strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

SIERPIEŃ 2012
30 sierpnia 2012, by K@t (thx: Rob3rt)
Lara w Core Online
W czerwcu pisaliśmy na WoTR o usłudze Core Online, w ramach której udostępniona ma zostać gra Lara Croft and the Guardian of Light. Teraz poznaliśmy kolejne szczegóły.

Wiadomo już, że w Strażnika Światła „z przeglądarki” zagrać będzie można w październiku. To jednak nie wszystko – w Core Online pojawić ma się także Tomb Raider: Underworld, ale data premiery nie została jeszcze ujawniona.

Core Online umożliwia zabawę w przeglądarce, na zasadach cloud gamingu. Dostęp do wszystkich tytułów jest darmowy, ale... jest pewien haczyk. Do swobodnej gry konieczne jest oglądanie reklam – jedna obejrzana minuta pozwala nam grać przez 20 minut. Jednak w czasie jednej sesji można uzbierać sobie maksymalnie 60 minut. Z usługi korzystać można przy użyciu Google Chrome. W wypadku przeglądarek FireFox i Internet Explorer należy zainstalować specjalne pluginy.

 


27 sierpnia 2012, by Cez
Zabiłem królika w Tomb Raiderze
"Zabiłem królika. Nie poczułem nic i Lara też nie bardzo się tym przejęła. Oskórowałem go i rozejrzałem za następną ofiarą. Dostałem za to kilka punktów doświadczenia, potrzebnych do rozwijania umiejętności survivalowych, choćby odzyskiwania strzał."

To słowa naszego dobrego znajomego z serwisu Imperium Gier, który miał okazję zagrać w demo nowego Tomb Raidera na targach Gamescom w Niemczech. Chcecie przekonać się jakie wrażenie zrobił na nim fragment polowania na zwierzynę, czy też pierwsze zabicie człowieka? Zapraszamy do przeczytania obszernej relacji.

 


26 sierpnia 2012, by Mr Macphisto
15 lat po wielkim starcie... [KONKURS]
Taka rocznica zdarza się tylko raz. Nawet, jeśli ma roczne opóźnienie. Wie o tym każdy, kto grał w Tomb Raider: Anniversary, a zwłaszcza ci, którzy podzielili się z nami swoimi wspomnieniami. W ósmym odcinku Definitywnego podsumowania serii Tomb Raider na tapetę bierzemy... hmm... jak kto woli: jedną z najlepszych częsci serii, albo najbardziej odgrzewanego kotleta. W dziale Teksty - znajdziecie nasze i Wasze wspomnienia dotyczące TRA. Tradycyjnie więc - dziękujemy za dzielenie się swoimi historiami i ciągle czekamy na więcej!

Przypomnę: pod adresem worldof@wp.pl czekamy na wasze... wszystko. Wspomnienia związane z grą; co najlepiej pamiętacie po latach, co Was przerażało lub śmieszyło lata temu? Co było rewolucją, co zawodziło? Co się sprawdziło? Jakie mieliście wtedy i macie teraz przemyślenia związane z poszczególnymi częściami gry? Piszcie! Najciekawsze historie wpleciemy w kolejne odsłony naszych wspominek. Niech to będzie definitywne podsumowanie 15-tu lat 'starej' serii Tomb Raider w wykonaniu nas wszystkich - polskich fanów!

Po cichu wspomnę, że kolejny odcinek wcale nie musi być ostatnim. A i pula nagród... niekoniecznie się wyczerpie :-) Zostańcie z nami i śledźcie WoTR!

Przypomnę - dzięki uprzejmości Cenega Poland na najlepszych czekają zestawy Tomb Raider: Ultimate Edition!

 


17 sierpnia 2012, by K@t (thx: Kasia)
Diana G? Seems legit...
“Save The Arctic” to nowa gra stworzona z inicjatywy organizacji Greenpeace, dostępna w sklepie App Store. Jej ekologiczny wydźwięk jest wystarczająco jasny i właściwie nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie wygląd głównej bohaterki tytułu.

Niejaka Diana G, „chroniąca dziką przyrodę i piękno Arktyki”, jak żywo przypomina Larę Croft z Tomb Raidera III, dla odmiany z leveli na Antarktydzie. Grafika promująca „Save The Arctic”, to natomiast nic innego, jak przeróbka artworka doskonale znanego z Tomb Raider: Underworld. Jak „Diana” wygląda w samej grze, możecie przekonać się odwiedzając oficjalną stronę projektu.

Mała inspiracja, czy jawne nadużycie wizerunku pani archeolog? Okaże się w najbliższej przyszłości – na chwilę obecną Square Enix nie skomentowało całej sytuacji.

 


17 sierpnia 2012, by K@t
Lara, na jaką czekacie
Karl Stewart kolejny raz odpowiada na zarzuty dotyczące zbytniego umrocznienia najnowszego Tomb Raidera oraz położenia przesadnego nacisku na psychiczne i fizyczne gnębienie bohaterki.

„Zobaczycie Larę od takiej strony, na jaką wszyscy czekali.” – wyjaśnia opiekun marki TR. Bohaterka początkowo przeżywa naprawdę trudne chwile, ale jest to konieczne, by mogła wyjść z nich jeszcze silniejsza.

„Nie chodzi o to, by koniecznie złamać ją psychicznie.” – kontynuuje Karl – „W takim wypadku nigdy nie stała by się tym, kim chcemy. Każda przeszkoda, czy nagły zwrot sprawiają, że czujecie iż bohaterka jest zmotywowana by stać się taką postacią, o jaką nam chodzi.”

Na koniec Stewart wyjaśnia, że Croftówna stanie się silna i gotowa na to, co czeka ja w przyszłości, ale jednocześnie nie będzie to taka sama Lara, jak w poprzednich grach.

Karl Stewart odnosi się także do niesławnej „próby gwałtu” i kolejny raz powtarza, by nie oceniać wyrwanego z kontekstu fragmentu – „Chcę powiedzieć jedynie – zagrajcie. Chcemy wywołać konkretny typ emocji, gdy dochodzi do sytuacji >>zabij, albo zostań zabity<<.”

 


15 sierpnia 2012, by K@t
Głosuj na TR!
Targi w Kolonii jeszcze nie dobiegły końca, a nowy Tomb Raider już otrzymuje kolejne nominacje. Jedną z nich jest IGN GAMESCOM 2012 PEOPLE’S CHOICE. Aby zagłosować, wystarczy udać się >>POD TEN ADRES<<, wybrać z listy nasz ulubiony tytuł i kliknąć VOTE. Plebiscyt potrwa do niedzieli, 19 sierpinia. Nie traćcie więc czasu! Zwłaszcza że konkurencja jak zawsze jest spora.

Trzymamy kciuki za Croftównę. Niech wszyscy wiedzą, że pomimo idiotycznych afer i nie do końca przychylnego nastawienia mediów, Tomb Raider nadal zapowiada się na świetną, unikalną przygodę!

 


15 sierpnia 2012, by K@t
Gamescom - nowe screeny
Targi Gamescom trwają w najlepsze. Niestety, póki co nie zaprezentowano żadnego nowego gameplayu z nadchodzącego Tomb Raidera. Wydawca udostępnił jednak zestaw nowych screenshotów, pochodzących ze znanych już fragmentów rozgrywki. Wszystkie nowe obrazki znajdziecie w naszej galerii. Oczywiście w najwyżej możliwej rozdzielczości.

Przypominamy, że znajdziecie tam także ekskluzywnego screenshota, którego opublikowaliśmy wcześniej jako pierwsi w Polsce. Miłego oglądania!

 


10 sierpnia 2012, by K@t
Odrodzenie Legendy czy... profanacja? [KONKURS]
To jeszcze nie koniec wspomnień. Po kontrowersyjnym Angel of Darkness nadszedł czas na nie mniej kontrowersyjne Tomb Raider: Legend. W siódmej części Definitywnego podsumowania serii Tomb Raider bierzemy na warsztat pierwszą odsłonę serii, autorstwa Crystal Dynamics. Czy ojcowie cyklu Legacy of Kain przywrócili pannie Croft zasłużoną chwałę? Zapraszamy do działu Teksty.

Dziękujemy za dzielenie się swoimi historiami, jakie przysłaliście i ciągle czekamy na więcej!

Przypomnę: pod adresem worldof@wp.pl czekamy na wasze... wszystko. Wspomnienia związane z grą; co najlepiej pamiętacie po latach, co Was przerażało lub śmieszyło lata temu? Co było rewolucją, co zawodziło? Co się sprawdziło? Jakie mieliście wtedy i macie teraz przemyślenia związane z poszczególnymi częściami gry? Piszcie! Najciekawsze historie wpleciemy w kolejne odsłony naszych wspominek. Niech to będzie definitywne podsumowanie 15-tu lat 'starej' serii Tomb Raider w wykonaniu nas wszystkich - polskich fanów!

W nagrodę - dzięki uprzejmości Cenega Poland - na najlepszych czekają zestawy Tomb Raider: Ultimate Edition!

Przypominamy, że drugim zwycięzcą naszego konkursu została Anna Giedz. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do dalszego udziału!