strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

PAŹDZIERNIK 2012
23 października 2012, by Cez
Oto okładka nowego Tomb Raidera
Crystal Dynamics opublikowali oficjalną okładkę nowego Tomb Raidera. Okładka ukazuje Larę znajdującą się w jaskini, nieopodal cmentarzyska statków. Przy okazji kolejny raz potwierdzono datę premiery gry - 5 marca 2013 roku. Aby zobaczyć większą wersję okładki, należy kliknąć na miniaturkę obok.

Podoba Wam się okładka dziewiątej już części gry?

 


2 października 2012, by K@t
Tomb Raider - znamy zawartość edycji specjalnych
Dzisiaj oficjalnie potwierdzono, że do sprzedaży trafią dwie edycje specjalne nowego Tomb Raidera.

„Survival Edition” zawierać będzie grę (niespodzianka!), art book, szczegółową dwustronną mapę wyspy, wodoodporną torbę, a także kody umożliwiające pobranie ścieżki dźwiękowej oraz paczki DLC z dodatkową bronią.

Do „Collectors Edition” trafi natomiast cała zawartość "Survival Edition" oraz... mierząca ok. 15cm figurka Lary z serii Play Arts Kai! W zestawie znajdzie się też metalowe pudełko członka załogi Endurance.

Niestety, nadal nie wiemy czy obydwie edycje trafią do Polski, ani jaka będzie ich cena.

 


9 października 2012, by Cez
Czytelnicy wybrali - Gorczyca polską Larą!?
Głosowanie na jedną z ośmiu naszych kandydatek na polski głos Lary Croft dobiegło końca. Zdecydowanie zwyciężyła Karolina Gorczyca, zdobywając 43% Waszych głosów.

Przypomnijmy, że tydzień temu wraz z naszymi przyjaciółmi z Imperium Gier stworzyliśmy ankietę z pytaniem o to, kto powinien użyczyć głosu Larze Croft w polskiej wersji językowej nowego Tomb Raidera. W ankiecie zagłosowało niemal tysiąc czytelników, z czego aż 415 osób oddało swój głos na Karolinę Gorczycę, aktorkę serialową i telewizyjną, znaną między innymi z filmu "Skrzydlate świnie" i serialu "Usta usta". Oto pełne wyniki ankiety:

1. Karolina Gorczyca - 43% (415 głosów)
2. Martyna Wojciechowska - 24% (229 głosów)
3. Julia Kamińska - 9% (86 głosów)
4. Katarzyna Glinka - 8% (80 głosów)
5. Magdalena Cielecka - 5% (51 głosów)
6. Katarzyna Maciąg - 5% (48 głosów)
7. Monika Pikuła - 3% (29 głosów)
8. Anna Gajewska - 3% (26 głosów)

Polski dystrybutor, Cenega Poland, nie podjął jeszcze decyzji odnośnie wyboru aktorki. Trzymajmy kciuki za to, by Wasz głos w tej sprawie miał znaczenie :)

Na zakończenie dodajmy, że użytkownik naszego Forum, TheZaack500, przygotował video, w którym słychać podłożony głos Karoliny Gorczycy w scenkach z gry. Z kolei na oficjalnym profilu aktorki znaleźć można filmik prezentujący jej możliwości aktorskie (nie tylko głosowe).

Jesteście zadowoleni z wyboru?

 


2 października 2012, by K@t
Kup grę, Larę dostaniesz gratis
Square Enix powoli zaczyna zdradzać jakie atrakcje czekają na tych, którzy zdecydują się złożyć preorder na najnowsze przygody Lary. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że amerykański sklep Amazon zaoferuje swoim klientom w sumie trzy prezenty.

„The Final Hours of Tomb Raider – ‘Director’s Cut’ Kindle Fire Edition”, to najprawdopodobniej roszerzona wersja serii filmików making of, za które odpowiada Geoff Keighley. Drugi epizod właśnie pojawił się w sieci i możecie go obejrzeć >>TUTAJ<<.

Drugim bonusem ma być 32-stronicowy artbook z grafikami autorstwa Briana Hortona.

Trzecią i ostatnią (póki co) „niespodzianką”, będzie specjalna skórka dla postaci Lary. "Aviatrix Skin" ma upodobnić bohaterkę do wizerunku klasycznego łowcy przygód z lat trzydziestych XX wieku. Lotnicza kurtka obowiązkowa!


Niestety – promocja ta dotyczy jedynie Ameryki Północnej. Nie wiemy jeszcze, jak dystrybucja powyższych dodatków i gadżetów będzie wyglądać w Europie. Jednak raczej mało prawdopodobne jest, by Square zapomniało o mieszkańcach Starego Kontynentu. Takiej pewności nie mamy niestety w wypadku naszego kraju.

Wydawca obiecuje, że to dopiero początek inicjatywy związanej z dodatkami do przedpremierowych zamówień.

UPDATE (3.10)
Okazało się, że "Aviatrix Skin" jednak nie znajdzie się w powyższym zestawie. Zamiast tego gracze otrzymają inną skórkę - "Hunter Skin" zapewni Larze kamuflaż, kojarzący się z filmami akcji. "Aviatrix Skin" zostanie udostępniona przez inny sklep.

 


2 października 2012, by Mr Macphisto
Wybierzmy polską Larę!
Krystyna Czubówna, Kasia Cichopek i... Jarosław Boberek! To Wasze dotychczasowe propozycje na polski głos Lary Croft. Pobawiliśmy się, pośmialiśmy, ale teraz - do rzeczy.

Zajmijmy się wyborem polskiego głosu Lary tak na serio. Razem z naszymi przyjaciółmi z Imperium Gier postanowiliśmy sprawdzić kto tak naprawdę powinien wystąpić w lokalnej wersji nowego Tomb Raidera. Tak, żeby nie było obciachu i żebyśmy nie chowali polskiego wydania ze wstydem po kątach. Poniżej znajdziecie nasze propozycje wraz z krótkimi opisami:

Katarzyna Maciąg - rola m.in. w "Randce w ciemno",
Karolina Gorczyca - rola m.in. w "Ostatniej akcji",
Martyna Wojciechowska - znana podróżniczka i dziennikarka,
Anna Gajewska - głos Chloe w grze "Uncharted 2" i "Uncharted 3",
Katarzyna Glinka - rola m.in. w "Och, Karol 2",
Julia Kamińska - polska "Brzydula" i głos Roszpunki w "Zaplątanych",
Magdalena Cielecka - głos Anny Marii w grze "Broken Sword 4",
Monika Pikuła - głos Morinth w grze "Mass Effect 2".

Kto wie... może Wasz głos, fanów, okaże się znaczący.
Głosujemy w ankiecie na stronie głównej Imperium Gier, w prawej kolumnie. Ankieta dostępna będzie do poniedziałku, 8 października. Jeśli nie jesteście pewni kogo wybrać, posłuchajcie próbek głosów powyższych pań np. w serwisie Youtube. Do boju, narodzie!