strona główna // forum // chat // kontakt // facebook // youtube

Powrót do Archiwum

LIPIEC 202022 lipca 2020, by Cez
To już pewne - Lara miała być lesbijką
Współscenarzysta komiksowej miniserii Tomb Raider: Inferno ujawnił, że w stworzonej przez niego historii miało się znaleźć potwierdzenie homoseksualnej orientacji zrestartowanej Lary Croft. Ostatecznie zamiast pocałunku panny Croft i jej przyjaciółki Sam zobaczyliśmy w komiksie ich przyjacielskie przytulenie.

Od 2013 roku pojawiały się przecieki o tym, że zrestartowana Lara Croft jest lesbijką i że łączy ją z Sam Nishimurą coś więcej niż przyjaźń. W 2017 roku Rhianna Pratchett, scenarzystka gier Tomb Raider (2013) i Rise of the Tomb Raider, zdementowała te doniesienia (link do newsa), ale ponownie temat odżył w 2018 roku za sprawą scenarzystki komiksów Gail Simone (link do newsa). Kilka dni temu Jackson Lanzing, współscenarzysta czteroczęściowego komiksu Tomb Raider: Inferno z 2018 roku (link do streszczeń), zamieścił na Twitterze komentarz pod wpisem Gail Simone z 2019 roku >> klik! Gail rok temu kolejny raz dała do zrozumienia, że dla niej to oczywiste, że Lara i Sam były parą.


"Gail, bardzo się staraliśmy, żeby to było kanoniczne. Stworzyliśmy cały jeden zeszyt Tomb Raider: Inferno poświęcony Larze odbywającej toksyczną, narkotyczną podróż, podczas której w pełni zrozumiała swoje uczucia do Sam. Zanim jednak doszło do publikacji, ich kulminacyjny pocałunek stał się przyjacielskim uściskiem" - napisał kilka dni temu Jackson Lanzing. Twórca nie wyjaśnił jednak, kto zdecydował o usunięciu wątku lesbijki z tej historii.

Do dyskusji dołączył na Twitterze rysownik Phillip Sevy, który potwierdził, że w istocie w pierwszej kolejności stworzył na potrzeby zeszytu Inferno #3 rysunek pocałunku Lary i Sam, ale później musiał tę scenę zmienić w uścisk. Ten moment widzicie na załączonej grafice. Akcja miniserii Inferno rozgrywa się tuż przed wydarzeniami z gry Shadow of the Tomb Raider.

   


19 lipca 2020, by Cez
Core Design chciało wysłać Larę do Shangri-La
Były redaktor nieistniejącego już serwisu Planet Lara dotarł do szczegółów na temat planowanej, ale nigdy niezrealizowanej gry studia Core Design pt. Tomb Raider: The Secret of Shangri-La. Wstępna koncepcja tego tytułu powstała w 2005 roku z myślą o przenośnej konsoli PSP. Uwaga, załączona do tego newsa grafika to fanart.

Shangri-La to mityczna kraina w Tybecie często utożsamiana z Szambalą. Po raz pierwszy Lara trafiła do Shangri-La w 2001 roku w komiksach wydawnictwa Top Cow pt. Tomb Raider #11-12 (link do streszczeń). Z kolei w 2004 roku panna Croft odwiedziła Shangri-La w grze mobilnej Tomb Raider Quest for Cinnabar. Od 2016 roku, czyli od momentu wydania książki Meagan Marie pt. "20 Years of Tomb Raider" wiemy, że w 2005 roku studio Core Design planowało wysłać Larę ponownie do tej krainy w grze na PSP. Teraz poznaliśmy więcej szczegółów.

Okazuje się, że po tym jak Eidos zabrał studiu Core Design prawa do marki Tomb Raider na rzecz Crystal Dynamics (stało się to w 2003 roku krótko po premierze TR Angel of Darkness), oryginalni twórcy przygód Lary nie poddali się. W 2005 roku pracowali nie tylko nad swoją własną wersją Tomb Raider Anniversary zwaną 10th Anniversary Edition (link do wycieku), ale także nad drugim tytułem - The Secret of Shangri-La.


Gra Tomb Raider: The Secret of Shangri-La miała opowiadać o podróży panny Croft do Tybetu, gdzie bohaterka miała odkryć mityczne miasto w najgłębszym wąwozie świata, w wąwozie Tsangpo. Na jego dnie miała natrafić nie tylko na ruiny miasta, ale także na las tropikalny oraz jezioro z siecią wodospadów. Grę miała wyróżniać unikalna flora i fauna tego miejsca. Przykładowo zwierzęta miały różnorodnie reagować na sztuczne źródło światła, jakim były flary - jedne byłyby przez nie przyciągane, a inne odpychane. Bohaterka korzystałaby w grze z pojazdów, które wcześniej nie pojawiły się w serii Tomb Raider - mowa o motocyklu Scrambler i o skuterze wodnym. Warto również dodać, że twórcy planowali dołączyć do gry tryb multiplayer - zarówno standardową potyczkę death match jak i kooperację.

Ciekawostką jest fakt, że podczas przygody pani archeolog miała poznać sekrety rodu Croftów, które zmieniłyby postrzeganie przez nią swojej własnej rodziny. Jakie to miały być sekrety - tego niestety nie wiadomo. Informację o lokalizacji Shangri-La bohaterka miała otrzymać od dawnego przyjaciela ojca, niejakiego profesora Jamesa, który miał żyć aż 50 lat w tej mitycznej krainie i w tym czasie nie zestarzeć się nawet o dzień. Niestety krótko po tym, jak profesor przestał pić wodę gwarantującą długowieczność i opuścił Shangri-La, mężczyzna w mgnieniu oka zestarzał się i zmarł.

Szczegóły na temat nigdy niezrealizowanej gry The Secret of Shangri-La możecie przeczytać w dokumentach udostępnionych przez dawnego admina serwisu Planet Lara >> klik!

   


7 lipca 2020, by Cez
Rise of the Tomb Raider w lipcu w PS Plus
Od dziś właściciele PlayStation 4 i jednocześnie subskrybenci usługi PS Plus mogą za darmo pograć w Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration, czyli w drugą część trylogii reboota ze wszystkimi dodatkami. Grę należy dodać do swojego konta do 3 sierpnia.


W tym miesiącu pakiet PS Plus jest wyjątkowy, bo składa się aż z trzech pozycji. Prócz Rise of the Tomb Raider jest to również gra sportowa NBA 2K20 oraz Erica, czyli nietypowy tytuł z pogranicza gry i interaktywnego filmu. Dodatkowy, trzeci tytuł to prezent od Sony z okazji dziesiątej rocznicy uruchomienia usługi PS Plus.

Koszt abonamentu PS Plus wynosi 240 zł za 12 miesięcy, 100 zł za 3 miesiące i 37 zł za miesiąc. Subskrypcja oferuje nie tylko pobieranie co miesiąc kolejnych gier, ale także korzystanie z trybów wieloosobowych oraz zniżki w sklepie PlayStation Store.

   


5 lipca 2020, by Cez
Cała kolekcja Tomb Raiderów tańsza o 88%
Do 9 lipca trwa promocja na gry z Larą Croft w serwisie Steam. Cały zestaw nazwany Tomb Raider Collection możecie kupić za jedyne 178,53 zł, czyli o 88% taniej niż zwykle >> link! Poza promocją za identyczną zawartość zapłacilibyście... 1466,01 zł. Oczywiście możecie kupić pojedyncze gry, czyli nie musicie płacić za cały zestaw, jeśli macie już jakieś pozycje.


Tomb Raider Collection zawiera wszystkie tytuły z serii Tomb Raider, jakie kiedykolwiek zostały wydane na PC. Dołącz do Lary Croft w jej pierwszych, klasycznych przygodach, a następnie zalicz trylogię reboota, czyli Tomb Raider (2013), Rise of the Tomb Raider i Shadow of the Tomb Raider. W tej kolekcji znajdziesz też gry z pobocznej serii Lara Croft.