strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

LIPIEC 2004
29 lipca 2004, by Grzeko
Tomb Raider #47
Image Comics ujawniło swoje plany wydawnicze na październik bieżącego roku.

Zgodnie z tymi zapowiedziami ujrzymy wtedy 47. numer komiksu z Lady Croft w roli głównej. Zeszyt "Gathering Storm", część 2 z 3, opowiada o wyprawie podczas której Lara poszukuje starożytnego artefaktu znanego jako Rapture i niespodziewanie na jej drodze staje silna przeciwniczka reprezentująca Watykan. Jej zadaniem jest za wszelką cenę powstrzymać Croft.

Komiks będzie liczył 32 strony i kosztował $2.99.29 lipca 2004, by Grzeko
Tomb Raider: Arabian Nights
Od wczoraj dostępny jest opisywany niedawno przez nas komiks Tomb Raider: Arabian Nights.

Przypomnijmy: Lara Croft odkrywa starożytną, perską kryptę i dowiaduje się, że słynne Baśnie z Tysiąca i Jednej Nocy nie zostały ukończone. Bohaterka zostaje wessana do lampy dżina, będzie flirtować z arabskimi bandytami, tańczyć oraz podróżować na latającym dywanie. Zadaniem Lary jest uratowanie księżniczki Szeherezady, zanim ta zostanie zabita.

Za numer odpowiadają: W. Tortosa, J. Sibal, T. Wengler i A. Hughes.

Numer tradycyjnie liczy 32 kolorowe strony jednak jego zapowiadana cena uległa zmianie i obecnie wynosi $5.99.24 lipca 2004, by Grzeko
Wirtualna Angelina
W najnowszym wydaniu pisma o grach komputerowych "Play" (nie chodzi tutaj o miesięcznik ukazujący się w naszym kraju) opublikowano interesującą plotkę dotyczącą kolejnej gry z Larą Croft.

Redakcja, powołując się na swoje tajne źródła, poinformowała jakoby Tomb Raider 7 miał mieć charakter mocno zbliżony do filmu. Według tajemniczego informatora Crystal Dynamics ma nadzieję zatrudnić do podkładania głosu Lary samą Angelinę Jolie. Co więcej, developer stara się także o zezwolenie na wykorzystanie wizerunku aktorki jako nowego wyglądu Lary Croft.

Jednocześnie informacja ta może być sygnałem, że kwestia powstania trzeciego filmu z Lady Croft wcale nie została ostatecznie zamknięta.

Jeszcze raz zaznaczamy, że informacja ta jest jedynie niepotwierdzoną plotką i warto zachować do niej odpowiedni dystans.21 lipca 2004, by Cezar
Tomb Raider #44
Dziś w amerykańskich salonach prasowych pojawił się 44. numer komiksu Tomb Raider.

Zeszyt nazywa się "Tower of Souls, część 2". Lara została uwięziona w Irlandzkim zamku. Będzie musiała stawić czoło zadręczonym duszom oraz złemu szlachcicowi. Człowiek ten przeżył kilka wieków korzystając z mocy poszukiwanego przez Larę Croft talizmanu.

Tradycyjnie numer będzie liczył 32 kolorowe strony i kosztował $2.99.20 lipca 2004, by Cezar
Tomb Raider: Arabian Nights
Jeszcze w tym miesiącu światło dzienne ujrzy kolejny numer specjalny komiksu z Larą, zatytułowany "Tomb Raider: Arabian Nights". Zeszyt będzie liczył 32 strony, cena: $2.99. Fabuła przedstawia się następująco: Lara Croft odkrywa starożytną, perską kryptę i dowiaduje się, że słynne Baśnie z Tysiąca i Jednej Nocy nie zostały ukończone. Bohaterka zostaje wessana do lampy dżina, będzie flirtować z arabskimi bandytami, tańczyć oraz podróżować na latającym dywanie. Zadaniem Lary jest uratowanie księżniczki Szeherezady, zanim ta zostanie zabita.19 lipca 2004, by Cezar
Top Cow pomaga przy TR7?
Top Cow zdradził kilka informacji na temat nadchodzącej, siódmej już, części Tomb Raider'a.

Wydawca rysunkowych przygód Lady Croft ogłosił, że pięćdziesiąty numer komiksu Tomb Raider, który trafi do sprzedaży w styczniu 2005 będzie ostatnim zeszytem pierwszej serii. Przygody Lary nie znikną jednak na dobre, bowiem już latem 2005, równolegle z premierą TR7 dostępny będzie pierwszy komiks nowej serii. W międzyczasie ukaże się kilka numerów specjalnych, ale szczegóły na razie nie są znane.

Nieoficjalnie mówi się, że Top Cow współpracuje z Crystal Dynamics nad nowym wizerunkiem Lary, a nawet nad całą grą. Niestety wszystko co Eidos ma do powiedzenia w tej sprawie to "Bez komentarza".8 lipca 2004, by Cezar
Tomb Raider Flash
Japoński oddział Eidos Interactive zamieścił w Internecie grę online z udzialem Lary Croft. Tomb Raider Flash składa się z dziesięciu ciekawych leveli. Zadaniem bohaterki jest zdobycie w każdym etapie wszystkich widocznych artefaktów. Należy to wykonać w jak najkrótszym czasie. Gdy przedmioty w danym levelu zostaną zdobyte, pojawi się kluczyk. Zabranie go spowoduje przejście do kolejnego etapu. Niestety ruchy Lary są ograniczone. Można chodzić, skakać i kucać, co jest pomocne w uciekaniu przed przeciwnikami. Nie ma niestety żadnej broni. Do dyspozycji są trzy życia. Po zakończeniu rozgrywki gracz zapisuje swój wynik. Można w ten sposób pobawić się w bicie rekordu. By pograć w tę grę, kliknij tutaj. Wymagane jest posiadanie programu Flash Player. W sytuacji gdy gra działa bardzo powoli, należy wyłączyć wszystkie otwarte aplikacje. Powinno pomóc.5 lipca 2004, by Grzeko
Figurki z Larą w Polsce!
Po kilku latach przerwy znów można w naszym kraju dostać figurki z Larą Croft!

Tym razem naprzeciw potrzebom fanów Tomb Raider'a wyszła firma Aliens Group sprowadzając do Polski dwa rodzaje figurek promujących Kolebkę Życia. Obie przedstawiają Anglinę Jolie, oczywiście w roli Lary Croft.

Za jedną figurkę trzeba zapłacić 85zł, posążki powinny być dostępne już od czerwca tego roku.