strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

WRZESIEŃ 2006

30 września 2006, by Mr Macphisto
Prawdziwe fałszywki
W ostatnich dniach wybuchła dyskusja dotycząca nieprawdziwych screenshotów z gry Tomb Raider - The Action Adventure. W zasadzie wszyscy fani zgodnie przyznali, że na wspomniane w newsie z 28 września obrazki szkoda nawet marnować swojego transferu. Jednak znalazły się osoby broniące ich prawdziwości. Jak nietrudno się domyśleć, są to osoby powiązane z serwisami, które opublikowały te screeny, podważając przy tym swoją wiarygodność. Wpadły jak śliwka w... powiedzmy, że w kompot. Aby nie być gołosłownym, zamieszczam obok omawiane tutaj materiały z wyjaśnieniem skąd stwierdzenie, iż nie są one autentyczne oraz z porównaniem do plików, które Eidos zaprezentował nam trzy lata temu przy okazji premiery Angel of Darkness. Wyjaśnienie to jest kierowane głównie do osób broniących obrazków, ponieważ fakt jest taki, że ich nieautentyczność widać na pierwszy rzut oka.

Pierwszym wyznacznikiem nieprawdziwości screenów jest oczywisty i przytoczony już fakt, że widzieliśmy je jeszcze przed premierą Angel of Darkness. Tutaj są po prostu rozmyte, w tragicznej jakości z dodanymi strzałkami. Jednak, co ciekawe, wspomniane strzałki są w perfekcyjnej jakości, ostre i wyraźne. Widzimy poważną nieścisłość. Co więcej, jeden ze 'screenów' to najzwyklejszy artwork z tapety, którą możecie ściągnąć z naszej galerii. Obrazek strzałek nietrudno skopiować ze screenów z innych gier Goldhil Entertainment korzystających z tego samego interfejsu.

Drugi dowód to format obrazków. Wystarczy spojrzeć na opublikowane przez World of Tomb Raider autentyczne screeny - nie dość, że wszystkie są ostre, są w wysokiej rozdzielczości oraz w formacie panoramicznym. Nie można tego powiedzieć o fake'ach.

Dowodem koronnym jest fakt, że redakcja World of Tomb Raider jest w kontakcie z wydawcą Tomb Raider - The Action Adventure, firmą Goldhil Entertainment, i otrzymała jako pierwsza opublikowane niedawno na naszych łamach autentyczne screenshoty oraz dodatkowe materiały, wśród których nie znalazły się omawiane tutaj obrazki.

W przypadku gdyby ktoś miał jeszcze jakieś wątpliwości, zapewniam, że każdy we własnym zakresie będzie w stanie przygotować sobie podobne screeny. Miłej zabawy.29 września 2006, by Mr Macphisto (thx: FreakMatek!)
The Official Fact Files = Les Dossiers Officiels
Jak się okazuje, nowa seria wydawnictwa DeAgostini - "Tomb Raider - The Official Fact Files" ukazała się już rok temu we Francji. Za publikację odpowiadało wydawnictwo Editions Atlas (lokalny oddział DeAgostini). Jak się dowiedzieliśmy, jedyne różnice pomiędzy wydawnictwem francuskim a brytyjskim to nowości związane z premierą Tomb Raider Legend, który rok temu był nadal w fazie produkcji.

Więcej na temat brytyjskiego wydania w newsie z 21 września.

UPDATE (30.09)
Jak udało nam się dowiedzieć, polski oddział wydawnictwa DeAgostini na chwilę obecną nie planuje publikacji serii poświęconej Larze Croft.28 września 2006, by Mr Macphisto
Gamesmaster się wycofuje
Wbrew całostronicowej zapowiedzi zamieszczonej w poprzednim numerze, magazyn Gamesmaster nie opublikował żadnych nowych materiałów dotyczących przyszłych przygód Lary Croft. Przecieki na ten temat już od jakiegoś czasu wypływały do sieci, podobno od anonimowych przedstawicieli Eidos Interactive. Redakcja pisma w żaden sposób jednak nie komentowała tego faktu. Jak się okazuje, nie chciano zaniżać sprzedaży. Nie wiadomo czy w którymś z kolejnych wydań pojawią się materiały, które miały ukazać się dzisiaj.28 września 2006, by Mr Macphisto
Tomb Raider - The Action Adventure później
Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, Goldhil Entertainment nie wyda gry Tomb Raider - The Action Adventure w listopadzie tego roku. Poinformowano, że gra do sklepów trafi 12 grudnia, natomiast od 15 listopada będzie można ją oficjalnie zamawiać. Poza datą premiery, wszystkie plany pozostają bez zmian.

Przypomnijmy, Lara Croft Tomb Raider - The Action Adventure jest interaktywną grą przeznaczoną dla stacjonarnych odtwarzaczy DVD, dzięki czemu nie wymaga od gracza ani najnowszej klasy komputera PC ani żadnej z najnowszych konsol. Do kontroli wykorzystywany jest pilot odtwarzacza. Więcej informacji we wcześniejszych newsach.

Obok widzicie dwa premierowe screeny, tylko u nas dostępne w tak wysokiej rozdzielczości (po kliknięciu pojawiają się duże wersje). W przeciwieństwie do niektórych serwisów, my nie prezentujemy Wam fake'ów a w 100% pewne obrazki.27 września 2006, by Mr Macphisto
Lara Croft - Prawa i Sprawiedliwa
W poniedziałkowym odcinku programu Szymon Majewski Show pojawiła się parodia Lary Croft. W cyklu pt. "Prawi i Sprawiedliwi" autor programu, Szymon Majewski, wcielił się w postać naszej bohaterki. Dostała ona zadanie wypełnienia tajnej misji zleconej jej przez premiera - przekonać Polaków, aby się rozmnażali. Finał tej historii jest co najmniej zaskakujący.

Zainteresowanych zapraszamy do ściągania, wystarczy kliknąć tutaj [18,7 MB].

Uwaga! Materiał tylko dla osób z poczuciem humoru.27 września 2006, by Cinek
Nowy TR zmierza na PlayStation 3
SCi Entertainment Group potwierdziło dziś, że kolejna część serii Tomb Raider trafi także na najpotężniejszą z konsol – PlayStation3, co zapewni z pewnością, niespotykaną wcześniej w serii jakość grafiki. Premiera nowego Tomb Raidera planowana jest jednak dopiero na rok 2008. Przypomijmy, że wcześniej będziemy mogli się cieszyć reedycją TR1, która ukazać ma się w 2007 roku.24 września 2006, by Cinek
Tomb Raider na DVD oficjalnie!
Bright Entertainment Ltd oficjalnie ogłosiło dziś, że datą premiery pierwszej interaktywnej gry na płycie DVD Video – „Lara Croft Tomb Raider: The Action Adventure” jest 6. listopada. Produkcja ta kierowana jest głównie do graczy, którzy nie mają doświadczenia z grami oraz nie posiadają sprzętu do ich uruchomienia – konsol, czy komputerów. W nowego Tomb Raidera będzie mógł zagrać każdy posiadacz zwykłego DVD playera. Sterowania Larą odbywać się będzie za pomocą pilota – przyciskami: góra, dół, lewo, prawo, enter. W grę można grać wielokrotnie, poprawiając swoje wyniki. Pozwala ona także graczom grupowanie się w drużyny i granie przeciw sobie. Pozycja, wypełniona "nieustającą akcją i zagadkami logicznymi", kosztować będzie około 15 funtów.21 września 2006, by Cinek
Lara na papierze
Wydawnictwo DeAgostini UK oficjalnie zapowiedziało wydanie nowego magazynu – przewodnika po świecie Tomb Raider pt.: „Lara Croft Tomb Raider - The Official Fact Files”. W każdym numerze można będzie znaleźć informacje o wyczynach pani archeolog oraz rozmaite bonusy takie jak figurki z Larą i dodatkowe atrakcje dla prenumeratorów (plakat, segregator, koszulka, płyta DVD z filmem o Larze i stand z gry). Każdy numer kosztował będzie 9,95€, oprócz pierwszego, dostępnego w promocyjnej cenie – 4,95€. Nowe numery serii ukazywać się będą co dwa tygodnie. Niestety na razie nie potwierdzono wydania tej kolekcji poza terytorium Wielkiej Brytanii.

Więcej szczegółów na temat magazynu znaleźć można na oficjalnej stronie wydawnictwa.18 września 2006, by Mr Macphisto
O dwóch takich...
W ostatnią sobotę Płock przeżył najazd sobowtórów. W mieście odbył się zjazd ludzi do złudzenia przypominających znane postacie świata polityki oraz popkultury. Nie trudno przewidzieć, że zgodnie z tegoroczną modą, królował Chuck Norris. Nie zabrakło jednak także Lary Croft. Polskiej Lary Croft oczywiście. Zdjęcie możecie zobaczyć obok.

Dziękujemy użytkownikowi naszego forum za informację.14 września 2006, by Mr Macphisto
Eidos jedzie do Tokio
Eidos zapowiedział swoją obecność na targach gier komputerowych w Tokio, które odbędą się już w przyszły weekend. Na imprezie wydawca zaprezentuje najnowszą część przygód Lary Croft, Tomb Raider Legend, zarówno przedstawicielom branży jak i odwiedzającym targi, w wersji dla konsoli Xbox360. Jak na razie nie wiadomo nic na temat obecności Karimy Adebibe, jednak nierozsądnym posunięciem ze strony Eidosa byłoby nie zaproszenie modelki na drugie największe targi o tej tematyce na świecie.12 września 2006, by Mr Macphisto
Lara znów nominowana
British Academy of Film and Television Arts, wspólnie z PC World oraz Nokia N-Gage, ogłosiła dziś nominację do nagród British Academy Video Games Awards. Tomb Raider Legend wymieniany jest aż w pięciu kategoriach - najlepszy scenariusz, najlepsza gra action adventure, najlepszy soundtrack, najlepsze udźwiękowienie oraz najlepsza postać (tutaj nominacja dla Lary Croft).

Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 5 października.10 września 2006, by Mr Macphisto
Kolejny Tomb Raider w tym roku
Goldhil Entertainment, firma zajmująca się produkcją i dystrybucją wysokiej jakości oprogramowania DVD, opublikował nowe informacje dotyczące najbliższej premiery gry z Larą Croft w roli głównej.

Lara Croft Tomb Raider - The Action Adventure DVD Game jest interaktywną grą przeznaczoną dla stacjonarnych odtwarzaczy DVD, dzięki czemu nie wymaga od gracza ani najnowszej klasy komputera PC ani żadnej z najnowszych konsol. Do kontroli wykorzystywany jest pilot odtwarzacza.

Podczas rozgrywki poprowadzimy Larę Croft przez mroczne uliczki Paryża i ciemne korytarze, będziemy wspinać się na budynki i rozmawiać z napotkanymi postaciami. Wszystko po to, żeby dowiedzieć się kto i dlaczego zabił jej pomocnika i bliskiego przyjaciela. Jaki widać, wszystko wskazuje na to, że gra będzie poprawioną wersją lub rozwinięciem Angel of Darkness dla nowej platformy. Gra przygotowywana jest przez firmę, która ma na koncie sukcesy, dzięki czemu ryzyko ponownej porażki jest zminimalizowane.

Grać można samemu lub drużynowo, płyta zawiera ponad 4 godziny rozgrywki w której będziemy musieli podejmować różne decyzje. W zależności od naszego postępowania, będziemy mogli zobaczyć różne zakończenia. Podczas rozgrywki indywidualnej można będzie skorzystać z opcji zapisu stanu gry. Dodatkowo dla początkujących dodano instruktaż pomagający oswoić się z nietypowym sterowaniem.

Premiera zapowiedziana została na 21 listopada 2006. Na razie nie wiadomo nic na temat dystrybucji gry na terenie Polski.2 września 2006, by Cinek
Anniversary Edition w prasie
Na ostatniej stronie najnowszego wydania miesięcznika Gamesmaster możemy znaleźć sensacyjną zapowiedź kolejnego numeru. Prawdopodobnie już za miesiąc – 28 września, magazyn ten ujawni nam ekskluzywne szczegóły kolejnej gry z serii Tomb Raider – 10th Anniversary Edition. Informacja głosi: „Nowy Tomb Raider! Ekskluzywnie ujawniony! Dowiedz się wszystkiego o nowej przygodzie Lary Croft”.

Przypomnijmy, że edycja 10th Anniversary, to odświeżona wersja Tomb Raidera 1, wydana z okazji dziesięciolecia serii, dostępna na platformy: PC, PS2 oraz PSP.