strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

LISTOPAD 2011
22 listopada 2011, by K@t
Grey is the new... blue
Wygląd nowej Lary, który Crystalsi opracowali na potrzeby restartu serii budzi wśród fanów sporo kontrowersji. Lara nie wygląda jak Lara, znowu nie ma warkocza, znowu nie ma charakterystycznego niebieskiego topu... Na zarzuty odpowiada Brian Horton, dyrektor artystyczny Crystal Dynamics. Twierdzi on jednak, że wszystkie zmiany w wyglądzie bohaterki mają swój cel.

"Dość długo dyskutowaliśmy nad pomysłem zastosowania szarości. Jako fani klasycznych części chcieliśmy, by nowy strój Lary przypominał oryginalny. Mieliśmy nawet projekty niebieskiego topu. Zdecydowaliśmy się jednak na kolor szary, który jest bardziej neutralny. Idealnie pasuje do profilu postaci, który budujemy by ukazać jej początki."

Horton zdradza też, że z nowym strojem Croftówny wiąże się pewna ciekawa kwestia - "Kolor szary posiada bardzo interesującą cechę - zmienia barwę zależnie od oświetlenia. Na przykład w jaskini top Lary wygląda na niebieski. Używamy tej gry świateł przez cały czas, by poprzez subtelne zmiany stroju lepiej ukazywać emocje bohaterki."

Nie bez powodu zrezygnowano też z szortów. Jak tłumaczy Horton - "Chcieliśmy, żeby Lara wyglądała na prawdziwego członka załogi statku. To samo tyczy jej stroju. Nie chcieliśmy, by nosiła "kostium", ale normalne "ciuchy", jakie każdy może kupić w sklepie. Szorty nigdy nie były dla nas ważne, nie były też wyznacznikiem mody."

"Naszym celem było stworzenie jak najbardziej wiarygodnej i bogatej emocjonalnie młodej Lary. Rozumiemy, że te zmiany mocno zrywają z poprzednimi wizerunkami bohaterki, ale podeszliśmy do tego z miłością i szacunkiem. Zarówno dla Lary jak i fanów."

 


21 listopada 2011, by K@t
Angelina Jolie w kolejnym Tomb Raiderze?
Niewykluczone, jak twierdzi Graham King, producent trzeciego filmu o przygodach Lary.

King potwierdził, że scenariusz filmu jest już gotowy, a historia ma skupiać się przede wszystkim na głównej bohaterce: "Tu chodzi o postać, o powrót do jej korzeni. Poznacie ją w momencie, kiedy jeszcze nie była Larą Croft ze wszystkimi jej umiejętnościami. To coś w rodzaju studium tej postaci, ale także naprawdę świetna, przygodowa historia."

King, który prywatnie przyjaźni się z Angeliną Jolie, chciałby także ponownie zobaczyć aktorkę w roli pani archeolog. Najprawdopodobniej byłby to jednak mały, epizodyczny występ. Czy możemy spodziewać się "starej" Lary Croft wspominającej swoją pierwszą przygodę? Pozostaje nam czekać na kolejne oficjalne informacje.