strona główna // forum // chat // kontakt // facebook // youtube

Powrót do Archiwum

WRZESIEŃ 201929 września 2019, by Cez
Przeciwniczka Lary powróci w kolejnym filmie
Serwis IMDb donosi, że w kolejnym filmie Tomb Raider prócz Alicii Vikander ponownie zobaczymy Anę Miller, w którą znów wcieli się Kristin Scott Thomas. Przypomnijmy, że za reżyserię będzie odpowiadał Ben Wheatley, a za scenariusz jego żona Amy Jump. Premiera czwartego już filmu Tomb Raider została zaplanowana na 19 marca 2021 roku. Zdjęcia do kontynuacji prawdopodobnie rozpoczną się najpóźniej na początku przyszłego roku.


Fani Lary powinni dobrze kojarzyć Anę Miller, ponieważ pojawiła się ona w ostatnim filmie, czyli w Tomb Raider (2018). Postać ta była wzorowana na Anie z gry Rise of the Tomb Raider, która była członkiem tajnej, watykańskiej organizacji Trójca. Film z 2018 roku wbrew obietnicom okazał się rebootem zrebootowanej serii gier, zatem te dwie postacie mimo dużych podobieństw należy traktować rozłącznie.

Jeśli nie oglądaliście jeszcze filmu Tomb Raider (2018), to zaległości możecie nadrobić w telewizji. Stacja Cinemax wyemituje ten obraz 17 października o 20:00, 18 października o 10:25 oraz 27 października o 7:40 i 18:05. Z kolei kanał Cinemax 2 pokaże poprzedni film z Larą 10 października o 0:20, 21 października o 8:10 i 16:35 oraz 5 listopada o 22:40.

   


16 września 2019, by Cez
Film Tomb Raider najpopularniejszy w HBO GO
Serwis HBO GO pochwalił się, że w sierpniu największym powodzeniem wśród użytkowników cieszył się film Tomb Raider (2018). Na drugim miejscu znalazła się Alfa, na trzecim Hotel Transylwania 3, na czwartym Holmes i Watson, a na piątym Player One.


Przypomnijmy, że Tomb Raider (2018) pojawił się w HBO GO 18 sierpnia. W serwisie dostępna jest do wyboru: oryginalna wersja językowa, polskie napisy lub wersja z polskim lektorem. Opcji z polskim dubbingiem HBO nie przewiduje.

Dodajmy, że na nowy film z Larą można również trafić na kanale Cinemax. Najbliższa emisja nastąpi w czwartek 19 września o godzinie 23:30.

   


15 września 2019, by Cez
Lara ponownie uhonorowana w miejscu narodzin
Mieszkańcy brytyjskiego miasta Derby, w którym w latach 90-tych narodziła się Lara Croft, po raz kolejny uhonorowali tę wirtualną postać. Tym razem pani archeolog otrzymała swoją gwiazdę na Alei Sław.

Sześć pierwszych gier Tomb Raider powstało w studiu Core Design w Derby. To właśnie tu Toby Gard wymyślił postać panny Croft. Już w 2010 roku w mieście Derby pojawiła się ulica Lara Croft Way (link do archiwalnego newsa), którą nasza redakcja trzy lata temu miała okazję odwiedzić (link do relacji). Teraz przyszła pora na kolejne uhonorowanie pani archeolog. Dokładnie 14 września w centrum miasta odbyła się ceremonia odsłonięcia gwiazdy Lary Croft na Alei Sław nazwanej Made in Derby. Odsłonięcia dokonali twórcy pierwszych gier z serii Tomb Raider: programista i szef Core Design w latach 2004-2006 Gavin Rummery, projektantka leveli Heather Gibson oraz kompozytor Nathan McCree.


Ideą alei Made in Derby jest wyeksponowanie osób, dzięki którym miasto Derby zostało wypromowane na świecie. Pierwsze osiem osób uhonorowano w maju 2018 roku. We wrześniu tego roku wyróżniono w ten sposób dziesięć kolejnych. Prócz Lary Croft są to m.in. pływak Adam Peaty, aktor Jack O'Connell czy piłkarz Steve Bloomer. Zanim rok temu powstała aleja, mieszkańcy Derby poprzez gazetę Derby Telegraph wytypowali łącznie dwieście nazwisk. W chwili obecnej na alei Made in Derby uhonorowano łącznie osiemnaście z nich, w tym Larę Croft.

   


4 września 2019, by Cez
Znamy datę premiery i reżysera kolejnego filmu!
Wytwórnia MGM oficjalnie potwierdziła realizację kolejnego filmu z przygodami Lary Croft, w którą ponownie wcieli się Alicia Vikander. Za pośrednictwem serwisu Deadline ogłoszono datę premiery oraz nazwiska reżysera oraz scenarzystki. Potwierdzone zostały wszystkie wcześniejsze nieoficjalne informacje, które publikowaliśmy w serwisie World of Tomb Raider.


W lipcu pisaliśmy o tym, że czwarty w kolejności film Tomb Raider zadebiutuje w 2021 roku (link do archiwalnego newsa). Teraz poznaliśmy datę dzienną - będzie to 19 marca 2021 roku. W lipcu ujawniliśmy także nazwisko prawdopodobnego reżysera. Przecieki, które mówiły o Benie Wheatleyu, także zostały potwierdzone. Z kolei już w kwietniu (link) informowaliśmy o scenarzystce Amy Jump - ta informacja także została potwierdzona. Dziś dodatkowo poznaliśmy nazwiska producentów: ponownie będzie to Graham King reprezentujący wytwórnię GK Films oraz po raz pierwszy w przypadku serii Tomb Raider Elizabeth Cantillon.


Ben Wheatley (na zdj. po lewej) to prywatnie mąż scenarzystki Amy Jump (na zdj. po prawej), który kilkukrotnie tworzył filmowy duet wraz ze swoją żoną. Wheatley wyreżyserował m.in. Listę płatnych zleceń, Free Fire czy A Field in England - przy tych trzech tytułach w roli scenarzystki pracowała właśnie Amy Jump. Przypomnijmy, że poprzedni film Tomb Raider (2018) był tworzony przez zupełnie inny zespół. Reżyserem był Roar Uthaug, a scenarzystką Geneva Robertson-Dworet.

Kiedy czwarty film o przygodach Lary Croft mógłby być kręcony? Zdjęcia do obrazu Tomb Raider (2018) były realizowane od stycznia do czerwca 2017 roku, a jego premiera odbyła się 16 marca 2018 roku. Kolejny film także zadebiutuje w marcu, możemy zatem poprzez analogię założyć, że zdjęcia do kontynuacji rozpoczną się najpóźniej na początku przyszłego roku. W chwili obecnej nie wiadomo, czy fabuła nowego filmu będzie zupełnie nowa, czy też nawiąże do gier z epoki reboota.