strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

LISTOPAD 2013
26 listopada 2013, by Mr Macphisto
Tomb Raider taniej, i to w kilku wersjach!
Pierwszy krok w stronę gry za złotówkę dołączanej do Pani Domu - zrobiony. Ponad pół roku po premierze - ostatni Tomb Raider trafia do pierwszej z tańszych serii gier Cenegi. Na dzień dobry - to Premium Games. Przygody Lary Croft dostały gustowne, czarne pudełko, a do niego - zupełnie nową okładkę. Możecie ją zobaczyć obok.

Wydanie jeszcze pachnie nowością, ale powinno już być dostępne we wszystkich dobrych sklepach z grami na terenie kraju. Nowa cena Tomb Raidera to 69,99PLN. To jednak nie koniec! W sklepie muve.pl - znów dostępna jest Edycja Kolekcjonerska wydania PC i wersja Survival, tylko za 99,99PLN!

Jeżeli z kolei ktoś chciałby dostać TR w oryginalnym wydaniu za darmo... musi często zaglądać na naszą stronę! ;-)

 


21 listopada 2013, by K@t
VGA zapowiada się gruuubo!
Już 7 grudnia odbędzie się kolejna gala Video Game Awards. Na imprezie organizowanej przez Spike TV co roku wręczane są nagrody dla najlepszych tytułów ostatnich dwunastu miesięcy, a sami wydawcy i developerzy dzielą się gorącymi newsami i zapowiedziami. Tegoroczna edycja VGA zapowiada się wyjątkowo soczyście dla fanów pani... panny archeolog.

Najnowszy Tomb Raider uzyskał nominację w pięciu kategoriach: Najlepsza gra 2013 roku, Najlepsza gra action-adventure, Najlepsza gra na Xboxa, Najlepsza gra na PlayStation oraz Najlepsza aktorka podkładająca głos (nominacja dla Camilli Luddington).

Jakby tego było mało, Brian Horton z Crystal Dynamics zasugerował, że gracze spragnieni nowych informacji powinni śledzić najbliższe imprezy branżowe - w tym właśnie VGA. Horton unika jednak odpowiedzi na pytanie, czy możemy spodziewać się informacji na temat nowego Tomb Raidera, czy może jedynie potwierdzenia plotek związanych z Tomb Raider - The Definitive Edition.

Brian Horton odniósł się jednak do kwestii problemów finansowych Square Enix. Zapewnił, że prace nad nowym TR mają się dobrze i tytuł ma odpowiednie wsparcie finansowe - nie będzie jednak droższy, niż ostatnia odsłona.

Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwości i czekać na Video Game Awards i tradycyjnie już trzymać kciuki.

 


18 listopada 2013, by K@t
Next Genowy Tomb Raider nadchodzi?
I nie chodzi niestety o kolejną, dziesiątą odsłonę cyklu. Włoski oddział sklepu Amazon oraz niektóre niemieckie i szwajcarskie sieci umieściły w swojej ofercie reedycję tegorocznego rebootu serii, przeznaczoną na konsolę PlayStation 4.

Tomb Raider – The Definitive Edition miałby się ukazać na najnowszą konsolę Sony w styczniu 2014 roku. Wydanie zawierałoby wszystkie wydane dotychczas dodatki DLC, a sama gra posiadałaby prawdopodobnie odpowiednio podciągniętą oprawę graficzną. Całość wyceniono na 59,99 €.

Square na razie nie potwierdza, ani nie dementuje tych informacji. Wydanie takiej reedycji wydaje się jednak bardzo możliwe i logiczne, zważywszy na niezadowolenie wydawcy spowodowane "kiepskimi" wynikami sprzedaży Tomb Raidera na dotychczasowe platformy.

Square zamierza też walczyć o dobre wyniki na innych platformach niż konsole next-gen.

 


6 listopada 2013, by Mr Macphisto
Square na fali! Szkoda, że to tsunami.
I dobre i złe wieści płyną z obozu Square Enix. Firma - po fatalnym minionym roku fiskalnym - teraz odbija się od dna. Od kwietnia do końca września, udało się zarobić znacznie więcej niż oczekiwał dział finansowy. Prognozy mówiły o stracie przekraczającej 12,5 miliona funtów. Ostatecznie jednak do kieszeni Square wpadło prawie 30 milionów. To oczywiście dzięki Tomb Raiderowi, ale też Final Fantasy XIV, Hitmanowi czy Sleeping Dogs.

Zarząd spółki jednocześnie potwierdził, że z jeszcze większym zapałem zakasa rękawy i pompuje kasę w tytuły next-genowe - nowego TR i Deus Ex. Gdzie tutaj zapowiadane złe informacje? Ano tu: zachodnie studia mają się koncentrować na grach sieciowych wyciągających pieniądze, takich jak Nosgoth oparte na Legacy of Kain. Dla fanów Lary Croft to może oznaczać więcej DLC, więcej mikrotransakcji i płatne naboje do pistoletów - za sztukę ;-) Jakie będzie faktyczne przełożenie nowej strategii na nowego TR - zapewne dowiemy się jak najpóźniej.

Square zamierza też walczyć o dobre wyniki na innych platformach niż konsole next-gen.