strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

GRUDZIEŃ 2012
31 grudnia 2012, by Cez
Powrót komiksowej Lary
Nowozelandzki sklep Mighty Ape umieścił w swojej ofercie nowy komiks z Larą Croft, zatytułowany Tomb Raider: The Beginning.

Ten 48-stronnicowy zeszyt, podzielony na sześć rozdziałów, opowie o młodej pannie Croft, która wraz z załogą statku Endurance poszukuje u wybrzeży Japonii resztek zaginionego państwa Yamatai. Scenariusz napisała Rhianna Pratchett. Jak widzimy fabuła komiksu powstała na motywach historii ukazanej w nowej grze Tomb Raider. Okładkę zaprojektował Brian Horton, dyrektor artystyczny Tomb Raidera. Żeby zobaczyć dużą wersję okładki, kliknijcie na miniaturę obok.

Zeszyt prawdopodobnie będzie dostępny w twardej oprawie, a także w wersji cyfrowej. Ukaże się w marcu 2013 roku, czyli w tym samym czasie co nowa gra.

Przypomnijmy, że ostatnie wydawnictwo komiksowe związane z Tomb Raiderem ukazało się w grudniu 2006 roku. Było to Tomb Raider: Compendium, zbiorcze wydanie wszystkich pięćdziesięciu numerów komiksów regularnej serii, ukazujących się w latach 1999-2005. Więcej informacji znajdziecie w dziale Komiks.

 


28 grudnia 2012, by Mr Macphisto
Camilla Luddington jedzie dooo... [KONKURS]
Prawie 140 osób walczyło o jeden z kilku na świecie litografów z nowego TR, z autografem Camilli Luddington. Wygrać mogła - i wygrała - tylko jedna. W tym miejscu serdecznie gratulujemy Roksanie Moczarnej. To już jest Twoje!Roksana, czekamy na kontakt!

 


28 grudnia 2012, by K@t
A jednak! Multiplayer potwierdzony!
Koniec plotek oraz mniej lub bardziej kontrolowanych wycieków. Obecność trybu dla wielu graczy w nowym Tomb Raiderze została właśnie oficjalnie potwierdzona.

Nie znamy jeszcze szczegółów - wszystkie detale mają zostać wyjawione w lutowym numerze Official Xbox Magazine. Multiplayer w Tomb Raiderze ma być głównym tematem nadchodzącego wydania magazynu. Dowiedzieliśmy się jedynie, że za tryb sieciowy odpowiada studio Eidos Montreal, którego ostatnim tytułem jest bardzo wysoko oceniane Deus Ex: Human Revolution.

Czasopismo trafi do zachodnich kiosków już 8 stycznia, jednak posiadacze prenumeraty powinni otrzymać najnowszy numer już na dniach. Spodziewamy się więc lawiny nowych informacji. Zostańcie z nami!

 


28 grudnia 2012, by Mr Macphisto
Graliśmy w nowego TR - relacja!
Crystalsi ciągle podkreślają, że Coastal Forest to pierwszy i najmniejszy z dostępnych w grze hubów. Jeśli tak jest w rzeczywistości, to miłośnicy sekretów i eksploracji nie mają się czego obawiać. MY - już to wiemy. Dokładnie tydzień temu dane nam było zagrać w najnowszego Tomb Raidera. Tak jak już zdradziliśmy - warto czekać na tę grę! Chcecie wiedzieć więcej? Przeczytajcie naszą relację, w dziale Teksty.

Przypominamy też, że obchodzimy dziś 10 urodziny World of Tomb Raider. Z tej okazji możecie wygrać ściśle limitowany litograf z autografem Camilli Luddington!

 


28 grudnia 2012, by K@t
Udostępnij i wygraj! [KONKURS]
Tak jak obiecaliśmy – z okazji okrągłej rocznicy istnienia WoTR chcemy oddać w czyjeś ręce wyjątkowy, ściśle limitowany litograf z autografem Camilli Luddington! Warunek? Banalny! Wystarczy polubić nasz fanpage na Facebooku, a następnie udostępnić na swojej ścianie >>TEN OBRAZEK<<. Litograf rozlosujemy spośród tych, którzy spełnili obydwa warunki. Czas, start!To oczywiście nie koniec atrakcji na dzisiaj – zaglądajcie do nas przez cały dzień!

 


28 grudnia 2012, by Mr Macphisto, Cez, K@t
10 LAT WORLD OF TOMB RAIDER!
Dokładnie dziś - mija 10 lat od momentu oficjalnego startu naszego serwisu - World of Tomb Raider. Sprawa jest trudna do opisania. Bo jak tu w jednej notce zawrzeć ponad 1500 newsów, ponad 3650 dni działalności i mnóstwo niezwykle udanych akcji? Mówiąc krótko - jesteśmy dumni z minionych 120 miesięcy. Udało nam się osiągnąć znacznie więcej niż marzyliśmy na początku. Rozdaliśmy blisko 100 nagród, trafiliśmy do szkolnych podręczników (!), wręczyliśmy Larze Croft (niektórzy mówią na nią Alison Carroll) koszulkę z naszym logo, przejęliśmy zakończenie jej wizyty w Polsce, graliśmy przedpremierowo w Tomb Raider: Underworld i w najnowszego Tomb Raidera, wpisaliśmy nazwiska najwierniejszych graczy do instrukcji TR: Anniversary i rozdaliśmy Wam niedostępne gadżety z tych wszystkich gier.

Nawet w ciągu ostatnich 12 miesięcy udało nam się osiągnąć więcej niż sądziliśmy. Dla części z nas to był najbardziej intensywny - i satysfakcjonujący rok. Pojawiła się cała lawina informacji o nowej grze, a z targów E3 prowadziliśmy relację na żywo - zupełna nowość na łamach takich serwisów jak WoTR. Do tego - jeszcze zacieśniliśmy współpracę z wydawcami przygód Lary Croft, a razem z Wirtualną Polską - zbadaliśmy kogo widzicie w roli polskiej Lary. Ta wiedza się przyda ;-)

Krótko więc mówiąc - dziękujemy i prosimy o więcej! Więcej odwiedzin, więcej takich prezentów jak w ciągu ostatniego miesiąca. To, co opublikowaliśmy na stronie głównej to tylko ułamek tego, co nadesłaliście. Była przy tym kupa śmiechu, było sentymentalnie, i było cholernie miło. Każda tego typu inicjatywa, każdy komentarz czytelnika, czy praca nadesłana na konkurs dowodzą, że warto. Warto poświęcać czas, warto pracować i pisać dla Was!

World of Tomb Raider to nie tylko serwis z newsami, ale też bogata zawartość poszczególnych działów, w tym również forum dyskusyjne skupiające niemal pięć tysięcy osób. To także nasz fanpage na Facebooku oraz kanał na YouTube. WoTR w ciągu dziesięcioletniej historii to także te większe, oficjalne spotkania TR-fanów jak i te mniejsze, lokalne. Gdy nie można było się spotkać na żywo, nasza społeczność skupiała się na czacie, który był oblężony nawet podczas kilku… sylwestrów!

Sobie i Wam - życzymy kolejnej dychy! I zapraszamy - bo WoTR to przede wszystkim Wy, polscy fani Tomb Raidera. Dowód? Oto filmik, który dostaliśmy na urodziny. I bierzemy go za oficjalne video tej rocznicy!Autor oczywiście nie odejdzie z niczym. Dostaje od nas minialbum The Art of Tomb Raider: Underworld, informator Tomb Raider: Legend, usztywniany prakat TRL i kultowy już numer GameInformera! Do tego - oczywiście niewątpliwą przyjemność zaistnienia w newsie, który zdarza się raz na 10 lat ;-)W tym miejscu chcielibyśmy też serdecznie podziękować wszystkim tym, bez których WoTR by dziś nie istniał. Miejsca jest mało, lista długa... ale każdy z Was, współtwórców serwisu na dowolnym etapie jego istnienia - wie, że to o nim mowa. Szczere - dziękujemy! A teraz... Wasze zdrowie! I zaglądajcie do nas przez cały dzień. Naprawdę warto!

 


27 grudnia 2012, by Mr Macphisto
Będzie się działo! [KONKURS]
Tak tylko na zachętę - chcieliśmy Was zaprosić jutro do częstych odwiedzin World of Tomb Raider. Będzie urodzinowo, będzie tombraiderowo, ale do tego - będzie coś do wygrania! Na pewno rozdamy ściśle limitowany duży litograf z nadchodzącego Tomb Raidera! To jeden z 200 numerowanych egzemplarzy dostępnych na całym świecie. Ale to też jeden z tylko kilku - własnoręcznie podpisanych przez Camillę Luddington, głos i motion-picturowe ciało nowej Lary Croft!Warto? Naszym zdaniem - TAK! Tym bardziej, że to nie jedyna nagroda...

 


26 grudnia 2012, by Mr Macphisto
...i gol! [KONKURS]
Jako, że piłka miała być krótka, to krótko i na temat - naklejki na Xboxa dostają: Ewa, Danuta, Marcin i Krzysiek. Gratulujemy!Kolejny konkurs - już niedługo!

 


24 grudnia 2012, by K@t
Multiplayer w Tomb Raiderze "potwierdzony"?
„Przetrwaj jako team: graj w zróżnicowane tryby multiplayer jako członkowie załogi Endurance, lub jako Padlinożercy z Yamatai” - takie hasło reklamowe pojawiło się w opisie najnowszego Tomb Raidera, zamieszczonym na stronie brytyjskiego sklepu GAME.

Niestety, nie wiadomo czy to autentyczny slogan, czy może kolejny przykład wesołej twórczości internetowych sprzedawców. Warto jednak pamiętać, że Crystal Dynamics dotychczas jednoznacznie nie potwierdzili, ani nie zaprzeczyli istnieniu trybu dla wielu graczy w nadchodzącej grze.

W ciągu ostatnich dwóch lat developer już kilkakrotnie publikował ogłoszenia, oferujące pracę dla osób mających doświadczenie w tworzeniu gier z opcjami sieciowymi. Niewykluczone więc, że Tomb Raiderowy mutliplayer to jedna z niespodzianek, jakie Crystalsi szykują dla nas na najbliższe miesiące. Będziecie udawać zaskoczonych?

 


23 grudnia 2012, by Mr Macphisto
Lara z orzełkiem [KONKURS]
Tym razem zrobiło się patriotycznie i lokalnie. Dostaliśmy kolejne życzenia w formie graficznej. Scion podesłał taką oto tapetkę:Dzięęęęę-kuuu-jeeee-myyy! W nagrodę za to dostajesz dwustronny plakat z Tomb Raider: Legend i magazyn NAG - z ekskluzywną zapowiedzią nowego Tomb Raidera.Czekamy na kolejne życzenia z okazji 10-lecia WoTR! Szczegóły znajdziecie w newsie z 2 grudnia. A poza tym śledźcie naszą stronę w tym tygodniu. Do wygrania będzie gadżet, którego na całym świecie jest tylko kilka egzemplarzy!

 


22 grudnia 2012, by Mr Macphisto
Krótka piłka [KONKURS]
Szybki konkurs dla posiadaczy Xboxów. Do wygrania są widoczne poniżej naklejki na konsolę. Wszystko co trzeba zrobić, to wysłać maila na adres worldof@wp.pl. Wygrywa 10, 20, 30 i 40 zgłoszenie.Kolejne konkursy z okazji 10-lecia World of Tomb Raider - wkrótce!

 


21 grudnia 2012, by Mr Macphisto
Koniec świata! Graliśmy w nowego TR!
To nie żart, to nie pomyłka. Właśnie wróciliśmy z ponad godzinnego seansu grania w najnowszego Tomb Raidera! Co możemy powiedzieć? Jest dobrze. Jest bardzo dobrze.

Do zabawy dostaliśmy znany już fragment gry - z lasu. Ale, nie chwaląc się, znaleźliśmy kilka rzeczy, których nie było w żadnym z dotychczasowych gameplay'ów. Chcecie wiedzieć więcej? Koniecznie wchodźcie na World of Tomb Raider, bo już szykujemy relację! Opublikujemy ją w przyszłym tygodniu. I podpowiem - fakt, że mamy wtedy urodziny - nie jest tu bez znaczenia ;-)

Za pomoc w realizacji materiału dziękujemy wydawcy gry, firmie Cenega Poland.

 


20 grudnia 2012, by Mr Macphisto
Trudne słowo na B... [KONKURS]
Batik. Co to kurczę jest batik? To nasza pierwsza reakcja. Wujek Google i ciocia Wiki jednak szybko przyszli z pomocą i już wiemy, że dostaliśmy coś naprawdę niezwykłego! Piotr - na 10. urodziny World of Tomb Raider przysłał nam niecodziennie zabarwiony... materiał. Używał do tego kilku warstw wosku, barwnika i samego materiału. Efekt możecie zobaczyć poniżej.Wow! Piotr, dostajesz za to koszulkę z motywem z najnowszego Tomb Raidera!Czekamy na kolejne życzenia z okazji 10-lecia WoTR! Szczegóły znajdziecie w newsie z 2 grudnia. A już wkrótce - kolejny szybki konkurs!

 


19 grudnia 2012, by Cez
Napisy czy polski dubbing? Wiemy co wolicie!
Znamy już wyniki naszej ankiety. Przypomnijmy - tydzień temu poprosiliśmy Was o wypełnienie ankiety w sprawie polskiej edycji nowego Tomb Raidera - najważniejszym jej celem było sprawdzenie czy wolicie tłumaczenie dialogów w postaci napisów czy też polskiego dubbingu. Zdecydowana większość wybrała opcję z polskimi napisami, choć jednocześnie dubbing polski uważacie za dobry pomysł, jeśli będzie opcjonalny.

Zacznijmy jednak od początku. Ankietę wypełniło ponad 550 osób, za co serdecznie dziękujemy. Pierwsze pytanie miało sprawdzić czy pomysł dubbingu Wam się podoba czy też nie. 51% głosujących uważa, że to świetny pomysł, pod warunkiem, że będzie do wyboru angielski oryginał. Z kolei 35% uważa, że to kiepski pomysł, ponieważ takiej gry nie powinno się dubbingować, powinny wystarczyć napisy PL. Drugie, zasadnicze pytanie brzmiało: "najchętniej zagrałbym w Tomb Raidera zawierającego tylko". Aż 75% osób wybrało opcję "angielski dubbing i polskie napisy", 19% "polski dubbing". Najczęściej wybierana odpowiedź w przypadku trzeciego pytania ("polskie wydanie Tomb Raidera wg mnie powinno zawierać") to "do wyboru: polski dubbing lub angielski z polskimi napisami" z wynikiem 76%. Na drugim miejscu znalazła się opcja "tylko polskie napisy z angielskim dubbingiem" - 17%.

Poza trzema powyższymi pytaniami zadaliśmy Wam kilka dodatkowych. Na pytanie "w którym roku po raz pierwszy zagrałeś w jedną z gier z serii Tomb Raider" 40% głosujących wybrało opcję "2000-2005", zaś 38% "1996-1999". Zapytaliśmy także o to ile części Tomb Raidera przeszliście (chodzi o 9 gier z głównej serii). Najwięcej z Was (40%) zaliczyło każdą z dziewięciu gier z Larą Croft. Na drugim miejscu znalazła się opcja "3-4 gry" z wynikiem 21%.

Przedostatnie pytanie związane było z Waszym wiekiem. Najwięcej, bo 25% głosujących, zaznaczyło przedział 21-25 lat. Na drugim miejscu znalazł się przedział 18-20 z wynikiem 24% głosów. Z wykresów łatwo policzyć, że niemal 70% głosujących to osoby z przedziału wiekowego 16-25. Ostatnie pytanie dotyczyło płci. Okrąglutkie liczby pokazują, że 60% głosujących to mężczyźni, a 40% to kobiety.

Dzięki ankiecie udało się także scharakteryzować grupę osób głosujących za napisami polskimi oraz grupę zdecydowaną na rodzimy dubbing. Okazało się, że do obu grup w podobnych proporcjach należą zarówno poczatkujący fani Lary jak i zaawansowani. To samo dotyczy wieku graczy czy też ilości zaliczonych przez nich gier.

By zobaczyć szczegółowe wyniki z wykresami kliknijcie na miniaturkę przy newsie.

 


19 grudnia 2012, by Mr Macphisto
Kto ubrany, a kto nie? [KONKURS]
No dobra, trzeba to powiedzieć - przy koszulkowym konkursie zrobiło nam się wyjątkowo miło. Okazuje się, że wielu z Was jest znami od bardzo dawnych lat. A i wspomnienia macie świetne. Dla niektórych nawet byliśmy pierwszą przystanią w Internecie. Trzeba jednak przyznać, że kilka osób - trafiło tu w niewłaściwym dniu ;-) W tym miejscu chyba musimy przeprosić, bo te osoby najlepiej zapamiętały to, jak wrobiliśmy je na Prima Aprilis. Przypadki były różne - a to crossover TR i Uncharted, a to spreparowane screeny z nowych przygód Lary Croft... ale grunt, że już wiecie, żeby 1 kwietnia uważać!

Poza tym miło nam, że nasze informacje, artykuły i inne materiały były - i nadal są - tematem do dyskusji, w szkołach i biurach. Czasem nawet... zacieśniamy więzy rodzinne. Choć na chwilę. I to jest bardzo miłe. A nagroda - koszulka z motywem z nowego Tomb Raidera - wędruje do Wiktorii. Gratulacje!Kolejne okazje do wygrania ekskluzywnych gadżetów - już wkrótce! Pamiętajcie też, że ciągle czekamy na życzenia urodzinowe! Więcej - w newsie z 2 grudnia.

 


18 grudnia 2012, by Mr Macphisto
Lara w koszulce WoTR [KONKURS]
Wszystkiego najlepszego z okazji 10 wspólnych lat. Tego życzy nam Adam, podsyłając swój urodzinowy komiks. W roli głównej - oczywiście WoTR i Lara Croft:Adam, dostajesz za to okleinę na front Xboxa z motywem z TR: Legend; ściśle limitowaną naklejkę na szkło TR: Underworld, notatnik z motywem z Anniversary i limitowany litograf z najnowszego Tomb Raidera.Czekamy na kolejne życzenia z okazji 10-lecia World of Tomb Raider! Szczegóły znajdziecie w newsie z 2 grudnia. A już wkrótce - kolejny szybki konkurs!

 


18 grudnia 2012, by Cez
Edycja PL czy ANG? Aktualizacja
Kilka dni temu pisaliśmy o rozwiązaniu jakie zaproponował sklep muve.pl w sprawie zamawiania angielskich edycji nowego Tomb Raidera. Zgodnie z instrukcją wysyłaliście do sklepu odpowiednią prośbę. Sklep od teraz proponuje jeszcze wygodniejsze rozwiązanie tym, którzy nie chcą kupować gry z polskim dubbingiem.

Tutaj znajdziecie wykaz wszystkich dostępnych edycji w dwóch wersjach, osobno polskiej i osobno angielskiej. Nie musicie już wysyłać uwag do sklepu, wystarczy zamówić produkt z oznaczeniem "ANG" w tytule - można wybrać zarówno edycję podstawową jak i dwie kolekcjonerskie.

Ci, którzy od publikacji naszego newsa z 13 grudnia wysyłali do muve.pl swoją prośbę, nie muszą ponownie składać zamówienia, ich uwagi zostaną uwzględnione. Co jednak w przypadku, jeśli okaże się, że na PC i PS3 polska edycja będzie także zawierała angielski dubbing? Wówczas oferty PL i ANG zostaną scalone, czyli osoby zamawiające wydanie angielskie otrzymają wydanie polskie, zawierające także dubbing angielski.

W sumie w sklepie muve.pl mamy do wyboru aż sześć edycji na Xboxa i sześć na PS3. Na PC pięć, z czego jedna edycja jest cyfrowa.

UWAGA: Nakład edycji kolekcjonerskiej z figurką na PC został wyczerpany! Wydawca raczej nie przewiduje dostawy.

 


17 grudnia 2012, by Mr Macphisto
Nowa figurka w Polsce!
Już możecie zamawiać nową figurkę nowej Lary Croft! Bohaterka zrebootowanego Tomb Raidera powoli wkracza na półki fanów. Słowem-kluczem jest tutaj jednak "powoli", a to dlatego, że premiera tego dzieła zaplanowana jest na czerwiec 2013. Mimo to, już znamy szczegóły zawartości pudełka.

Sama Lara ma 20cm wysokości i mnóstwo ruchomych elementów. Są też elementy wymienne, takie jak łuk, strzelba, pistolet, czy... dłonie. Całość kosztuje 310 PLN i jest dostępna w sklepie AliensGroup.pl.

Pierwszy raz o tej figurce pisaliśmy na WoTR już ponad pół roku temu.

 


17 grudnia 2012, by Mr Macphisto
Ubierzemy Cię na zimę [KONKURS]
Obchodów 10-lecia World of Tomb Raider ciąg dalszy. Tym razem - chcielibyśmy się dowiedzieć... co pamiętacie jeśli chodzi o nasz serwis. Czekamy na Wasze wspomnienia z ostatnich 10 lat, związane z WoTR. Pole do manewru jest ogromne - to w końcu może być związane z samymi grami, może ze zmianami wyglądu serwisu, a może po prostu o czymś się dowiedzieliście, albo coś przeżyliście niespodziewanie podczas przeglądania newsów? Nie trzeba się rozpisywać, ale zdecydowanie - niech to będzie nieco więcej niż 1-2 zdania. Warto. Do wygrania - dostępna tylko u nas, oficjalna koszulka z nowego Tomb Raidera.Na zgłoszenia czekamy pod adresem worldof@wp.pl.

Pamiętajcie też o konkursie życzeniowym. Szczegóły znajdziecie w newsie z 2 grudnia.

 


16 grudnia 2012, by Mr Macphisto
Świąteczno-urodzinowe BUM! [KONKURS]
Wybuchy, pościgi i strzelaniny - to wszystko przeżywaliśmy razem z Larą i z Wami przez 10 ostatnich lat. Teraz - w jednym filmiku ujął to kolega WOLF. Swoje dzieło - dołączył do przesłanych mailem życzeń. Możecie je zobaczyć tutaj:WOLF - za życzenia dostajesz od nas w nagrodę: niedostępny w Polsce informator TR: Legend; ściśle limitowaną naklejkę na szkło TR: Underworld i naklejki z Legendy.Czekamy na kolejne życzenia z okazji 10-lecia World of Tomb Raider! Szczegóły znajdziecie w newsie z 2 grudnia. A już wkrótce - kolejny szybki konkurs!

 


16 grudnia 2012, by Mr Macphisto (thx: eee...mleko?!)
Koniec świata z Larą Croft
Co pan będzie robił w sylwestra? Będę grał w grę! To wszyscy wiemy. Ale w razie gdyby sylwestra nie było, to ostatni dzień życia też możecie spędzić z Larą. W najbliższy piątek (21.12.2012!), Tomb Raider Movie znów pojawi się w telewizji. O 20:00, w Superkinie, film wyemituje TVN.

Trzymamy kciuki, żeby świat się nie rozpadł w najlepszych momentach akcji!

 


15 grudnia 2012, by Mr Macphisto
And the award goes to... [KONKURS]
Najwyższy czas na rozwiązanie naszego... konkursowego konkursu. Nagrodą w pierwszym konkursie na World of Tomb Raider była płyta ze ścieżką dźwiękową z filmu TR: The Cradle of Life. W ramach wspominek - akcja ruszyła 28 listopada i trwała do 6 grudnia 2006. Pretekstem była premierowa emisja filmu w niekodowanej telewizji. A to jest link do strony konkursowej.

Nagrodę - jedyny w Polsce bidon z limitowanej serii Tomb Raider - wygrywa Sylwia!Kolejne nagrody - już wkrótce. Zaglądajcie codziennie! Przypominamy też, że ciągle trwa konkurs na życzenia urodzinowe dla WoTR. Szczegóły w newsie z 2 grudnia.

 


15 grudnia 2012, by Cez
Zobacz jak przetrwać na wyspie
Serwis IGN opublikował kolejny materiał video z nadchodzącego Tomb Raidera, zatytułowany "Przewodnik przetrwania". Ponownie możemy przyjrzeć się systemowi upgrade'ów oraz zobaczyć wiele znanych już nam fragmentów gry.

Pojawiają się jednak nowości - widzimy jak Lara radzi sobie schwytana w pułapkę czy też jak korzysta z żywiołów przy pokonywaniu zagadek bądź przeszkód. Oprócz ognia będzie mogła posłużyć się także wodą, a nawet… wiatrem.

Ten ponad czterominutowy materiał video możecie znaleźć tutaj.

 


13 grudnia 2012, by Cez
Edycja PL czy ANG? Cenega daje wybór
Mamy dla Was dwie wiadomości, dobrą i złą. Najpierw ta zła - nadal nie wiemy czy w polskim wydaniu Tomb Raidera na PC i konsolę PS3 będzie można wybrać angielski dubbing i polskie napisy. Z kolei na Xboxie jak już wiecie takiego wyboru na pewno nie będzie. Mamy jednak dobrą wiadomość - osoby, którym nie podoba się pomysł dubbingowania gry, nie muszą już czekać na ostateczne ujawnienie tych informacji i obawiać się, że zabraknie edycji kolekcjonerskich. Cenega wraz ze sklepem muve.pl wychodzi naprzeciw oczekiwaniom polskich fanów Tomb Raidera.

W sklepie muve.pl znajdziecie wykaz różnych polskich wydań Tomb Raidera na każdą z platform, zaś tutaj możecie zamówić podstawowe wydanie na Xboxa w wersji angielskiej (bez polskich napisów). Spytacie zapewne co z edycjami kolekcjonerskimi?

Właśnie w tym miejscu pojawia się ta dobra wiadomość - ci z Was, którzy chcą kupić na Xboxa angielską Edycję Limitowaną Survival lub angielską Edycję Kolekcjonerską z figurką, nie muszą szukać tych produktów w zachodnich sklepach. Co prawda w opisie tych edycji widnieje znaczek "PL", ale Cenega gwarantuje, że można skontaktować się ze sklepem i poprosić o dołączenie do kolekcjonerki gry w języku angielskim, a nie polskim. Skontaktować można się telefonicznie, mailowo lub wypełniając rubrykę "uwagi" w trakcie składania zamówienia.

Co z kolei z wydaniami PC i PS3? Tutaj również w podobny sposób możecie poinformować sklep. Możecie nie pisać nic, co oznacza domyślnie, że chcecie wersję PL, jakakolwiek by ona nie była. Możecie jednak napisać np. następujące słowa: "Proszę o edycję PL pod warunkiem, że oprócz polskiego dubbingu będzie również do wyboru dubbing angielski z polskimi napisami. W przeciwnym wypadku proszę o dołączenie angielskiej wersji gry".

Przy okazji przypomnijmy, że wciąż możecie oddać swój głos w naszej ankiecie dotyczącej lokalizacji nowego Tomb Raidera.

 


13 grudnia 2012, by K@t
Tomb Raider bez grobowców, to jak...
... tę kwestię pozostawiamy Waszej inwencji :). Zapraszamy za to do obejrzenia nowego materiału video przygotowanego przez serwis IGN. Film zdradza tym razem nieco więcej szczegółów na temat znaku rozpoznawczego serii TR – grobowców, których przecież nie mogło zabraknąć w najnowszej grze. Trwający ponad 8 minut klip znajdziecie >>TUTAJ<<.

Na zaprezentowanym materiale zobaczymy m.in. eksplorację jednego z mniejszych, opcjonalnych grobowców. Zadaniem Lary jest rozwiązanie specjalnej zagadki, lub pokonanie pułapek, za co nagrodzeni zostaniemy unikalnym przedmiotem, bądź punktami doświadczenia.

System „Challenge Tombs” powinien być doskonale znany wszystkim, którzy mają za sobą przygodę z Guardian of Light.

 


12 grudnia 2012, by Mr Macphisto
UMC! UMC! Larą Croft w słuchacza UMC! UMC!
Wielką radochę swoim słuchaczkom i słuchaczom zafundowało radio RMF Maxxx. Nie oszukujmy się, w przypadku słuchaczy, chodzi przede wszystkim o gapienie i ślinienie się. Ale już jeśli chodzi o dziewczyny - to te dostały możliwość wcielenia się w największe gwiazdy kina.

Rozgłośnia przygotowała specjalny kalendarz na rok 2013. Ich gwiazdami są właśnie słuchaczki RMF Maxxx, a na pierwszym miejscu, w styczniu - Anna Pura jako Lara Croft! Efekt jej sesji możecie zobaczyć obok.

Poza Larą, w kalendarzu pojawiają się między innymi: Catwoman, Hermiona Granger i Mia Wallace.

Żeby wygrać jeden z tysiąca egzemplarzy, trzeba wziąć udział w konkursie antenowym, albo mieć szczęście na Facebooku. Szczegóły - na stronie radia.

 


11 grudnia 2012, by Mr Macphisto
Rośnij duży, okrąglutki [KONKURS]
10. urodziny obchodzi się tylko raz, dlatego nasza impreza trwa cały grudzień! Ciągle dostajemy od Was kolejne życzenia, i za wszystkie serdecznie dziękujemy. Za niektóre - dziękujemy nawet bardziej. Tak będzie na przykład w przypadku tortu, który upiekła nam Ania.Cieknie ślinka? I słusznie, bo ciacho wygląda niesamowicie. Aniu, za tort dostajesz od nas zestaw Tomb Raider: Legend. A w nim - niedostępny w Polsce odblaskowy, usztywniany plakat dwustronny z wykazem ekwipunku; plakat dwustronny i odblaskowe naklejki.Dziękujemy i prosimy o więcej! Szczegóły w newsie z 2 grudnia. Kolejne nagrody rozdamy wkrótce :-)

 


11 grudnia 2012, by Cez
1,5 godziny z Tomb Raiderem
Zaledwie kilka dni temu pojawił się najnowszy zwiastun Tomb Raidera, ukazujący m.in. wspinaczkę Lary na wieżę radiową, a już dziś, dzięki serwisowi IGN, możemy poznać szczegóły tej wyprawy. Wspomniany serwis opublikował niezwykle długi gameplay wraz z komentarzem twórców. Video trwa aż 1,5 godziny! Jednak w tym miejscu ostrzegamy - materiał ukazuje naprawdę bardzo długi fragment rozgrywki, więc jeśli nie chcecie poznać zbyt wielu lokacji przed zagraniem, to nie oglądajcie.

Gameplay rozpoczyna się tuż po słynnym już pierwszym zabójstwie w wykonaniu Lary Croft. Następnie widzimy dialog Lary z jej mentorem, Conradem Rothem, którego zaatakowały wilki. Lara postanawia odnaleźć nadajnik. W tym celu wspina się po skałach, tradycyjnie skacze oraz strzela z łuku do przeciwników. Pod koniec prezentacji bohaterka dociera do wieży radiowej i nadaje sygnał SOS.

Zachęcamy do komentowania tego i innych ostatnich materiałów na naszym forum. Dodajmy, że akurat dziś mija dokładnie dziewięć lat od momentu powstania tej platformy komunikacji dla polskiej społeczności fanów Tomb Raidera.

 


10 grudnia 2012, by Cez
Ankieta: Polski czy angielski dubbing Tomb Raidera?
Dobre pytanie. Z jednej strony słyszymy głosy niezadowolonych z pomysłu dubbingowania nowego Tomb Raidera, z drugiej pojawiają się też opinie, że to świetny pomysł. Jak to w końcu z Wami jest? Macie niepowtarzalną okazję wypowiedzieć się na ten temat w specjalnie przygotowanej przez nas ankiecie.

Jakie wydanie gry najbardziej by Was usatysfakcjonowało? Wolicie usłyszeć Larę z polskim głosem czy z oryginalnym angielskim, czytając polskie napisy? Zagłosujcie koniecznie w ankiecie i dajcie nam znać. Na Wasze głosy czekamy przez tydzień.

 


10 grudnia 2012, by Mr Macphisto
Nagroda za... nagrodę [KONKURS]
Obchodów naszego 10-lecia ciąg dalszy. Tym razem mamy krótkie, proste pytanie. Jaka była nagroda w pierwszym konkursie w historii World of Tomb Raider? Na odpowiedzi czekamy pod adresem worldof@wp.pl. Wśród osób, które prawidłowo odpowiedzą rozlosujemy jedyny w Polsce (przynajmniej na razie) bidon z limitowanej serii Tomb Raider.Przypominamy też, że ciągle trwa konkurs na życzenia urodzinowe dla WoTR! Szczegóły w newsie z 2 grudnia.

 


9 grudnia 2012, by Mr Macphisto
Na święta taniej
Szalony Mikołaj odwiedza kolejne polskie sklepy i obniża ceny. Jeżeli jeszcze brakuje Wam którejkolwiek części TR, szczególnie polecamy wizytę na muve.pl. Za bezcen możecie tam legalnie ściągnąć każdą część przygód Lary Croft. Do 21 grudnia obowiązują następujące ceny:

- Tomb Raider +Unfinished Bussiness - 7,50 PLN
- Tomb Raider 2 +Golden Mask - 7,50 PLN
- Tomb Raider 3 +Lost Artefact - 7,50 PLN
- Tomb Raider: The Last Revelation - 7,50 PLN
- Tomb Raider Chornicles - 7,50 PLN
- Tomb Raider: The Angel of Darkness - 7,50 PLN
- Tomb Raider: Legenda - 7,50 PLN
- Tomb Raider Anniversary - 7,50 PLN
- Tomb Raider: Underworld - 14,99 PLN

Przy okazji, jak nam doniósł Rob3rt, TR: Anniversary można kupić w Biedronce za 19,99 PLN.

A jeśli ktoś chce kupić więcej niż 2-3 części TR, przypominamy o wydaniu Ultimate Edition za 39,99 PLN.

 


8 grudnia 2012, by Cez
Zobacz nowy zwiastun Tomb Raidera!
Podczas gali Video Game Awards studio Crystal Dynamics zaprezentowało nowy zwiastun Tomb Raidera. Ten pełen akcji i dynamiki trailer pokazuje wiele nie przedstawianych dotąd sekwencji. Widzimy m.in. Larę wspinającą się na bardzo wysoką antenę czy rozmowy bohaterki z mentorem, Conradem Rothem. Poza tym wiele strzelania i walki z wrogo nastawionymi mieszkańcami wyspy.

Zresztą… zobaczcie sami! Trailer możecie zobaczyć tutaj.

 


7 grudnia 2012, by Cez
Na Xboxie Lara przemówi tylko po polsku
Cenega poinformowała, że polska edycja najnowszej gry Tomb Raider zostanie wydana na platformie Xbox 360 tylko i wyłącznie w pełnej polskiej wersji językowej, czyli z polskim dubbingiem. Nie będzie na tej platformie możliwości zmiany języka na język angielski. Przyczyną obecności jedynie polskich dialogów jest niewystarczająca pojemność płyty DVD z grą. W skrócie mówiąc - zabrakło miejsca na dwie wersje dubbingu. Osoby zainteresowane oryginalnymi dialogami, mogą poprzez sklep Cenegi, czyli muve.pl, zamówić brytyjskie wydanie gry. Uwaga - wydanie to nie będzie zawierało polskich napisów.

Wciąż nie wiadomo jak będzie wyglądała sprawa wyboru języka w polskiej edycji nowego Tomb Raidera na komputery PC oraz konsolę Playstation 3. Możemy jedynie przypuszczać, że będziemy mieli do czynienia z sytuacją podobną do "Hitmana: Absolution", gry również wydanej przez Cenegę. Na Xboxie tytuł ten został wydany tylko z dubbingiem polskim, zaś w przypadku PC i PS3 gracze mogą zmienić dubbing na angielski i włączyć polskie napisy. O tym jak będzie w przypadku Tomb Raidera dowiemy się dopiero za jakiś czas.

Przypomnijmy, że polscy fani zaniepokojeni powyższymi faktami, poprzez fanpage na Facebooku starają się przekonać polskiego wydawcę do pozostawienia w polskiej edycji możliwości wyboru angielskiego dubbingu. W chwili obecnej wiemy już na pewno, że w przypadku Xboxa opcja ta będzie niemożliwa.

 


5 grudnia 2012, by Mr Macphisto
100 lat, WoTR! [KONKURS]
"Najlepsze życzenia z okazji okrągłej dziesiątki!" - napisał do nas maax. Napisał, i załączył niesamowitą wręcz kartkę, oddającą całkowicie sedno tak World of Tomb Raider, jak i gry, której poświęcamy co najmniej połowę życia.Maax, za to mamy dla Ciebie niedostępny w Polsce minialbum "The Art of Tomb Raider Underworld" i litograf z nadchodzącego TR!Czekamy na kolejne życzenia - szczegóły znajdziecie w newsie poniżej. I uwaga! Nowe zadanie konkursowe jest już tuż tuż :-)

 


2 grudnia 2012, by Mr Macphisto
Tylko bez przynudzania! [KONKURS]
"Wszystkiego najlepszego, dużo szczęścia..." - życzeniowa sztampa i nuda. Tego tu nie chcemy. Chcemy, żeby nasze 10. urodziny były ciekawe, fajne i oryginalne. Dlatego przez cały miesiąc czekamy na wasze życzenia i 'prezenty' dla World of Tomb Raider. Forma i treść jest dowolna. Zaskoczcie nas! Najlepsze teksty, obrazki, filmy, piosenki i kto-wie-co-jeszcze będą na bieżąco publikowane na stronie głównej WoTR. Autorzy - oczywiście mogą liczyć na nagrody. Każda nagrodzona publikacja będzie opatrzona informacją o upominku.

Przypomnijmy adres: worldof@wp.pl.

Kolejne okazje do zdobycia nagród... już wkrótce!

 


1 grudnia 2012, by Mr Macphisto
Jedno rozwiązanie, mnóstwo zapowiedzi [KONKURS]
Nie mamy dla Was trzech nagród. Nie mamy dla Was też dziesięciu nagród. Nie da się ukryć, że nie mamy tych nagród też trzydziestu... Właśnie dlatego organizujemy mega konkurs z okazji 10. urodzin World of Tomb Raider, w którym do wygrania jest... nieeee, niech to jeszcze pozostanie tajemnicą :-) Powiedzmy tak: do rozdania mamy kilkadziesiąt nagród. Tyle, ilu nie rozdawała jeszcze żadna strona o serii TR na świecie. Mało tego. Niewiele jest stron w tematyce gier komputerowych, które mogą pochwalić się takim rozdawnictwem!

Ale do rzeczy. Przez cały grudzień na naszej stronie będą pojawiały się konkursy. Różne. Czasem - kto pierwszy ten lepszy. Czasem na myślenie i losowanie. A czasem po prostu takie, w których komuś musi się poszczęścić. Za to - będziemy rozdawać między innymi zestawy tombraiderowych gadżetów. Jakich? O tym dowiecie się już niedługo!

A pierwsze rozdawnictwo - już dziś. Na razie jednak zaległe, celowo przeciągnięte na ten moment. W dziale Teksty publikujemy 10-ty odcinek Definitywnego podsumowania serii TR. Autorzy wykorzystanych tam tekstów dostają po notatniku z motywem z Tomb Raider: Anniversary! Odezwijcie się do nas, a poznacie szczegóły.

Kolejna okazja do zdobycia nagród - już wkrótce! Koniecznie zaglądajcie na WoTR!