strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Strona główna działu
-> Krótki opis
-> Levele
-> Dane techniczne
-> Gdzie kupić

Screeny
Lokacje
Przeciwnicy
Bronie
Klawiszologia
Pojazdy
Dom Lary
Solucja
Tłumaczenia
-> Wstęp
-> Szkocja
-> Tunel
-> Francja
-> Nazwy leveli
Cheaty

REMASTERY TR1-3


  » Wstęp


Wszystkie poniższe teksty pochodzą z instrukcji gry

Tylko minuty minęły od momentu kiedy to potwór, w którego zamienił się Dr Willard, wydusił ostatni dech w swoim przerażająco krótkim życiu. Eksperyment się nie powiódł - kamień nieśmiertelności powrócił do gwiazd, czyli tam skąd przybył.

Lara spoglądała w milczeniu, nie odczuwając wiejącego ostrego, antarktycznego wiatru. Nagle z mroku wyłoniła się obdarta postać. To ludzkie wcielenie Willarda ostatnimi siłami wyłoniło się z groty meteorytu. Wymachiwał rękami, a jego okrzyk przerwał grobową ciszę... Doktor przewrócił się i zastygł nieruchomo.

Przemarznięta do szpiku kości Lara szybko wyrwała coś umarłemu z ręki. To portfel z wygrawerowaną literą 'W'. W środku wyglądał jak każdy inny - powycierane zdjęcia bliskich, trochę obcej waluty i... nie może być! Na twarzy bohaterki zarysowała się znana wszystkim mina - podniesiona brew i znaczący uśmiech. Przed nią leżał telegram, mówiący o tym, że istnieje jeszcze jeden, Piąty Artefakt, znajdujący się w Szkocji w Rezydencji Willarda w Loch Ness.

- Przygody ciąg dalszy - powiedziała Lara do siebie samej w ciemnej i cichej grocie. - Więc jest jeszcze piąty...


Tłumaczenie telegramu

EASTERN UNION
Eastern Union specjalizuje się w usługach komunikacyjnych

Wysłano z: Derby, Anglia

Willard
651 Ulica Brannan
Południowe Bangdo, Antarktyda

Willardzie:

Piąty Artefakt odnaleziony. Stop. Przesyłka dostarczona do Twojej Rezydencji w Loch Ness. Stop. Uwaga, (...) o tym wie. Stop.

James


  » Szkocja


Level: Highland Fling

Martwy człowiek nie piśnie już ani słowa. Na szczęście odnaleziony portfel zdawał się niemal krzyczeć do Lary. Dlaczego umierający człowiek go przekazał? Czy Willard próbował coś w ten sposób powiedzieć Larze? Może jakieś ostrzeżenie?

- Hmm… Co my tu mamy? - zastanawiała się Lara podnosząc skórzany portfel, niewątpliwie wykonany ze skóry zwierzęcia zagrożonego wyginięciem. Trochę obcej waluty: brytyjskie funty, holenderskie guldeny, nawet japoński jen, a także mapa Anglii i fotografia, zdaje się przedstawiająca Rezydencję Willarda.

- No cóż - zadumała Lara. - Wygląda na to, że dobrze się bawił. Miał ze sobą gazetę z artykułem o mnie. Nie wiedziałam, że był do mnie taki… przywiązany. - Lara zwróciła uwagę na żółty skrawek papieru. Był to telegram do Willarda od jednego z jego pracowników. "Piąty Artefakt odnaleziony. Stop. Przesyłka dostarczona do Twojej Rezydencji w Loch Ness. Stop." We wiadomości było coś jeszcze, ale reszty nie można odczytać, poza informacją, że ktoś jeszcze wie o tym Piątym Artefakcie. - Zatem wracam do Wielkiej Brytanii, gdzie jest ten helikopter?


Wycinek z gazety

CROFT ODKRYWA EGIPSKIE RELIKTY

Kair. Brytyjka Lara Croft ponownie odkryła coś, co wydawało się być zaginione na wieki. Brytyjskie Muzeum Historii Naturalnej ogłosiło w zaskakującym oświadczeniu, że Croft odnalazła zaginione relikty ze Świątyni Hathor. Odkryte przedmioty przedstawiają nikomu wcześniej nieznane wizerunki bogini Hathor. Hathor, opiekunka kobiet i zakochanych, była uznawana za boginię Egipcjan nie mającą własnej świątyni. Jednak za sprawą panny Croft, świat ujrzał nietkniętą Świątynię Hathor.


Level: Willard's Lair

- Willard musiał tutaj trzymać coś niezwykłego, skoro tylu tu strażników - pomyślała Lara. - Prawdopodobnie nawet nie wiedzą o porażce jego eksperymentu, jednak telegram mówił o tym, że Piąty Artefakt z pewnością tu jest. Oczywiste jest to, że nie w głównej części zamku. Być może naturalne ukształtowanie terenu Jeziora Loch Ness skrywa głębiej w ziemi jakieś mroczne tajemnice. Może jakieś lochy. To doskonałe miejsce dla tajnej działalności i na ukrycie czegoś cennego. Muszę znaleźć jakieś wejście i się tam dostać.


  » Tunel


Level: Shakespeare Cliff

Lara bezradnie rozłożyła ręce. Ktoś inny wcześniej zabrał stąd Piąty Artefakt. Ale kto? Telegram ostrzegał przed jakąś osobą. Pewnie to właśnie ona to zabrała. Ktokolwiek to był, wygląda na to, że strażnicy Willarda strzegą czegoś, co dawno zostało wykradzione. I co z tą świecącą substancją, śmiertelną gdy ktoś ją dotknie? Bez wątpienia to jakiś ohydny produkt uboczny po ukradzionym artefakcie.

Lara zbita z tropu powróciła do swego dworku by obmyślić dalszy plan. Kilka dni później podczas porannego picia herbaty przeszkodził Larze niespodziewany gość. Podpowiedź pojawiła się gdy Lara wyszła na ścieżkę do ogrodu i spotkała tam gazeciarza. Nagłówek gazety mówił o rozpoczęciu naprawy w tunelu po ostatniej eksplozji.

Poranna gazeta opisywała zniszczenia spowodowane przez "nieznaną moc". Lara wyczytała, że "tajemnicza świecąca substancja" została odnaleziona w zniszczonych pozostałościach tunelu... Bardzo podobna substancja... Lara wyszczerzyła zęby podczas śniadania: - Ah! Co za zimna herbata! Za to jaki gorący trop.


Tłumaczenie artykułów z gazety

Gazeta "UK TODAY" - Twoje Źródło Informacji, Nr 1 w Wielkiej Brytanii... pierwszy na świecie

CO SPOWODOWAŁO WYBUCH?

Londyn - Tajemnicza eksplozja w tunelu w zeszłym tygodniu stała się źródłem (...) znaleziono "świecący żel" na dnie powstałego krateru. Dalsze badania nie odpowiedziały na pytanie czym jest ta substancja.

POCZĄTEK NAPRAW W TUNELU

Dziś ruszyły prace naprawcze w zniszczonym tunelu. Strefa eksplozji została dokładnie zbadana, jednak władze wciąż nie mają pewności co było przyczyną wybuchu. "Moc potrzebna do spowodowania takich zniszczeń musiała być niewiarygodna"- powiedział Dave Cox z Ekipy Remontowej SLinc. "Cokolwiek spowodowało takie zniszczenia, musi być jakimś nowym, niezwykle niestabilnym źródłem energii. Mamy zespół badawczy, który przeszukuje rumowisko w celu zidentyfikowania przyczyny wybuchu." Ekipa SLinc zabezpieczyła tunel w zeszłym tygodniu. W ciągu kolejnych dni więcej ekip przybędzie by przyspieszyć naprawy. Tunel został zablokowany na kilka tygodni, do czasu aż strefa zostanie ustabilizowana. "Nie wiemy co spowodowało (...)"

TAJEMNICZY "ŻEL" PRAWDOPODOBNIE PRZYCZYNĄ WYBUCHU

Wieści docierające z tunelu od ekip remontowych rzucają nowe światło na to, co mogło być przyczyną wybuchu. Jedna z ekip naprawczych znalazła tajemniczy "żel". Gdy jeden z członków zespołu dotknął tej substancji, szybko zachorował. Nasze źródło powiązane z ekipą remontową doniosło, że kilku robotników zmarło po tym jak dotknęli tego "żelu".


Level: Sleep with the Fishes

Po przeczołganiu się przez rumowisko w tunelu, Lara odnalazła tajne wejście do podwodnego laboratorium. Jej konkurent w pościgu za Piątym Artefaktem musi być nieźle dofinansowany. Podwodne doki muszą służyć do jakichś tajnych operacji. Czy to rządowy projekt czy też prywatna inwestycja? Lara zna tylko jedną osobę z takimi zasobami pieniędzy...


  » Francja


Level: It's a Madhouse!

Lara zdążyła się już zapoznać z Piątym Artefaktem i jego przerażającą mocą. Wyprawa mogłaby już się zakończyć, ale jest zbyt wiele pytań bez odpowiedzi. Kto stoi za tym wszystkim? Co planowali zrobić z Piątym Artefaktem? Dlaczego zmutowani więźniowie zostali wysłani do nieczynnego francuskiego zoo? Czy w zoo były prowadzone kolejne eksperymenty? Jakiego rodzaju moc jest zawarta w Piątym Artefakcie? Wszystko stanie się niewątpliwie jasne gdy Lara dotrze na ląd, na opuszczone francuskie wybrzeże.


  » Nazwy leveli


Tomb Raider III Gold: The Lost Artefact – Zaginiony Artefakt

Szkocja

- Wędrówka przez Wzgórza (także nazwa tańca szkockiego)
- Nora Willarda

Tunel

- Klif Szekspira
- Pływając Niczym Śnięte Ryby

Francja

- To Dom Wariatów!
- Spotkanie

Anglia

- Dom LaryTłumaczenie: Cez
© WoTR 2010