strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

LISTOPAD 2006
28 listopada 2006, by Mr Macphisto
Mobilna Legenda w grudniu
Eidos Interactive zapowiedział, że mobilny Tomb Raider Legend, który ma zrewolucjonizować rynek gier przeznaczonych dla telefonów komórkowych, do sprzedaży trafi w grudniu tego roku.

Gra ma być konwersją tytułu znanego nam dobrze z komputerów i konsol. Lara będzie mogła między innymi skakać, wykonywać przewroty czy wspinać się. Wszystko to w całkowicie trójwymiarowym środowisku. Oparty na nowym, rewolucyjnym enginie, TRL Mobile będzie w pełni wykorzystywał możliwości najnowszysch modeli telefonów komórkowych.

W Wielkiej Brytanii do końca 2006 roku gra będzie dostępna wyłącznie dla abonentów sieci Orange. Czas pokaże czy polski oddział tej firmy także zainteresuje się graczami.28 listopada 2006, by Mr Macphisto (thx: darekch)
Śmiercionośna i powabna
4 grudnia o godzinie 21:35 na kanale Planete zostanie wyemitowany głośny swego czasu film dokumentalny "Lara Croft Lethal and Loaded" (polski tytuł: "Lara Croft - śmiercionośna i powabna"). Produkcja ta jest próbą zdefiniowania fenomenu Lary Croft - super bohaterki gier komputerowych i hollywoodzkich produkcji.

"Lara Croft to inteligentna i wysportowana dziewczyna z kruczoczarnym warkoczem, z zawodu archeolog, rodowita Brytyjka o arystokratycznym rodowodzie. Źeński odpowiednik Jamesa Bonda. Jej postać zrodziła się w połowie lat 90. w umyśle młodego grafika Toby'ego Garda. Jego oryginalne projekty spodobały się szefom firmy Core Design, która rok później wydała pierwszą część legendarnej już gry komputerowej. Do dziś ukazało się jej siedem części, a sprzedaż szacuje się na dziesiątki milionów egzemplarzy. Popularność przygód Lary przełożyła się na komiks, adaptacje książkowe i filmowe. Jej idealne wymiary (34-23-35) zainspirowały też twórców bielizny oraz graczy w piłkę nożną. Realizatorzy dokumentu przedstawiają postać Lary Croft z perspektywy 10 lat, które upłynęły od jej narodzin. Obserwujemy od kuchni proces powstawania trójwymiarowej bohaterki na ekranie komputera. Jej sylwetka, choć ewoluowała przez kolejne lata, nadal niezmiennie fascynuje. Gracze pasjonują się nie tylko jej przygodami, ale i proporcjami ciała. Dla Vince'a Lara stała się prawdziwą obsesją. John Sanderson w dowód oddania robi sobie kolejne tatuaże. Przed kamerą wypowiadają się projektanci postaci, uczennice elitarnej brytyjskiej szkoły i liczni fani. Lara inspiruje również gwiazdy np. zespół U2 i The Prodigy. Na dużym ekranie w jej postać wcieliła się laureatka Oscara Angelina Jolie. Lara Croft to ikona tzw. "dot generation". Twórcy dokumentu próbują przybliżyć fenomen tej postaci, która w ciągu kilku lat zdobyła szturmem współczesną kulturę masową."

Cały film trwa 48 minut i dozwolony jest dla widzów od siódmego roku życia. Powtórka 14 grudnia o godzinie 17:30.

Przy okazji przypominamy, że już w najbliższą sobotę o godzinie 21:45 stacja TVN jako pierwsza polska niekodowana telewizja wyemituje film Lara Croft Tomb Raider - Kolebka Życia.

W związku z tym wydarzeniem zapraszamy do udziału w naszym konkursie, którego zwycięzca otrzyma płytę ze ścieżką dźwiękową Cradle of Life.27 listopada 2006, by Mr Macphisto
Kolejne screeny
W sieci pojawiły się kolejne screeny z Tomb Raider Anniversary. Niestety, znów są to jedynie skany materiałów opublikowanych w pismach o grach komputerowych. Możecie je zobaczyć poniżej. My natomiast nadal czekamy na spełnienie obietnicy Eidosa, który zapowiadał, że informacje o TRA będą trafiały w pierwszej kolejności do fanów Lary Croft.
26 listopada 2006, by Cinek (thx: Kyo)
Zapowiedź TRA w GameStar
W najnowszym wydaniu miesięcznika GameStar pojawił się nowy screen z nadchodzącego remake’u pierwszej odsłony przygód Lary. Dodatkowo magazyn opublikował artykuł, z którego dowiadujemy się o tym, że remake nie będzie dokładnym odwzorowaniem Tomb Raidera 1. Będzie to coś w stylu ponownej ekranizacji King Konga, gdzie reżyser wziął elementy z oryginalnego filmu i nadał im nowoczesną oprawę. Tak więc team odpowiadający za Tomb Raider Anniversary, stworzy nową grę, na podstawie najbardziej charakterystycznych elementów z pierwszego TR.22 listopada 2006, by Mr Macphisto
Szkic z Anniversary
Eidos opublikował dziś szkic koncepcyjny z opracowywanego własnie przez Crystal Dynamics Tomb Raider Anniversary. Możecie go zobaczyć klikając na miniaturkę obok.

Przypominamy, że na światło dzienne wypłynęły dziś także screeny opublikowane w Play Magazine. Nie zostały one jednak przekazane redakcjom stron o TR, możliwe więc, że nowy szkic ma nam je tymczasowo zastąpić.22 listopada 2006, by Mr Macphisto
Kolebka Życia w TV!
Film Lara Croft Tomb Raider - The Cradle of Life zostanie wyemitowany w sobotę, 2 grudnia, o godzinie 21:45 w telewizji TVN. Będzie to premiera tej produkcji w polskiej telewizji dostępnej bez żadnych opłat.

Więcej informacji o filmie w dziale Cradle of Life.

Z okazji premiery Kolebki Życia zapraszamy do udziału w naszym konkursie, który zostanie ogłoszony już wkrótce!22 listopada 2006, by Mr Macphisto
TR Anniversary - nowe screeny!
W sieci pojawiły się skany screenów z Tomb Raider Anniversary, które ukazały się w najnowszym wydaniu magazynu o grach komputerowych Play (nie chodzi tutaj o pismo ukazujące się w naszym kraju). Poniżej prezentujemy Wam skany opublikowanych obrazków. Jakość niestety nie jest najwyższa, ale do tej pory pojawiły się tylko w tej wersji. Jeszcze dziś wieczorem być może materiały te pojawią się w dobrej jakości.


Obok screenów pojawiła się także notka mówiąca ogólnie o zagadkach. Twórcy zapowiadają, że nie ograniczą się do zadań polegających jedynie na odszukiwaniu przedmiotów i używaniu ich we właściwym miejscu. Dodane zostaną także nowe ścieżki, których nie było w oryginalniej grze.21 listopada 2006, by Mr Macphisto
Nieistniejący bogacze
Magazyn Forbes po raz kolejny opublikował swój coroczny ranking najbogatszych nieistniejących postaci. Co ciekawe, Lara Croft, warta miliard dolarów, zajęła 14. miejsce, spadając o jedno oczko w stosunku do 2005 roku. Sytuacja jest o tyle zastanawiająca, że w międzyczasie pojawił się multiplatformowy Tomb Raider Legend oraz zapowiedź Tomb Raider Anniversary. Teoretycznie więc można było spodziewać się awansu bohaterki wspomnianych gier.

Słynną panią archeolog wyprzedzili w tym roku m.in. Mr Monopoly (6 miejsce, 7.1 mld $), Richie Rich (4 miejsce, 10.7 mld $) oraz Sknerus McKwacz (3 miejsce, 10.9 mld $).

W prezentowanej co roku liście "Forbes Fictional 15", redakcja magazynu przedstawia piętnastu najwięcej wartych, nieistniejących bohaterów.20 listopada 2006, by Mr Macphisto
TRL znów nagrodzony
Soundtrack z gry Tomb Raider Legend został po raz kolejny nagrodzony. Tym razem, podczas targów D3 Expo, muzyka z Legendy pokonała w kategorii "najlepsza ścieżka dźwiękowa" m.in. Hitmana oraz FarCry.

Impreza odbyła się w miniony weekend w Kopenhadze.19 listopada 2006, by Mr Macphisto
Tomb Raider wiele zawdzięcza Crystal Dynamics
Ian Livingstone, product aquisition manager firmy Eidos Interactive, przyznał, że zaangażowanie Crystal Dynamics jest niezbędnym czynnikiem gwarantującym sukces marki Tomb Raider.

Tomb Raider Legend był ogromnym sukcesem Eidosa. Nie dość, że gra świetnie się sprzedała (i nadal sprzedaje, wciąż ukazując się na nowych platformach), to jeszcze została bardzo pozytywnie przyjęta zarówno przez krytyków i graczy. Lara Croft ze swoimi przygodami znów jest na topie, pomimo tego, że jej powrót wydawał się już mało prawdopodobny po porażce Angel of Darkness w 2003 roku.

Ogromny udział w odrodzeniu serii ma Crystal Dynamics. Livingstone uważa, że dla utrzymania marki na wysokim poziomie, niezwykle ważne jest utrzymanie współpracy pomiędzy Eidosem a Crystal Dynamics. Współpracy, która wykracza poza produkcję jednej części gry.

Obecnie wiemy już, że Crystal Dynamics ciężko pracuje nad TR Anniversary (wiosna 2007) oraz nad całkowicie nową, ósmą częścią regularnej serii. Według najnowszych informacji, gra ta ukaże się w roku fiskalnym trwającym od 1 lipca 2008 do 30 czerwca 2009.17 listopada 2006, by Cinek
Prace nad TR8 rozpoczęte
Jak przyznał na łamach GameSpotu Ian Livingstone, prace nad Tomb Raiderem 8 (nazwa robocza) już się rozpoczęły w studiach Crystal Dynamics. Na razie nie są znane żadne konkrety. Prawdopodobnie gra ukazać ma się na przełomie 2008 i 2009 roku m.in. na PlayStation 3 (pozostałe platformy nie zostały jeszcze potwierdzone).17 listopada 2006, by Mr Macphisto
Cenega o TR Anniversary
Komunikat firmy Cenega Poand, dystrybutora gier z serii Tomb Raider na terenie Polski: "Jako wyłączny przedstawiciel Eidos Interactive w Polsce informujemy, że potwierdzony został tytuł najnowszej odsłony serii Tomb Raider; Lara Croft Tomb Raider: Anniversary wydane zostanie na PlayStation 2, PlayStation Portable (PSP) i PC w roku 2007.

Inspirowana pierwszą grą z serii Tomb Raider, wydaną w roku 1996, LARA CROFT TOMB RAIDER: ANNIVERSARY to zupełnie nowa przygoda Lary, prosto z roku 2006, która jednak wiernie odtwarza elementy, które uczyniły z Tomb Raidera produkcję kultową - seria sprzedała się dotąd na całym świecie w 7 milionach kopii. Dzięki poprawionemu silnikowi gry Tomb Raider: Legenda, grafika, technologia, fizyka i niepowtarzalne efekty wizualne przenoszą klasyczną wyprawę Lary poszukującej starożytnego artefaktu Scion do współczesnych realiów technologicznych i oferują graczom zupełnie nowe przeżycia.

“W ciągu ostatnich kilku lat otrzymywaliśmy dosłownie tysiące próśb o stworzenie re-maku oryginalnego Tomb Raidera. Uczyniliśmy krok dalej - skorzystaliśmy z istniejącej fabuły i stworzyliśmy zupełnie nową wersję gry - Tomb Raider: Anniversary.” stwierdziła Kathryn Clements, starsza specjalistka d/s marki w firmie Eidos. „Opowiadamy ponownie niesamowitą historię, korzystając z dzisiejszej technologii. Kluczowe momenty z oryginalnej gry wstawiliśmy w kontekst zupełnie nowej przygody z serii Tomb Raider, która zaspokoi oczekiwania zarówno fanów, jak i przyciągnie nowe rzesze graczy.”

„Udało nam się uchwycić to, co spowodowało, że oryginalna gra była tak wyjątkowa i skorzystać z dzisiejszych rozwiązań technologicznych, aby stworzyć grę, która wyznacza nowe standardy produkcji konsolowych najnowszej generacji. Tomb Raider: Anniversary ma za zadanie uczcić panowanie Lary jako pierwszej damy gier wideo” stwierdził Ian Livingstone z Eidos.

Lara Croft Tomb Raider: Anniversary powstaje obecnie w studio Crystal Dynamics i będzie dostępne w roku 2007 na PlayStation 2, PSP i PC.11 listopada 2006, by Barbie
Przenośna Legenda
Mimo, że Anniversary coraz bliżej, TRL wciąż daje o sobie znać. W naszym dziale download ukazały się dwa nowe filmiki przedstawiające fragmenty gry Tomb Raider Legend na konsolach takich jak Game Boy Advance i Nintendo Dual Screen. Aby ściągnąć pierwszy, ważący 5,67MB kliknij tutaj, natomiast drugi (9,67MB) znajduje się tu.

O TRL na Nintendo DS pisaliśmy w newsach z sierpnia - klikając tutaj można pobrać filmik z targów Games Convention, także z Legendą w akcji na DS, natomiast w dziale TRL znaleźć możecie screeny ze wszystkich platform.9 listopada 2006, by Mr Macphisto
Zołza?
Lara Croft ma szansę na kolejną nagrodę. W kategorii "wirtualna zołza roku" nominowali ją przedstawiciele jednej z amerykańskich stacji telewizyjnych, Spike TV. Kandydatką do nagrody w kategorii "najleszy występ kobiecy" jest Keeley Hawes, aktorka, która w Tomb Raider Legend użyczyła swojego głosu głównej bohaterce.

Głosować można tutaj.1 listopada 2006, by Mr Macphisto (thx: Joasia)
Figurki znów u nas
Dwie figurki przedstawiające postacie występujące w serii Tomb Raider pojawiły się w ofercie polskiego sklepu internetowego Aliens Group. Pierwsza figurka, wyprodukowana przez firmę Playmates, to znany od dawna motyw z tygrysem bengalskim. Jej wysokość to 18cm. Drugi posążek, "Tomb Raider Shadow Guardian", to produkcja Sota Toys, przedstawiająca strażników znanych z filmu Kolebka Życia. Jej wysokość to 17cm. Ceny obu figurek to odpowiednio 65 i 40 PLN.1 listopada 2006, by Mr Macphisto
TRA w sklepach wiosną
Eidos Interactive, wydawca nadchodzącego wielkimi krokami Tomb Raider Anniversary, ujawnia kolejne informacje na temat wspomnianej gry. W najnowszym oświadczeniu, firma oficjalnie poinformowała, że TRA pojawi się w sprzedaży wiosną 2007. Zakładając, że jako deadline wyznaczono koniec trwającego właśnie roku fiskalnego, możemy mieć pewność, że gra trafi do naszych rąk najpóźniej do 30 czerwca przyszłego roku. Co więcej, trzymając się czasu wyznaczanego przez rok fiskalny, Anniversary faktycznie będzie wydany w dziesiątą rocznicę pojawienia się TR1 (rok fiskalny do którego zaliczała się ta gra zaczynał się 1 lipca 1996 a kończył 30 czerwca 1997).

Na temat samej gry po raz kolejny wypowiedzieli się jej twórcy: "Zagadki mają teraz większą głębię, zawierają elementy interakcji ze środowiskiem. Design leveli oraz podstawa gameplay'a są inspirowane oryginalną grą, dzięki czemu Tomb Raider Anniversary będzie zupełnie nowym doświadczeniem dla graczy, przywołując jednocześnie wspomnienia z pierwszej przygody." Coraz wyraźniejsze zdają się być sygnały jakoby nowa gra nie była dokładnym odwzorowaniem tej z 1996 roku. Będziemy starali się dowiedzieć więcej na ten temat, a wyniki przedstawimy w kolejnych newsach.