strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

GRUDZIEŃ 2009
28 grudnia 2009, by Mr Macphisto
7 lat. 2557 dni. 1232 newsy - WoTR w liczbach
Mówi się, że siódemka jest szczęśliwa. Zespół World of Tomb Raider wreszcie miał okazję to zweryfikować. I co? No i rzeczywiście - jest! Mimo, że w tym roku nie dostaliśmy do rąk nowej części przygód Lary Croft, ani oficjalnych informacji na ich temat - ciężko powiedzieć, żeby w naszym serwisie niewiele się działo. Przede wszystkim - dotarliśmy do mnóstwa nieoficjalnych informacji na temat dziewiątego Tomb Raidera. Na ile okażą się prawdziwe, a na ile badaniem rynku przez wydawcę? Pewnie choć minimalnie przekonamy się w nadchodzącym roku. Warto dodać, że będzie to pierwszy rok bez Eidosa, zastąpionego przez Square Enix Europe. Po latach walki z upadłością i przejęciem, brytyjski wydawca w końcu poddał się. Kolejny TR wyjdzie już pod nowym szyldem.

Ale wróćmy do tego, co na WoTR. Oddaliśmy do Waszej dyspozycji pełną solucję do Tomb Raider: Underworld, a także kompletny przewodnik po dodatkach wydanych na Xboxa. W tym miejscu podziękowania należą się Phoebe Poison i Luthien, bez których te materiały na pewno nie wyglądałyby tak, jak wyglądają.

Do tego, wyszliśmy poza klasyczne ramy serwisu informacyjnego i uruchomiliśmy własny kanał YouTube. Już od kilku miesięcy możecie na nim - bez pobierania - obejrzeć filmiki, które zamieszczamy w dziale download. I na pewno na tym rozwój kanału się nie zakończy. Podobnie jak nie zakończy się wychodzenie WoTR poza... WoTR ;-) Pomysłodawcą, wykonawcą i opiekunem tej części serwisu jest kluz_kaa.

Ostatnia spektakularna zmiana na stronie, to obiecane rok temu aktualizacje działów poświęconych klasycznym częściom TR. Dzięki nim, grając w Tomb Raider: Ultimate Edition możecie poznać każdy szczegół przechodzonych gier. Tytuły, których jeszcze nie rozpracowaliśmy - rozpracujemy na dniach. Już jutro na stronie pojawi się opracowanie Tomb Raider: Chronicles. A zaraz za nim - dodatki do pierwszych trzech części. Tym samym - kompendium będzie gotowe i zamknięte. Podziękowania możecie kierować do Meka, kluz_kii, Boone'a i K@ta. Ich pracę koordynował niezastąpiony Cez.

Ale, jak podkreślamy co roku, World of Tomb Raider to nie tylko bity - to też ludzie. W ciągu ostatnich 12-tu miesięcy doszło do około dziewięciu większych spotkań osób, które poznały się dzięki naszemu serwisowi. Piszę "około", bo wszystkie te spotkania aż ciężko zliczyć i mały błąd mógł się wkraść. Zwłaszcza, że liczymy tylko te większe niż 2-3 osoby. Gdyby liczyć razem z nimi, byłoby to co najmniej kilkadziesiąt spotkań. Tak czy inaczej - podziękowania za organizację należą się ninti, millowi, K@towi, Igiemu i Luthien.

Poza tym dziękujemy wszystkim redaktorom serwisu, współpracownikom, administratorom i moderatorom naszego forum, wszystkim osobom i firmom, które przyczyniły się do tego, że mogliśmy rosnąć w siłę przez kolejny rok. A największe podziękowania kierujemy do Was - naszych gości i czytelników.

No dobrze, a co w nadchodzącym roku? Najważniejszej zmiany, którą szykujemy, nie da się nie zauważyć. Ale o tym na razie ciiiicho. Warto zdradzić tylko tyle, że to mogą być największe zmiany w historii tego serwisu.

Pozostaje życzyć szczęśliwego nowego roku! Mamy nadzieję, że dla nas - dzięki Wam - taki właśnie będzie.25 grudnia 2009, by Mr Macphisto
Ostatnie TR: UE do wzięcia! KONKURS!
Mikołaj zawiódł i nie przyniósł pod choinkę świeżego i jeszcze pachnącego nowością Tomb Raider: Ultimate Edition? Całe szczęście, że istnieje World of Tomb Raider (już od siedmiu lat!). My damy Wam TR: UE za darmo! Nawet jeśli byliście przez cały rok niegrzeczni, to nie połamiemy płytek, słowo! Wszystko co musicie zrobić, to ruszyć trochę wyobraźnią i odpowiedzieć na proste pytanie. Pytanie, które przez 13 lat zadawali sobie wszyscy grający w Tomb Raidera...

Biegniesz przez jaskinię, rozwalasz kolejnych dwóch przeciwników, ale masz resztkę energii i w każdej chwili zabłąkana kula może wysłać Cię do krainy, z której wraca się tylko opcją ''load''. Odsuwasz jednak skalny blok, potem drugi, trzeci i oto jest! Jest wymarzona apteczka! Tylko skąd ona się tam wzięła? Kto rozrzuca te wszystkie apteczki, broń, amunicję, flary i inne przedmioty znajdujące się w zakamarkach, do których nikt przed Larą nie dotarł?

Na odpowiedzi czekamy pod adresem worldof@wp.pl (w temacie "konkurs TRUE 3"). Wygrywa najlepszy.

Autorem pytania jest Andrzej Bazylczuk, który w nagrodę dostanie od nas nowe, nieśmigane Tomb Raider: Ultimate Edition.

Jeśli chodzi o konkurs nr 2, to nadesłaliście mnóstwo pomysłów na naprawdę świetne konkursy. Niektóre z nich trochę za bardzo rozbudowane jak na szybką zabawę, taką jak ta. Ale nie martwcie się, nic nie przepadnie. Z Waszych propozycji skorzystamy w przyszłości, bo naprawdę szkoda, żeby się zmarnowały.9 grudnia 2009, by Mr Macphisto
Edycja kolekcjonerska Anniversary za bezcen
Świąteczne porządki w cenegowych magazynach przyniosły niespodziewany efekt. Oto znalazły się ostatnie, zawieruszone egzemplarze edycji kolekcjonerskiej Tomb Raider: Anniversary! To może być ostatnia okazja na ich zdobycie. A do tego - zdobycie za bezcen. Cenega wystawiła je do sprzedaży za 39.99 PLN. Dobry i tani prezent na święta.

Zainteresowanych zakupem zapraszamy do odpowieniej półki internetowego sklepu. Zostało tylko kilka egzemplarzy.8 grudnia 2009, by Mr Macphisto
KONKURS! Dajemy drugie TR: UE!
Chcecie dostać za darmo kolejny box z Tomb Raider: Ultimate Edition? Jesteście we właściwym miejscu! Ale spokojnie. Zanim damy Wam szansę na wygraną, pozostaje oficjalnie podać rozwiązanie poprzedniego konkursu. Zdjęcie Mikołaja znajdowało się w dziale Tomb Raider Apocalypse, na podstronie poświęconej pierwszemu epizodowi gry - The Eye of Osiris. Bezpośredniego linka do obrazka nie podajemy, bo oczywiście już go tam nie ma. Jako siódmy, świętego wywęszył Michał Heczko - gratulujemy!

Teraz czas na drugi konkurs. A ten jest tak jasny i prosty, że bardziej już się nie da. Zadanie konkursu nr 2 jest nastepujące:

Wymyśl konkurs nr 3.

Na Wasze pomysły czekamy pod adresem worldof@wp.pl (w temacie "konkurs TRUE 2"). Wygrywa najlepszy.7 grudnia 2009, by K@t
Multiplayer w Tomb Raider 9?
Crystal Dynamics poszukuje projektanta rozgrywki multiplayer - takie ogłoszenie pojawiło się w jednym z branżowych serwisów developerskich. Wymagane jest co najmniej pięcioletnie doświadczenie w pracy nad dużymi i znanymi tytułami na konsole nowej generacji. Czyżby rzeczywiście mogło chodzić o nową odsłonę serii Tomb Raider? Do tej pory nie są znane żadne oficjalne szczegóły dotyczące kolejnych przygód Lary Croft, ale znając dotychczasową politykę taśmowego wydawania poszczególnych odsłon, jest to bardzo prawdopodobne.

Kwestia rozgrywki wieloosobowej w Tomb Raiderze jest sprawą dość kontrowersyjną w środowisku fanów Lary. Seria zawsze skupiała się tylko i wyłącznie na jednym graczu i raczej mało kto wyobraża sobie dwie, lub trzy Croftówny biegające we wnętrzu starożytnego grobowca. Wydany niedawno Uncharted 2 pokazał jednak, że nawet do typowego tytułu action-adventure można przemycić rozwiązania charakterystyczne dla innych gatunków i to ze świetnym skutkiem (chociażby tryb co-opertive).3 grudnia 2009, by K@t
Lara Croft walczy o własną ulicę
Na początku sierpnia informowaliśmy o bardzo ciekawej inicjatywie władz miasta Derby. Jej założeniem było wybranie patrona dla jednej z nowopowstałych ulic, a pośród kandydatów nie zabrakło oczywiście Lary Croft, która "narodziła się" przecież w tej przemysłowej, brytyjskiej miejscowości.

Całą sprawę potraktowano bardzo poważnie i spośród ponad stu propozycji wybrano osiem, które wydawały się najbardziej właściwe i ściśle związane z miastem. Jednak to nie koniec, bo ostatecznie wygrać mogą jedynie dwie opcje, a decydujący głos pozostawiono internautom.

Sonda, w której udział może wziąć każdy, znajduje się na oficjalnej stronie Derby. Głosowanie zakończy się 31 stycznia 2010 roku; zachęcamy do oddania głosu i trzymamy kciuki za panią archeolog, chociaż obecne wyniki sugerują, że to raczej nie będzie konieczne ;-).2 grudnia 2009, by Mr Macphisto
Konkurs! (?)
Premiera Tomb Raider: Ultimate Edition za nami, święta przed nami... a do tego siódme urodziny WoTR za pasem. To idealny moment na konkurs! Ale nie zorganizujemy konkursu. Zorganizujemy... trzy. W każdym z nich, do wygrania będzie jeden nowiutki i jeszcze pachnący box TR: UE.

Żeby nie być gołosłownym, dziś odpalamy konkurs nr 1. Waszym zadaniem jest odnalezienie gdzieś na World of Tomb Raider pełnego zdjęcia Sz. P. Św. Mikołaja, którego fragment możecie zobaczyć obok. Wygrywa siódma osoba, która na adres worldof@wp.pl (w temacie "konkurs TRUE 1") wyśle link do podstrony z obrazkiem i link do dużej wersji obrazka. Powodzenia!