strona główna // forum // chat // kontakt // facebook // youtube

Powrót do Archiwum

WRZESIEŃ 202217 września 2022, by Cez
Łysa figura Lary Croft odzyskała włosy
Do niefortunnego zdarzenia doszło w krakowskim sklepie Media Markt, w którym od wielu lat znajduje się figura Lary Croft promująca grę Tomb Raider (2013). Wandal zabrał bohaterce perukę, przez co w ostatnim czasie panna Croft nie miała włosów. Po naszej interwencji sklep szybko zareagował i przymocował figurze nową perukę, tym razem z klasycznym warkoczem.

Tydzień temu w serwisie Reddit fani serii Tomb Raider donieśli, że figura Lary Croft w Media Markt znajdującym się w Galerii Krakowskiej, jest obecnie łysa. Zdjęcie bohaterki bez włosów obiegło cały świat i dotarło nawet do studia Crystal Dynamics. Skontaktowaliśmy się z siecią sklepów i poprosiliśmy o nałożenie na głowę panny Croft jej włosów, ponieważ mimo że cała sytuacja przez wielu fanów została uznana za zabawną, to niewątpliwie nie była ona zbyt dobra dla wizerunku kultowej bohaterki ;)


"Cieszymy się, że jesteście fanami przygód niezłomnej Lary Croft, której i my jesteśmy od lat wielkimi miłośnikami" - odpisała nam rzeczniczka prasowa sieci Media Markt Wioletta Batóg. "Nas także zasmucił fakt wandalizmu, którego dopuścił się jeden z naszych gości sklepowych, pozbawiając włosów figurę Lary, z której posiadania jesteśmy niezwykle dumni. Szukamy obecnie peruki, możliwie jak najbardziej zbliżonej do poprzedniej, a po jej zakupie, postaramy się przytwierdzić ją do głowy właścicielki w sposób równie mocny i odporny, jak siła jej charakteru, i równie niezniszczalny, jak pasja wszystkich fanów Lary do jej przygód. Będziemy Was informować, o szczęśliwym finale tej sprawy".

Kilka dni później otrzymaliśmy kolejną wiadomość: "Mamy nadzieję, ze wszystkich fanów Lary Croft ucieszy fakt, że odzyskała dawną fryzurę". Na powyższym zdjęciu nowe włosy widzicie po prawej stronie, a całkiem po lewej te, które zaginęły. Dziękujemy sklepowi za szybką reakcję!

   


7 września 2022, by Cez
Studio Crystal Dynamics stało się właścicielem Lary
Firma odpowiedzialna za produkcję przygód Lary Croft począwszy od Tomb Raider Legend, czyli studio Crystal Dynamics, oficjalnie stało się właścicielem marki Tomb Raider. Wcześniej prawa te należały do firmy Eidos Interactive, a później do Square Enix. Teraz, gdy Crystalsi zostali sprzedani szwedzkiej grupie Embracer, prawa zostały przeniesione bezpośrednio na studio.


"Z przyjemnością informujemy, że firma Crystal Dynamics przejęła kontrolę nad kilkoma seriami gier - w tym Tomb Raider i Legacy of Kain - od poprzedniego właściciela gier, firmy Square Enix Limited" - informują w komunikacie Crystalsi. "W wyniku tej zmiany firma Crystal Dynamics (lub jej podmiot stowarzyszony) jest teraz właścicielem tych gier oraz administratorem danych dotyczących rozgrywki i danych osobowych z nimi związanych (...) Nie możemy się doczekać, by wyruszyć z Wami w tę nową, ekscytującą podróż!"

Informacja ta spotkała się z różnym odbiorem w social mediach. Niektórzy fani cieszą się, że studio zyskało całkowitą niezależność i nikt im już nie będzie dyktował, jak mają wyglądać kolejne gry. Inni z kolei są podłamani, bo obawiają się, że Crystalsi zignorują prośby fanów o remastery klasycznych części tworzonych w latach 90-tych przez studio Core Design. Jak będzie w rzeczywistości? Tradycyjnie poczekamy, zobaczymy.

   


6 września 2022, by Cez
O czym miał być skasowany film? Pokazano szkice
Zastanawiacie się, o czym miał opowiadać anulowany drugi film Tomb Raider z Alicią Vikander? Rąbka tajemnicy uchyliło kilkanaście scenorysów, które zostały opublikowane w social mediach. Można się z nich dowiedzieć, że akcja filmu miała rozpoczynać się w meksykańskim Cozumel oraz że Lara miała uczestniczyć w walce o sztylet rozgrywającej się w jej prywatnym muzeum w Croft Manor. Galerię scenorysów zamieściliśmy na naszym fanpage'u na Facebooku.


Informacje na temat szczegółów sequala filmu Tomb Raider (2018) udostępniły dwie osoby: Jake Lunt Davies - zawodowy twórca concept artów, a także Helen Uren - asystentka reżysera Bena Wheatley'a, który miał stworzyć film w oparciu o scenariusz Amy Jump. Dodajmy, że chodzi o pierwszą wersję tego filmu, który miał nosić tytuł Shadow of the Tomb Raider i luźno łączyć w sobie elementy dwóch gier - Rise of the Tomb Raider i Shadow of the Tomb Raider. Scenariusz ten został anulowany i zadanie polegające na napisaniu kolejnego powierzono scenarzystce i reżyserce w jednej osobie - Mishy Green. Jak wiemy z lipcowych doniesień, również i ta wersja filmu zwana Tomb Raider: Obsidian nie będzie realizowana z powodu wygaśnięcia licencji wytwórni MGM.

O czym miał opowiadać film Shadow of the Tomb Raider? Prawdopodobnie tak jak w grze mieliśmy śledzić Larę poszukującą sztyletu Chak Chel w meksykańskim Cozumel. Z kilkunastu scenorysów udostępnionych przez Jake'a Lunta Daviesa wynika, że gdy Lara zdobyła go na meksykańskiej wyspie, to artefakt ten spoczął w jej prywatnym muzeum, w jednym ze skrzydeł Croft Manor. Niestety sztylet chciała jej wykraść Trójca na czele z Rourkiem. Panna Croft pomogła strażnikowi przepędzić najemników za pomocą włóczni. Wywiązała się strzelanina, w wyniku której zostały potłuczone muzealne gabloty. Niestety Lara nadepnęła na szkło i skaleczyła sobie stopę. Na tym kończy się udostępniony fragment scenorysów.


Krótszy fragment scenariusza został udostępniony przez Helen Uren. Jest on datowany na 1 grudnia 2020 roku. To właśnie dzięki Helen wiemy, że tytuł filmu miał brzmieć tak samo jak w przypadku gry - Shadow of the Tomb Raider. Podobnie jak w grze, akcja filmu miała rozpoczynać się na meksykańskiej wyspie Cozumel. Z krótkiego fragmentu scenariusza wiemy jedynie, że pierwsza scena miała ukazać łódź podwodną wypełnioną turystami, którzy chcieli zobaczyć rafę koralową. Jedną z turystek była mała dziewczynka, która w pewnym momencie przez okno łodzi dostrzegła nurkującą Larę. Panna Croft pomachała do dziewczynki. Na tym fragment się kończy.

Śledźcie nasz profil na Facebooku - niewykluczone, że pojawi się więcej scenorysów. Jeśli tak się stanie, opublikujemy je na naszym fanpage'u.