strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Strona główna działu

The Amulet of Power
The Lost Cult
The Man of Bronze

TR Movie 1 - Stern
TR Movie 1 - Odom
TR Movie 2 - Stern
TR Movie 2 - Krulik

Ten Thousand Immortals
Blade of Gwynnever
Path of the Apocalypse

• Lara Croft and the Blade of Gwynnever

Autorzy: Dan Abnett i Nik Vincent
Data wydania: 13.09.2016
Ilość stron: 352
Wydawnictwo: Prima Games
Polskie wydanie: brak
OPIS


Po tym jak bezwzględny rywal pokonuje Larę Croft w wyścigu o bezcenny artefakt na Sri Lance, pani archeolog powraca do swojej posiadłości w Londynie. Lecząc poniesione rany i siniaki, Lara dostaje telefon od starego przyjaciela, który desperacko poszukuje pomocy. Coś naprawdę dziwnego zostało odkryte podczas wykopalisk pod londyńskim City. Prowadząc śledztwo Lara zostaje świadkiem czegoś tak spektakularnego, że historia Wysp Brytyjskich i być może całego świata będzie musiała zostać przepisana na nowo.

Tym samym panna Croft zostaje wplątana w niebezpieczny świat intryg, szpiegostwa, konspiracji i czarnego rynku. Ma zbyt wiele do stracenia, więc wyrusza na misję po całym świecie w celu odnalezienia artefaktów łączących świat współczesny z legendami i starożytną mitologią. Podczas tej przygody napotka zarówno na starych wrogów, jak również na nowe zagrożenia, które będą próbować powstrzymać Larę przed odkryciem prawdy. Jaki jest prawdziwy sekret tytułowego ostrza? Komu Lara może naprawdę zaufać? A może jest to misja, której nawet ona nie przetrwa?

Jak możemy się domyślić, tytułowym artefaktem prawdopodobnie będzie miecz królowej Ginewry (ang. Gwynnever), małżonki Króla Artura. Akcja książki rozgrywa się w starej linii czasowej klasycznej postaci Lary Croft.