strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

CZERWIEC 2015
28 czerwca 2015, by Mr Macphisto
Masz PS4? Na razie zapomnij o RotTR
Mamy orientacyjną datę premiery Rise of the Tomb Raider na PlayStation4. To informacja nieoficjalna i niepotwierdzona, ale z pewnego źródła. Do danych dotarła ekipa The Know, która już wcześniej zaistniała publikacją potwierdzających się przecieków.

Zgodnie z ich najnowszymi danymi RotTR na PS4 pojawi się... aż rok po premierze wersji na Xboxa. Wydanie gry ma być zaplanowane na ostatni kwartał przyszłego roku. A sama zapowiedź tej premiery - zgodnie z dotychczasowymi planami - ma się pojawić... za niespełna rok. Prawdopodobnie na targach E3.

Analitycy Square nie mają złudzeń, że to wkurzy fanów. Udobruchać (druga część tego słowa nie jest przypadkowa) ich chcą obniżoną ceną. Na starcie, nowy TR na konsolę Sony ma kosztować nie standardowe 60, a 40 dolarów.

Zanim jednak szturmem ruszycie na siedzibę Square, przypominamy raz jeszcze: to na razie są nieoficjalne i niepotwierdzone informacje. Jeśli coś się zmieni, dowiecie się tego z WoTR!

 


18 czerwca 2015, by Mr Macphisto
Ona istnieje!
Takie właśnie wrażenie, jak to w tytule ma wywołać Lara Croft z Rise of the Tomb Raider. Podczas trwających właśnie targów E3, o modelu głównej bohaterki mówili sami jego twórcy. No i z ich słów (popartych obrazkami, które też możecie oglądać) wynika, że TAKIEJ Lary jeszcze nie widzieliśmy.


"Ona ma być wiarygodna jako postać, ma sprawiać wrażenie istniejącej osoby" - mówi Kam Yu, główny artysta zajmujący się postacią. "Szczegóły są tak duże, że pochylaliśmy się nawet nad porami skóry bohaterki".

Od samych porów twarzy, pory z tyłka jednak nie spadną. Żeby było wiarygodnie, musi być jak w życiu. Blizny z przeszłości - zostają. Zostały więc w głowie Lary, o czym już wiemy z trailerów, i zostały na jej ciele. "Niektóre blizny z poprzedniej gry - da się zobaczyć na skórze bohaterki w Rise of the Tomb Raider" - zachwala dyrektor artystyczny, Brenoch Adams - "to ma podkreślać ciągłość, i przypominać co postać musiała przejść, żeby znaleźć się w obecnym punkcie".


Twardych danych jednak twórcy zdradzać nie chcą. Jest za wcześnie. Zresztą - czy to ważne, skoro Lara wygląda jak na powyższych obrazkach?

 


17 czerwca 2015, by Mr Macphisto
Postrafiam fszystkich Polakufff!
Krótko: macie pozdrowienia z Los Angeles ;-)


Jeśli ktoś nie rozpoznał, Earl Baylon to aktor użyczający głosu postaci Jonaha Maiavy w Tomb Raiderze i Rise of the Tomb Raider.

 


17 czerwca 2015, by Cez
E3: Lara odwiedzi pustynną Syrię
Kolejny dzień naszej przygody w Los Angeles za nami. 16 czerwca mieliśmy okazję uczestniczyć w wielkim evencie: targach gier video E3.

Stoisko prezentujące Rise of the Tomb Raider pękało w szwach, ale jedynie wybranym dziennikarzom oraz ambasadorom serii TR udało się wejść za kulisy (na zdjęciu) i zobaczyć "za zamkniętymi drzwiami" kolejne demo, tym razem rozgrywające się w Syrii! Tak, Crystalsi potwierdzili, że tajemnicza pustynna lokacja znana z wcześniejszych screenów to Syria, do której Lara podąży dzięki wskazówkom ojca. Odnalezione na Bliskim Wschodzie informacje wskażą jej kolejny cel znajdujący się na Syberii. Fragment rozgrywki z Syrii ukazuje powrót nurkowania, czego domagało się wielu fanów.


Po raz kolejny mogliśmy także zobaczyć rozszerzone demo ukazujące Syberię. Dowiedzieliśmy się z niego, że w RotTR będzie do zebrania aż 16 rodzajów surowców, które posłużą m.in. do usprawnienia broni. Niczym asasyn Lara będzie potrafiła od teraz biegać i skakać po gałęziach drzew. Powróci system obozów oraz samoleczenia wspomaganego apteczkami. Walka z niedźwiedziem będzie bardzo dynamiczna, a w przypadku starcia z członkami tajemniczej Trójcy Lara będzie musiała wykazać się sporym sprytem.

Wielką niespodziankę sprawił nam Earl Baylon, który użycza głosu postaci Jonaha Maiavy w grach Tomb Raider i RotTR. Aktor pojawił się na targach, rozmawiał z ambasadorami, pozował do zdjęć i rozdawał autografy! Fotki z tego spotkania możecie zobaczyć na naszym Facebooku.

 


16 czerwca 2015, by Mr Macphisto
Lara Croft? GO!
Mało Ci badziewnych gierek na telefon? Świetnie, bo mamy kolejny odcinek rozdrabniania Lary i jej serii na drobne! Square Enix ogłosiło właśnie twór pod nazwą Lara Croft GO. To będzie produkt na smartfony i tablety oparty na Hitmanie GO.

Jak to w klasycznym TR (przypominamy, że seria LC ma właśnie do tego nawiązywać), do zwiedzania są zapomniane grobowce i ruiny - pozostałości antycznych cywilizacji. Zadaniem gracza jest odkrycie mitu królowej... jadu? Na to wychodzi.


Chcielibyście wiedzieć więcej? My też. Na szczegóły niestety trzeba poczekać. Lara Croft GO to taka wrzutka, w tle wielkich informacji o Rise of the Tomb Raider. Na pocieszenie, w dziale Download czeka filmik z gry.

A jeżeli chcecie więcej informacji o RotTR - śledźcie WoTR. Przypominamy - jesteśmy w Los Angeles na E3 i na żywo relacjonujemy Wam to, co się dzieje!

 


16 czerwca 2015, by Cez
Spotkaliśmy się z ekipą Crystalsów!
W przededniu rozpoczęcia targów E3 udało nam się spotkać z przedstawicielami ekipy Crystal Dynamics, którzy odpowiadają za powstawanie Rise of the Tomb Raider. Porozmawialiśmy m.in. z Brianem Hortonem i Jasonem Botta, którzy za zamkniętymi drzwiami pokazali nam kolejne demo gry, rozgrywające się na Syberii (więcej będziemy mogli o tym napisać za kilka godzin) oraz z Noahem Hughes, z którym przeprowadziliśmy rozmowę na temat środowiska i zdradliwej pogody w RotTR - więcej o tym przeczytacie na WoTR już wkrótce.


Po części oficjalnej przyszedł czas na relaks - otrzymaliśmy zaproszenie na imprezę Xbox Media Showcase, na którą wpuszczane są tylko osoby pełnoletnie - a to za sprawą serwowanych trunków. Teraz już wiemy jak imprezują Amerykanie ;) (zobaczcie filmik) Hitem wieczoru okazała się lodowa rzeźba Tomb Raidera, przy której pozowała cosplayerka Jenn Croft. Fotki z tego wydarzenia możecie zobaczyć na Facebooku.

Przypomnijmy, że uczestników programu "Ambasadorzy E3 2015" do Los Angeles zaprosiły studia Crystal Dynamics oraz Xbox, które sfinansowały podróż, zakwaterowanie i wstęp na targi. Zostańcie z nami, bo to nadal nie koniec atrakcji!

 


15 czerwca 2015, by Cez
Zobacz pierwszy gameplay z Rise of the TR!
Długo musieliśmy czekać na pierwszy gameplay z Rise of the Tomb Raider, ale wreszcie się doczekaliśmy! Podczas dzisiejszej konferencji Microsoftu, w której uczestniczyliśmy na żywo w Los Angeles, Brian Horton z Crystal Dynamics zaprezentował pierwsze grywalne scenki z nadchodzących przygód Lary Croft. Filmik możecie zobaczyć tutaj.

Na prezentacji widzimy m.in. wspinaczkę w mroźnych zakątkach Syberii, gdzie Larze pomaga jej przyjaciel, Jonah. Pod koniec ukazano zupełnie nowe widoki z drugiej, pustynnej lokacji. Zobaczyliśmy także Larę pływającą pod wodą, co z pewnością ucieszy wielu fanów panny Croft. Przy okazji oficjalnie poznaliśmy datę premiery RotTR na konsole Xbox One i Xbox 360. W nowe przygody Lary zagramy już od 10 listopada tego roku.


Przypominamy, że fotki z naszego pobytu w Los Angeles publikujemy na Facebooku. Jeszcze dziś (czasu zachodniopacyficznego) spotkamy się i porozmawiamy z panami z Crystal Dynamics, Brianem Hortonem i Noahem Hughes.

To jeszcze nie koniec! Na naszym profilu na Facebooku opublikowaliśmy także świeżutkie screeny z RotTR!

 


15 czerwca 2015, by Cez
WoTR na konferencji Microsoftu!
Po dojściu do siebie ambasadorów E3 po zmianie strefy czasowej, pora wziąć się do roboty! Już dziś ambasadorzy będą uczestniczyć w wielkim wydarzeniu - wezmą udział w konferencji Microsoftu, podczas której zostanie zaprezentowany materiał z Rise of the Tomb Raider.


Event rozpocznie się dziś o godzinie 18:30 czasu polskiego. Po konferencji na naszym profilu na Facebooku opublikujemy zdjęcia. Dziś zamieściliśmy fotki prezentów, jakie otrzymaliśmy od Meagan Marie (na zdjęciu z redaktorem WoTR), community managera Crystal Dynamics. Bądźcie z nami na bieżąco!

 


13 czerwca 2015, by Cez
Dziś lecimy do Los Angeles na E3!
Zgodnie z naszą zapowiedzią w tym roku otrzymacie od nas informacje z tegorocznych targów gier video E3 bezpośrednio z Los Angeles! Targi potrwają od 16 do 18 czerwca, ale już dziś lecimy do Los Angeles, gdzie będziemy uczestniczyli w programie Ambasadorów serii Tomb Raider.

"Ambasadorzy E3 2015" to program składający się z 11 fanów Lary Croft z całego świata (w tym jednego z Polski), którzy redagują serwisy internetowe na temat serii TR. Ambasadorzy będą mogli zobaczyć demo Rise of the Tomb Raider i porozmawiać z twórcami gry, a wszystko to podczas targów E3, które odbędą się w Los Angeles Convention Center.

Dziękujemy za to wyróżnienie studiom Crystal Dynamics oraz Xbox, którzy uczestnikom programu "Ambasadorzy E3 2015" sfinansowali podróż, zakwaterowanie i wstęp na targi. Zostańcie z nami, bo najbliższe dni będą bardzo gorące i to nie tylko za sprawą piekącego, kalifornijskiego słońca!

 


11 czerwca 2015, by Cez
Rozstanie z Cenegą?
Przynajmniej tymczasowe... Odkąd sięgnąć pamięcią, w Polsce gry z serii Tomb Raider były zawsze wydawane przez firmę Cenega Poland lub jej przodków (IM Group i Mirage Media). Tymczasem w tym roku nastąpi nagłe zerwanie z tą tradycją - najnowszą grę Rise of the Tomb Raider wyda w naszym kraju polski oddział Microsoftu.


Dla tych, którzy śledzą nasze newsy od wielu miesięcy, nie powinno być to zaskoczeniem. RotTR zostanie na świecie wydany nie przez Square Enix, a przez firmę Microsoft - przynajmniej na Xboxa One i Xboxa 360. Jeśli w przyszłym roku tytuł pojawi się także na Playstation 4 i PC (nadal nie mamy takiego potwierdzenia), wówczas Square Enix wróciłby do gry, a w Polsce prawdopodobnie Cenega.

Tymczasem w chwili obecnej Cenega Poland nie wie czy kolejne przygody Lary kiedykolwiek wyda czy też nie. My za to już wiemy, że wydawcą na Xboxy został w Polsce Microsoft, z którego przedstawicielami będziemy za kilka dni rozmawiać na targach E3 w Los Angeles.

 


4 czerwca 2015, by Redakcja
WoTR będzie na targach E3 w Los Angeles!
Miło nam ogłosić, że tegoroczne targi E3 w Los Angeles będziemy relacjonować nie jak dotąd sprzed komputera, a bezpośrednio ze słonecznej Kalifornii! Tak, my też jeszcze nie możemy w to uwierzyć!

Studio Crystal Dynamics przy współpracy z Microsoftem zaprosiło jedenastu reprezentantów społeczności fanów Tomb Raidera na największe na świecie targi gier video, które odbędą się w Los Angeles w dniach od 16 do 18 czerwca. Co roku redakcja World of Tomb Raider przyglądała się temu wydarzeniu online i wychwytywała wszelkie nowinki o Larze Croft. W 2012 roku po raz pierwszy Crystalsi zaprosili przedstawicieli największych światowych stron o Tomb Raiderze do Kalifornii. W tym roku program ambasadorów E3 zostanie powtórzony i nie mogło przy tym zabraknąć naszego przedstawiciela! Nasz redaktor Bartosz Listewnik, podpisujący się na WoTR jako Cez, zobaczy na własne oczy owe wielkie wydarzenie - spotka innych ambasadorów, zagra na pół roku przed premierą w demo Rise of the Tomb Raider, ale co najważniejsze - porozmawia z twórcami gry i później Wam to zrelacjonuje!


Poniżej przedstawiamy pełną listę tegorocznych ambasadorów E3:

- Ash Kapriyelov | Tomb of Ash | reprezentant Rosji
- Bartosz Listewnik | World of Tomb Raider | reprezentant Polski
- Brandon Klassen | Tomb Raider HQ | reprezentant USA i Kanady
- Henrique R. P. Menezes | Lara Croft Brasil | reprezentant Brazylii
- Jack Valentine | reprezentant Tomb Raider Forums
- Jan Beinersdorf | Wikiraider | reprezentant Niemiec
- Marco | Allgame: Tomb Raider | reprezentant Włoch
- Maxime Turpin | Tombeau Croft | reprezentant Francji
- Patrick Johnson | reprezentant oficjalnego forum Square Enix
- Rachel Perkins | Guns and Grapple | reprezentantka Wielkiej Brytanii
- Rodrigo Martín Santos | Tomb Raider Collection | reprezentant Hiszpanii

Program ambasadorów E3 to nie tylko wyjazd, to także współpraca z Wami, polskimi fanami Lary Croft. Od dziś możecie zadawać nam pytania odnośnie RotTR, które chcielibyście, aby nasz redaktor przekazał Crystalsom. Swoje pytania umieszczajcie na Forum WoTR, forum Square Enix lub na naszym profilu na Facebooku.

 


1 czerwca 2015, by Cez
Zobacz nowy trailer Rise of the Tomb Raider!
Już za dwa tygodnie wystartują targi gier komputerowych E3 w Los Angeles, nic więc dziwnego, że Crystal Dynamics wraz z Microsoftem rozpoczynają promocję nadchodzącego Rise of the Tomb Raider. Pod tym linkiem znajdziecie zupełnie nowy, renderowany zwiastun gry, który ukazuje scenkę ze wspinaczką, podobną do tej z zeszłorocznego trailera. Na gameplay najwyraźniej będziemy musieli poczekać do targów E3.


Na deser mamy dla Was oficjalny projekt okładki RotTR, który znajdziecie na naszym fanpage'u na Facebooku. Gra wciąż jest zapowiadana jako świąteczny exclusive na Xboxa One i Xboxa 360 - póki co ani widu ani słychu o wersji na PS4 czy PC.

P.S. W czerwcu zaglądajcie do nas bardzo często, bo będziemy dla Was mieli wielkie, naprawdę WIELKIE newsy. Szczegóły jeszcze w tym tygodniu. Oj będzie się działo na WoTR!