strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Strona główna działu
Gry planszowe i dodatki
Karty kolekcjonerskie
Akcesoria biurowe
Akcesoria GSM
Jedzenie i picie
Łazienka
Odzież i dodatki
Podróż
Pokój
Sport
Zabawki
Zegarki
Różne

Kolekcje polskich fanów

KARTY KOLEKCJONERSKIE


Kolekcjonerska gra karciana na podstawie gier Tomb Raider I - III


Wstęp

Gra „Tomb Raider Collectible Card Game” (w skrócie CCG) była wydawana w latach 1999-2000 przez Precedence Entertainment. Składa się w sumie 592 kart. Rozgrywka trwa około 45 minut, gra przeznaczona jest dla dwóch lub więcej osób, choć można również zagrać w pojedynkę. Każdy z graczy musi mieć swój własny zestaw startowy. Reguły gry wyjaśnione są w dołączonej instrukcji. Talia może być ulepszana i konstruowana w celu ułatwienia wygranej. Budowa mocniejszej talii wymaga rzadkich i odpowiednio dobranych kart. Ponieważ sprzedawane są one w zestawach o losowej zawartości, koncepcji budowy talii jest wiele, a same karty z uwagi na np. ilustracje, postaci, lokacje, które przedstawiają, potrafią mieć czysto kolekcjonerską wartość. Gracze często gromadzą duże ilości kart i wymieniają się nimi. Gra zestawem początkowym co prawda jest już możliwa, jednak nie są w nim zawarte silniejsze karty. Te można dokupić w zestawach po osiem kart zwanych boosterami. Boostery nie mają ustalonej zawartości i karty w nich umieszczone są losowane. Gracz może praktycznie bez ograniczeń dokupować nowe karty i składać swoją talię marzeń. Zawartość nie wszystkich zestawów kart jest jednak zupełnie losowa: większość kart w zestawach startowych jest z góry ustalona przez twórców i jednocześnie są to słabsze karty niż w mniejszych dodatkach, czyli boosterach.

Przebieg gry

W TR CCG wcielasz się w Larę Croft lub innego poszukiwacza przygód. Wkraczasz do starożytnego grobowca, przemieszczasz się pomiędzy lokacjami, omijasz pułapki i unikasz innych poszukiwaczy, aż w końcu docierasz do skarbu, który jest celem gry. Na początku ustala się jak duże jest miejsce do przeszukania (najczęściej 3x6). Następnie zagrywa się kartę oznaczającą początek (entance) i koniec (vault) danego miejsca. Gracz wybiera postać, która ma zwiedzić grobowiec i można zaczynać rozgrywkę. Każda postać ma cztery statystyki: Fight, Move, Serach i Think.

W każdej turze twoja postać porusza się po planszy. Gdy wejdziesz na niezbadany teren, wykładasz tam kartę lokacji. Przeciwnik może zagrać kartę, która ma ci przeszkodzić. Aby ją ominąć rzucasz kostką, sumujesz wynik z odpowiednią cechą i porównujesz z opisem na karcie. Do lokacji mogą być przypisane pułapki, wówczas trzeba je również podobnie ominąć. Po dojściu do celu możesz go przeszukać i znaleźć różne przedmioty. Gdy wyrzucisz odpowiednio dużą liczbę, znalazłeś skarb.

TR: Premier

Premierowy zestaw kart został wydany w 1999 roku. W sumie składa się z 209 kart. Można zakupić dwa zestawy startowe: Into the Caves oraz Trapped in the Tombs. Każdy z nich składa się z: 50 kart, z których połowa jest z góry ustalona przez twórców, a pozostałe są losowe; z jednego boostera (8 losowych kart); pionka przedstawiającego Larę, instrukcji, żetonów oraz dwóch kostek.TR: Slippery When Wet

Pod koniec 1999 roku wydano pierwsze rozszerzenie do TR CCG pt. Slippery When Wet. W sumie składa się z 209 kart. Można zakupić dwa zestawy startowe: Neptune's Fury oraz Pacific Peril. Każdy z nich składa się z: 50 kart, z których połowa jest z góry ustalona przez twórców, a pozostałe są losowe; z jednego boostera (8 losowych kart); pionka przedstawiającego Larę, żetonów, dwóch kostek oraz zmienionej instrukcji, w której dodano zasady gry dotyczące m.in. kart z podwodnymi lub podmokłymi lokacjami.TR: Big Guns

Na początku 2000 roku ukazało się drugie i zarazem ostatnie rozszerzenie pt. Big Guns. Zestaw składa się ze 159 kart. Dodatek nie zawiera żadnych zestawów startowych. Dodatkowo istnieje 15 bonusowych, trudno dostępnych kart. Wszystkie zestawy można ze sobą mieszać i używać całej kolekcji podczas rozgrywki.

Karty kolekcjonerskie na podstawie pierwszego filmu


„Lara Croft Tomb Raider Premium Trading Cards” zostało wydane w 2001 roku przez Inworks. Kolekcja obejmuje 90 kart zwykłych, 27 specjalnych oraz album do kart.

Karty kolekcjonerskie na podstawie drugiego filmu


„The Cradle of Life Premium Trading Cards” zostało wydane w 2003 roku przez Inworks. Kolekcja obejmuje 81 kart zwykłych, 34 specjalnych oraz album do kart.

Zwykła talia kart do gry


52 karty + jokery