strona główna // forum // chat // kontakt // facebook // youtube

Powrót do Archiwum

PAŹDZIERNIK 202030 października 2020, by Cez
Lara Croft wspiera protest kobiet i każe "wypier..."
W całej Polsce kilkaset tysięcy osób od ponad tygodnia protestuje na ulicach miast przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego. Gdański artysta Jarek Kubicki wspiera protestujących poprzez tworzenie plakatów z wizerunkiem silnych, kobiecych bohaterek popkultury. W takim zestawieniu nie mogło zabraknąć Lary Croft.


Autor serii plakatów przerobił słynne logo "Solidarności" w wulgarne słowo "Wypier.....ć", które towarzyszy masowym protestom kobiet. Na hasło to naniósł zdjęcia słynnych silnych kobiet znanych z filmów czy gier wideo. Prócz Angeliny Jolie w roli Lary Croft z filmu Tomb Raider Movie na plakatach można znaleźć również Czarną Mambę z Kill Billa, Ellen Ripley z Obcego, Sarah Connor z Terminatora czy księżniczkę Leię z Gwiezdnych Wojen. Grafiki zrobiły wrażenie nie tylko na protestujących, ale także na dziennikarzach. Temat został opisany m.in. w "Polityce", Wirtualnej Polsce, "Gazecie Wyborczej" czy w Antyradiu.

Wszystkie plakaty z bohaterkami w różnych rozdzielczościach można pobrać tutaj.

   


24 października 2020, by Cez
Zdjęcia ruszą najwcześniej w lutym
Serwis Geek Vibes Nation informuje, że zdjęcia do kontynuacji filmu Tomb Raider (2018) ruszą dokładnie 22 lutego w należącym do wytwórni Warner Bros podlondyńskim studiu Leavesden. Informacja ta oznacza, że data premiery planowana na 19 marca 2021 roku będzie oczywiście przesunięta. Wytwórnia Warner Bros dotąd nie wyznaczyła nowej.


Przypomnijmy, że pierwotnie zdjęcia do kolejnego filmu Tomb Raider miały ruszyć w kwietniu tego roku, ale plany te zostały pokrzyżowane przez pandemię koronawirusa, która dotknęła wiele branż, w tym filmową. Następnie mówiło się o rozpoczęciu prac latem, ale i tego terminu nie udało się dotrzymać. Niedawno Alicia Vikander przekazała, że prace na planie ruszą dopiero w przyszłym roku. Informacja od serwisu Geek Vibes Nation to potwierdza.

   


21 października 2020, by Redakcja
"Sukces WoTR to zasługa wielu osób"
Czy redakcja serwisu World of Tomb Raider pracuje w biurowcu? W jaki sposób wygląda nasza współpraca z twórcami gry i od kogo otrzymujemy zaproszenia na zagraniczne eventy? Skąd pomysł na nasze podróże po świecie śladami Lary? Te i wiele innych pytań zadał naszemu redaktorowi naczelnemu polski fan Lary Croft. Całej godzinnej rozmowy możecie posłuchać tutaj.


Redaktor naczelny WoTR Bartosz "Cez" Listewnik (na zdj. z Meagan Marie z Crystal Dynamics) udzielił wywiadu Sylwestrowi, założycielowi facebookowej grupy Lara Croft Poland >> klik! Wspomniany polski fan postanowił dotrzeć do twórców, youtuberów oraz ciekawych fanów serii Tomb Raider i przeprowadzić z nimi rozmowy. Sylwester uznał, że nie może zabraknąć wywiadu z nami - zwłaszcza, że w grudniu serwis WoTR będzie obchodził pełnoletnie, osiemnaste urodziny. To świetna okazja, by nasz naczelny przemówił ludzkim głosem i opowiedział o kulisach codziennej pracy ;) Miłego słuchania!

   


18 października 2020, by Cez
Kompatybilność wsteczna uwzględni Tomb Raidery
W przyszłym miesiącu zadebiutuje nowa generacja konsol, czyli PlayStation 5 oraz Xbox Series X i Series S. Generację tę ma charakteryzować to, że będzie oferować wsteczną kompatybilność. Wszystko wskazuje na to, że na nowych sprzętach zagramy w wiele wydanych wcześniej przygód Lary.

W minionych dniach Sony opublikowało listę 10 tytułów, które nie będą działać na PlayStation 5 w ramach wstecznej kompatybilności. Na liście tej nie ma żadnej gry z Larą Croft wydanej wcześniej na PS4. Sony dodaje jednak, że niektóre produkcje będą włączały się z małymi problemami. Czy na tej pechowej liście znajdą się Tomb Raidery - tego jeszcze nie wiadomo. Kompatybilność wsteczna PS5 będzie dotyczyła gier cyfrowych i pudełkowych z PS4, czyli w przypadku gier z Larą będzie obejmować: Tomb Raider: Definitive Edition, Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration, Shadow of the Tomb Raider, Lara Croft and the Temple of Osiris oraz Lara Croft GO. Niestety PS5 nie będzie w stanie odpalić gier z PS1, PS2 i PS3, co oznacza, że o przygodach Lary sprzed 2013 r. możemy w przypadku PS5 zapomnieć.


Korzystniejsza dla fanów serii Tomb Raider sytuacja będzie w przypadku nowej konsoli Xbox Series X i Series S. Microsoft zapewnia, że nowy sprzęt uruchomi nie tylko wszystkie pudełkowe i cyfrowe tytuły z Xboxa One, ale także wybrane gry z Xboxa 360 i pierwszego Xboxa. W efekcie na konsoli Xbox Series X i S będzie można zagrać w niemal wszystkie tytuły z Larą wymienione wyżej w opisie PS5 (z wyjątkiem Lara Croft GO), a także w gry, w które można obecnie zagrać na Xboxie One w ramach wstecznej kompatybilności sięgającej Xboxa 360. Są to Tomb Raider Legend, Tomb Raider Anniversary, Tomb Raider Underworld (wraz z ekskluzywnymi DLC) oraz Lara Croft and the Guardian of Light.

W przypadku starszych gier z Larą do ich odpalenia wciąż będziemy potrzebować komputera lub np. poprzednie konsole Sony. Na PS1, PS2 i PS3 włączymy gry od Tomb Raider I po Tomb Raider V, na PS2 Angel of Darkness, Legend i Anniversary, na PS3 Underworld oraz Legend i Anniversary z pakietu TR Trilogy, a także The Guardian of Light.

Polska premiera Xbox Series X i Series S nastąpi 10 listopada. Z kolei PlayStation 5 zadebiutuje 19 listopada.

   


3 października 2020, by Cez
Kolejny film Tomb Raider dopiero w 2022 roku?
To już pewne - Alicia Vikander potwierdziła, że zdjęcia do kolejnego filmu Tomb Raider rozpoczną się dopiero w przyszłym roku, co oznacza, że data premiery planowana na 19 marca 2021 roku będzie przesunięta. Wytwórnia Warner Bros dotąd nie wyznaczyła nowej. Przy okazji aktorka wyjawiła kilka ciekawostek na temat czwartego filmu o Larze Croft.

Ostatnio w maju informowaliśmy o tym, że zdjęcia do kolejnego Tomb Raidera miały rozpocząć się latem, ale jak wiemy do tego nie doszło przez wciąż postępującą epidemię koronawirusa. Milczenie przerwała Alicia Vikander, która w porannym telewizyjnym programie Good Morning America potwierdziła to, co od kilku miesięcy było oczywiste dla wielu fanów. "Plan polegał na tym, że chcieliśmy zacząć kręcić w tym roku, jednak oczywiście w związku z trudną sytuacją, to się zmieniło. Wciąż trwają na ten temat rozmowy, więc mam nadzieję, że zaczniemy w przyszłym roku" - powiedziała Vikander.


Aktorka więcej informacji wyjawiła pod koniec podcastu Happy Sad Confused w serwisie Megaphone (link). Alicia wyznała, że dzięki przerwie w pracy nad nowym filmem scenarzyści mogą dopracować fabułę i zawrzeć w niej więcej ciekawych elementów. Aktorka ujawniła, że historia będzie rozgrywać się kilka lat po wydarzeniach z filmu Tomb Raider (2018), dzięki czemu Lara będzie już posiadała o wiele więcej umiejętności. Mimo że aktorce podobały się surwiwalowe elementy zawarte w poprzedniej produkcji, to bardzo by chciała w kolejnym filmie zobaczyć więcej klasycznej Lary, którą pamięta z dawnych gier Core Design. Aktorka uważa, że w dobie pandemii widzowie potrzebują w kinie więcej rozrywki niż poważnego podejścia do prezentowanej historii.

Na koniec plotki castingowe - nieoficjalnie mówi się, że w nowej kinowej przygodzie Lary miałyby się pojawić dwie nowe aktorki - Sasha Lane znana m.in. z filmu Hellboy oraz Michaela Coel, którą mogliśmy oglądać w serialu Black Mirror oraz filmie Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi.