strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

LIPIEC 2006
25 lipca 2006, by Barbie
Mobilna Legenda
Eidos zaprezentował dziś pakiet trailerów promujących najnowszą przygodę Lary w wersji na telefony komórkowe. W naszym dziale download znaleźć możecie zestawy filmików przedstawiających fragmenty gry z poszczególnych lokacji.

Niestety jak dotąd nie wiadomo nic na temat wydania TR Legend Mobile w Polsce.24 lipca 2006, by Mr Macphisto
Angel of Darkness w Play'u
W sprzedaży pojawił się sierpniowy numer magazynu Play. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że do pisma dołączona jest pełna wersja poprzedniego Tomb Raidera - The Angel of Darkness. Gra zajmuje dwie płyty. Cena: 12,90. Jeżeli jednak ktoś planuje zakup tylko dla AOD, warto zwrócić uwagę na fakt, że gra jest łatwo dostępna w sklepach i kosztuje około 15 PLN.

Więcej informacji na temat samej gry, w tym m.in. solucję, znajdziecie w naszym dziale Angel of Darkness. Thx: Paciej.19 lipca 2006, by Mr Macphisto
PSM potwierdza
W datowanym na wrzesień 2006 wydaniu amerykańskiego PlayStation Magazine pojawiła się informacja potwierdzająca przypuszczenia, że także przygotowywany przez Crystal Dynamics Tomb Raider - 10th Anniversary Edition będzie reedycją pierwszej gry z serii.

"10th Anniversary Edition to remake oryginalnego Tomb Raider'a, który dawno temu podbił nasze serca. Zostanie on wydany na PS2, PSP i PC. Data premiery nadal nie została ogłoszona, jednak wygląda na to, że już niedługo będziemy ponownie odkrywali klasyczne grobowce we współczesnej oprawie graficznej."17 lipca 2006, by Mr Macphisto
2 900 000
SCi Entertainment Group Plc. wydało dziś kolejny komunikat, w którym znaleźć możemy między innymi wyniki sprzedaży najnowszej części przygód Lary Croft.

Jak informuje wydawca, do 30 czerwca Tomb Raider Legend sprzedał się w ponad 2 900 000 egzemplarzy. Liczba ta dotyczy wszystkich platform. SCi po raz kolejny podkreśliło, że siódma część Tomb Raidera sprzedaje się znacznie powyżej oczekiwań. W noworozpoczętym roku finansowym spodziewane jest utrzymanie tej tendencji, a to za sprawą planowanych na jesień premier TRL w wersjach Nintendo DS, Gameboy Advance oraz Gamecube.16 lipca 2006, by Mr Macphisto
Nowe screeny z Puzzle Paradox
Eidos Interactive opubliował dziś pięć nowych screenów z dostępnego już we Francji Tomb Raider: Puzzle Paradox, możecie je zobaczyć poniżej.


Ponadto w sieci pojawiły się jeszcze cztery niby premierowe screeny, jednak my pokazywaliśmy Wam je już dwa miesiące temu, w newsie z 15 maja. Zainteresowanych zapraszamy do naszego archiwum.12 lipca 2006, by Mr Macphisto
HD Lara
Wytwórnia Paramount Home Entertainment zapowiedziała oficjalnie, że 25 lipca do sklepów trafi pierwsza partia filmów na płytach High Definition DVD. Wśród tytułów wydanych na nośniku nowej generacji znajdzie się także pierwszy film z Angeliną Jolie w roli Lary Croft. Sugerowana cena Tomb Raider Movie na HD-DVD to $29.95, czyli około 90PLN.

O jakości obrazu i dźwięku na płytach HD DVD niech świadczy fakt, że jeden krążek ma pojemność 15GB na jednej tylko warstwie.

Jak na razie nie ma żadnych informacji na temat wydania tej wersji filmu w Polsce.9 lipca 2006, by Boone
Musztarda po obiedzie
Od czasu triumfalnego powrotu Lary Croft minęły już ponad dwa miesiące, a w sieci nadal można spotkać nowe recenzje Tomb Raider Legend. Właśnie taki nieco spóźniony tekst opublikował portal Interia.pl, który przyznał grze 9 na 10 możliwych punktów. Cały artykuł możecie przeczytać tutaj.

Drugim tekstem, który pojawił się w ostatnim czasie jest recenzja przygotowana przez zin Załoga G, który Legendę ocenił również pozytywnie - 8.8/10. Cały artykuł tutaj.

Powyższe teksty potwierdzają, że zmiana developera faktycznie była dobrym posunięciem - TRL stał się hitem na miarę najlepszych części Tomb Raidera a Lara Croft powróciła na zasłuzone miejsce królowej gier action-adventure.