granatnik
Dużo gorszy odpowiednik granatnika znanego nam z TR2. Dlaczego? Wszystkie wystrzelone granaty odbijają się od ścian i różnych obiektów znajdujących się na ich dordze, co często uniemożliwia precyzyjne trafienie we wroga. Polecamy przy dużych grupach przeciwników, ale tylko w ostateczności.
  » Bazooka
Bardzo silna, skuteczna broń. Jak to się ma w praktyce? Zatrzymujemy się, namierzamy przeciwnika i pociągamy za spust. Efektów chyba nie trzeba opisywać. Największym minusem jest ilość amunicji - pojedyncze rakiety są dobrze poukrywane i łatwo je przegapić.
  » Flary
Nie jest to co prawda broń, ale jest to bardzo przydatna rzecz. Lara może użyc flary do oświetlenia ciemnych pomieszczeń. Niezastąpione w mrocznych jasnikiach.