strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

PAŹDZIERNIK 2005
26 października 2005, by Kasia Trent
Zagłosuj na Larę!
Lara Croft została nominowana na Walk of Game 2006.

Jest to pierwszy w swoim rodzaju punkt honorujący ikony gier komputerowych. Każdego roku gracze z całego świata oddają swój głos na najlepszą według nich postać pod adresem www.walkofgame.com. Tego roku możecie zagłosować również na Larę!25 października 2005, by Kasia Trent
Nowe artykuły i informacje
Serwisy Game Spot i IGN opublikowały dwa nowe artykuły o Tomb Raider Legend. Opisują one bardzo pozytywne wrażenia z gameplay'u, jak i wnoszą parę nowych informacji. Podczas opisu rozgrywki przez Game Spot, wspomniano, że Lara kontaktowała się z pomocnikiem z drużyny technicznej - Zip'em. Jednakże jego postać w Legend nie jest oficjalnie potwierdzona. Natomiast IGN opisuje powrót Winstona, jako jedynej postaci z poprzednich części. Pełne artykuły (w języku angielskim) znajdziecie klikając poniżej:

- Game Spot Article
- IGN Article6 października 2005, by Mr Macphisto
Nowe informacje o TR Legend
Wraz z nową odsłoną oficjalnej strony TR Legend Eidos ujawnił kilka nowych szczegółów dotyczących samej gry. Przedstawiamy je wam jako pierwsi w polskiej wersji językowej.

W swojej najnowszej przygodzie Lara wybierze się do Paraiso w Peru aby na miejscu dawnej katastrofy spotkać się ze starą znajomą, Anaya'ą. Jest ona inżynierem budownictwa pracującym w ubogich rejonach Ameryki Południowej. Anaya jest starą przyjaciółką Lary, jeszcze z czasów uniwersyteckich. Była z Lady Croft podczas tragedii niedaleko Segou. Od tamtego czasu zajęła się własną karierą rutynowo przeplatającą się ze ścieżkami Lary, która to odkrywa nową szczelinę prowadzącą do starożytnego grobowca splądrowanego przez nią już lata temu. Zaskakujące odpowiedzi, które odkryje tylko pomogą jej w posunięciu się o krok dalej w poszukiwaniu najemników Rutland. Podczas przygody słynna pani archeolog będzie korzystała z takich przedmiotów jak uchwyt magnetyczny, który pomoże jej we wspinaczce oraz chwytaniu się różnych obiektów. Przyrządu tego można użyć także jako broni, która rzucona w kierunku przeciwnika np. wrzuci go do rowu. Pomocna będzie także latarka przyczepiona do paska plecaka Lary. Dzięki temu nasza bohaterka będzie mogła przez określony czas oświetlić nawet najciemniejsze natrafiane zaułki. Na dzień dzisiejszy wiadomo o jeszcze jednej postaci przewijającej się przez grę. Będzie to niejaki James W. Rutland Jr, który dorastał w niezwykłym dostatku. Jest on charyzmatycznym człowiekiem przyzwyczajonym do tego, że dostaje to czego zechce. Tym razem jednak obiekt jego zainteresowania jest także celem Lary Croft. Co z tego wyniknie? Przekonamy się wiosną 2006 roku.6 października 2005, by Mr Macphisto
Update tombraider.com
Gruntowną przebudowę oraz aktualizację przeszła oficjalna strona serii TR - tombraider.com. Odświeżony serwis potwierdza naszą informację jakoby nowa część przygód Lary Croft miała ukazać się wiosną przyszłego roku.

Zapraszamy do odwiedzin.5 października 2005, by Mr Macphisto
TRL Xbox trailer
Eidos Interactive zaprezentował dziś nowy trailer TR Legend przedstawiający grę w wersji na konsolę Xbox 360. Z nowości warto zwrócić uwagę na nowy głos Lary Croft. Filmik dostepny w wysokiej jakości - rozdzielczość 1200x720 i 19MB wagi pliku WMV mówi samo za siebie.

Kliknij tutaj aby pobrać plik.4 października 2005, by Mr Macphisto
Film Tomb Raider na PSP
Przedstawiciel firmy Buena Vista poinformował, ze już dziś, 4 października 2005 roku, światło dzienne ujrzy film Lara Croft Tomb Raider: The Cradle Of Life przygotowany w formacie UMD specjalnie dla platformy PlayStation Portable. Przyjemność ta będzie kosztowała fanów Lary Croft $19.99.

Więcej informacji o drugiej części filmowych przygód Lary Croft w dziale The Cradle of Life.4 października 2005, by Mr Macphisto
Tomb Raider - 10th Anniversary Edition
SCI Entertainment Group PLC, czyli nowy właściciel Eidos Interactive, zapowiedział wydanie w przyszłym roku drugiej gry z serii Tomb Raider specjalnie dla PlayStation Portable.

"Tomb Raider - 10th Anniversary Edition" najprawdopodobniej nie będzie niczym innym niż remake'iem oryginalnej, pierwszej części gry doskonale znanej nam z PC, PSX, Segi Saturn a ostatnio także Nokii N-Gage. Nie znana jest jak na razie dokładna data premiery.