strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

LISTOPAD 2010
28 listopada 2010, by K@t
Square zastrzega rozbitka
Hasło „A Survivor is Born” zostało zastrzeżone przez Square Enix, jako znak towarowy określający m.in. „oprogramowanie komputerowe” oraz „grę wideo”.

Do rewelacji tych dotarł jeden z serwisów internetowych, a dodatkowe ich potwierdzenie można znaleźć w Trademark Electronic Search System. Według wyszukiwarki, europejski oddział Square Enix Limited zastrzegł dobrze nam znaną frazę 23 listopada 2010.

Można to więc uznać za jednoznaczne potwierdzenie, że osławiony artwork z ostatniego numeru Game Informera również jest własnością japońskiego giganta. Czy fani pani archeolog powinni mieć jednak powody do radości? Wszystko okaże się 6 grudnia, kiedy do sprzedaży trafi nowy Game Informer, wraz z oficjalnymi szczegółami dotyczącymi tajemniczego projektu.

 


24 listopada 2010, by K@t (thx: Termez)
Wybuchowa paczka dotrze już dzisiaj
Spokojnie, nie musicie dzwonić po saperów. „Things That Go Boom Challenge Pack 2” to kolejne DLC dla Guardian of Light, które powinno pojawić się w europejskim PlayStation Store... już dzisiaj!

„Things That Go Boom” to zupełnie inny dodatek, niż „All the Trappings” dostępny w sieci Xbox Live. Paczka opiera się jednak na podobnych założeniach, oferując graczom cztery nowe levele pełne zagadek, pułapek i przeciwników.

Wygląda na to, że Square stara się wynagrodzić posiadaczom konsol Sony ciągłe odwlekanie premiery samej gry oraz kolejnych dodatków – nowe DLC jest obecnie exclusivem dla PS3 i nie wiadomo kiedy pojawi się na pozostałych platformach. Wydawca milczy także w kwestii ewentualnej premiery poprzedniego dodatku w sieciach PSN i Steam.

Amerykańscy gracze mogą cieszyć się nowymi wyzwaniami już od rana. Paczka waży 94mb i zgodnie z obietnicami będzie darmowa do 21 grudnia.

 


22 listopada 2010, by K@t
PlayStation 3 już z kooperacją
Koniec czekania dla posiadaczy konsol Sony - łatka odblokowująca tryb współpracy dwóch graczy w Guardian of Light nareszcie trafiła do sieci PSN. Ważącą 30mb aktualizację można pobrać po uruchomieniu gry, będąc zalogowanym w PlayStation Network. Przedstawiciele studia Crystal Dynamics obiecują, że wkrótce poznamy szczegóły dotyczące premiery patcha online na PC, a także pierwszego DLC.

Dodatek „All the trappings” już od miesiąca jest dostępny w sieci Xbox Live. Czy po tylu tygodniach czekania nadal są chętni na wspólną zabawę w sieci?

UPDATE (23.11)
Łatka dla wersji PC jest już dostępna w sieci Steam.

 


21 listopada 2010, by Mek
Underworld też pomarańczowy
W katalogu wydawniczym firmy Cenega Poland pojawiła się zapowiedź kolejnej reedycji Tomb Raider: Underworld. Tym razem gra ukaże się w Pomarańczowej Kolekcji Klasyki i będzie kosztować jedyne 24.99 PLN, tak jak wszystkie pozycje w tej serii. Premiera „pomarańczowego” wydania zaplanowana została na styczeń 2011.

W przeciągu ostatnich kilkunastu miesięcy pod szyldem Pomarańczowej Kolekcji Klasyki ukazały się także Tomb Raider: Legend oraz Tomb Raider: Anniversary.

 


19 listopada 2010, by K@t
Legenda w CDA
Już 23 listopada do kiosków trafi grudniowe wydanie magazynu CD-ACTION, a w nim prezent dla fanów Lary - pełna wersja Tomb Raider: Legend w polskiej wersji językowej. Na drugiej płycie DVD wyląduje gra LOST: Via Domus. Przewidywana cena numeru to 14,99 PLN.

My tymczasem przypominamy, że Legendę możecie także upolować za jedyne 5.99 PLN w cenegowej Kolekcji Klasyki.

 


18 listopada 2010, by K@t
Guardian of Light nominowany
Stacja SpikeTV ogłosiła listę tytułów nominowanych do Video Game Awards 2010.

W kategorii „Najlepsza gra w dystrybucji cyfrowej” nie mogło oczywiście zabraknąć Lara Croft and the Guardian of Light. Najnowsze przygody pani archeolog konkurują z tytułami: Costume Quest, Monday Night Combat oraz Scott Pilgrim vs. The World: The Game. Głosowanie nie zostało jeszcze rozpoczęte, ale już niedługo powinno być możliwe na oficjalnej witrynie VGA 2010. Wszystkich fanów Lary zachęcamy oczywiście do oddania głosu. Wyniki zostaną ogłoszone 11 grudnia na specjalnej gali.

Video Game Awards przyznawane są od 2003 roku przez SpikeTV. Budzącą największe emocje kategorią jest oczywiście "Game of the Year". Tym razem o ten zaszczytny tytuł walczą: Call of Duty: Black Ops, God of War III, Halo: Reach, Mass Effect 2 i Red Dead Redemption.

 


13 listopada 2010, by K@t
Szkoła przetrwania w Tomb Raider 9
Prawdopodobnie już na początku grudnia poznamy pierwsze szczegóły dotyczące Tomb Raidera 9!

W ostatnim numerze magazynu Game Informer znalazł się dwustronicowy artwork prezentujący roztrzaskany statek oraz niewiele mówiący napis „A survivor is born”. Poza datą „6 grudnia” szkic nie przynosi żadnych istotnych szczegółów. Jeden z serwisów dotarł jednak do informacji wg których jest to pierwsza, oficjalna reklama nadchodzącej gry z Larą! W sieci uruchomiono także oficjalną stronę projektu, która zapowiada ujawnienie szczegółów w grudniowym wydaniu Game Informera.

Rozbity statek i hasło reklamowe mogą więc być potwierdzeniem wcześniejszych doniesień o nowym charakterze gry. Według dotychczasowych przecieków Tomb Raider: Origins miał opowiadać o młodej Larze, która po przeżyciu katastrofy łodzi musi walczyć o przetrwanie na opuszczonej, azjatyckiej wyspie.

Nikt ze Square Enix, ani Crystal Dynamics nie potwierdził tych doniesień. Pozostaje więc czekać do 6 grudnia i zobaczyć co przyniesie nam Mikołaj. Stay tuned!