strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

LISTOPAD 2004
26 listopada 2004, by Mr Macphisto
Tomb Raider Zodiac - nowe informacje
Firma Tapwave ujawniła nowe informacje dotyczące umowy z Eidos'em, która mówi o przeniesieniu Tomb Raider'a na nową platformę - Zodiac.

Premiera Tomb Raider Zodiac (tytuł roboczy) zaplanowana jest na wiosnę 2005 roku. Jak obiecują autorzy, ma to być jedna z najlepszych części przygód Lary Croft, pełna niełatwych zagadek i zapierających dech w piersiach scen akcji. "Jesteśmy pod wrażeniem tego jak dobrze ekipa Tapwave rozumie czego tak naprawdę potrzeba do stworzenia dobrego Tomb Raider'a" powiedział Simon Protheroe z Eidos Interactive. "Podobie jak Zodiac, Tomb Raider jest produktem multimedialnym" dodaje Byron Connell z Tapwave. "Pierwotnie Tomb Raider miał być tylko grą, która z czasem przeistoczyła się w dwa filmy, kilka ścieżek dźwiękowych i parę książek - cztery formaty."

Zodiac oferuje wysoką jakość obrazu i dźwięku dzięki 3.8" ekranowi o rozdzielczości 480x320 oraz stereofonicznemu systemowi dźwiękowemu Yamaha.17 listopada 2004, by Mr Macphisto
Lara w Warszawie
Wydawnictwo Del Ray zdradziło kilka informacji na temat nadchodzącej, trzeciej już powieści Tomb Raider.

Po niemalże tragicznym zakończeniu misji w tajemniczych mglistych lasach Peru Lara Croft przylatuje do Warszawy aby odebrać kolejne zadanie, jednak okazuje się, że przy okazji zostaje wmieszana w walkę o władzę absolutną [tak, to musi być Polska ;-)) - red.]

Reuben Baptiste chce aby Lara pomogła mu w przetransportowaniu cennego ładunku. Niestety, zanim Baptiste zdradzi jakiekolwiek szczegóły zostaje zamordowany. Croft razem z pracownikiem Reuben'a postanawiają pomścić jego śmierć. Mężczyzna dzieli się z Larą największym posiadanym skarbem - kilkutysięcznoletnim brązowym androidem o niesamowitych zdolnościach. Niestety android jest kaleką, brakuje mu nogi. Ktokolwiek ją odnajdzie posiądzie ogromne moce. Przeciwnik Lary, Lancaster Urdmann pracujący dla nieznanego zwierzchnika o tajemniczych zdolnościach, jest już w drodze. Lara podczas podróży przez Syberię, Australię i Rio de Janiero zostaje wplątana w wiekowy konflikt tajemnych społeczeństw, intryg i śmierci...17 listopada 2004, by Mr Macphisto
Tomb Raider 7 na XBox'a
Jak się okazuje właściciele konsoli XBox także będą mogli cieszyć się nadchodzącym Tomb Raider'em. Eidos Interactive ogłosił, że najnowsza gra z Larą w roli głównej pojawi się nie tylko na PC i PS2 ale także na konsolach XBox. Decyzja taka została podjęta ze względu na słabą sprzedaż Angel of Darkness przeznaczonego na platformę firmy Sony. Podpisana wcześniej umowa na wyłączność na produkty Eidos'a dla Sony wygasa.9 listopada 2004, by Mr Macphisto
Spector odchodzi z Ion Storm
Warren Spector postanowił opuścić studio Ion Storm. Brytyjski wydawca, właściciel Ion Storm, firma Eidos Interactive oficjalnie potwierdził dziś decyzję Spector'a - "„Firma Eidos informuje, iż Warren Spector zrezygnował ze stanowiska dyrektora studia Ion Storm”.

Jednocześnie rzecznik podkreślił, iż pan Spector nie zrywa całkowicie swoich związków z firmą Eidos: „Warren zmuszony był zająć się swoimi osobistymi sprawami niezwiązanymi z firmą, ale pozostanie w Eidos jako konsultant IP. Jego wnikliwy osąd i doświadczenie są bardzo doceniane w naszej firmie i pragniemy aby Warren nadal z nami pracował na nowym stanowisku.”

Wspomniane przez rzecznika firmy "nowe stanowisko" prawdopodobnie odnosi się do współpracy przy nadchodzącej, siódmej części Tomb Raider'a tworzonej przez inne studio należące do Eidos'a - Crystal Dynamics.

Jak na razie nie udało się uzyskać oficjalnego oświadczenia ze strony samego Spectora.1 listopada 2004, by Mr Macphisto
Zupełnie nowe przeżycia dla graczy
Wirtualne Imperium Gier: "Swój żywot rozpoczęła strona Video Games Live. Mowa o planowanej serii koncertów, na których po raz pierwszy na świecie posłuchać, będzie można dźwięków z gier komputerowych. Projektem zajmują się wielkie osobistości: Tommy Tallarico oraz Jack Wall. Skomponowali muzykę do kilkunastu hitów na przestrzeni wielu lat, zgarnęli po kilka nagród i zdobyli uznanie sceny. Mówiąc krótko, znają się na robocie. Razem w 2002 roku założyli firmę Mystical Stone Entertainment i zabrali się do pracy.

J. Wall przedstawił ideę pomysłu: „Zadziwia mnie jak wielu ludzi po dziś dzień uważa, że muzyka w grach komputerowych brzmi jak „bleep i bloop”. Tommy i ja zrobimy oczywiście wszystko, co w naszej mocy, aby obalić ten mit. Największych starań dołożymy, aby po prostu zabawić publiczność tym show.” Powinno im się udać: na trzech gigantycznych ekranach pokazywane będą gry video. Postacie w kostiumach odgrywać mają scenki, a całość zsynchronizowana jest z pokazem laserów i świateł. Szczęśliwcy spośród publiczności będą mieli okazję pograć na scenie, wraz z akompaniującą na żywo orkiestrą!

Wykupione zostały już prawa do wykorzystania ścieżek z Medal of Honor, Metal Gear Solid, Tomb Raider, Myst, Advent Rising, Beyond Good and Evil, Prince of Persia, Splinter Cell, a także Ghosts and Goblins. Razem pokazywane ma być 15-20 tytułów, zarówno tych najnowszych, jak i starych klasyków. Trasa rozpocznie się latem 2005 roku i potrwa do 2006. Trzeba wierzyć, że zawitają i do nas, lub przynajmniej do jakiegoś bliskiego sąsiada – chętnie byśmy obejrzeli to „show”. Zapraszamy do odwiedzenia www.videogameslive.com."