strona główna // forum // chat // kontakt // facebook // youtube

Powrót do Archiwum

GRUDZIEŃ 201631 grudnia 2016, by Cez
Koncert McCree także w Polsce? [WIDEORELACJA]
Na naszym kanale w serwisie YouTube zamieściliśmy wideorelację z wyprawy na londyński koncert oraz do Derby. Materiał możecie zobaczyć, klikając na poniższą fotkę z kompozytorem Nathanem McCree, który specjalnie dla fanów z Polski nagrał życzenia noworoczne oraz wspomniał o... koncercie w Warszawie! Koniecznie posłuchajcie. W filmiku możecie włączyć polskie napisy.


W naszej wideorelacji znajdziecie także pozdrowienia od Heather Gibson - projektantki leveli z Core Design, Shelley Blond - pierwszego głosu Lary Croft oraz od Meagan Marie - rzeczniczki firmy Crystal Dynamics, która produkuje najnowsze gry z serii Tomb Raider. Pełną tekstową relację wraz z siedemdziesięcioma zdjęciami znajdziecie w dziale Teksty.

Przypominamy, że trwa konkurs, w którym możecie wygrać m.in. pełną wersję Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration na PC oraz trzy unikalne autografy: Nathana McCree, Shelley Blond oraz Meagan Marie. Szczegółowy regulamin opublikowaliśmy w newsie z 28 grudnia. Konkurs trwa do czwartku 5 stycznia włącznie.

   


28 grudnia 2016, by Cez
[KONKURS] Wygraj RotTR na PC i unikalne autografy!
Pora na drugi konkurs związany z czternastymi urodzinami serwisu WoTR. Tym razem mamy dla Was aż 6 nagród, a wśród nich m.in. pełna wersja Rise of the Tomb Raider i Lara Croft GO na Steama oraz coś, czego poza WoTR absolutnie nie sposób zdobyć! Mowa o trzech autografach (klik), które zdobyliśmy w Londynie specjalnie dla Was - ktoś z Was otrzyma podpisy złożone przez Nathana McCree (kompozytor TR1, TR2 i TR3), Shelley Blond (pierwszy głos Lary z TR1), a także Meagan Marie (rzeczniczka Crystal Dynamics). Dodatkowo mamy dla Was kolejne dwa autografy polskiej Lary, czyli Karoliny Gorczycy (klik).


Co należy zrobić, aby wziąć udział w zabawie? Stwórzcie tort urodzinowy dla naszej redakcji! Możecie go dla nas np. narysować, wyrzeźbić, ulepić z plasteliny czy ciastoliny lub też… naprawdę go upiec :) Decyzję odnośnie techniki pozostawiamy Wam. Poniżej zamieszczamy szczegółowe zasady.

Regulamin konkursu:

1. W konkursie może wziąć udział każdy z wyjątkiem redakcji i współpracowników serwisu World of Tomb Raider.

2. Trzy nagrody za pierwsze miejsce to: cyfrowe wydanie Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration na platformę Steam (zawiera podstawową grę + Season Pass + wszystkie dodatki z okazji 20-lecia), a także papierowe wydanie komiksu Lara Croft and the Frozen Omen #1 oraz trzy unikalne autografy: Nathana McCree, Shelley Blond oraz Meagan Marie. Nagrodą za drugie i trzecie miejsce jest plakat promocyjny z autografem Karoliny Gorczycy. Z kolei nagrodą za czwarte miejsce jest cyfrowe wydanie gry Lara Croft GO na Steama. Gry cyfrowe w postaci kodów zostaną przesłane do zwycięzców e-mailem, a komiks i autografy tradycyjną pocztą.


3. Aby wziąć udział w konkursie, należy na naszego maila redakcjawotr@gmail.com przesłać pracę w formie pliku JPG, która przedstawia tort urodzinowy dla redakcji World of Tomb Raider. Tort musi zawierać dowolny motyw związany z serią TR oraz liczbę 14. Praca może być wykonana dowolną techniką. W temacie maila należy wpisać "Tort urodzinowy", a w treści swoje imię i nazwisko. Jeden uczestnik może wysłać maksymalnie jedno zgłoszenie.

4. Konkurs trwa do czwartku 5 stycznia 2017 roku do godziny 23:59. Po upływie tego terminu jury wybierze cztery najciekawsze prace autorstwa osób, które poprawnie wykonały wszystkie czynności wymienione w punkcie 3. regulaminu konkursu.

5. Uczestnik konkursu wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych (zgodnie z Ust. z dn. 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych Dz. U. Nr 101/2002, poz. 926 z późn. zm.) przez World of Tomb Raider wyłącznie na potrzeby przeprowadzenia konkursu.

   


28 grudnia 2016, by Redakcja
14 lat serwisu World of Tomb Raider!
W 2016 roku świętowaliśmy 20-lecie Lary Croft, ale warto sobie uzmysłowić, że naszemu serwisowi World of Tomb Raider już bliżej niż dalej do tego samego wyniku. Uwaga, uwaga, właśnie dziś mija czternaście lat od naszego startu!

Rok 2016 był kontynuacją sukcesów serwisu WoTR, które po raz kolejny potwierdziły nasz status czołowej strony o serii Tomb Raider na świecie. Mijający rok to dwie ostatnie premiery (PC i PS4) Rise of the Tomb Raider i związane z tym liczne konkursy, a także druga edycja targów Warsaw Games Week, w których uczestniczyliśmy (klik). W lipcu dwóch redaktorów WoTR pojawiło się w niesamowitym zwiastunie z okazji 20-lecia serii (klik), z kolei w październiku zostaliśmy wyróżnieni przez Meagan Marie w książce pt. "20 Years of Tomb Raider". Autorka opisała w niej 16 najstarszych i największych serwisów o Larze Croft na świecie, w tym także i nas (klik). Wreszcie w grudniu wzięliśmy udział w koncercie Nathana McCree w Londynie, osobiście poznaliśmy wielu dawnych twórców z Core Design, wybraliśmy się z wizytą do Derby (stąd poniższa fotka przy ul. Lary Croft - klik) oraz otrzymaliśmy dla Was życzenia świąteczne od samej Shelley Blond, czyli od oryginalnego głosu Lary Croft z TR1 (klik).


Dodajmy, że w 2016 roku Polska zyskała aż czterech nowych oficjalnych ambasadorów marki Tomb Raider mianowanych przez studio Crystal Dynamics. Najpierw wiosną redaktorzy WoTR Kyo i Cez uzyskali status ambasadorów-tłumaczy, a jesienią Klaudia Croft i Ethlaine stały się oficjalnymi ambasadorkami cosplayu. Przy okazji przypomnijmy, że po raz pierwszy Polak, a konkretnie nasz redaktor Cez, został oficjalnym ambasadorem marki TR w 2015 roku na targach E3. Wychodzi na to, że obecnie czterech fanów z Polski ma na swoim koncie łącznie aż pięć statusów oficjalnych ambasadorów!

Teraz pora na liczby - właśnie czytacie newsa nr 2256, a to oznacza, że przez rok przybyło ich u nas aż 350! Rok temu nasz profil na Facebooku lubiło 3200 fanów, a obecnie liczba ta wynosi ponad 4000! Z kolei na naszym Forum zarejestrowanych jest niemal 5800 użytkowników. Te liczby mówią same za siebie! Nasza społeczność żyje, co udowadnia filmik z polskimi fanami, którego pomysłodawczynią jest Klaudia Croft >> klik!

Co przyniesie przyszłość? Rok 2017 będzie bez wątpienia rokiem filmowym. Już w styczniu rozpoczną się zdjęcia do dłuuuuuugo oczekiwanego trzeciego filmu z Larą, więc można spodziewać się wysypu newsów na ten temat. Obstawiamy również, że w nadchodzącym roku zobaczymy pierwsze informacje o nowym Tomb Raiderze 11 zwanym nieoficjalnie Shadow of the Tomb Raider. Jedno jest pewne - nudzić się w 2017 roku nie będziemy.

I na koniec - jeszcze dziś wypatrujcie w naszym serwisie kolejnego konkursu urodzinowego z nagrodami!

   


27 grudnia 2016, by Cez
Zaprosiliście Larę do Wałbrzycha i Krakowa
Pora na wyniki naszego konkursu! Zadaliśmy Wam pytanie: jakie miejsce w Polsce powinna odwiedzić Lara Croft i dlaczego? Otrzymaliśmy wiele ciekawych odpowiedzi, w związku z czym wybór nie był łatwy, bo musieliśmy wytypować dwóch zwycięzców. Proponowaliście, by Lara odwiedziła m.in. Warszawę, Zakopane, Pelplin, Bydgoszcz, Wolsztyn, Janowiec czy Wieliczkę. Jury dumało, po czym wydumało, że pierwsze miejsce powinno przypaść Aleksandrze Świątek, która wygrywa Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration na PC! Oto jej odpowiedź wraz z uzasadnieniem:

"Lara powinna odwiedzić zamek Książ w Wałbrzychu, przede wszystkim podziemia, które są wejściem do kompleksu, gdzie mieściła się kwatera Hitlera oraz sztolnie Włodarz w Górach Sowich. To jedne z najciekawszych miejsc kompleksu Riese ("Olbrzym"), który wybudował Hitler. W związku z tymi miejscami powinna przemierzyć las otaczający oba obiekty, pełne pohitlerowskich bunkrów. Kompleks Riese jest otoczony legendą o "złotym pociągu", który podobno leży zakopany w jednym z tuneli sztolni. Do dzisiaj nie wiadomo co ukrywa kompleks, bo niektóre pomieszczenia zostały zalane wodą, wysadzone lub zalane betonem. Może Larze udałoby się odkryć mroczne zakamarki już upiornego i owianego tajemnicą kompleksu. Byłam w obu miejscach i sama czułam się jak Tomb Raider! Najfajniejsze było płynięcie malutką, kołysającą się łódką po zalanej części sztolni Włodarz. Hitlerowcy chcieli jak najwięcej zatuszować z kompleksu i sztolnie zalali wodą. Robi niesamowite wrażenie, Lara byłaby zachwycona!"


Drugie miejsce zajął Filip Konwa, który wygrywa grę Lara Croft and the Temple of Osiris na PC. Filip zaprosił panią archeolog do dawnej stolicy Polski.

"Lara będąc w Polsce powinna odwiedzić Kraków. Sam jestem mieszkańcem Krakowa i wiem, że skrywa on wiele tajemnic. Miasto królów polskich, pełne zabytków, historii i legend. Lara by się tu odnalazła. Czas spędzony w Krakowie mogłaby wykorzystać na zgłębienie tajemnic tego miasta jak np. tzw. miejsce mocy na Wawelu, gdzie podobno znajduje się czakram. Można też wykorzystać to, że w Krakowie znajduje się obraz Leonarda da Vinci ,,Dama z łasiczką", który sam w sobie jest tajemnicą. Lara może też na warsztat wziąć legendę o Skarbach Krzysztoforskich, gdzie musiałaby odnaleźć wejście do podziemi Krakowa i walczyć z Bazyliszkiem. Zapewne spodobałyby się też Larze dość niedawno odkryte katakumby pod kościołem Franciszkanów. Odwiedzić też mogłaby opuszczony kamieniołom Liban i dawny teren obozu w Płaszowie, gdzie znajduje się opuszczony cmentarz żydowski. Godny jej uwagi może też być najstarszy klasztor w Polsce znajdujący się w Tyńcu, gdzie chyba jeszcze nie wszystko zostało odkryte."

Kolejny konkurs urodzinowy WoTR wystartuje już jutro, a w nim do wygrania m.in. Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration na PC!

   


25 grudnia 2016, by Cez
Shelley Blond składa życzenia Czytelnikom WoTR!
Święta to czas prezentów i obowiązuje to także w naszym serwisie World of Tomb Raider - LaraCroft.pl. Z pewnością kojarzycie Shelley Blond, pierwszy głos Lary Croft z gry Tomb Raider I? Redakcja naszego serwisu miała zaszczyt spotkać osobiście tę panią w Londynie. Poniżej znajdziecie życzenia świąteczne i noworoczne nagrane przez Shelley specjalnie dla Was, Czytelników naszej strony. Kliknijcie na grafikę, by tego posłuchać (można włączyć polskie napisy).


Przypomnijmy, że w dziale Teksty znajdziecie naszą relację z wizyty w Londynie i Derby wraz z siedemdziesięcioma zdjęciami.

   


23 grudnia 2016, by Cez
Prezentu na święta nie będzie
Zła wiadomość dla wszystkich, którzy liczyli na to, że w czasie tegorocznych świąt będzie można zagrać w demo TR: The Dagger of Xian, czyli nieoficjalnego remake'u gry Tomb Raider II. Twórca tego projektu poinformował, że nie udało mu się dotrzymać tego terminu.


Nicobass, bo o nim mowa, opublikował oświadczenie, w którym informuje, że demo, nie mówiąc o pełnej wersji gry, jest dalekie od ukończenia. Mówi, że to dla niego swego rodzaju nauczka i już nigdy więcej nie poda żadnej daty. Gra nadal powstaje, jednak Nicobass prosi o zrozumienie, ponieważ nie jest studiem deweloperskim i proces powstawania dużej gry zabiera olbrzymią ilość jego prywatnego czasu.

Więcej informacji o projekcie TR: The Dagger of Xian znajdziecie na Facebooku.

   


22 grudnia 2016, by Cez
Wygraj RotTR: 20 Year Celebration na PC!
Zgodnie z obietnicą rozpoczynamy pierwszy konkurs związany z czternastymi urodzinami serwisu World of Tomb Raider. W ten sposób tradycyjnie w grudniu dziękujemy Wam za to, że tak długo jesteście z nami. Tym razem do rozdania mamy m.in. Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration na PC. Nawet jeśli tę grę już macie, to może chcielibyście ją komuś dać w prezencie? Sprawdźcie się i weźcie udział w zabawie.


Regulamin konkursu:

1. W konkursie może wziąć udział każdy z wyjątkiem redakcji i współpracowników serwisu World of Tomb Raider.

2. Nagrodą za pierwsze miejsce jest cyfrowe wydanie Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration na platformę Steam (zawiera podstawową grę + Season Pass + wszystkie dodatki z okazji 20-lecia), z kolei za miejsce drugie cyfrowe wydanie Lara Croft and the Temple of Osiris na Steama. Nagrody w postaci kodów zostaną przesłane do dwóch zwycięzców e-mailem.

3. Aby wziąć udział w konkursie, należy wykonać trzy czynności: polubić nasz fanpage na Facebooku (link), polubić konkursowy post (link) oraz przesłać na naszego maila redakcjawotr@gmail.com odpowiedź na pytanie: jakie miejsce w Polsce powinna odwiedzić Lara Croft i dlaczego? Odpowiedź w j. polskim nie może przekroczyć 1000 znaków wraz ze spacjami. W temacie maila należy koniecznie wpisać swoje imię i nazwisko bądź nick, jakim uczestnik posługuje się w serwisie Facebook. Jeden uczestnik może wysłać jedno zgłoszenie wskazując maksymalnie jedno miejsce w Polsce i uzasadnienie.

4. Konkurs trwa do poniedziałku 26 grudnia 2016 roku do godziny 23:59. Po upływie tego terminu jury wybierze dwie najciekawsze odpowiedzi autorstwa osób, które poprawnie wykonały wszystkie czynności wymienione w punkcie 3. regulaminu konkursu.

5. Serwis Facebook nie sponsoruje i nie uczestniczy w organizacji konkursu.

6. Uczestnik konkursu wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych (zgodnie z Ust. z dn. 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych Dz. U. Nr 101/2002, poz. 926 z późn. zm.) przez World of Tomb Raider wyłącznie na potrzeby przeprowadzenia konkursu.

   


21 grudnia 2016, by Cez
Podwójna dawka klasycznej Lary
Na początku przyszłego roku firma Funko wypuści na rynek dwie nowe figurki przedstawiające Larę Croft. Pierwsza z nich (na zdjęciu po lewej - kliknij, by powiększyć) zadebiutuje już w styczniu i będzie należała do serii "Pop! Vinyl", która charakteryzuje się nieproporcjonalnymi, zdeformowanymi kształtami postaci.


Druga figurka, nieco bardziej realistyczna, należy do serii "Rock Candy" i pojawi się na rynku w lutym. Oba nowe produkty zostaną wydane z okazji 20-tej rocznicy serii Tomb Raider.

Przypominamy, że galerię zdjęć wielu innych plastikowych Lar znajdziecie w naszym dziale Figurki.

   


21 grudnia 2016, by Cez
Wyznawcy Himiko nie odpuszczają
W zachodnich kioskach pojawił się jedenasty numer drugiej regularnej serii komiksów od Dark Horse, który ukazuje przygodę Lary rozgrywającą się po wydarzeniach z gry Rise of the Tomb Raider. W najnowszym zeszycie zatytułowanym Tomb Raider II #11 Lara kontynuuje poszukiwania Sam, która została przeniesiona z więzienia do szpitala psychiatrycznego. Pacjentka jednak z niego uciekła i Croft musi ją odnaleźć oraz pomóc przed całkowitym przejęciem kontroli nad przyjaciółką przez Himiko. Jeśli chcecie nadrobić zaległości, to streszczenia numerów #1-10 znajdziecie w dziale Komiks.

Za scenariusz Tomb Raider II #11 odpowiada Mariko Tamaki, a szkice przygotował Phillip Sevy. Zeszyt tradycyjnie liczy 32 strony i kosztuje $3,99. Nowy numer dostępny jest jedynie w języku angielskim. Darmowe skany pierwszych sześciu stron możecie zobaczyć tutaj.


Kolejny zeszyt #12 pojawi się w zachodnich kioskach 18 stycznia i zakończy on aktualny wątek Sam. Do tej pory numer #13 nie został zapowiedziany, co może świadczyć o tym, że seria komiksowa zostanie zakończona lub też na jakiś czas wstrzymana.

   


20 grudnia 2016, by Cez
Przeczytaj naszą relację z koncertu i z Derby!
W naszym dziale Teksty czeka na Was gorąca relacja z niedzielnego koncertu Nathana McCree. Opisaliśmy w niej nie tylko przebieg ponad 2-godzinnego widowiska, ale także międzynarodowy zlot fanów Lary Croft oraz naszą wyprawę do Derby. W mieście tym odnaleźliśmy miejsce, gdzie to wszystko się zaczęło, czyli budynek, w którym Toby Gard wymyślił panią archeolog.


Relację wzbogaciliśmy o siedemdziesiąt zdjęć z Londynu i z Derby. Trzeba przyznać, że największą furorę zrobiły figurki Lary, które zabraliśmy w podróż. To oczywiście jeszcze nie koniec - wkrótce opublikujemy naszą wideorelację.

Przypominamy również, że wielkimi krokami nadchodzą konkursy związane z czternastymi urodzinami serwisu World of Tomb Raider! Zaglądajcie często, by nie przegapić szansy na nagrody.

   


19 grudnia 2016, by Cez
Wielkie widowisko już za nami
Wczoraj o godzinie 20:30 czasu polskiego odbył się długo oczekiwany koncert muzyki z TR1, TR2 i TR3 skomponowanej przez Nathana McCree. Szczegółową relację opublikujemy w kolejnych dniach, ale już teraz możemy zdradzić, że było niesamowicie! Poniżej widzicie jedną z wielu fotek, którą wykonaliśmy w trakcie koncertu. Spotkaliśmy również Shelley Blond, czyli oryginalny głos Lary Croft z TR1!


W niedzielę międzynarodowa ekipa fanów Lary Croft (dołączyły osoby z Francji, Singapuru, Kazachstanu czy Finlandii) wybrała się również do British Museum. Była z nami oczywiście też Lara, co widać na poniższej fotce ;)Więcej szczegółów już wkrótce! Zaglądajcie do nas po więcej zdjęć i relację.

   


17 grudnia 2016, by Cez
Odwiedziliśmy miejsce narodzin Lary!
Tak jak obiecywaliśmy, w piątek wybraliśmy się do Anglii, by zrelacjonować dla Was zbliżający się koncert Nathana McCree oraz międzynarodowy zlot fanów Lary Croft. Przy okazji w sobotę postanowiliśmy pojechać aż do Derby, czyli miasta w środkowej Anglii, w którym mieściła się siedziba Core Design. Poniżej widzicie fotkę, jaką wykonaliśmy przed budynkiem, w którym Toby Gard niegdyś stworzył postać Lary Croft! Wybaczcie brak płomienia, wiał silny wiatr i nie dało się zapalić urodzinowych świeczek ;) Dodajmy, że w Derby dotarliśmy także do ulicy Lary Croft.


Poniżej zamieszczamy fotkę redaktorów WoTR, Ceza i Kyo, którzy w piątek wieczorem spotkali się w Londynie z kompozytorem Nathanem McCree z dawnej firmy Core Design oraz Meagan Marie z Crystal Dynamics.


Szczegółową relację z koncertu, zlotu fanów oraz wizyty w Derby opublikujemy w nadchodzącym tygodniu.

   


14 grudnia 2016, by Cez
Nie może się doczekać zgubienia w grobowcu
Tydzień temu informowaliśmy o tym, że w nowym filmie Tomb Raider prawdopodobnie zagra Walton Goggins. Aktor teraz to potwierdził i na dodatek wyjawił kilka ciekawostek o nadchodzącej produkcji. Jedna z nich jest związana z Indianą Jonesem.

"Jestem gotowy, by zgubić się w grobowcu!" - powiedział Walton Goggins na łamach serwisu Yahoo. "Ten reżyser (Roar Uthaug - przy. red.) jest niesamowicie utalentowanym filmowcem, a Alicię Vikander, którą spotkałem kilka razy, bo mamy wspólnych znajomych, uważam za jedną z najwspanialszych aktorek. To była dla mnie niezwykła okazja. Najważniejsze jednak, że fabuła jest bardzo dobra, jest naprawdę świetna! Powiem tak: dla mnie to jak połączenie 'Poszukiwaczy Zaginionej Arki' i powieści 'Zwycięstwo' Josepha Conrada."


Aktor, który wcieli się w główny czarny charakter, dodaje, że będziemy tą postacią zaskoczeni. "Czy to złoczyńca? Pewnie, ale to prosta definicja. Przeciwnik, to też pewne. Podobnie jak w przypadku innych postaci, w które wcześniej się wcieliłem, są realne powody jego zachowania i nie są one takie, jakich się spodziewacie. To bardzo skomplikowana postać, a jego motywacje są klarowne" - mówi Goggins.

Nowy film Tomb Raider wejdzie do kin 16 marca 2018 roku. Pierwszy klaps na planie ma paść już w styczniu. Zdjęcia będą realizowane w Republice Południowej Afryki i w Wielkiej Brytanii.

   


13 grudnia 2016, by Cez
Wielki tombraiderowy koncert już w niedzielę!
Już w najbliższą niedzielę 18 grudnia w Londynie odbędzie się 90-minutowy koncert Nathana McCree, kompozytora TR1, TR2 i TR3 (bilety wciąż są do nabycia >> klik). Redakcja World of Tomb Raider oczywiście weźmie udział w tym wydarzeniu. Koniecznie przeczytajcie rozmowę z kompozytorem, którą przeprowadziła stacja radiowa RMF Game Music. Wywiad znajdziecie w naszym dziale Teksty.


Koncert poprowadzi Shelley Blond, czyli oryginalny głos Lary Croft z TR1. Wśród widowni nie zabraknie także innych byłych pracowników Core Design, takich jak Peter Connelly, czyli kompozytor TR4, TR5 i Angel of Darkness. Podczas wydarzenia będzie również obecna Meagan Marie z firmy Crystal Dynamics, która spośród widzów wylosuje trzech szczęśliwców. Otrzymają oni prezenty z okazji 20-lecia serii.

   


12 grudnia 2016, by Cez
Załóż Larę na stopy
Jeśli wciąż nie macie pomysłu na prezent na zbliżające się święta, to może przyda Wam się ta mała podpowiedź. Firma Gamer Shoes właśnie wydała kolekcję oficjalnych butów z ośmioma różnymi wzorami inspirowanymi grą Rise of the Tomb Raider. Kliknijcie na poniższą fotkę, by zobaczyć wszystkie osiem dostępnych wzorów. Dodajmy, że każda para butów kosztuje 99,95 dolarów.


Więcej przykładów oficjalnych ciuchów i butów z logo Tomb Raider znajdziecie w naszym dziale Gadżety.

   


12 grudnia 2016, by Cez
Wygraj RotTR od oficjalnej polskiej cosplayerki!
Tradycyjnie w grudniu nasz serwis World of Tomb Raider obchodzi urodziny, w tym roku już czternaste! Tak, jak ten czas leci... Jak z pewnością wiecie, w naszym przypadku świętowanie oznacza konkursy z nagrodami! Na rozgrzewkę proponujemy Wam uczestnictwo w zabawie przygotowanej przez oficjalną polską cosplayerkę, Klaudię Croft.

Klaudia ma do rozdania następujące nagrody: jeden egzemplarz pudełkowego wydania Rise of the Tomb Raider na konsolę Xbox One, litografię o wymiarach 30x40 cm, trzy litografie o wymiarach 20x30 cm, do wyboru jedno z dziesięciu zdjęć oficjalnej cosplayerki lub litografia o wymiarach 15x21 cm oraz dwie naszywki z okazji 20-lecia serii Tomb Raider. W konkursie możecie powalczyć o jedną z tych nagród albo o kilka jednocześnie - decyzja należy do Was. W jaki sposób wziąć udział w konkursie? Tego dowiecie się z posta na fanpage'u Klaudii Croft. Zabawa trwa do 20 grudnia włącznie.

Po więcej informacji o polskich i zagranicznych fanach wcielających się w postacie z serii Tomb Raider, odsyłamy do naszego działu Cosplay.

P.S. Po cichu dodajmy, że wkótce kolejne konkursy z okazji 14-lecia serwisu World of Tomb Raider!

   


10 grudnia 2016, by Cez
Drugie archiwum dopiero za pół roku
Niedawno informowaliśmy o tym, że w zachodnich księgarniach odbyła się premiera Tomb Raider Archives Vol. 1, czyli zbioru komiksów w twardej oprawie z zeszytami #1-15 regularnej serii Top Cow. Kolejne trzy tomy zapowiedziano na przyszły rok, jednak najbliższy Vol. 2 ukaże się znacznie później niż się spodziewano.

Tomb Raider Archives Vol. 2, który będzie zbiorem zeszytów #16-24 i #26-34, pojawi się na rynku 27 czerwca 2017 roku. Dodajmy, że w publikacji zabraknie numeru #25, ponieważ Top Cow nie wydało na to zgody wydawnictwu Dark Horse, które odpowiada za tę reedycję (numer #25 był częścią crossoveru End Game; Dark Horse nie uzyskało praw do postaci stworzonych przez Top Cow, m.in. do detektyw Sary Pezzini). Okładkę Vol. 2 widzicie obok. Cena będzie wynosiła ok. 31 funtów.

W dalszej kolejności zostanie wydany Tomb Raider Archives Vol. 3, w którego skład wejdą zeszyty #35-50 oraz #0 i #1/2, z kolei w ostatniej publikacji Tomb Raider Archives Vol. 4 znajdziemy 12 zeszytów miniserii Tomb Raider Journeys oraz one-shoty: Arabian Nights, Origins, Epiphany, The Greatest Treasure of All oraz Takeover. W kolekcji nie zobaczymy niestety opowieści pt. Scarface's Treasure i Sphere of Influence.

Zapraszamy do naszego działu Komiks, gdzie znajdziecie informacje na temat wszystkich, starych i nowych, komiksów z serii Tomb Raider i Lara Croft.

   


7 grudnia 2016, by Cez
Wiemy, kto zagra w filmie wroga Lary!
Serwis Variety informuje, że w nowym filmie Tomb Raider prawdopodobnie zagra Walton Goggins - prawdopodobnie, bo wciąż trwają ostatnie negocjacje. Aktor miałby wcielić się we wroga Lary Croft. Personalia przeciwnika młodej pani archeolog nie zostały podane, choć fani już spekulują, że być może chodzi o Mathiasa znanego z gry Tomb Raider z 2013 roku.


Walton Goggins to 45-letni amerykański aktor filmowy i telewizyjny, a także producent. Zagrał w takich obrazach jak Django, Maczeta zabija, Martwy policjant czy Predators, a także w serialu Synowie Anarchii.

Przypomnijmy, że pierwszy klaps na planie ma paść już w styczniu. Zdjęcia będą realizowane w Republice Południowej Afryki i w Wielkiej Brytanii. Za kamerą stanie Roar Uthaug, a w rolę Lary wcieli się Alicia Vikander. Film wejdzie do kin 16 marca 2018 roku.

   


6 grudnia 2016, by Cez
Znasz chiński? Wystąp w nowym Tomb Raiderze
Nieoficjalnie mówi się, że zdjęcia do nowego filmu Tomb Raider będą realizowane w Republice Południowej Afryki od 10 stycznia do 11 marca 2017 roku. Póki co prócz Alicii Vikander nie ujawniono nazwisk kolejnych aktorów, tymczasem firma Fountainhead ogłasza casting. Jeśli znacie język chiński, to możecie się zgłosić.

Na Facebooku firma Fountainhead Casting ogłosiła, że do nowego filmu Tomb Raider poszukuje chłopców w wieku 15-19 lat, którzy znają język chiński. Ogłoszenie zawiera też informację o tym, że realizacja zdjęć odbędzie się w styczniu i lutym w Kapsztadzie, a także w Knysnie i Plettenberg Bay. Wszystkie te trzy miasta znajdują się na terenie RPA.

Informacja ta jest o tyle zaskakująca, że w grze Tomb Raider, która miałaby być pierwowzorem scenariusza filmowego, nie ma mowy o Chińczykach. Czyżby scenarzyści zamienili japońską wyspę Yamatai na chińską? Nie byłaby to pierwsza zmiana względem oryginału. Przypomnijmy, że ostatnio informowaliśmy o wprowadzeniu w nowym filmie wątku poszukiwań ojca Lary, który nie pojawił się w grze TR9.

   


3 grudnia 2016, by Cez
Oficjalnie: Lara Croft GO na PS4, PS Vita i PC!
Potwierdziły się wcześniejsze przecieki i rzeczywiście podczas dzisiejszej imprezy PlayStation Experience zaprezentowano nowy zwiastun Lara Croft GO >> klik! Już od dziś tytuł ten jest dostępny na platformach PlayStation 4 i PlayStation Vita, z kolei 4 grudnia pojawi się na Steamie.


Mało tego, studio Square Enix Montreal przy współpracy z KO_OP stworzyło nowy dodatek do tej wielokrotnie nagradzanej gry. Mowa o DLC pt. The Mirror of Spirits, które od dziś jest dostępne na PS4 i PS Vita, a za jakiś czas pojawi się na Steamie oraz smartfonach, na których podstawka Lara Croft GO jest dostępna od ponad roku.

Nowy dodatek Mirror of Spirits został zainspirowany Croft Manor, a także sobowtórem Lary znanym m.in. z TR Underworld. Pakiet nowych leveli zawiera nową mechanikę i zagadki.

UPDATE (03.12)
Crystalsi zdradzili, że Lara Croft GO na platformach Sony wykorzystuje funkcję cross-buy i cross-save, co oznacza, że wystarczy raz kupić grę na PlayStation 4 lub PS Vita, by móc zagrać na obu konsolach. Z łatwością przeniesiemy także save'y z jednej platformy na drugą. Cena w sklepie PlayStation Store wynosi 42 zł. Abonenci PS Plusa mogą skorzystać z dwudziestoprocentowej zniżki.

Zła wiadomość jest taka, że nowe DLC pt. The Mirror of Spirits pojawi się na Steamie i na smartfonach dopiero po 3 miesiącach, dokładnie 3 marca. W chwili obecnej The Mirror of Spirits jest jedynie dostępne na PS4 i PS Vita.

   


1 grudnia 2016, by Cez
RotTR na PS4 tańszy o 50 procent!
Z okazji zbliżających się świąt sklep PlayStation Store co 48 godzin obniża ceny gier. Dziś promocyjna oferta dotyczy Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration na PS4, które można kupić za 124 zł, czyli o 50 procent taniej >> klik!


Spieszcie się, bo ta niska cena obowiązuje tylko do 3 grudnia do godziny 15.00. Przypomnijmy, że ostatnio podobną ofertę proponowała platforma Steam.

   


1 grudnia 2016, by Cez
Lara Croft GO trafi na PS4 i PS Vita!
W najbliższą sobotę odbędzie się impreza o nazwie PlayStation Experience, podczas której Sony ma oficjalnie ujawnić, że gra mobilna Lara Croft GO zawędruje na konsolę PlayStation 4 i PlayStation Vita - tak przynajmniej twierdzą serwisy VG247 i Exophase. Ten ostatni zamieścił nawet listę trofeów, którą możecie zobaczyć tutaj. Warto dodać, że gra Hitman GO: Definitive Edition również trafiła na PS4.

Przypomnijmy, że Lara Croft GO to świetnie przyjęta i wielokrotnie nagradzana gra mobilna, która do tej pory ukazała się jedynie na smartfonach. Wiele wskazuje na to, że tytuł trafi też na platformy firmy Sony.