strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

WRZESIEŃ 2009
28 września 2009, by kluz_kaa
30976 : 86514
"Ale ocb?!" - tak pewnie pomyślało wielu z Was patrząc na tytuł newsa. A wyjaśnienie jest proste - te liczby to stosunek ilości głosów oddanych przez graczy, odpowiednio, na Larę i Mario. Dokładniej? Mowa o pojedynku w ramach plebiscytu Gamespot – All Time Greatest Video Game Hero. Pisaliśmy o nim miesiąc temu.

Niestety, wychodzi na to, że panna Croft może czuć się jak grzybki zgniecione przez pana wielkie-M. Wąsaty grubas zdobył prawie trzykrotnie więcej punktów niż nasza heroina. Tym samym wycyckał (nomen omen) ją z dalszych rozgrywek. Nie ma co ukrywać, że zwycięzca był faworytem tego pojedynku i wygrana Lary graniczyła niemal z cudem. Pozostaje pogratulować Mariowi i życzyć powodzenia w dalszej zabawie... no i schudnięcia w końcu.25 września 2009, by kluz_kaa
Pomarańczowa Legenda
Cenega Poland już w październiku wprowadzi nową, odświeżoną Kolekcję Klasyki. Jakich zmian możemy się spodziewać? Otóż nowością będą pomarańczowe pudełka, w które do tej pory pakowane były tylko filmy na płytach Blue-Ray i gry na PlayStation 3. Jest to ciekawa innowacja na rynku gier PC.

W "pomarańczowej" kolekcji znajdzie się Tomb Raider: Legend, a także m.in. Civilization III Złota Edycja, Dreamfall, Max Payne Antologia czy też Grand Theft Auto Vice City.

Wszystkie gry wydane w Pomarańczowej Kolekcji Klasyki będą kosztować 24,99 zł.18 września 2009, by Mr Macphisto
Video Games Live w Polsce
Świetna informacja dla fanów muzyki z Tomb Raidera i z innych gier. Koncerty Video Games Live zawitają do naszego kraju, i to jeszcze w tym roku. Jakby tego było mało, Polacy dostaną je w potrójnej dawce.

Pierwszy z serii koncertów odbędzie się 16 listopada w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Drugi - dzień później w łódzkim klubie Wytwórnia. Trzeci, ostatni show, zaplanowano na 18 listopada. Odbędzie się on w hali Torwar w Warszawie. Ceny biletów wahają się między 85 a 155 PLN. Poza Polską, na trwającej właśnie trasie show będzie można zobaczyć m.in. we Francji, Anglii i Irlandii.

Podczas koncertów Video Games Live, poza muzyką z Tomb Raidera, można usłyszeć motywy z takich gier jak Mario, Halo, Metal Gear Solid, Myst czy Final Fantasy. Tyle teorii. A jak to wygląda w praktyce? Przypomnijmy:


17 września 2009, by K@t
Lara znów rekordowa
Guiness World Records kolejny rok z rzędu postanowił wyróżnić serię Tomb Raider. Tym razem miejsce na liście Światowych Rekordów 2010 zapewniły modelki, które portretowały postać Panny Croft od 1996 roku. TR może więc szczycić się mianem serii gier posiadającej najbardziej realne i żywe wcielenia głównej bohaterki.

Przypominamy, że od premiery pierwszej odsłony serii mogliśmy podziwiać w sumie siedem piękności. Części z nich „rola” Lary Croft otworzyła drogę do dalszej kariery. Ostatnim oficjalnym wcieleniem pani archeolog jest Alison Caroll, zatrudniona przez Eidos do promocji Tomb Raider: Underworld. Więcej informacji o Alison oraz jej poprzedniczkach znajdziecie w naszym dziale Modelki.15 września 2009, by Mr Macphisto
Toby Gard odchodzi!
Koniec z elementami klasycznych Tomb Raiderów w nowych odsłonach serii. Toby Gard, "ojciec" Lary Croft i jeden z twórców oryginalnego TR opuścił Crystal Dynamics. W tej chwili nie wiadomo z jakiego powodu doszło do zerwania współpracy. Wiadomo natomiast, że na pewno nie pozostanie to bez wpływu na najnowszą odsłonę przygód miss Croft. Sam Gard w nieoficjalnych wypowiedziach uspokaja sytuację i mówi:

"Nie mam już nic wspólnego z powstawaniem Tomb Raidera, ale jestem pewny, że Crystal Dynamics doskonale poradzi sobie beze mnie."

Toby Gard już raz porzucił swoje dzieło. W 1996 roku opuścił studio Core Design. Wszystko przez - jego zdaniem - nadmierne wykorzystywanie seksualności Lary. Zmienił zdanie, kiedy Eidos odebrał Core prawa do serii Tomb Raider i oddał je studiu Crystal Dynamics.12 września 2009, by Cez
Cztery klasyczne gry w jednym
Brytyjscy fani Lary Croft otrzymali możliwość uzupełnienia swojej kolekcji o najstarsze gry z serii Tomb Raider. Firma Mastertronic, która wydaje reedycje starszych gier komputerowych, rozpoczęła sprzedaż zbiorczego wydawnictwa "Tomb Raider: The Greatest Raids". W pudełku znajdziemy pierwsze cztery części serii, czyli gry: Tomb Raider I, Tomb Raider II, Tomb Raider III oraz Tomb Raider: The Last Revelation. Detaliczna cena produktu to 19,99 funtów.

"Odkryj gry, które zapoczątkowały legendę" - tak oto wydawca reklamuje kolekcję "Tomb Raider: The Greatest Raids". Skoro to zbiorcze wydanie klasyków, dziwi brak w pudełku piątej i szóstej części serii, które łącznie z czterema pierwszymi zostały wyprodukowane przez studio Core Design.

Holenderski wydawca Easy Interactive już w 2003 roku potrafił wypuścić na rynek "Tomb Raider: Collection", czyli zbiorcze wydanie wszystkich części od Core Design. Podobnie postąpił polski wydawca, Cenega Poland, oferując polskim fanom pod koniec 2003 roku kolekcję "Tomb Raider: Ultimate Edition". Wcześniej, bo w 2001 roku, polski wydawca jeszcze pod starą nazwą IM Group, wydał "Lara Pack", czyli zbiór pierwszych czterech części serii z dodatkami "Gold".

Poza tym do brytyjskiego wydawnictwa "Tomb Raider: The Greatest Raids" należy podejść ostrożnie, ponieważ firma Mastertronic zasłynęła wydaniami "Sold Out", które w przypadku gry Tomb Raider I oraz Tomb Raider II oznaczają gry bez dźwięku audio. Bardzo prawdopodobne, że najnowsze wydanie zbiorcze także będzie zawierało takie okrojone wersje dwóch pierwszych gier.

UPDATE (13.09)
Udało nam się zdobyć potwierdzenie, że gry w zestawie "The Greatest Raids" nie są wydaniami Sold Out. Oznacza to, że są w pełni udźwiękowione i nie wycięto z nich cutscenek.