strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

SIERPIEŃ 2009
29 sierpnia 2009, by K@t
Jeszcze więcej klasycznej Lary
Pierwszy Tomb Raider dopiero co pojawił się na PlayStation Network, a Sony już przygotowało kolejną niespodziankę dla fanów Pani Archeolog. Tym razem, dzięki usłudze PSStore, gracze będą mogli ponownie wybrać się na poszukiwania sztyletu Xian w Tomb Raider 2. Druga klasyczna odsłona przygód Lary waży 197 mb i w cenie $5.99 dostępna jest na konsolę PlayStation 3. Niestety, ponownie dotyczy to jedynie amerykańskich graczy i nie wiadomo nic o ewentualnej premierze europejskiej.

Po więcej informacji na temat Tomb Raider 2 zapraszamy do naszego działu.27 sierpnia 2009, by kluz_kaa
Lara jako superbohaterka?
Lara Croft może zostać supebohaterem wszechczasów gier video. Ale żeby zdobyć ten tytuł, musi zwyciężyć w plebiscycie organizowanym przez serwis Gamespot. Wśród 64 wytypowanych przez radakcję postaci, znalazły się takie wirtualne osobowości jak Snake z Metal Gear Solid, JC Denton z Deus Ex czy nawet Duke Nukem we własnej pikselowatej osobie. Trzeba przyznać, że bohaterka Tomb Raidera nie będzie miała łatwego orzecha do zgryzienia.

Głosowanie rozpocznie się 1 września. Żeby poprzeć swojego ulubionego bohatera (czyt. Larę), trzeba zarejestrować się w serwisie Gamespot. A jeszcze przez kilka najbliższych dni, każdy może typować przebieg turnieju. Na najlepszych czeka nagroda w wysokości 3000 zielonych. Dolarów, oczywiście.25 sierpnia 2009, by kluz_kaa
TR1 na PlayStation Network
Pierwsza gra z serii Tomb Raider jest już dostępna na PlayStation Network. Oryginalne przygody Lary Croft kosztują $9,99 i ważą 211 MB.

Tomb Raider I jest prawdziwym klasykiem. Każdy szanujący się fan serii powinien zagrać w tę część chociaż raz. Sony wraz z Eidosem umożliwiają posiadaczom konsoli PlayStation 3 cofnięcie się w czasie i ponowne przeżycie niesamowitej przygody, która na zawsze wpisała się do historii branży komputerowej.

Ale czy trzynastoletnia gra nie powinna zostać w końcu udostępniona za darmo?11 sierpnia 2009, by Cez
Tomb Raider: Legend na życzenie
Dziś Microsoft uruchomił nową usługę dla użytkowników Xboxa 360, a mianowicie Games on Demand, czyli gry na życzenie. Od dziś korzystając z Xbox Live można kupować gry za pośrednictwem wirtualnego sklepu, dzięki któremu ściągniemy je bezpośrednio na dysk konsoli.

W pierwszej kolejności w Games on Demand pojawi się 21 gier. Wśród nich nie mogło zabraknąć przygód z Larą Croft, a konkretnie Tomb Raider: Legend. Inne wprowadzone do usługi tytuły to m.in.: Assassin's Creed, Need for Speed: Most Wanted, Call of Duty 2 czy też Prey. Ściągnięcie jednej gry ma kosztować od 1600 do 2400 MS Points (65-100 złotych).

W Polsce usługa Xbox Live wciąż nie jest dostępna. W związku z tym polskim użytkownikom konsoli Microsoftu pozostaje nadal korzystanie z zagranicznych kont, dzięki którym prawdopodobnie będzie można ściągnąć gry na życzenie.8 sierpnia 2009, by K@t
Lara Croft w kolekcji Michaela Jacksona
W Internecie opublikowano interaktywną panoramę, która przedstawia imponującą kolekcję zmarłego króla popu, Michaela Jacksona, w skład której wchodzą przedmioty związane przede wszystkim z filmami i grami. Pod tym linkiem można dokładnie obejrzeć m.in. całą kolekcję automatów do gier, czy też naturalnej wielkości figury Hana Solo, Spidermana, a nawet Lary Croft.

Ponad 2000 zgromadzonych przedmiotów miało trafić na licytację, kiedy problemy finansowe zmusiły Michaela Jacksona do sprzedaży osławionego Rancza Neverland w Kalifornii. Na początku 2009 roku aukcję jednak anulowano, a wystawione zbiory udostępniono zwiedzającym, nim powróciły one do Neverland.

Nie wiemy niestety, czy Jackson grał w Tomb Raidera z takim samym zapałem z jakim zbierał swoją kolekcję. Nie zmienia to jednak faktu, że stojąca w szklanej gablocie Lara stanowi dość charakterystyczny element bogatych i bardzo drogich zbiorów.6 sierpnia 2009, by Cez
Kolejne kandydatki do roli młodej Lary Croft?
Ponownie plotki obiegły Internet w sprawie trzeciego filmu Tomb Raider. Aktorka Peyton List (na zdjęciu) rzekomo miałaby wcielić się w młodą Larę Croft. Reżyserii miałby podjąć się Alfonso Cuarón, twórca filmu "Harry Potter i Więzień Azkabanu". Informacje te nie są potwierdzone.

Peyton List ma 23 lata, jest Amerykanką. Znana jest głównie z gościnnych ról w serialach takich jak: "Tajemnice Smallville", "Seks w wielkim mieście", "CSI" czy też "Pogoda na miłość".

Z kolei inna amerykańska aktorka, 30-letnia Jennifer Love Hewitt, wyraziła chęć zagrania Lary Croft. - Chciałabym kiedyś zagrać w filmie akcji w stylu Tomb Raidera - wyznała gwiazda. Hewitt sławę zdobyła przede wszystkim dzięki udziałowi w thrillerze "Koszmar minionego lata" oraz w jego kontynuacji "Koszmar następnego lata".3 sierpnia 2009, by K@t
Zamieszkaj na ulicy Lary Croft
Derby, niewielkie, przemysłowe miasto w Wielkiej Brytanii, od kilku lat kojarzone jest przez graczy głównie z jedną marką. To właśnie tam mieściła się siedziba studia Core Design, gdzie narodziła się postać Lary Croft oraz idea gry Tomb Raider. Nic więc dziwnego, że władze i mieszkańcy miasta chcieliby ten fakt w jakiś sposób uwiecznić.

W mieście zorganizowano inicjatywę mającą na celu wybranie nazwy dla jednej z nowopowstałych ulic. Jedną z nich jest ul. Lary Croft. Lara Croft Way, bo tak brzmi zaproponowana nazwa ulicy w oryginale w języku Szekspira, jest obecnie najpopularniejszą wysuniętą propozycją. Konkuruje z Florence Nightingale Way oraz Rolls Royce Way. Nightingale była słynną angielską pielęgniarką, która zamieszkiwała te okolice, a Rolls Royce jest głównym pracodawcą w Derby.

Pomysł na ulicę Lary Croft podoba się dyrektorowi marketingowemu miasta Derby. John Forkin twierdzi, że taka nazwa idealnie odzwierciedla koncepcję nowego i nowoczesnego symbolu miasta.

Pomysł nazwania ulicy imieniem nieistniejącej postaci nie jest wcale oryginalny. Przypominamy, że od 2005 roku jedna z ulic we wsi Grabowiec (powiat toruński) nosi imię Obi-Wana Kenobiego. Kto więc wie, może i Polska kiedyś doczeka się własnej ulicy Lary Croft? ;-)