strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

PAŹDZIERNIK 2011
27 października 2011, by K@t
Studio Naughty Dog zaszczycone
Czym? Kierunkiem jaki obrała seria Tomb Raider.

Serwis incgamers.com przeprowadził wywiad z twórcami serii Uncharted. Głównym tematem rozmowy był wpływ dzieł Naughty Dog na świat gier, a przede wszystkim na głównego konkurenta - serię Tomb Raider. Crystal Dynamics nie ukrywają przecież, że przygody Nathana Drake'a są dla nich jednym z głównych wzorów, przy produkcji "odświeżonego" Tomba.

Oto co o takiej sytuacji sądzi Justin Richmond, odpowiedzialny za reżyserię Uncharted 3: Drake's Deception: "To dla nas zaszczyt, ale mam nadzieję, że ci ludzie stworzą wspaniałą grę." - Richmond dodaje, że studio Naughty Dog bardzo chętnie dzieli się swoimi pomysłami oraz sposobami na rozwiązywanie wszelakich problemów - "Naprawdę chcę zagrać w nowego Tomb Raidera. Zawsze jesteśmy bardzo otwarci na imprezach Game Developers Conference i dzielimy się swoimi rozwiązaniami. Nigdy niczego nie ukrywamy."

"Sądzę, że osoby tworzące Tomb Raidera wiedzą co chcą osiągnąć i na pewno musiały podjąć wiele odważnych decyzji, tworząc nowy wizerunek Lary Croft. Jeszcze nie grałem w grę, ale mam nadzieję, że kiedy się już ukaże, to będzie naprawdę niezwykła."

Arne Meyer, community manager Naughty Dog, twierdzi że dzielenie się własnymi pomysłami i osiągnięciami prowadzi do ogólnego wzrostu poziomu wykonania wszystkich gier: "Możliwe, że inni nauczyli się czegoś od nas, ale pewne jest też, że i my nauczyliśmy się czegoś od innych. Właśnie po to dzielimy się i gramy w gry innych twórców."

Premiera gry Uncharted 3: Drake's Deception nastąpi 1 listopada. Jednak już teraz tytuł zbiera skrajnie wysokie oceny i pozytywne recenzje - miejmy nadzieję, że Crystalsi odrobią prace domową i w momencie premiery nowego Tomb Raidera nie będziemy mieli powodów do wstydu.

 


10 października 2011, by K@t
Lara na Exhibition of British Design
Co wspólnego mają Lara Croft, Jaguar E-type, sukienka z diodami LED i Concorde? Każde z nich jest przykładem osiągnieć "brytyjskiego designu" w latach 1948-2012.

Już w lipcu 2012 roku w Londynie odbędą XXX Igrzyska Olimpijskie. Z tej okazji Victoria and Albert Museum otworzy wystawę ukazującą największe i najbardziej charakterystyczne brytyjskie projekty powstałe po 1948 roku, czyli od momentu zakończenia poprzednich Igrzysk zorganizowanych w stolicy Wielkiej Brytanii. Co skłoniło organizatorów wystawy do postawienia obok siebie postaci z gry komputerowej oraz mniej lub bardziej znanych tworów brytyjskiej myśli technicznej i inżynieryjnej?

Gry video i technologia mają być silnym akcentem wystawy. Kustosz muzeum, Ghislaine Wood, tłumaczy również: "Konsultowaliśmy się z wieloma osobami z przemysłu gier i uznaliśmy za oczywiste, że Lara musi trafić na wystawę. Jako pierwsza kobieta i pierwsza taka postać."

Oprócz Tomb Raidera w dziedzinie gier postanowiono zaprezentować także: Lemmings, Elite, GTA oraz Little Big Planet. Cóż, to bez wątpienia lepsze "towarzystwo" niż King Kong reklamujący Big Maca.

"British Design 1948-2012: Innovation in the Modern Age" potrwa od 31 marca do 12 sierpnia 2012 i obejmie w sumie 350 różnych pozycji.

 


4 października 2011, by K@t
15 lat minęło...
Od kiedy? Od momentu premiery pierwszych przygód Lary, rzecz jasna! Tomb Raider I trafił na półki sklepowe na przełomie października i listopada 1996 roku. Mimo że różne źródła podają dość odmienne (i czasami wręcz absurdalne) daty dokładnej premiery, to Square Enix postanowiło uczcić tak poważną rocznicę już teraz.

Począwszy od dzisiaj w specjalnej galerii publikowane będą artworki prezentujące naszą bohaterkę. Każda z prac będzie wykonana przez innego, znanego artystę. Rocznicowy cykl otworzył nie kto inny, jak sam Andy Park – rysownik doskonale znany fanom z pracy nad kilkoma zeszytami komiksu Tomb Raider. Kolejna Lara pojawi się w galerii już 7 października.

Co powiecie na uczczenie piętnastej rocznicy powstania serii, przez ponowne zaliczenie jej wszystkich odsłon? No chyba, że uważacie „starą” Larę za obciach ;-) Wszystko co chcielibyście wiedzieć o klasycznych Tomb Raiderach, znajdziecie oczywiście na WoTR.