strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Strona główna działu
-> Opis gry
-> Levele
-> Filmiki

Fabuła
Tłumaczenie dialogów
Screeny
Okładki


  » Intro


„To prawdziwa Magia” – te słowa zabrzmiały w umyśle Lary kiedy spoglądała na potężną, szwedzką górę, znajdującą się tuż nad nią. Magia oznacza nadnaturalną, wielką moc. Istnieje dzięki różnorodnym kulturom, które opisują Magię. Gdy tylko Lara zaczęła odszyfrowywać zaginioną Księgę Ezechiela, napisaną przez tajemniczego, średniowiecznego uczonego, natychmiast postanowiła zgłębić tę legendę. I właśnie dlatego jest tutaj, szuka Czarnego Kamienia, który leży gdzieś w lodowym sercu miejsca, które zostało nazwane przez XIII-wiecznego uczonego Wierzchołkiem Wilczych Kłów. Szuka Kamienia, który ujawni czym była Magia lub czym wciąż jest.


  » Szwecja


• Level 1 - początek

Lara:
Czeka mnie długa wspinaczka… Następnym razem muszę zatrudnić innego pilota helikoptera.

• Level 8 – koniec

Lara:
Cóż, chyba zakłóciłam twój sen.

Duch: Nie powinnaś mieszać się w sprawy Magii, żałosna śmiertelniczko.
Lara: Zobaczmy więc czy jestem zwykłą śmiertelniczką!

Duch: Teg-Du-Bhorez pomści mnie!
Lara: Ojej. Ale co to jest Teg-Du-Bhorez? Co? Tutaj nic nie ma, oprócz tych symboli. Widziałam je wcześniej... w Księdze Ezechiela. Muszę wrócić do domu i bardziej ją przestudiować.


  » Kambodża


• Level 9 - początek

Symbole, które Lara znalazła w grobowcu króla Heorta pozwoliły jej na dalsze badanie Księgi Ezechiela. Najwyraźniej król wikingów użył w tajemnicy Kamienia do panowania nad swoim królestwem. Przetłumaczenie tych symboli było trudnym zadaniem, ale Lara ostatecznie odkryła ich nowe znaczenie. Zgodnie z najnowszym odszyfrowanym rozdziałem książki, istnieją jeszcze dwa inne magiczne Kamienie, jeden z nich jest ukryty w świątynnym kompleksie Angkor Wat w Kambodży. Bez dalszej zwłoki Lara podążyła do Kambodży by odnaleźć Kamień.

• Level 13 - początek

Lara:
Coś słyszałam…
Duch: Ona wie o Czarnym Kamieniu, to tylko kwestia czasu zanim dowie się o tym Czerwonym. Pokonała naszego brata, który chronił Wierzchołka Wilczych Kłów. Musimy się pospieszyć i znaleźć Kamień. Potrzebujemy wszystkie Magiczne Kamienie do końcowego rytuału. Bractwo Teg–Du-Bhorez ostatecznie spełni swój obowiązek.
Lara: Więc jest ich więcej, tworzą stare, dobre, tajemne stowarzyszenie. Są tutaj zaledwie o jeden krok przede mną, szukają Czerwonego Kamienia... i rozmawiają o punktualności!

• Level 15 - początek

Czerwony Duch:
Nie pozwólcie jej zabrać Czarnego Kamienia!

• Level 17 – początek i koniec

Czerwony Duch:
Więc tu jesteś. Daj mi Kamień albo zgiń.
Lara: Nie wydaje mi się.
Czerwony Duch: To jeszcze nie koniec... jeszcze nie... nigdy nie dostaniesz wszystkich Kamieni!

Lara: Mam już dwa Kamienie. Jestem ciekawa gdzie jest kolejny. Jeszcze raz wrócę do domu i przejrzę moje encyklopedie.


  » Włochy


• Level 18 - początek

Lara spędziła wiele godzin na odszyfrowywaniu Księgi Ezechiela, w związku z jej ostatnimi odkryciami. Zrozumiała, że księga opisuje Proroctwo, Proroctwo Magii. Mówi ono o tym, że trzy magiczne Kamienie pomogły wielkim wodzom: Heortowi, królowi Wikingów, Surya Varmanowi II, królowi Kambodży i Markowi Aureliuszowi, cesarzowi Rzymu. Nie mając czasu na dokładną analizę Proroctwa, Lara ruszyła na wyspę Lakonię na południu Włoch, gdzie powinien być ostatni Kamień.

• Level 18 - początek

1 Czerwony Duch:
Jakieś wieści o skradzionych Kamieniach z Kambodży?
2 Czerwony Duch: Nie, ona je ma. Wysłaliśmy nawet braci, by przeszukali jej posiadłość.
Lara: Nie cierpię tych ludzi.

• Level 19 - początek

Lara: Ostatni Kamień jest ukryty gdzieś w tej wielkiej Willi. Księga mówiła, że prawdziwe ciało cesarza Marka Aureliusza zostało pochowane właśnie tutaj, a nie w Rzymie.

• Level 22 - środek

Lara:
„Olim Hortaces et suadesti fidem ignota”. To łacina, to znaczy: „Kiedyś Hortaces polegał na niewiedzy”. Hortaces to imię architekta, który zbudował tę Willę.

• Level 24 - początek

Biały Duch:
Proroctwo wskazuje, że czas przyszedł na nas, na Teg-Du-Bhorez, by zbudzić naszą panią. Wielka Szara Bogini będzie zbudzona podczas Trzeciego Zebrania.
Czerwony Duch: Ona jest bardzo uparta. Wkrótce tu będzie, Wasza Cesarska Mość.
Czarny Duch: Wasza Cesarska Mość, złodziejka tu już jest.
Biały Duch: Wspaniale. Pozbędziemy się jej na zawsze!

Level 24 – koniec

Biały Duch:
Zaskakujesz mnie śmiertelniczko, ale Trzecie Zebranie nie może być przerwane.
Lara: Nie będzie żadnego zebrania bez moich Kamieni.
Biały Duch: Głupia! Kamienie są wieczne, a ty jesteś tylko zwyczajną śmiertelniczką. Zatrzymaj je tak długo jak będziesz żyła.
Lara: Wygląda na to, że jedyne wyjście to znaleźć ich główną siedzibę. Kamienie może i są wieczne, ale Teg-Du-Bhorez nie.


  » Rumunia


• Level 25 - początek

Lara wróciła do swojej biblioteki z zamiarem znalezienia głównej siedziby bractwa Teg-Du-Bhorez. Ostatecznie odszyfrowała całe Proroctwo. „ Pierwsze Zebranie dało ludziom życie. Drugie dało ludziom zbawienie. Trzecie będzie końcem ludzkości”. Przez wieki Magiczne Kamienie były chronione przez Tajne Bractwo Teg-Du-Bhorez. Zgodnie z Proroctwem z Księgi Ezechiela, Teg-Du-Bhorez obudzą swoją panią – Wielką Szarą Boginię i zacznie się Apokalipsa.

• Level 25 - początek

Lara:
Księga mówi, że ruiny tej twierdzy są główną siedzibą Teg-Du-Bhorez.

• Level 31 – początek i koniec

Lara: To ty, ‘Wasza Cesarska Mość’. Tylko jedno z nas przeżyje. Kto wygra, zabiera Kamienie. Czy to jasne?
Biały Duch: W rzeczy samej.

Biały Duch: Myślisz, że wygrałaś? Jedyną drogą by wygrać jest zniszczenie Wielkiej Szarej Bogini.
Lara: Zatem teraz znam wszystkich swoich wrogów.

• Level 32 – początek, środek i koniec

Lara:
Wygląda na to, że śpi. Witam Panią. Oto twoje śniadanie.

Lara: Nie jest zbyt dzielna, skoro inni za nią walczą, prawda?

Lara: Idź tam skąd przybyłaś. To wreszcie koniec... Do następnego razu!

• Level 32 – koniec

Pokonawszy Wielką Szarą Boginię i tajemne stowarzyszenie Teg-Du-Bhorez, Lara Croft po raz kolejny uratowała świat. Proroctwo Księgi Ezechiela kończy się opisem ocalenia ludzkości od przedwczesnego, niechcianego końca przez tajemniczą kobietę...