strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

WRZESIEŃ 2008
30 września 2008, by kluz_kaa
Angelina Jolie ponownie jako Lara Croft?
Pojawiły się pogłoski jakoby Angelina Jolie odrzucała oferty ról z powodu przygotowań do zagrania Lary Croft. Po tym jak Jolie zaszła w ciążę, kariera aktorska zeszła dla niej na dalszy plan. Teraz, kiedy urodziła już dwójkę dzieci, myśli o powrocie do pracy. Plany aktorki pokrywają się z planami Eidosa - właśnie zaczyna robić się coraz głośniej wokół najnowszej gry z serii, Tomb Raider Underworld.

Jak podaje magazyn EntertainmentWise, powołując się na anonimowe źródła: "Lara jest fantastyczną postacią, a gry komputerowe pozwalają na nakręcenie świetnych filmów. Jak wiadomo, dwie pierwsze produkcje nie zostały dobrze ocenione przez krytyków, ale nadal mamy duże zaufanie do Lary i marki Tomb Raider. Producenci marzą o ponownym wcieleniu się Angeliny w postać panny Croft. Film mógłby być dużo bardziej mroczny i zrealizowany z dużo większym naciskiem na fabułę.”30 września 2008, by Mr Macphisto
Klasyka też później
Tomb Raider: Legenda w Kolekcji Klasyki trafi na półki sklepowe 15 października, 12 dni później niż pierwotnie planowano. Wydanie gry zostało przełożone, podobnie jak to miało miejsce wcześniej w przypadku TR Anniversary.

Nowe wydanie Legendy będzie kosztowało 24,99 - tak jak wszystkie tytuły wydane w serii Kolekcja Klasyki. Osoby, które zamówią grę przedpremierowo w sklepie Cenegi, zapłacą za nią tylko 18,90.28 września 2008, by Mr Macphisto, FreakMatek!
Alison Carroll odwiedzi Polskę!
Alison Carroll odwiedzi Warszawę 11 października. Informacja ta nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona przez polskiego wydawcę Tomb Raider Underworld, ale reklama w jednym ze stołecznych EMPiKów nie pozostawia wątpliwości - Lara Croft przylatuje do Polski. Nieznany jest na razie dokładny plan wizyty modelki, ale jedno jest już pewne - 11 października 2008 o godzinie 11:00 warszawski EMPiK przy Nowym Świecie będzie najbardziej tombraiderowym miejscem na planecie.

Alison odwiedzi Polskę w ramach trasy promocyjnej TR Underworld. Premiera gry w Polsce prawdopodobnie odbędzie się 28 listopada.

Więcej informacji wkrótce.27 września 2008, by Mr Macphisto (thx: pmkkoch)
Tomb Raider Legend za darmo!
Nie masz jeszcze Tomb Raider Legend i nie chcesz wydawać na niego pieniędzy? Ściągnij grę za darmo! Serwis GameTap udostępnił pełną wersję TRL w angielskiej wersji językowej do ściągnięcia dla wszystkich odwiedzających. Aby pobrać pełną wersję gry trzeba najpierw zainstalować Gametap player, który na komputer ściągnie się automatycznie. Rozmiar playera: 32,4MB. Rozmiar gry: 4.83GB. Wszystko oczywiście jest w pełni legalne.

TR Legend można pobrać z tej strony.

Gametap udostepnił także inne części serii Tomb Raider, ale ich ściągnięcie możliwe jest tylko dla osób mieszkających w USA i Kanadzie.24 września 2008, by Mr Macphisto
Cenega opóźnia
Tomb Raider Anniversary w serii Super$eller nie pojawi się dziś w sklepach. Premiera tańszego wydania gry została przesunięta na następny piątek - 3 października. Podobnie jak wszystkie tytuły w tej kolekcji, TRA będzie kosztował 49.99, a osoby, które skorzystają ze sklepu internetowego Cenegi zapłacą 20% mniej.

Na razie nie wiadomo czy opóźnienie premier w serii Super$eller wpłynie na datę wydania TR Legend w Kolekcji Klasyki.19 września 2008, by kluz_kaa
Underworld w 720p
Brak trybu multiplayer i obsługi trybu Full HD - oto czego dowiadujemy się o Tomb Raider Underworld z oficjalnej strony Xboxa360. Oznacza to, że najnowszy TR, podobnie jak większość gier na platformę Microsoftu, pozwoli nam cieszyć się grafiką w rozdzielczości 1280x720 (720p), ale nie zabłyśnie tak mocno jak tytuły obsługujące rozdzielczość 1920x1080 (1080p).

Nie wiadomo jak to się ma do wersji na konsolę Sony - PlayStation 3.17 września 2008, by Mek
Oficjalny przewodnik do TR: Underworld
Przedsprzedaż oficjalnego przewodnika do Tomb Raider Underworld rozpoczęły zagraniczne księgarnie internetowe. Licząca 192 strony publikacja wydawnictwa Prima Games trafi na półki sklepowe 18 listopada 2008, czyli w dzień premiery TRU w USA. Cena: $13,59. Nic nie wskazuje na to, żeby książka została wydana w Polsce.

Podobne przewodniki pojawiały się przy okazji premiery każdej poprzedniej części Tomb Raidera. Wykaz wszystkich opracowań znaleźć można w naszym dziale Przewodniki.16 września 2008, by Mr Macphisto
Alison Carroll rusza w trasę
Światową trasę promującą Tomb Raider Underworld zapowiedział Eidos Interactive. Główną jej atrakcją ma być wybrana miesiąc temu na oficjalną modelkę Alison Carroll. Wydawca potwierdził już wizytę żywej Lary Croft w Dubaju, gdzie zaplanowano przedpremierową imprezę, będącą jednocześnie początkiem tournee.

Wiadomo też, że Alison odwiedzi Niemcy, RPA i Singapur. Co z Polską? Cenega nie potwierdza żadnych planów, ale zapowiada, że przyjmie modelkę z otwartymi ramionami.16 września 2008, by Mr Macphisto
Rebranding SCi
Po ogłoszeniu straty bliskiej 100 milionom funtów za zakończony niedawno rok fiskalny 2007, SCi szykuje kolejne rewelacje. Firma zamierza w pełni skonsumować posiadaną markę jaką jest Eidos Interactive i zmienić swoją nazwę z SCi Entertainment na Eidos plc. Cała operacja ma zostać oparta na mocnej marce Tomb Raidera. "Chcemy skupić się na naszych podstawowych licencjach, a te związane są z Eidosem" - czytamy w oświadczeniu - "marka Eidosa jest bardzo rozpoznawalna w branży. Nasz zarząd sądzi, że powiązanie firmy z silną marką Eidosa byłoby korzystne, a zarazem występowanie pod jedną nazwą byłoby jaśniejsze dla osób z zewnątrz, ułatwiając przy tym komunikację."

Na razie nie wiadomo kiedy dokładnie miałoby dojść do rebrandingu.15 września 2008, by Mr Macphisto
SCi puka w dno... od spodu
Ze stratą w wysokości 99,1 mln funtów rok fiskalny zakończyło SCi Entertainment - głosi komunikat firmy. Dla porównania, w 2007 roku strata wynosiła 13,3 mln. "Wyniki za 2008 rok to cena jaką trzeba było zapłacić za zmiany wprowadzone w ostatnich miesiącach" - mówi Phil Rogers, prezes spółki - "prawdziwy efekt restrukturyzacji zobaczymy w przyszłym roku. [...] Ostatni rok był trudny, ale podjęcie takich działań było konieczne."

W ciągu ostatniego roku fiskalnego SCi pod marką Eidos Interactive wydało 10 tytułów, które sprzedały się łącznie w ilości 7,1 milionów egzemplarzy (Tomb Raider Anniversary - 1 milion).

Przypomnijmy - SCi w ramach restrukturyzacji zwolniło w tym roku 260 osób i zrezygnowało z wydania gier, które oceniono jako mogące przynosić straty.15 września 2008, by Mr Macphisto
EA z prawami do Tomb Raidera
Electronic Arts uzyskała prawa do wydania i dystrybucji Tomb Raider Underworld w wersji na telefony komórkowe. Podpisana dziś umowa z Eidos Interactive daje EA Mobile identyczne prawa także do innych gier brytyjskiego wydawcy - Just Cause 2, California Games X oraz Minesweeper.

Przedstawiciel Eidosa, Simon Protheroe mówi: "EA Mobile jest światowym liderem rynku gier na telefony komórkowe ze świetnymi kontaktami w każdym zakątku świata. Do tej pory gry Eidosa na komórki odnosiły duże sukcesy, a dzięki tej współpracy będziemy mogli jeszcze bardziej skupić się na jakości naszych produktów, podczas gdy EA zajmie się ich obecnością na rynku".

Electronic Arts Polska póki co nie komentuje tej sprawy.14 września 2008, by kluz_kaa
Czego wymaga Underworld?
W sieci pojawiły się pierwsze minimalne wymagania sprzętowe TR Underworld. Nie są one jednak ostateczne, a jedynie oszacowane przez Eidos Interactive na podstawie obecnej wersji gry, która może nie być właściwie zoptymalizowana. Radzimy więc podejść do tych wymagań z dystansem, ponieważ prawdopodobnie ulegną one jeszcze zmianie. Oto co wiemy na dziś:

Procesor: 3GHz Intel/2,5GHz AMD
Pamięć RAM: 1GB dla Windows XP/ 2GB dla Visty
Karta graficzna: 128MB RAM, T&L, VS 3.0, PS 3.0
System operacyjny: Windows XP/Vista

Aby sprawdzić czy Twój komputer poradzi sobie z obecnymi wymogami TRU, zapraszamy pod ten adres.13 września 2008, by Mr Macphisto
Polski Underworld w listopadzie!
28 listopada do sklepów w całym kraju trafi polskie wydanie Tomb Raider Underworld - nieoficjalnie dowiedział się serwis World of Tomb Raider. Z naszych informacji wynika, że wydany jedynie tydzień po światowej premierze TRU będzie dostępny w kinowej polskiej wersji językowej, a więc podobnie jak poprzednie trzy części - z napisami.

Informacje dotyczące lokalizacji oczywiście odnoszą się tylko do wersji PC. Pozostali gracze otrzymają grę w oryginalnej wersji językowej. "Pozostali gracze" tzn. właściciele następujących platform: PlayStation 3, Xbox360 oraz PlayStation 2. Czy Cenega wyda najnowsze przygody Lary Croft w innych wersjach? Na razie nie wiadomo, ale niemal pewne wydaje się, że po jakimś czasie pojawi się przynajmniej wersja na Nintendo Wii.

Póki co, pojawiły się jedynie informacje o wersji podstawowej gry, tak więc ewentualne wydanie edycji kolekcjonerskiej jest wielką niewiadomą. Wiadomo natomiast ile ma kosztować podstawowa wersja Underworlda na PC - pierwsze docierające do nas informacje mówią o kwocie w wysokości 129 PLN.13 września 2008, by Mr Macphisto
...a Legenda Klasyką
24.99 - tyle od 3 października będzie trzeba zapłacić za Tomb Raider Legend. Jak się okazuje, TR Anniversary w serii Super$eller to nie jedyna niespodzianka dla fanów Lary Croft oczekujących na najnowszą z jej przygód. Korzystając z ostatnich miesięcy przed premierą Underworld'a, Cenega wypuszcza na rynek kolejną część serii w obniżonej cenie.

Legenda już 3 października trafi do Kolekcji Klasyki Cenega Poland - serii, w której najlepsze gry kosztują 24,99 PLN.11 września 2008, by Mr Macphisto
Pudełko nowego Anniversary
Dziś, na obrazku obok (kliknij aby powiększyć), prezentujemy pudełko Tomb Raider Anniversary w serii Super$eller. Przypomnijmy: gra trafi do sprzedaży 24 września i będzie kosztowała 49.99 PLN. Osoby, które skorzystają ze sklepu internetowego Cenegi, zapłacą 20% mniej.

Pudełko przy okazji rozwiewa wątpliwości dotyczące oprawy polskiego wydania TR Underworld - pewne już wydaje się, że na pudełku gry pojawi się logo Games for Windows.9 września 2008, by Mr Macphisto
Anniversary Super$ellerem
Tomb Raider Anniversary za 49.99? To co do tej pory dostępne było tylko na portalach aukcyjnych, teraz będzie na wyciągnięcie ręki dla każdego. Wydana w ubiegłym roku gra, 24 września trafi do sklepów jako część taniej serii Super$eller, ale z zamówieniem nie trzeba czekać aż dwóch tygodni - osoby, które kupią TRA w sklepie Cenegi, zapłacą tylko 39.90.

Zgodnie z zapowiedziami wydawcy, polonizacja ma zostać poprawiona, a na płycie pojawi się dodatkowo dokładny opis przejścia gry.

Super$eller to najlepsze i najlepiej sprzedające się gry z katalogu wydawcy.8 września 2008, by Mr Macphisto
Zadecyduj o kształcie rozgrywki w TR: Underworld
Gry-OnLine: "Tomb Raider to klasyczny przykład produkcji wielogatunkowej. Coś dla siebie znajdą w niej miłośnicy akcji, fani eksploracji wirtualnych światów oraz entuzjaści łamigłówek. Cóż jednak począć, jeśli gracz bardzo chce zagrać w najnowsze przygody Lary Croft, lecz nie przepada specjalnie za walką i koniecznością nieustannej rywalizacji z wrogami? Odpowiedź na to pytanie znają ludzie ze studia Crystal Dynamics, producenta Tomb Raider: Underworld.

Jest nią opcja „Player Tailoring”. Szczegóły na jej temat zdecydował się przedstawić Eric Lindstrom, dyrektor kreatywny Crystal Dynamics. [...]

Czym będzie „Player Tailoring”? Tak naprawdę niczym odkrywczym. Niemniej jednak sam fakt zastosowania tej opcji zasługuje na uwagę. Dzięki niej gracze uzyskają możliwość dopasowania kształtu rozgrywki do własnych upodobań. >>Tu nie chodzi o poziom trudności. Chodzi o ludzi mających inną wizję tego, jak ma wyglądać gra nastawiona głównie na eksplorację<<, mówi Lindstrom.

Z jednej strony „Player Tailoring” pozwoli graczom na zaliczanie w prosty sposób wymyślonych przez twórców zagadek logicznych. Zaznaczenie odpowiedniej opcji w menu ma być równoznaczne z uzyskiwaniem od Lary podpowiedzi dotyczących łamigłówek, dzięki czemu gracz nie będzie zmuszany do spędzania przy nich dwudziestu minut, co często prowadzi do niepotrzebnej irytacji. Częstotliwość wypowiadania wskazówek powiązana będzie z wybraniem poziomu trudności zagadek.

Z drugiej strony „Player Tailoring” umożliwi nam zmniejszenie liczby pojedynków z wrogami do niezbędnego minimum. Dzięki temu fani łamigłówek będą mogli skupić się na swoim ulubionym typie rozgrywki, a na walkach spędzą niewielką ilość czasu. Całkowite wyłączenie walk nie będzie jednak możliwe. >>Nie chcieliśmy umożliwić graczom całkowitego wyłączenia pojedynków, ponieważ uważamy, że mają one duży wpływ na generalny odbiór naszej produkcji<<, twierdzi dyrektor kreatywny Crystal Dynamics.

Według Lindstroma decyzja o wprowadzeniu opcji „Player Tailoring” była dosyć ryzykowna. Związane jest to z decyzjami podejmowanymi przez graczy, którzy powinni doświadczać przygody, a nie wpływać na jej kształt. Niemniej jednak Lindstrom wierzy, że przyszli posiadacze Tomb Raider: Underworld podejdą do tej kwestii w odpowiedni sposób, modelując sposób rozgrywki według własnych oczekiwań."6 września 2008, by kluz_kaa
18cm Underworlda
Sklep AliensGroup umożliwił już składanie zamówień na figurkę Lary Croft z najnowszej części jej przygód - Tomb Raider Underworld. Osiemnastocentymetrowa statuetka jest bogata w szczegóły i posiada ruchome elementy (m.in. ręce i nogi). Zgodnie z informacjami sprzedawcy, ilość egzemplarzy jest ograniczona.

Cena: 65zł.