strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

LISTOPAD 2012
30 listopada 2012, by K@t
Znamy kompozytora muzyki do nowego TR!
Autorem ścieżki dźwiękowej w nowym Tomb Raiderze jest Jason Graves, laureat dwóch nagród BAFTA. Zostało to oficjalnie potwierdzone w najnowszym odcinku "The Final Hours of Tomb Raider", który możecie obejrzeć >>TUTAJ<<.

Graves nie jest nowicjuszem w świecie gier. Skomponował muzykę do wielu znanych tytułów, w tym do serii Dead Space i Silent Hunter oraz gier: Dungeon Siege III, Alpha Protocol, czy Command & Conquer 4.

W aktualnym odcinku "The Final Hours..." znajdziecie sporo wypowiedzi samego Gravesa oraz innych osób odpowiedzialnych za dźwiękową stronę gry. Kompozytor zdradza w jaki sposób udało mu się osiągnąć poszczególne efekty oraz co inspirowało go do pracy. Co ciekawe, jednym z twórców na których wzorował się Graves, jest polski kompozytor Krzysztof Penderecki.

Zachęcamy do oglądania (i słuchania)!

 


26 listopada 2012, by K@t
Lara może dłuuugo
Ekstremalnie krótki czas gry był jednym z największych minusów trylogii Crystal Dynamics – każdą z ostatnich trzech odsłon serii TR można było zaliczyć w czasie krótszym, niż 10 godzin i to już podczas pierwszego posiedzenia. Sytuacja ma być jednak zgoła odmienna w wypadku najnowszych przygód Lary.

Karl Stewart zdradził dziś, że z nowym Tomb Raiderem powinniśmy spędzić jakieś 12-15 godzin, a i tak jest to czas przybliżony. Wszystko ma zależeć od nas samych – w grze czekać będzie sporo zadań opcjonalnych oraz mnóstwo eksploracji, które znacznie wydłużą rozgrywkę. Warto pamiętać, że 15 godzin to obecnie bardzo przyzwoity wynik, zwłaszcza jak na grę action-adventure.

Pozostaje mieć nadzieję, że Stewart nie rzuca słów na wiatr i nasza przyjemność faktycznie potrwa tym razem nieco dłużej, niż do tej pory...

 


20 listopada 2012, by Mr Macphisto
Szczegóły 'kolekcjonerek'
Mamy dla Was pierwsze szczegóły dotyczące kolekcjonerskich wydań nowego Tomb Raidera! Niestety, nie wszystkie są pozytywne. Zacznijmy jednak od dobrych wiadomości.

Jedną z najlepszych - jest ta o soundtracku. Już wiadomo, że ścieżka dźwiękowa przeznaczona dla fanów będzie składała się z 10 utworów, w sumie trwających więcej niż 60 minut. Podczas słuchania - będzie można spokojnie przeglądać ArtBook, przygotowany przy współpracy z Dyrektorem Artystycznym gry. Brian Horton zebrał specjalnie do tego wydania 32 strony szkiców i grafik dotyczących najnowszej gry z Larą Croft. A jeśli ktoś zdąży przez to przebrnąć przed końcem muzyki - będzie mógł pobawić się figurką. Ta 20-centymetrowa Lara będzie miała aż 40 ruchomych części i dodatkowe akcesoria!

Z kategorii "wiadomości nieco gorszych" - soundtrack nie będzie fizycznym wydawnictwem. Europejscy gracze będą mogli go tylko ściągnąć z sieci. Wydanie CD pojawi się jedynie w USA. Ale coś za coś. Fani ze Stanów Zjednoczonych nie dostaną za to ArtBooka. Zamiast tego - w pudełku znajdą litograf z Larą.

 


20 listopada 2012, by Cez
Nowy Tomb Raider bez angielskich głosów?
Istnieje prawdopodobieństwo, że najnowszy Tomb Raider zostanie w wydaniu polskim pozbawiony oryginalnych, angielskich dialogów. Grupa zaniepokojonych fanów założyła na Facebooku fanpage pt. Chcemy angielskich głosów w nowej grze Tomb Raider. Strona ta informuje o tym jak fani Lary mogą przekonać polskiego dystrybutora, Cenegę Poland, do pozostawienia graczom wyboru poprzez umieszczenie w jednym wydaniu zarówno polskiego dubbingu jak i angielskiego z polskimi napisami.

W ciągu ostatnich dni informowaliśmy o tym, jakie wydania najnowszego Tomb Raidera będą dostępne w Polsce. Dostaliśmy od Was wiele pytań odnośnie dubbingu - czy w polskiej edycji będzie możliwość wyboru pomiędzy polskimi głosami a angielskimi, czy też będzie tylko polski dubbing? Cenega odpowiada, że jeszcze za wcześnie na ujawnienie tej informacji.

Ta wymijająca odpowiedź potęguje niepokój fanów Lary, zwłaszcza po tym, gdy gra trafiła już do ofert przedsprzedaży w wielu sklepach, przez co zdezorientowani gracze nie wiedzą czy zamówić produkt czy poczekać na oświadczenie wydawcy. Dlatego niecierpliwi gracze wzięli sprawę w swoje ręce i za pośrednictwem Facebooka namawiają do kontaktowania się z Cenegą mailowo i telefonicznie i przekazywania im swojego zdania na ten temat. Według nich tak głośno reklamowany przez Crystal Dynamics głos Camilli Luddington w roli Lary Croft nie powinien być z polskiego wydania usunięty.

Przypomnijmy, że seria Tomb Raider od 1996 roku zawsze w polskich wydaniach zawierała angielskie głosy bohaterów, do czego fani serii zdążyli się przyzwyczaić. Niemniej opcjonalny, polski dubbing to ciekawy eksperyment, choć niezrozumiały, gdy sobie uświadomimy, że najnowsza część będzie skierowana do graczy dorosłych. Z kolei polskie napisy pojawiły się dopiero w części szóstej, Angel of Darkness.

Będziemy śledzić rozwój wypadków i informować zarówno o skutkach akcji jak i o decyzjach wydawcy. Trzymajmy kciuki za to, by Cenega wybrała w tej kwestii kompromis. Polski dubbing oraz angielskie głosy z polskimi napisami zadowolą wszystkich polskich fanów Lary Croft.

 


15 listopada 2012, by Mr Macphisto
Drżyjcie portfele, nadchodzi Tomb Raider PL!
Mamy dla Was pierwsze szczegóły dotyczące cen polskich wydań nowego Tomb Raidera!

Jeszcze nie wszystkie stawki zostały ustalone, ale większość z nich już znamy. Posiadacze Xboxów i PS3 zapłacą tyle samo za każde z wydań:

- Pełna Edycja Kolekcjonerska: 369,99 PLN
- Edycja Survival: 269,99 PLN
- Edycja podstawowa, steelbook i DLC: 239,99 PLN

Nieco gorzej sytuacja wygląda w przypadku posiadaczy PeCetów. Tutaj większość cen pozostaje wielką niewiadomą. Dotąd Cenega ustaliła jedynie stawkę za wydanie... digital. Czyli żadnego pudełka, żadnej książeczki, tylko pliki do ściągnięcia. Takie wydanie będzie kosztowało 119,99 PLN.

Czekamy na dalsze szczegóły. Gdy tylko się pojawią, znajdziecie je na WoTR!

UPDATE (16.11)
Poznaliśmy także ceny wszystkich edycji PeCetowych. Będzie to kolejno: 119,99 PLN za wersję podstawową, 199 PLN za Edycję Survival oraz 299 PLN za pełną Edycję Kolekcjonerską.

 


15 listopada 2012, by K@t
Tomb Raider w planie wydawniczym Cenegi
Cenega, oficjalny dystrybutor serii Tomb Raider w Polsce, potwierdziła dziś, że do naszego kraju trafią obydwie z zapowiedzianych edycji limitowanych najnowszych przygód Lary. Survival Edition i Collector’s Edition, a także standardowe wydanie, będą dostępne na PC, PS3 i X360 w pełnej polskiej wersji językowej.

Dystrybutor nie potwierdził jeszcze ceny wszystkich edycji.

 


12 listopada 2012, by K@t
Edycje limitowane nowego TR w pełnej krasie!
Dosłownie parę minut temu wydawca zaprezentował wygląd edycji limitowanych nowego Tomb Raidera. Jeśli chcecie zobaczyć jak prezentują się poszczególne wydania, kliknijcie w miniaturkę obok newsa.

Na obrazku znalazły się kolejno: amerykańska Edycja Kolekcjonerska, europejska Edycja Survival oraz europejska Edycja Kolekcjonerska. Teraz sami możecie przekonać się jak wygląda specjalne metalowe pudełko, czy ekskluzywny box dla edycji Survival. Pozostaje tylko zdecydować się na któreś z wydań i czekać, aż ruszy preorder w naszym pięknym kraju.

Przypominamy, że wydawca wycenił Collector's Edition na 100€, natomiast Survival Edition na "marne" 75€.

 


12 listopada 2012, by K@t
Guardian of Light nareszcie darmowy
Oczywiście tylko na platformie Core Online, o której już niejednokrotnie wspominaliśmy na WoTR.

Serwis umożliwia grę na zasadach cloud gamingu, a czas jaki będziemy mogli spędzić z danym tytułem, jest uzależniony od ilości obejrzanych przez nas reklam. W Guardian of Light można z powodzeniem grać już teraz, a w najbliższym czasie do usługi trafi także Tomb Raider: Underworld.

Platforma Core Online należy do Square Enix. Można więc założyć, że z czasem pojawią się w niej także inne przygody pani archeolog.