strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

SIERPIEŃ 2010
21 sierpnia 2010, by K@t
Masz już dość Lary?
Ściągaj DLC! Według niepotwierdzonych jeszcze informacji, pierwszy dodatek do Guardian of Light zaoferuje graczom zupełnie nowe modele postaci, którymi pokierujemy w grze. Mają to być bohaterowie innych znanych tytułów spod skrzydeł Crystal Dynamics. Prawdopodobna data pojawienia się dodatku to 30 września.

Oprócz tego czeka nas jeszcze jedna paczka z postaciami oraz trzy dodające do gry kolejne mapy i zagadki. Wychodzi na to, że „wspaniałe rzeczy” o których pisaliśmy w poprzednim newsie, to jedynie zestaw kilku skórek dla Lary i Toteca. Pytanie, czy rzeczywiście wartych zrobionego wokół nich szumu.

 


19 sierpnia 2010, by e_g
Darmowe DLC dla Strażnika Światła
Świętujący wczorajszą premierę posiadacze Xboxów mają kolejny powód do radości. Square Enix postanowił ekskluzywnie udostępnić im wyciętą zawartość gry, powszechnie zwaną DLC, całkowicie za darmo! Kiedy to nastąpi? Nie wiadomo - prawdopodobnie jednak ten pierwszy z pięciu planowanych dodatków do Guardian of Light, trafi na rynek dopiero po debiucie gry na pozostałych platformach.

Żeby jednak nie było za wesoło – promocja będzie obowiązywać tylko przez 30 dni od pojawienia się dodatku w sieci. Po tym czasie będziemy musieli zapłacić za niego pełną cenę, która nie jest w tej chwili znana.

Nie wiadomo wprawdzie co konkretnie DLC ma zawierać, ale Darrell Gallagher z Crystal Dynamics tak komentuje sprawę:
Zaplanowaliśmy mnóstwo dodatkowej zwartości i oferujemy ten pierwszy dodatek za darmo, eksluzywnie dla Xboxa, aby gracze mogli się przekonać jakie wspaniałe rzeczy mamy im jeszcze do zaoferowania.

Microsoft kolejny raz stara się zapewnić użytkownikom swojej konsoli jak najwięcej atrakcji. Szkoda jedynie, że wycina przy tym z gry tak fundamentalny element, jak kooperacja graczy online.

 


18 sierpnia 2010, by K@t
Można zasysać Guardian of Light!
Lara Croft and the Guardian of Light w końcu trafił na Xbox Live Marketplace. W chwili obecnej tyczy to jednak tylko graczy z Australii i Nowej Zelandii – aktualizacja europejskiego sklepu powinna mieć miejsce w przeciągu najbliższych godzin.

Gra kosztuje 1200MSP i waży 2GB. Jeśli nadal nie jesteście przekonani do charakterystycznej formuły Strażnika Światła, możecie pobrać darmową wersję trial i na własne oczy przekonać się, czy tytuł wart jest zachodu.

W podjęciu właściwej decyzji powinny pomóc wam także pierwsze recenzje i oceny, które GoL zebrał w większości prestiżowych serwisów. Według strony GameRankings średnia ocen Strażnika Światła wynosi obecnie aż 88,67%, co jednocześnie czyni go najwyżej ocenianą grą z Larą od czasu Tomb Raidera II!

Najwyższe dotąd noty wystawiły serwisy:
- Electricpic: 5/5
- ZTGameDomain: 9,5/10
- Eurogamer: 9/10
- Game Informer: 9/10
- Games Master UK: 88/100
- IGN: 8,5/10

Już na samym starcie gra otrzymała wyższe oceny, niż chociażby Tomb Raider: Legend w analogicznym okresie czasu. Wynik ten może się jednak jeszcze zmienić wraz z kolejnymi recenzjami.

Premiera The Guardian of Light na Playstation 3 i PC odbędzie się dopiero 28/29 września.

 


13 sierpnia 2010, by K@t
Europa wraca do klasyki
Stało się. Klasyczne Tomb Raidery nareszcie zawitają do europejskiego Playstation Store!

Pierwsza, oryginalna gra z Larą z 1996 roku pojawi się na wirtualnych półkach już pod koniec miesiąca w cenie 8 funtów. Abonenci kont Playstation Plus będą mogli jednak cieszyć się nią wcześniej, bo już 16 sierpnia. Gra będzie oczywiście w pełni kompatybilna zarówno z konsolą PS3, jaki i PSP. Nie wiemy póki co, ile taki powrót do przeszłości kosztować nas będzie w złotówkach.

Klasyczny Tomb Raider zadebiutował w PS Store dokładnie rok temu, jako ekskluzywny dla amerykańskich graczy. Od tamtego czasu do sprzedaży trafiły jeszcze trzy kolejne odsłony przygód Lary. Możemy więc spodziewać się podobnej sytuacji w wypadku europejskiej wersji sklepu.

 


7 sierpnia 2010, by K@t
Prawie pełny Strażnik Światła
Znamy już datę premiery Guardian of Light w wersjach na Playstation 3 i PC. Nowa gra z Larą wyląduje w sieciach Steam i PSN 28 września, czyli w niewiele więcej niż miesiąc po premierze gry na Xbox Live Marketplace.

Jeśli nadal zazdrościcie użytkownikom Xboxów miesięcznej wyłączności na tytuł, to mamy dobrą wiadomość – Strażnik Światła w wersji X360 będzie miał zablokowany tryb współpracy dwóch graczy przez sieć. Opcja ta zostanie udostępniona w postaci darmowej aktualizacji dopiero 28 września, czyli w momencie premiery pozostałych wersji. Wprawdzie pozostanie możliwość wspólnej rozgrywki na jednej konsoli, ale umówmy się, że sprzedawanie wykastrowanej gry nie jest do końca fair.

Skoro już przy kastracjach jesteśmy – studio Crystal Dynamics zapowiedziało, że do końca roku możemy spodziewać się aż pięciu DLC dla Guardian of Light. Nowa zawartość ma oferować zupełnie nowe zagadki, poziomy, wyzwania, a nawet kolejne grywalne postacie. I znowu zadajemy sobie pytanie – czy nie można było umieścić tego wszystkiego w „podstawce”? Pięć dodatków to rzadkość nawet w wypadku pudełkowych produkcji, a cyfrowy GoL i tak nie należy do najtańszych.

The Guardian of Light kosztować będzie 1200MSP w wypadku Xboxa oraz 15$ na pozostałych platformach. Wychodzi jednak na to, że zapłacimy troszeczkę więcej, jeśli będziemy chcieli cieszyć się przygodami Lary i Toteca w pełni.