strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

LIPIEC 2013
25 lipca 2013, by Cez
Kłopoty Square Enix - co z kolejnym TR?
Czarne chmury zbierają się nad Square Enix, czyli wydawcą Tomb Raidera. Nie tak dawno fotel prezesa firmy opuścił Yoichi Wada, na którym obecnie zasiada Yosuke Matsuda. Donoszono także o zwolnieniach w oddziałach firmy na całym świecie. Okazuje się, że problemy ma również studio odpowiedzialne za produkcję Tomb Raidera.

Spokojnie, nie chodzi o Crystal Dynamics, a o Eidos Montreal, które jest odpowiedzialne za tryb multiplayer w najnowszym Tomb Raiderze. Fotel szefa Eidos Montreal opuścił Stephane D'Astous, który zasiadał na nim przez sześć ostatnich lat. Mało tego, D'Astous był współzałożycielem tego studia, zatem dlaczego zrezygnował? Powodem rzekomo jest to, że nie mógł się porozumieć z właścicielem, czyli Square Enix Europe (dawniej Eidos Interactive). Miejsce Stephane'a zajął David Anfossi, producent gier z serii Deus Ex.

Czy kłopoty Square Enix wpływają w jakiś sposób na studio Crystal Dynamics? Wydaje się, że raczej nie, a dowodem mogą być ciągle pojawiające się nowe ogłoszenia o pracę. Przykładowo w chwili obecnej studio poszukuje m.in. programisty odpowiedzialnego za gameplay oraz projektanta leveli opartych na walce oraz zagadkach. Czyżby twórcy już pracowali nad kolejnym Tomb Raiderem? Bardzo możliwe, zwłaszcza, gdy weźmiemy pod uwagę wypowiedź Camilli Luddington, która potwierdziła, że po raz drugi w swojej karierze użyczy głosu w grze video.

 


23 lipca 2013, by Cez
Lara powróci w kolejnej grze! I w komiksie
Od premiery nowego Tomb Raidera minęło już kilka miesięcy, ale nadal brak oficjalnej zapowiedzi kolejnej części gry. Tymczasem wskazówki odnośnie kontynuacji wyjawili nie twórcy gry, a scenarzystka komiksów w trakcie konwentu Comic-Con.

W zeszłym roku wydawnictwo Dark Horse zapowiedziało nową serię komiksową, opartą na grze Tomb Raider. Ostatecznie plany zakończyły się na pojedynczym zeszycie, zatytułowanym TR: The Beginning. Komiks ukazał się w marcu tego roku, a jego polskie tłumaczenie (dostępne jedynie w limitowanej ilości w Empikach) - w kwietniu. Okazuje się, że kontynuacja komiksu jednak powstanie - drugi numer ukaże się 26 lutego 2014 roku.

Scenarzystką kolejnych zeszytów będzie Gail Simone, prywatnie fanka serii TR od czasów klasyków, która ma na swoim koncie pracę przy takich seriach jak Wonder Woman czy Batgirl. Twórczyni konsultowała się z Crystal Dynamics, w tym ze scenarzystką gry, Rhianną Pratchett. Ustalono, że akcja drugiego numeru będzie się rozgrywać kilka tygodni po zakończeniu ostatniej gry. Kolejne przygody nadal ukażą niedoświadczoną Larę, która podróżuje po całym świecie bardziej w celu znalezienia odpowiedzi na wiele zagadkowych pytań, niż w celu zaznania dreszczu emocji.

Gail Simone potwierdza, że nowa seria komiksowa będzie kanoniczna względem nowego Tomb Raidera i co najważniejsze - przedstawione w niej przygody będą bezpośrednio prowadziły do kolejnej gry. Tym samym twórczyni dała wyraźny znak, że w temacie sequela coś się jednak dzieje... Nie pozostaje nam nic innego jak czekać.

 


18 lipca 2013, by Mr Macphisto (thx: Patryk Baran)
Jogurt, podpaski... o, i Tomb Raider niech będzie!
Wbrew pozorom, powyższy tytuł to wcale nie jest wytwór chorego umysłu. To tylko typowa scena, jaka będzie się powtarzała w Biedronkach w całym kraju. Jako, że hasło "codziennie niskie ceny" zobowiązuje, to najnowszego Tomb Raidera w żółtych sklepach będzie można kupić za 79.99 PLN. Mowa oczywiście o wersji na PC.

79.99 to jedna z najniższych cen na rynku, a na pewno najniższa w sklepach stacjonarnych. Zanim jednak założycie buty, możecie się napić czegoś chłodnego. Promocja startuje 25 lipca.