strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Strona główna działu
-> Przed premierą
-> Krótki opis
-> Levele
-> Dane techniczne
-> Gdzie kupić

Screeny
Rendery
Lokacje
Przeciwnicy
Bronie
Klawiszologia
Pojazdy
Dom Lary
Solucja
Tłumaczenia
Cheaty
Okładki
Soundtrack
Dźwięk w wersji SoldOut


  » Tygrys

Pierwszy przeciwnik, jakiego spotykamy w grze. Dużo skacze, nie jest szybki i bardzo łatwo można go pokonać. Podczas walki przydatne mogą się okazać skoki w różne strony. Najlepiej zabić go ze zwykłych pistoletów, gdyż nie ma sensu marnować amunicji z mocniejszych broni. Spotykamy go także w levelach zimowych.

  » Mały pająk

Słaby przeciwnik, jednak musimy na niego uważać, gdyż może nas po cichu, bezszelestnie podejść. Jeśli go zobaczymy, najlepiej, zachowując odległość, od razu go unicestwić, ponieważ szybko zmierza w naszą stronę.

  » Kruk

Podobnie jak poprzednicy, nietrudny do pokonania przeciwnik. Aby go bez problemu załatwić, wystarczy, gdy tylko się zbliży, od razu od niego odskakiwać i cały czas strzelać. Ptaszysko to może okazać się niebezpieczne, kiedy będziemy stać na jakimś wysokim podwyższeniu. Wtedy atakując, może zepchnąć nas w przepaść.

  » T-Rex

Ogromny, zielony dinozaur. W całej grze spotykamy tylko dwa osobniki i to tylko wtedy, gdy zdecydujemy się na wzięcie złotego smoka w levelu „The Great Wall”. Lara w starciu bezpośrednim ma szansę załatwić go ze słabszej broni, ale tylko dużo ruszając się i unikając jego ataków. Najlepiej znaleźć miejsce, w którym będziemy całkowicie bezpieczni i stąd go powalić.

  » Pies

Wygląda na dobermana, sierść czarno-rudawa. Pod warunkiem, że się do nas nie zbliży, nie sprawi nam żadnego kłopotu. Ginie już po jednym strzale z shotguna.

  » Gangster z pałką

Bardziej niebezpieczny od opisanych wcześniej zwierząt. Sprawia trudności szczególnie w małych pomieszczeniach czy korytarzach, gdzie nie możemy swobodnie od niego odskakiwać. Z kolei bardzo łatwo można go pokonać, gdy nie będzie mógł do nas podejść. Wystarczy strzelać do niego, np. z podwyższenia, czy oddzielnej platformy.

  » Gangster

Posiada pistolet, z którego szybka seria, może odebrać nam wiele energii. Aby go pokonać należy skakać, robić przewroty (przycisk End), ogólnie cały czas być w ruchu, aby facet nie wiedział, gdzie ma strzelać. W takim wypadku powinny wystarczyć zwykłe pistolety, jednak dla bardziej statecznych, najlepszą bronię będzie shotgun (dwa strzały z bliska i po sprawie).

  » Szczur

Jeden z najłatwiejszych przeciwników w grze. Nie porusza się zbyt szybko i jego pokonanie jest bułką z masłem. Z bliska wystarczą dwa strzały ze zwykłych pistoletów i pada. Należy jednak uważać, bo gdy do nas podejdzie i zacznie odbierać energię, nie można do niego strzelać. W takim wypadku trzeba oczywiście od niego odbiec.

  » Gangster z Shotgunem

Trudny do pokonania gangster. Jego strzały z shotguna bardzo szybko odbierają nam życie. Najszkodliwszy w ciasnych, zamkniętych pomieszczeniach, gdyż tam ciężko się poruszać tak, żeby w nas nie trafiał. Szczególnie nie najlepiej sytuacja wygląda w tunelu, gdzie idziemy do strzelającego z naprzeciwka wroga. Polecamy mocniejszą broń.

  » Płetwonurek

Przeciwnik ten strzela z wyrzutnika harpunów. Pod wodą natrętny i nie najłatwiej można go pokonać. Sytuacja zmienia się jednak, gdy wyjdziemy z wody i spróbujemy go załatwić z brzegu. To zdecydowanie najlepsze wyjście. Spotykamy go na platformie wiertniczej i we wraku statku.

  » Gangster z miotaczem ognia

Nietrudny do pokonania przeciwnik. Walcząc z nim, należy zachowywać dużą odległość, tak aby ogień z jego guna nie mógł nas dosięgnąć. Gdy jednak tak się stanie, Lara zaczyna płonąć i jedynym wyjściem jest zanurzenie się w wodzie. Wtedy Miss Croft przestaje się palić.

  » Rekin

Po raz pierwszy spotykamy go w levelu „40 Fathoms”. Gdy się do nas zbliży, może odebrać dużo energii. Najlepiej cały czas pływać i po prostu od niego uciekać. Nie porusza się najszybciej, ale sprytnie za nami podąża.

  » Barracuda

Najsłabszy ze wszystkich przeciwników, których spotykamy pod wodą. Najlepiej wyjść na brzeg i stąd krótka seria ze zwykłych pistoletów powinna wystarczyć.

  » Jastrząb

Bardziej niebezpieczny od kruka. Szybszy, bardziej wytrzymały, jednak skutecznie unieszkodliwią go nawet zwykłe pistolety.

  » Gangster z Uzi

Silny przeciwnik, posługujący się Uzi. Jest bardzo wytrzymnały. Strzelaj do niego z mocniejszej broni, np. z Uzi lub Shotguna.

  » Lampart

Mocniejszy odpowiednik tygrysa. Najlepiej nie pozwolić mu się do siebie zbliżyć, cały czas skakać i jednocześnie strzelać. Spotykamy go w levelach tybetańskich.

  » Gangster na skuterze

Jeden z trudniejszych przeciwników w grze. Strzelając ze skutera szybko odbiera dużo energii, a poza tym może nas swoim pojazdem przejechać. Najlepiej wejść na jakieś podwyższenie i stąd załatwić go ze zwykłych pistoletów. W walce bezpośredniej nasze szanse nie są zbyt duże.

  » Mnich tybetański

Na początku jest grzeczny i pomaga nam zabijać gangsterów, ale gdy strzelimy do niego choć raz zaczyna nas atakować. Najlepiej nie robić z niego naszego wroga, gdyż jest trudnym przeciwnikiem. Poza tym w klasztorze często występuje w grupach. Jeżeli już mnichów tych do siebie zrazimy, należy dużo skakać, cały czas być w ruchu i nie pozwolić by się do nas zbliżył choć jeden z nich. Wskazana mocniejsza broń.

  » Yeti

Ten włochaty potwór występuje tylko w dwóch levelach: „Catacombs of the Talion” i „Ice Palace”. Jest jednym z trudniejszych przeciwników. Jeżeli nagle usłyszymy charakterystyczne wrzaski, możemy być pewni, że biegnie ku nam yeti. Nie należy go do siebie dopuścić, ale gdy jest ich kilku, może to okazać się trudne. Najlepiej użyć szybkostrzelnego Uzi.

  » Bestia Garuda

W całej grze występuje tylko jeden taki potwór. Pojawia się on pod koniec levelu „Ice Palace” po wzięciu artefaktu w lodowym pałacu. Nie jest on wcale taki mocny i trudny do pokonania na jakiego wygląda. Po usłyszeniu jego ryków, wystarczy wejść na jakiekolwiek podwyższenie, których jest wkoło dużo i strzelać ze zwykłych pistoletów.

  » Duży pająk

Pajęczak ten pojawia się tylko w levelu „Temple of Xian” i to na szczęście tylko w jednym miejscu. Znacznie groźniejszy od małych pająków. Cichy i najczęściej dowiadujemy się o jego obecności dopiero wtedy, gdy zaczyna odbierać nam życie. Najlepiej użyć mocniejszej broni.

  » Nefrytowy wojownik

Występuje tylko w levelach „Floating Islands” i „The Dragon’s Lair”. Najpierw widzimy posąg, później słyszymy charakterystyczny trzask i już wiemy, co za chwilę nas czeka. Pojawia się w dwóch rodzajach. Pierwszy, latający, raczej niegroźny, do jego pokonania wystarczą zwykłe pistolety. Drugi jest już jednym z najtrudniejszych przeciwników w grze, atakuje długimi dzidami i tutaj przydałaby się mocniejsza broń. Uzi byłoby chyba w sam raz. Należy być cały czas w ruchu, odskakiwać i robić przewroty, a najlepiej to uciec w takie miejsce, gdzie będziemy bezpieczni i stąd go załatwić. Stateczność nie popłaca, gdyż może nas przebić swoimi wielkimi dzidami.

  » Najemnik Bartolego

Stanowczo łatwiejszy do pokonania od poprzednika i np. yeti. Jedyne co robi to rzuca w nas ostrzami. Wystarczy w związku z tym odskakiwać, robić uniki, tak aby w nas nie trafiał. Jeżeli chcesz ich szybko pokonać (pojawiają się w grupie), użyj Uzi, w przeciwnym wypadku słabsza broń powinna wystarczyć.

  » Smok

Jest to ostatni, finałowy boss w TR2. Pojawia się w levelu "The Dragon's Lair". Najpierw zbliżamy się do Bartolego, podchodzimy i wtedy rozpoczyna się jego przemiana. Nagle wśród fal rozprzestrzeniających się wokół, wyłania się smok. Nie jest to wcale tak trudny przeciwnik na jakiego wygląda. Cały czas powinniśmy być w ruchu, szczególnie przydatne okazują się tutaj skoki. Smok zionie ogniem, więc gdy Lara zacznie płonąć, wskocz do jednego z porozmieszczanych w całej sali otworów z wodą. Tutaj możesz także uzupełnić swoje zdrowie lub amunicję. Gdy poczęstujemy smoka odpowiednio dużą ilością ołowiu, padnie. Wtedy należy się zbliżyć do czerwonego punktu na jego brzuchu i wcisnąć klawisz akcji. Lara wyjmie sztylet, a smok zamieni się w szkielet.

  » Colt

Facet z pistoletami o długich lufach jest jednym z trudniejszych przeciwników z bronią. Spotykamy go tylko dwa razy w grze. Znacznie mocniejszy od gangsterów, należy skakać i dużo się ruszać, robić przewroty.