strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Strona główna działu

The Amulet of Power
The Lost Cult
The Man of Bronze

TR Movie 1 - Stern
-> Opis
-> Komentarz WoTR
TR Movie 1 - Odom
TR Movie 2 - Stern
TR Movie 2 - Krulik

Ten Thousand Immortals
Blade of Gwynnever
Path of the Apocalypse

• Lara Croft: Tomb Raider

Autor: Dave Stern
Rok wydania: 2001
Ilość stron: 320
Wydawnictwo: Pocket Books
Polskie wydanie: Wydawnictwo Albatros
OPIS


Książka na podstawie scenariusza Patricka Massetta, Johna Zinmana i Simona Westa.

Pierwsza powieść o przygodach Lary Croft, brytyjskiej arystokratki i archeologa, "pierwszej supermodelki cyber-ery", nazywanej "Indianą Jonesem w spódnicy", bohaterki najpopularniejszej gry komputerowej wszech czasów i najnowszej superprodukcji filmowej Paramountu z Angeliną Jolie w roli tytułowej.

Tajne sprzysiężenie Illuminati od setek lat wpływa na losy świata. Jego członkowie uważają się za spadkobierców Narodu Światła, pradawnej cywilizacji sprzed pięciu tysięcy lat, dysponującej wiedzą wyprzedzającą następne pokolenia. Illuminati pragnie wejść w posiadanie świętego Trójkąta, zaginionej relikwii dającej moc do sprawowania całkowitej władzy nad światem. Klucz do miejsca ukrycia Trójkąta spoczywa w rękach Lary. Czy uda jej się odszyfrować wskazówki pozostawione przez ojca i rozwiązać tajemnicę Zegara - wrót do przeszłości? W poszukiwaniu relikwii musi przemierzyć pełne niebezpieczeństw dżungle Kambodży i zamarznięte pustkowia Syberii. Tym samym tropem podążają zabójcy z Illuminati. Do ostatecznej konfrontacji dojdzie w Grobowcu Dziesięciu Tysięcy Cieni...


KOMENTARZ WoTR


Powieść Dave'a Sterna nie jest żadnym arcydziełem, ponadto jak na książkę napisaną na podstawie scenariusza, wypada średnio. Mimo, iż fabuła dotyczy tego, co mogliśmy zobaczyć na ekranach kin czy telewizorów, autor dodał kilka ciekawych aluzji powiązanych z grą Tomb Raider 1, TR2 czy też TR: The Last Revelation. Niektóre nawiązania są jednak komiczne, jak np. spotkanie brata Marca Bartoliego w Wenecji, którego znamy z Tomb Raidera 2. Stern skorzystał również z wyciętych scen z filmu, które mogliśmy zobaczyć na DVD. Rozbudował je, a niektóre sceny filmowe nieco zmienił. Całość prezentuje się dobrze, choć lektura ta starczy nam jedynie na jeden wieczór. Jeśli chodzi o tłumaczenie polskie, jest ono poprawne, brak większych wpadek.