strona główna // forum // chat // kontakt // facebook // youtube

Powrót do Archiwum

CZERWIEC 201728 czerwca 2017, by Cez
Zdjęcia do filmu Tomb Raider kręcił Polak!
Film Tomb Raider (2018) został już w pełni nakręcony, nic więc dziwnego, że zaczynają spływać różne ciekawostki z planu. Okazuje się, że przy tworzeniu filmu zaangażowane były co najmniej dwie osoby o polskim pochodzeniu.


Głównym reżyserem nowych, filmowych przygód Lary jest Roar Uthaug, z którym współpracuje operator kamery George Richmond. Nad obrazem pracował także drugi zespół, który w ramach potrzeb pomagał przy niektórych scenach. Pościg na rowerze po ulicach Londynu wyreżyserował G.A. Aguilar, któremu towarzyszył operator Lukasz Jogalla (na zdj. po lewej). Nazwisko brzmi znajomo? Jogałła to Polak urodzony w Krakowie, który w 1984 roku na stałe wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Jest synem aktora Jerzego Jogałły, wnukiem nieżyjącego już dziennikarza Jerzego Turowicza oraz ojcem aktora Pico Alexandra. Łukasz Jogałła ma na swoim koncie zdjęcia do m.in. aktorskich Smerfów, Człowieka na krawędzi oraz do filmu Salt z Angeliną Jolie.


Drugi polski akcent to Rowan Polonski (na zdj. po prawej), który w filmie Tomb Raider (2018) zagrał współlokatora Lary. Co prawda aktor urodził się w Londynie, ale ma polskie korzenie. Polonski zagrał m.in. w filmie How You Look at Me oraz w jednym z odcinków słynnego serialu Doktor Who.

Nowy film z Larą Croft wejdzie do kin 16 marca 2018 roku. Obraz będzie rebootem reboota, czyli przedstawi alternatywną wersję wydarzeń z gry Tomb Raider (2013).

   


27 czerwca 2017, by Cez
Drugie archiwum już dostępne
W zachodnich księgarniach odbyła się premiera Tomb Raider Archives Vol. 2, czyli zbioru komiksów w twardej oprawie z zeszytami #16-24 i #26-34 regularnej serii Top Cow (kliknij na grafikę, by zobczyć całą okładkę). Cena detaliczna wynosi 39,99 dolarów. Za nową publikację odpowiada inne wydawnictwo, Dark Horse, które zajmuje się komiksowymi przygodami młodej Lary.

Dodajmy, że w drugim archiwum zabrakło numeru #25, ponieważ Top Cow nie wydało na to zgody wydawnictwu Dark Horse. Numer #25 był częścią crossoveru End Game i niestety Dark Horse nie uzyskało praw do postaci stworzonych przez Top Cow, m.in. do detektyw Sary Pezzini.


Trzeci tom, zawierający zeszyty #35-50 regularnej serii Top Cow oraz wydania specjalne #0 i #1/2, pojawi się 31 października tego roku. Czwarty i jednocześnie ostatni tom zadebiutuje 27 lutego 2018 roku. Będzie zawierał 12 zeszytów miniserii Tomb Raider Journeys oraz one-shoty: Arabian Nights, Origins, Epiphany, The Greatest Treasure of All oraz Takeover. W kolekcji nie zobaczymy niestety opowieści pt. Scarface's Treasure i Sphere of Influence.

Zapraszamy do naszego działu Komiks, gdzie znajdziecie informacje na temat wszystkich, starych i nowych, komiksów z serii Tomb Raider i Lara Croft.

   


25 czerwca 2017, by Cez
Sukces! Album TR Suite sfinansowany w 121%
W nocy zakończyła się akcja w serwisie Kickstarter (link), która miała na celu wydanie dwupłytowego albumu Nathana McCree pt. The Tomb Raider Suite z utworami z TR1, TR2 i TR3. Udało się i to spektakularnie! Aby krążek został nagrany, potrzeba było 160 tysięcy funtów (ok. 750 tys. zł), jednak fani zaskoczyli kompozytora i przekazali o wiele więcej, bo aż 121 procent tej sumy. Dokładnie 2615 osób wpłaciło 194 120 funtów, czyli w przeliczeniu ok. 935 tysięcy zł. Można zatem powiedzieć, że miłośnicy Tomb Raidera z całego świata, w tym z Polski, w ciągu zaledwie miesiąca zebrali sumę o wartości prawie miliona złotych!

"Zrobiliśmy to! Fantastyczny wynik. Teraz pora na Abbey Road. Dziękuję, dziękuję, dziękuję!" - napisał Nathan McCree w serwisie społecznościowym. Akcja się udała, zatem na co teraz mogą liczyć wpłacający? Wkrótce powinno ruszyć nagrywanie 90 minut muzyki w londyńskim Abbey Road Studios z udziałem 76 muzyków Królewskiej Orkiestry Filharmonicznej i 20-osobowego chóru. Kompozytor otrzymał więcej środków niż planował, dlatego prawdopodobnie za dodatkowe funty zostanie wynajęta większa orkiestra, więcej chórzystów oraz niewykluczone, że zostanie nakręcony film dokumentalny o powstawaniu płyty. Ponadto możliwe, że w przyszłości album The Tomb Raider Suite zostanie wydany poza Kickstarterem, ale z innymi okładkami. Te, które oferowano w trakcie akcji, są unikalne.


Osoby, które przekazały co najmniej 5 funtów (ok. 25 zł), wezmą udział w losowaniu zestawu płyt z unikalnymi czarnymi okładkami. Ci, którzy przekazali co najmniej 45 funtów (ok. 215 zł), będą mieli szansę na spotkanie z kompozytorem w Londynie lub San Francisco, a ci, którzy ofiarowali ponad 100 funtów (ok. 480 zł), wezmą udział w losowaniu udziału w sesji nagraniowej w Londynie. Kompozytor niestety wycofał nagrodę w postaci pięciu iPhone'ów 7, ponieważ okazało się to sprzeczne z regulaminem serwisu Kickstarter.

Na koniec przyjrzyjmy się, jakie zestawy produktów wybierano najczęściej. Zgodnie z przewidywaniami najwięcej osób, bo aż 482, wpłaciło 15 funtów (ok. 70 zł), za co otrzymają link do ściągnięcia cyfrowej wersji albumu. 474 osoby przekazały 25 funtów (ok. 120 zł) za co otrzymają nie tylko wspomniany link, ale także album w zwykłym pudełku. Z kolei 338 uczestników zapłaciło 45 funtów (ok. 215 zł) za link oraz za album w limitowanym pudełku. Zestawów i gadżetów było znacznie więcej, np. plakaty, zapisy nut czy koszulki. Rekord pobiła trójka osób, która zapłaciła za bardzo bogaty, pięciokrotny zestaw gadżetów wraz z zaproszeniami na kolację. Każdy z tej trójki wpłacił ogromną kwotę 7,5 tysiąca funtów (ponad 35 tysięcy zł).

Nie pozostaje nam teraz nic innego jak czekać na album! Gdy tylko Nathan McCree wejdzie do studia Abbey Road, niezwłocznie Was o tym poinformujemy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, album wraz z pozostałymi gadżetami będzie rozsyłany w listopadzie tego roku.

   


24 czerwca 2017, by Cez
Rise of the Tomb Raider tańszy o 60 procent!
Takiej promocji na Steamie jeszcze nie było. Cena gry Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration (czyli ze wszystkimi dodatkami) była już obniżana do 35 i 50 procent, ale do 60 jeszcze nie. Za tytuł, który na co dzień kosztuje 49,99€ (ok. 210 zł), obecnie wystarczy zapłacić 19,99€ (ok. 85 zł). Spieszcie się, bo wielka letnia wyprzedaż na Steamie trwa tylko do 5 lipca do godziny 19.


Oczywiście ceny obniżono w przypadku wszystkich innych gier z serii Tomb Raider (nawet o 80 procent), a także trzech tytułów z serii Lara Croft: The Guardian of Light, The Temple of Osiris i Lara Croft GO. Tutaj możecie zakupić pełen zestaw wszystkich gier z Larą jednocześnie zwany Tomb Raider Collection lub kupić je pojedynczo. Tradycyjna cena całego pakietu wynosi 299,24€ (ok. 1200 zł), ale do 5 lipca można za niego zapłacić o 67 procent mniej, czyli 98,36€ (ok. 415 zł).

   


23 czerwca 2017, by Cez
Udało się! Akcja na Kickstarterze sfinansowana
Do końca akcji na Kickstarterze związanej z albumem The Tomb Raider Suite pozostało 30 godzin, ale już teraz można powiedzieć, że odniosła ona sukces. W chwili obecnej na konto wpłacono niemal 165 tysięcy funtów, a wymagana kwota wynosiła 160 tys. W akcji do tej pory wzięło udział ok. 2200 osób. Inicjatywa zostanie zakończona w nocy z 24 na 25 czerwca o godzinie 1:00: >>KLIK!<<


Jeszcze wczoraj wydawało się, że uzbieranie w dwa dni ponad 15 tysięcy funtów będzie trudne, ale akcja na ostatniej prostej przyspieszyła. Pamiętajcie, że jeśli wpłacicie minimum 5 funtów, weźmiecie udział w losowaniu cennych nagród. Do tych wymienionych we wczorajszym newsie, kompozytor Nathan McCree dorzucił nowe. Mowa o pięciu sztukach iPhone'a 7 o pojemności 256 GB. W wyniku losowania trafią one do tych, którzy wpłacą co najmniej 45 funtów.

   


22 czerwca 2017, by Cez
Kickstarter: zostały tylko dwa dni!
Czas biegnie nieubłaganie. Do końca akcji w serwisie Kickstarter pozostały dwa dni: >>KLIK!<<. Inicjatywa zostanie zakończona w nocy z 24 na 25 czerwca o godzinie 1:00. Aby album Nathana McCree pt. The Tomb Raider Suite z utworami z TR1, TR2 i TR3 został wydany, potrzeba na to 160 tysięcy funtów (ok. 750 tys. zł). Do tej pory ponad 1800 osób wpłaciło 136 tysięcy funtów, co stanowi 85 procent całej kwoty. Zobaczcie godzinny filmik, w którym Nathan McCree zachęca do wzięcia udziału w akcji.


Pamiętajcie, że ci, którzy wpłacą co najmniej 5 funtów, wezmą udział w losowaniu zestawu płyt z czarnymi okładkami, ci, którzy przekażą co najmniej 45 funtów, będą mieli szansę na spotkanie z kompozytorem, a ci, którzy ofiarują ponad 100 funtów, wezmą udział w losowaniu udziału w sesji nagraniowej w Londynie.

W akcji na Kickstarterze można zakupić nie tylko kilka wariantów albumu, ale także koszulki, plakaty, zapisy nut, możliwość spotkania się z kompozytorem oraz nowość - akrylowe, trójwymiarowe logo do postawienia na półce. Czy kompozytor zdoła w ciągu dwóch kolejnych dni uzbierać brakujących ok. 25 tysięcy funtów? Przekonamy się w niedzielę - trzymamy kciuki, by się udało!

   


19 czerwca 2017, by Cez
Kickstarter: wpłać 5 funtów i weź udział w losowaniu
Do końca akcji na Kickstarterze pozostało już tylko 5 dni. Do tej pory ponad 1600 osób wpłaciło 113 tysięcy funtów, czyli 70 procent całej kwoty, wynoszącej 160 tysięcy funtów (ok. 750 tysięcy zł). Czasu pozostało niewiele, więc Nathan McCree znalazł kolejny sposób, aby przekonać nieprzekonanych. Przypomnijmy, że stawką jest wydanie albumu The Tomb Raider Suite z utworami z gier TR1, TR2 i TR3. Link do akcji: >>KLIK!<<

Kompozytor poinformował, że każdy kto wpłaci co najmniej 5 funtów (ok. 25 zł) będzie uczestniczył w losowaniu cennego zestawu nagród, składającego się z 1) albumu w zwykłym pudełku, 2) w limitowanym opakowaniu 3) oraz w postaci płyty winylowej. Okładki tych nagród będą wyjątkowe - znajdzie się na nich klasyczna Lara na czarnym tle, czyli zupełnie inna niż na okładkach, które można zakupić. McCree dodaje, że tych unikalnych, czarnych okładek nie można nabyć, będzie je można tylko wygrać. Takich konkursowych zestawów przewidziano aż dwieście. Sto z nich zostanie rozlosowanych wśród osób, które wpłacą co najmniej 5 funtów, a pozostałe wśród gości na specjalnej kolacji w Londynie i San Francisco.


A propos kolacji wartej 150 funtów (ok. 715 zł), na której będzie można spotkać nie tylko kompozytora, ale także Meagan Marie z Crystal Dynamics, modelkę Natalie Cook oraz Shelley Blond - pierwszy głos Lary Croft. Tu także Nathan McCree ma do zaoferowania niespodziankę. Spośród osób, które wpłacą co najmniej 45 funtów (ok. 215 zł) zostanie rozlosowanych 10 zaproszeń na kolację w Londynie oraz tyle samo w San Francisco (nagroda nie obejmuje transportu i zakwaterowania).

W akcji na Kickstarterze można przekazać dowolną sumę, poczynając od 1 funta (ok. 5 zł). Pospieszcie się, bo czasu pozostało mało, a dobrze by było, gdyby wysiłek wpłacających osób nie poszedł na marne i by album The Tomb Raider Suite ujrzał światło dzienne.

UPDATE (20.06)
Jeśli nie podobała Wam się okładka albumu ze współczesnym wizerunkiem Lary (po lewej), to mamy dla Was dobrą wiadomość. Po zakończeniu akcji będzie można poprzez ankietę wybrać także wersję z klasyczną panną Croft (w środku). Z kolei wariantu z czarnym tłem (po prawej) nie można kupić - tę edycję będzie można tylko wygrać. Warunkiem jest wpłacenie co najmniej 5 funtów. Widoczne obok projekty okładek dotyczą nie tylko albumu w pudełku standardowym, ale także limitowanego i winyla.


   


18 czerwca 2017, by Cez
Pierwsze szkice z Shadow of the Tomb Raider?
Firma TakeOff opublikowała ciekawe grafiki - szkice koncepcyjne oraz kilka wariantów logo kolejnej gry z Larą pt. Shadow of the Tomb Raider. Czy materiały są prawdziwe?

Tego niestety jeszcze nie wiemy, ale niewykluczone, że są. TakeOff to firma mająca swoje biura m.in. w Los Angeles (a zatem blisko Crystal Dynamics) i Montrealu (czyli pod nosem Eidos Montreal). Zajmuje się tworzeniem materiałów promocyjnych dla wydawców i producentów gier. Wcześniej współpracowała ze Square Enix przy odcinku serii Final Fantasy.


Jeśli grafiki okażą się prawdziwe, oznaczałoby to, że akcja kolejnej części mogłaby się rozgrywać w cieplejszych klimatach, np. w dżungli. Na szkicach widzimy maczetę i zarośla, a w jednym z wariantów logo piramidę schodkową. Czyżby przygoda w Shadow of the Tomb Raider działa się w Ameryce Środkowej lub Południowej?

P.S. Pamiętacie newsa sprzed miesiąca o tajemniczym komiksie, którego akcja miałaby się rozgrywać przed Shadow of the Tomb Raider? W sklepie Amazon pojawił się tytuł tej przygody: Survivor's Crusade.

UPDATE (18.06)
Studio Crystal Dynamics poprosiło nas o usunięcie opublikowanych wcześniej grafik. Znikły one również ze strony firmy TakeOff. Ups, najwyraźniej szkice i logo były prawdziwe ;)

   


15 czerwca 2017, by Cez
Kup koszulkę lub spotkaj się z Nathanem McCree
Do końca akcji na Kickstarterze pozostało już tylko dziewięć dni, więc kompozytor Nathan McCree wyciąga coraz ciekawsze asy z rękawa. Muzyk dodał nowe gadżety w postaci kilku wzorów koszulek oraz zdradził szczegóły odnośnie spotkania, które także można wykupić na Kickstarterze: >>KLIK!<<

Nathan McCree zbiera pieniądze na dwupłytowy album The Tomb Raider Suite z utworami z gier TR1, TR2 i TR3 - do osiągnięcia tego celu jeszcze długa droga, bo choć zostało tylko dziewięć dni, to na koncie jest dopiero ponad 90 tysięcy funtów (58 proc.), a potrzeba 160 tysięcy (ponad 750 tysięcy zł). Aby zachęcić kolejne osoby do wzięcia udziału w akcji, a także poprosić o jeszcze większe wsparcie tych, którzy już pomogli, kompozytor oferuje kilka wzorów koszulek w wariancie białym i czarnym oraz męskim i damskim. Pojedyncza koszulka została wyceniona na 20 funtów (ok. 95 zł). Jeśli już wziąłeś udział w akcji, to nic straconego - możesz dodać 20 funtów w swoim profilu na Kickstarterze i w wiadomości prywatnej poprosić o koszulkę.


Kompozytor zachęca także do uczestnictwa w specjalnej kolacji, która odbędzie się późną jesienią tego roku. Do dyspozycji będą dwa miejsca - Londyn i San Francisco. Transport i zakwaterowanie nie są wliczone w cenę tej atrakcji, która kosztuje 150 funtów, czyli ok. 715 zł. Uczestnik spotka osobiście nie tylko McCree, ale także Meagan Marie z Crystal Dynamics, modelkę Natalie Cook oraz Shelley Blond - pierwszy głos Lary Croft. Nathan zamieścił specjalny filmik zachęcający do uczestnictwa w kolacji, w którym pojawia się nasze unikalne zdjęcie Shelley Blond (poniżej). Przypomnijmy, że fotografię aktorki, która pocałowała naszą figurkę, wykonaliśmy w Londynie po koncercie Nathana w grudniu 2016 roku >> klik!


Każdy z Was może pomóc w akcji. Wystarczy przekazać na Kickstarterze choćby jednego funta, czyli ok. 5 zł. Nagrody zaczynają się od 15 funtów (ok. 70 zł). Za tę kwotę można otrzymać cyfrową wersję albumu i jest to obecnie najpopularniejsza nagroda wśród uczestników akcji. Sporo osób wpłaciło również 25 funtów (ok. 120 zł), za co otrzymają cyfrowy album oraz pudełkowy, a także 45 funtów (ok. 215 zł) - w tym przypadku nabywca otrzyma album cyfrowy oraz w limitowanym pudełku wraz z autografem. Jeśli kompozytor do 25 czerwca nie uzbiera całej sumy, to żadna kwota nie zostanie pobrana z kont uczestników. Do tej pory pomogło już niemal tysiąc pięćset osób. Trzymamy kciuki, by płyta ujrzała światło dzienne!

   


15 czerwca 2017, by Cez
Wiemy, kto skomponuje muzykę do filmu!
Według serwisu The Hollywood Reporter muzykę do filmu Tomb Raider (2018) napisze duński kompozytor Tom Holkenborg zwany inaczej Junkie XL. Oficjalne źródła jeszcze tej informacji nie potwierdziły.


Junkie XL skomponował muzykę do wielu filmów jak i gier. Jego dźwięki mogliśmy usłyszeć m.in. w The Sims 2: Nightlife oraz w obrazach Deadpool, Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości, 300: Początek imperium czy Mad Max: Na drodze gniewu. W sierpniu tego roku w kinach pojawi się Mroczna Wieża na podstawie prozy Stephena Kinga - do tego filmu Junkie XL również skomponował muzykę. Próbkę jego twórczości możecie znaleźć tutaj i tutaj.

Przypomnijmy, że w Tomb Raider Movie z 2001 roku muzykę skomponował Graeme Revell, a w Cradle of Life z 2003 roku Alan Silvestri.

   


13 czerwca 2017, by Cez
W filmie będzie romans? "Między nami iskrzyło"
Serwis Birmingham Mail wyjawił, że Antonio Aakeel zagra w filmie Tomb Raider (2018) podkochującego się w Larze Nitina. Aakeel to 22-letni brytyjski aktor o hinduskim pochodzeniu, który występował m.in. w serialu "Skins" oraz w filmach "City of Tiny Lights" i "Eaten by Lions".


"Nie mogłem uwierzyć, kiedy odebrałem telefon, że otrzymałem rolę w filmie Tomb Raider. Alicia ma niesamowity talent. Od razu widać, że ciężko pracowała, by ożywić postać Lary. Od dnia, kiedy się poznaliśmy, naturalnie między nami iskrzyło i myślę, że uwiarygodniło to naszą pracę przed kamerą" - powiedział Antonio Aakeel.

Przypomnijmy, że 9 czerwca zakończyły się zdjęcia do nowych filmowych przygód Lary Croft. Obraz pojawi się w kinach 16 marca 2018 roku.

   


9 czerwca 2017, by Cez
Koniec zdjęć do filmu Tomb Raider! [WIDEO]
W brytyjskim studiu Warner Bros w Leavesden padł dziś ostatni klaps na planie filmu Tomb Raider (2018). Na dowód tego reżyser Roar Uthaug opublikował na Instagramie filmik >> klik! Nie pozostaje nam teraz nic innego jak czekać na pierwszy zwiastun i oczywiście na kinową premierę, która nastąpi 16 marca 2018 roku.


Zdjęcia do filmu rozpoczęły się 23 stycznia w Kapsztadzie w Republice Południowej Afryki i potrwały tam do 4 maja. Po kilkunastu dniach wznowiono realizację filmu w Wielkiej Brytanii - zarówno w Londynie, Leavesden jak i w zabytkowym dworze Wilton House.

Dodajmy, że podczas kręcenia zdjęć w Anglii do obsady dołączyło kilku nowych aktorów. Portugalczyk Bernardo Santos wcielił się w policjanta, mający polskie korzenie Rowan Polonski zagrał współlokatora Lary, Michael Chapman biznesmena, a Avashan Singh kopacza.

   


8 czerwca 2017, by Cez
Akcja na Kickstarterze: ujawniono okładkę albumu
Kompozytor Nathan McCree, który w serwisie Kickstarter zbiera pieniądze na album The Tomb Raider Suite z utworami z gier TR1, TR2 i TR3, ujawnił ostateczny wygląd okładki (kliknij, by powiększyć). Zamieszczona grafika ozdobi podstawowe wydanie (z lewej), a także limitowane (z prawej) oraz winylowe (w środku). W przyszłości nie będzie można nabyć tych edycji w innych miejscach, są one dostępne jedynie poprzez Kickstartera. Link do akcji: >>KLIK!<<


Aby cel został osiągnięty, Nathan McCree musi poprzez serwis Kickstarter zebrać 160 tysięcy funtów (ponad 750 tysięcy zł). Do tej pory kompozytorowi pomogło tysiąc osób, które wpłaciły ponad 65 tysięcy funtów (41 proc. całej kwoty). Czas na uzyskanie pełnej sumy kompozytor ma do 25 czerwca, czyli jeszcze przez 16 dni.

Na koniec zobaczcie dwa filmiki udostępnione przez Nathana. Tutaj możecie obejrzeć wideo z prośbą kompozytora (są dostępne polskie napisy przygotowane przez członka ekipy WoTR, Taimona). Z kolei tu zobaczcie najnowszy filmik, ukazujący ostateczny wygląd okładki. W tle słychać słynny utwór McCree pt. Venice i widać scenki z gry TR2. Najwyraźniej nie tylko redakcja WoTR ostatnio uległa magii Wenecji ;)

   


5 czerwca 2017, by Kyo
Zwiedzamy z Larą Wenecję! Posłuchaj relacji z radia
Rok 2016 był związany z dwudziestoleciem gry Tomb Raider I, z kolei bieżący rok oznacza dwudziestolecie Tomb Raidera II. Redakcja serwisu World of Tomb Raider tradycyjnie świętuje z pompą. Z tej okazji wybraliśmy się do Wenecji, czyli jednej z lokacji, którą Lara odwiedziła w TR2. O naszej misji już wkrótce przeczytacie w specjalnej relacji, a tymczasem posłuchajcie dziesięciominutowej rozmowy, którą odbyliśmy na antenie jednej z rozgłośni radiowych: >>KLIK!<<


Nasz redaktor Bartosz "Cez" Listewnik pojawił się w studiu Radia Tczew, gdzie opowiedział prowadzącej audycję Hannie Brzezińskiej o misji we Włoszech. Zadaniem redakcji WoTR było odnalezienie w Wenecji miejsc znanych nie tylko z gry Tomb Raider II, ale także z Tomb Raider Movie z Angeliną Jolie. Czy się udało? Oczywiście, że tak! Trafiliśmy również do włoskiego parku Movieland, w którym od dziesięciu lat istnieje atrakcja związana z pierwszym filmem o Larze Croft (na zdjęciu poniżej). O tym obiekcie możecie od wielu lat przeczytać w naszym dziale Parki rozrywki, a już wkrótce zdradzimy więcej w specjalnej relacji.


Nasza obecność w radiu to nie pierwszy raz, gdy serwis WoTR jest wspominany w innych mediach. W ubiegłym roku trafiliśmy do książki Meagan Marie pt. "20 Years of Tomb Raider". Pojawialiśmy się także na łamach polskiej prasy o grach wideo, w dwóch podręcznikach szkolnych do języka polskiego, a nasza wideorelacja z targów Warsaw Games Week 2016 została wyemitowana w Telewizji Tetka w programie Graminator >> klik! Dodajmy, że WoTR został także wymieniony w napisach końcowych gier Tomb Raider i Rise of the Tomb Raider, a nazwiska zwycięzców naszego konkursu z 2007 roku zostały wydrukowane w instrukcji gry Tomb Raider Anniversary.

UPDATE (11.06)
Relacja wraz z pięćdziesięcioma zdjęciami jest już dostępna w dziale Teksty. Z kolei w serwisie YouTube zamieściliśmy filmik z Parku rozrywki Movieland, ukazujący Tomb Raider Machine >> klik!

   


3 czerwca 2017, by Cez
Zapowiedziano czwarty tom archiwum
Wydawnictwo Dark Horse ujawniło okładkę i datę premiery Tomb Raider Archives Vol. 4, czyli zbioru archiwalnych komiksów Top Cow. Czwarty tom będzie zawierał 12 zeszytów miniserii Tomb Raider Journeys oraz one-shoty: Arabian Nights, Origins, Epiphany, The Greatest Treasure of All oraz Takeover. W kolekcji nie zobaczymy niestety opowieści pt. Scarface's Treasure i Sphere of Influence. Czwarty i jednocześnie ostatni tom zadebiutuje 27 lutego 2018 roku w cenie ok. 40 dolarów.

Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku w sklepach pojawiła się publikacja Tomb Raider Archives Vol. 1, zawierająca zeszyty #1-15, z kolei Tomb Raider Archives Vol. 2, który będzie zbiorem numerów #16-24 i #26-34, pojawi się na rynku 27 czerwca tego roku. Dodajmy, że w publikacji zabraknie numeru #25, ponieważ Top Cow nie wydało na to zgody wydawnictwu Dark Horse, które odpowiada za tę reedycję (numer #25 był częścią crossoveru End Game; Dark Horse nie uzyskało praw do postaci stworzonych przez Top Cow, m.in. do detektyw Sary Pezzini). Trzeci tom, zawierający zeszyty #35-50 regularnej serii Top Cow oraz wydania specjalne #0 i #1/2, pojawi się 31 października tego roku.

Zapraszamy do naszego działu Komiks, gdzie znajdziecie informacje na temat wszystkich, starych i nowych, komiksów z serii Tomb Raider i Lara Croft.

   


2 czerwca 2017, by Cez
Crystalsi wyróżnili polską cosplayerkę Ethlaine!
Ethlaine, czyli jedna z dwóch oficjalnych ambasadorek cosplayu marki Tomb Raider w Polsce, została wyróżniona w nowej siedzibie Crystal Dynamics na wystawie zwanej "Crystal Community Showcase". Mowa o fotografii autorstwa NW StudYo, na której widnieje wspomniana cosplayerka (kliknij, by powiększyć). Gratulujemy! Ethlaine to już trzecia osoba z Polski, która została w ten sposób uhonorowana. O dwóch poprzednikach pisaliśmy tu i tu.


"Byłam zaskoczona, kiedy okazało się, że moje zdjęcie zostało wybrane. Jest mi niezmiernie miło, że moje zamiłowanie, zaangażowanie oraz wysiłek włożony w tworzenie są nie tylko zauważane, ale i coraz bardziej doceniane. To dla mnie znaczące wyróżnienie, za które dziękuję Crystal Dynamics. Uznanie twórców jest dla mnie ogromnym zaszczytem i motywacją do doskonalenia warsztatu" - mówi Ethlaine, która od wielu lat czerpie inspirację z postaci panny Croft. "W moich oczach Lara zawsze będzie kobietą ambitną, odważną, zaradną. Jest dla mnie uosobieniem wiary we własne możliwości, walki o to, w co się wierzy i dążenia do celu mimo trudności. To wzór do naśladowania."


Jeśli lubisz tworzyć ilustracje, grafiki, rysunki, rzeźby, figurki czy też cosplaye związane z grami Crystal Dynamics z serii Tomb Raider i Lara Croft, także masz szansę otrzymać zaszczytne wyróżnienie. Jeśli chcesz podesłać Crystalsom swoje dzieło, prześlij je na adres community@crystald.com w temacie wpisując "Crystal Community Showcase". W zabawie nie są brane pod uwagę prace związane z grami Tomb Raider od Core Design, można za to wysyłać także te powiązane z innymi markami Crystal Dynamics jak np. Gex, Whiplash, Pandemonium czy Legacy of Kain. Swoje prace możecie nadsyłać również do naszego działu Cosplay i FanArt (zasady publikacji opisaliśmy w regulaminie tej sekcji).