strona główna // forum // chat // kontakt // facebook // youtube

Powrót do Archiwum

LIPIEC 201931 lipca 2019, by Cez
Filmowa Lara w sierpniu w TVN
Ostatnio w maju stacja TVN 7 zafundowała nam pięciokrotną dawkę filmów Tomb Raider z Angeliną Jolie, a okazuje się, że w sierpniu czeka nas powtórka, tym razem w TVN.


W środę 7 sierpnia o 21:30 w TVN będzie można obejrzeć pierwszy Tomb Raider Movie z 2001 roku, opowiadający o walce z Illuminati i o poszukiwaniu Trójkąta Światła. Powtórka tego filmu nastąpi w sobotę 10 sierpnia o 13:25. Z kolei drugi film, czyli Cradle of Life z 2003 roku, opowiadający o poszukiwaniach Puszki Pandory, zostanie wyemitowany w TVN w czwartek 8 sierpnia o 22:30.

Nadal nie wiadomo, kiedy nastąpi pierwsza w Polsce emisja filmu Tomb Raider (2018), w którym zagrała Alicia Vikander.

   


28 lipca 2019, by Cez
Odświeżona muzyka z TR4-6 została nagrana!
Na początku lipca informowaliśmy o kłopotach projektu muzycznego The Tomb Raider Suite, a tymczasem warto przyjrzeć się innemu, niezależnie powstającemu projektowi Petera Connelly'ego, czyli Tomb Raider: The Dark Angel Symphony. W tym przypadku mamy bardzo dobre wiadomości: w ostatnich dniach muzyka do gier TR4, TR5 i TR Angel of Darkness została na nowo nagrana w londyńskim studiu Masterchord. Próbkę tych dźwięków możecie posłuchać tutaj. Z kolei na więcej filmików traficie tu.


Przypomnijmy, że akcja na Kickstarterze pt. Tomb Raider: The Dark Angel Symphony została zakończona na początku grudnia ubiegłego roku (link do archiwalnego newsa). Łącznie 661 fanów Lary Croft zebrało nieco ponad 70 tysięcy funtów. Niestety to bardzo mało w porównaniu do pierwotnego celu, jaki założyli sobie twórcy (180 tysięcy funtów). W związku z tym kompozytor i jego drużyna sprzedają poprzez sklep nie tylko egzemplarze planowanego albumu, ale i wiele gadżetów, także unikalnych, zafoliowanych z lat 90-tych. Zysk z tej sprzedaży został przeznaczony m.in. na zatrudnienie utalentowanego kompozytora Richarda Nilesa, który w ostatnich dniach uczestniczył w nagraniach w Londynie.


Dzięki akcji na Kickstarterze powstaną dwa albumy The Dark Angel Symphony: pierwszy z orkiestrowymi utworami z gier TR4, TR5 i TR Angel of Darkness oraz drugi z utworami zremasterowanymi z tych samych trzech tytułów. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to album powinien zostać wydany 22 grudnia tego roku. Wysyłka w pierwszej kolejności będzie dotyczyła uczestników Kickstartera, z kolei w styczniu 2020 roku płytek i gadżetów doczekają się pozostali nabywcy.

   


13 lipca 2019, by Cez
Nowy film Tomb Raider już w 2021 roku?
W kwietniu informowaliśmy o tym, że wytwórnie MGM i Warner Bros zatrudniły Amy Jump w roli scenarzystki drugiego filmu Tomb Raider z Alicią Vikander (link do newsa). Nową informację ujawnił serwis IMDb - premiera miałaby się odbyć już w 2021 roku. Byłby to dobry rok dla kolejnego filmu - za dwa lata seria Tomb Raider będzie obchodziła swoje 25-lecie. W 2021 roku minie również 20 lat od premiery pierwszego obrazu z Angeliną Jolie w roli Lary - Tomb Raider Movie.

Nie jest tajemnicą, że serwis IMDb może edytować każdy, zatem do powyższej informacji należy podejść z dystansem. Z drugiej strony niemal wszystkie informacje, które pojawiały się na IMDb na przełomie 2017 i 2018 roku i dotyczyły filmu Tomb Raider (2018) - okazały się prawdziwe. Wiemy, że wytwórnie chcą, aby główną rolę po raz kolejny zagrała Alicia Vikander i że prawdopodobnie scenariusz Amy Jump jest już gotowy. Jeśli realizacja zdjęć do nowego filmu rozpoczęłaby się w 2020 roku, to premiera w roku kolejnym jest jak najbardziej możliwa.


O czym jeszcze dowiadujemy się z plotek? Stanowisko reżysera nie zostało jeszcze oficjalnie obsadzone, ale ptaszki ćwierkają, że stołek ten może objąć Ben Wheatley - prywatnie mąż scenarzystki Amy Jump, który kilkukrotnie tworzył podobny filmowy duet wraz ze swoją żoną. W chwili obecnej nie wiadomo, czy fabuła nowego filmu będzie zupełnie nowa, oryginalna czy też nawiąże do gier z epoki reboota. Co ciekawe, plotki mówią o tym, że historia mogłaby bazować nie na Rise of the Tomb Raider, a na Shadow of the Tomb Raider.

Jak będzie w rzeczywistości - tradycyjnie nie pozostaje nam nic innego, jak poczekać. Jeśli rok 2021 zostanie potwierdzony, to niewykluczone, że jeszcze w tym roku zaczną pojawiać się oficjalne informacje o kolejnym filmie, np. nazwiska aktorów czy twórców.

   


6 lipca 2019, by Cez
TR Suite: była menadżerka oskarża kompozytora
Czy projekt The Tomb Raider Suite, polegający na odświeżeniu muzyki z gier TR1, TR2 i TR3, jest zagrożony? Tak twierdzi Tracie-Anne Swift, była współpracowniczka kompozytora Nathana McCree, która w mocnych słowach skrytykowała jego działalność. Muzyk odpowiada, że to personalny atak na jego osobę, a projekt TR Suite nie jest w żaden sposób zagrożony.

Najpierw przypomnijmy fakty: akcja na Kickstarterze zakończyła się sukcesem pod koniec czerwca 2017 roku (link do newsa). Dokładnie 2615 osób wpłaciło 194 120 funtów, czyli w przeliczeniu ok. 935 tysięcy zł. Nathan McCree (na zdj. w środku) pierwotnie zakładał, że premiera albumu odbędzie się w listopadzie 2017 roku. W kolejnych miesiącach kilkukrotnie data ta była przesuwana. W międzyczasie 28 kwietnia 2018 roku na terenie posiadłości Hatfield House w Wielkiej Brytanii odbyło się specjalne, dodatkowo płatne, spotkanie kompozytora z fanami (pisaliśmy o tym tutaj). 14 lipca ubiegłego roku miało odbyć się kolejne takie spotkanie w San Francisco, ale zostało ono odwołane kilkanaście dni przed wydarzeniem. Wreszcie w październiku 2018 roku kompozytor udostępnił album TR Suite w wersji cyfrowej. Na wysyłkę fizycznych krążków trzeba było poczekać kolejnych kilka miesięcy - pudełka z płytkami CD zostały dostarczone dopiero wiosną 2019 roku. Niestety muzyk wciąż nie wysłał niektórych t-shirtów, płyt winylowych oraz albumu CD w wersji Deluxe.


Liczne opóźnienia sprawiły, że głos postanowiła zabrać Tracie-Anne Swift (na zdj. w środku) podpisująca się również nickiem "Justicefor2615" (sprawiedliwość dla 2615) - była współpracowniczka Nathana i menadżerka The Tomb Raider Suite. W długim komentarzu na Kickstarterze (link) w mocnych słowach skrytykowała działalność kompozytora. Jej głównym zarzutem jest niegospodarność pieniędzmi otrzymanymi od fanów, które według Tracie muzyk miał uzyskać dla własnych korzyści, a nie tylko po to, by wytworzyć produkty zakupione przez uczestników Kickstartera. Kobieta twierdzi, że już od dawna McCree nie dysponuje żadnymi środkami i dlatego pod znakiem zapytania jest wydanie np. winyli czy Deluxe CD. Tracie-Anne Swift jest również przekonana, że obiecane, odpłatne spotkanie w San Francisco jest zagrożone i że część środków przeznaczonych na wynajęcie sali może przepaść. Kobieta dodaje, że wiosną niektórzy fani otrzymali połamane płyty i pudełka, ponieważ kompozytor miał celowo wysyłać płytki nierejestrowanymi, tanimi przesyłkami - po to, by zaoszczędzić.

Ciężkie zarzuty Tracie-Anne Swift względem inicjatora The Tomb Raider Suite to nie tylko problem dla Nathana McCree, ale i dla firm Square Enix i Crystal Dynamics, których loga widnieją na stronie projektu. Od ponad dwóch tygodni nasza redakcja czeka na oświadczenie w tej sprawie - niestety nadal ono nie nadeszło. Jedyna odpowiedź Crystalsów obejmuje tylko jedno zdanie: "Wiemy o oskarżeniach skierowanych wobec Nathana McCree i je analizujemy".

Z kolei na odpowiedź Nathana McCree nie trzeba było długo czekać >> klik! Kompozytor uznał mocny wpis Tracie jako personalny atak na jego osobę, nie mający nic wspólnego z rzeczywistością. McCree twierdzi, że Tracie nie pracuje już z nim od roku, więc nie może wiedzieć, na jakim etapie naprawdę są prace związane z wydaniem ostatnich produktów. Te według muzyka powinny pojawić się wkrótce - winyle miałyby być wysłane w sierpniu, a Deluxe CD we wrześniu. Jeśli ktokolwiek z nabywców produktów z serii TR Suite ma jakieś pytania, to kompozytor prosi o przesłanie wiadomości prywatnej poprzez serwis Kickstarter. Nathan wyjaśnia również, że wielokrotne opóźnienia nie wynikały z wyczerpania się pieniędzy, a z problemów logistyczno-produkcyjnych. Dodaje, że spośród trzech tysięcy wysyłek zaginęło jedynie trzydzieści, a ci nabywcy, do których doszły pęknięte płytki, otrzymali je powtórnie. Muzyk wyjaśnia także, że spotkanie w San Francisco na pewno odbędzie się, ale nie jest jeszcze znana jego data.

Nathan McCree informuje również o swoich kolejnych planach. Muzyk nadal pracuje nad filmem dokumentalnym, który pokaże pracę przy powstawaniu albumu The Tomb Raider Suite. Myśli także o następnych koncertach: o dwóch w Australii, o całej trasie w USA, a także o pojedynczych show w Paryżu, Dubaju, na Teneryfie i w Arabii Saudyjskiej.