strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Strona główna działu
-> Krótki opis
-> Edycja kolekcjonerska
-> W pigułce

Recenzje
Solucja
Klawiszologia
Postacie
Lokacje
Przeciwnicy
Ekwipunek
Tryb Wypraw
Dodatki / DLC
Dubbing PL
Galeria

Tapety
Filmy
Relacja z E3 2015POSTACIE


  » Lara Croft


Lara Croft to córka Lorda Richarda Crofta i Lady Amelii DeMornay. Jest początkującym archeologiem. Po wydarzeniach na japońskiej wyspie Yamatai stara się udowodnić, że to co zobaczyła było prawdziwe i nie oszalała. Nawiedzają ją wspomnienia dotyczące zdarzeń, do których doszło na wyspie. Lara ma wyrzuty sumienia z powodu przyjaciół, którzy tam zginęli. Bohaterka dużo czasu spędza z Jonahem, bo to jedna z niewielu osób, które rozumieją przez co przeszła i które sprawiają, że Lara może czuć się sobą. Dawne badania ojca pomagają Larze wyznaczyć jej własną ścieżkę.

  » Lord Richard James Croft


Lord Richard to nieżyjący już ojciec Lary i mąż jej zmarłej matki. Jako archeolog często podróżował w celu prowadzenia badań przez co przez większą część dzieciństwa Lary był dla niej nieobecny. Po śmierci żony czuł się jak wrak człowieka, dopiero Ana przywróciła mu radość życia i pomogła uporządkować jego badania. Podczas swojej archeologicznej kariery obsesyjnie badał mity na temat nieśmiertelności, przez co został publicznie wyśmiany. Twierdził również, że jest obserwowany, przez co podjął działania mające na celu zabezpieczenie swojej pracy. Chciał, żeby świat poznał wyniki jego badań i miał nadzieję, że Lara kiedyś zrozumie dlaczego to wszystko zrobił.

  » Jonah Maiava


Jonah i Lara poznali się kilka lat temu na statku Endurance. Oboje wchodzą w skład szczęśliwej czwórki ocalałych po wyprawie na Yamatai. Po powrocie z wyspy są w ciągłym kontakcie. To właśnie Jonah pomaga Larze w odkrywaniu informacji o nieśmiertelności i wyrusza z nią na wyprawę w poszukiwaniu zaginionego miasta Kitież.

  » Ana


Partnerka Richarda Crofta, którą ojciec Lary poznał po utracie żony Amelii. Po śmierci Lorda Ana dalej utrzymuje dobre kontakty z Larą. Obawia się, że młoda Croftówna zmierza tą samą autodestrukcyjną ścieżką, która doprowadziła do śmierci jej ojca. Zachęca bohaterkę do powrotu do domu i porzucenia nierealnych celów. Odwiedza Larę w jej mieszkaniu w Londynie, ale nie udaje jej się przekonać młodej archeolog do porzucenia swoich planów wyjazdu do Syrii.

  » Konstantin


Konstantin to przywódca sił specjalnych Trójcy. Okrutny i bezwzględny człowiek, który cierpi na kompleks Mesjasza. Poszukuje Boskiego Źródła wierząc, że dzięki jego mocy będzie mógł wyleczyć bliską osobę z wyniszczającej jej ciało choroby oraz stanąć na czele nieśmiertelnej armii. W swoich poczynaniach kieruje się wiarą i popada w obsesję. Twierdzi, że tylko Trójca może użyć drzemiącej w Boskim Źródle siły zgodnie z jej przeznaczeniem.

  » Jacob


Jacob to duchowy przywódca i uzdrowiciel Ocalałych, a także ojciec Sofii. Jak większość jego ludzi jest również dobrym wojownikiem, strzelcem i rzemieślnikiem. Jego obowiązki zmuszają go do izolowania się. Gdy na swej drodze spotyka Larę Croft, orientuje się, że ma do czynienia z niezwykłą osobą. Nie jest jednak zadowolony z faktu, że Croft chce odnaleźć Boskie Źródło.

  » Sofia


Sofia to córka Jacoba oraz dowódca wojsk Ocalałych. Początkowo jest nieprzychylnie nastawiona do Lary, ponieważ sądzi, że jest ona sojusznikiem Trójcy. Z biegiem czasu Sofia zaczyna ufać Larze i wiele razy przychodzi jej z pomocą.

  » Trójca


Zakon Trójcy to tajemnicza organizacja, której początki sięgają średniowiecza. Została stworzona w X wieku po to, by pojmać samozwańczego Proroka z Konstantynopola. Charakter organizacji nie jest do końca znany, jednak wydaje się, że koncentrują się na starożytnych legendach i mitach. Rycerze Trójcy od bardzo dawna podążają śladami wyznawców Proroka, chcąc położyć kres wygłaszanym przez niego herezjom.

  » Ocalali


Ocalali to potomkowie uczniów nieśmiertelnego Proroka z Konstantynopola, którzy skryli się w niegościnnych rejonach Syberii. Zacięcie walczą w obronie Boskiego Źródła, wypełniając tym samym swój święty obowiązek, by chronić źródło Bożej łaski na ziemi. Są gotowi zginąć w obronie swojej sprawy - niegdyś walczyli z Mongołami, później z radzieckimi komunistami, a teraz przyszedł czas na starcie z Trójcą.

  » Nieśmiertelni


Nieśmiertelni, inaczej Athanatoi, to powołana do życia przez Proroka armia nieludzkich stworzeń, których nie sposób zabić ani powstrzymać. Zmiażdżą każdego, kto stanie im na drodze. Uczą się z każdą śmiercią i każdym odrodzeniem. Mieszkają w legendarnym mieście Kitież.

  » Nadia


Nadię spotykamy w DLC pt. Baba Yaga: Świątynia Wiedźmy. Dziewczyna prosi Larę o pomoc w odnalezieniu swojego dziadka o imieniu Ivan, który wyruszył do Złowrogiej doliny na poszukiwania demonicznej Baby Jagi. Ivan uważa, że jest ona odpowiedzialna za smierć jego żony Serafimy i jednocześnie babci Nadii.

  » Baba Jaga


Tytułowy przeciwnik w DLC pt. Baba Yaga: Świątynia Wiedźmy, którego spotykamy w Złowrogiej dolinie. Baba Jaga to postać występująca w słowiańskich wierzeniach i folklorze. Często jest ukazywana jako mieszkająca w chatce na kurzej stopie stara, odrażająca wiedźma z jedną kościaną nogą. W DLC do Rise of the Tomb Raider jest uważana za demoniczną czarownicę, która doprowadziła do śmierci Serafimę, babcię Nadii.