strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

CZERWIEC 2013
23 czerwca 2013, by Cez
Powstaje kontynuacja Angel of Darkness
Kilka dni temu opublikowano wycięty fragment gry TR: Angel of Darkness. Po dziesięciu latach temat Anioła Ciemności powrócił. Wiele osób zaczęło się zastanawiać czy ktoś kiedykolwiek stworzy kontynuację gry, która miała być pierwszym odcinkiem trylogii. Okazuje się, że pół-oficjalna kontynuacja od jakiegoś czasu powstaje.

Projekt nazywa się Tomb Raider: The Lost Dominion i jest tworzony przez kilku fanów serii. Twórców-amatorów wspierają byli pracownicy Core Design: Murti Schofield - scenarzysta AoD, Peter Connelly - kompozytor AoD, Richard Morton - projektant leveli oraz Ady Smith, odpowiedzialny za stronę artystyczną. Gra powstaje na silniku klasycznych pięciu Tomb Raiderów, ale twórcy starają się, by wizualnie przypominała Angel of Darkness. W tym celu korzystają z najbardziej zaawansowanego edytora poziomów klasyków, zwanego Next Generation Level Editor. Kiedy premiera? Twórcy odpowiadają, że szybko niestety nie nastąpi.Co konkretnie zobaczymy w Lost Dominion? Pierwotnie Angel of Darkness miał składać się z czterech lokacji: Paryża, niemieckiego zamku Kriegler, Pragi oraz Kapadocji w Turcji. Ostatecznie zamek, Turcję oraz retrospekcje z Szamanką w Egipcie wycięto i przesunięto do sequela, roboczo zatytułowanego Lost Dominion. Po odebraniu praw do serii TR firmie Core Design, pomysły przepadły - aż do teraz. Zespół fanów po konsultacji ze scenarzystą Schofieldem, zaprezentuje w tej pół-oficjalnej grze wiele z pierwotnych pomysłów. Nie zabraknie powrotu Kurtisa Trenta. Dodatkowo twórcy planują dołączyć nową lokację - Morze Irlandzkie.

Będziemy śledzić rozwój tego projektu. Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z oficjalną stroną Lost Dominion, gdzie znajdziecie pierwsze screeny, szkice koncepcyjne oraz tapety.

 


20 czerwca 2013, by Cez
Zobacz wyciętą scenę z Angel of Darkness!
Dokładnie dziesięć lat temu odbyła się światowa premiera szóstej części przygód Lary Croft, czyli Tomb Raider: The Angel of Darkness. Niektórzy kochają Anioła Ciemności, inni nienawidzą, ale na pewno nie można przejść koło tej gry obojętnie. Niespodziewanie po wielu latach temat nagle odżywa. Z okazji okrągłej rocznicy światło dziennie ujrzał nigdy wcześniej niepokazywany fragment gry.

Filmik opublikował Peter Connelly, kompozytor gier TR4, TR5 oraz Angel of Darkness. Video znajdziecie >>TUTAJ<<. Trwa zaledwie minutę, ale możliwe, że kiedyś zobaczymy więcej. Connelly żartobliwie dodaje, że być może pokaże coś więcej na dwudziestą rocznicę ;)

Co widzimy w krótkim fragmencie? Główne skrzypce gra tu Szamanka Putai (na zdjęciu obok - kliknij, by powiększyć), tajemnicza postać, o której fani dyskutowali już dziesięć lat temu. W pierwotnej wersji gry miały pojawić się retrospekcje, wyjaśniające co się stało z Larą po wypadku w Wielkiej Piramidzie, czego świadkami byliśmy w grze TR4. Jak wiemy ostatecznie te fragmenty zostały usunięte, a do ukrytych dialogów czy modeli postaci fani musieli dotrzeć na własną rękę, majstrując w plikach. Jednak dziś możemy przekonać się na własne oczy jak owe retrospekcje mogły wyglądać.

Przypomnijmy, że o powodach porażki Angel of Darkness i przyczynie usunięcia tych i wielu innych fragmentów gry, możecie przeczytać w naszym artykule. Z kolei o tym co działo się z Larą po wypadku w Wielkiej Piramidzie możecie dowiedzieć się z książki TR: Amulet of Power, której streszczenie znajdziecie >>TUTAJ<<.

 


15 czerwca 2013, by Cez
Lara: Postrach wampirów
Co słychać w sprawie trzeciego filmu z Larą Croft? Wiedzcie, że coś się dzieje, choć dzieje się póki co niewiele. Scenarzystka Marti Noxon, która ma na swoim koncie odcinki serialu "Buffy: Postrach wampirów", będzie odpowiadała za fabułę planowanego filmu. Twórczyni napisała także scenariusze do niektórych odcinków serialu "Glee", "Chirurdzy" czy też "Mad Men", a także do filmów "Jestem numerem cztery" i "Postrach nocy".

Przypomnijmy, że trzeci film ma być ekranizacją najnowszej gry Tomb Raider, opowiadającej o młodej, 21-letniej Larze Croft i jej przygodzie na wyspie Yamatai. Za produkcję odpowiedzialny jest Graham King oraz wytwórnie GK Films i MGM.

 


2 czerwca 2013, by Mr Macphisto
Overdrive -> ON!
Trzeba było się naczekać, ale było warto! Pół-oficjalna gitara Tomb Raider jest już gotowa i pięknie mruczy! Marcin i Artur jak obiecali, tak zrobili. Biało-czarno-czerwone wiosło z logo TR jest zbudowane na bazie starego, dobrego Gibsona SG. Ma wszelkie cechy, które rozpalają do czerwoności fanów Lary Croft. Dowód? Patrzcie i podziwiajcie:Dla tych, którzy juz szukają kasy w portfelu, pod łóżkiem i w zimowych kurtkach... tego cacka nie można kupić. To jedyny na świecie, kolekcjonerski egzemplarz. Pozostaje nam duma, że powstał nad Wisłą... czy też raczej nad Odrą, bo domem tej gitary jest Wrocław.

Po blisko 3 miesiącach, Marcinowi i Arturowi wypada pogratulować i podziękować. Takiego projektu nie doczekała się żadna inna gra (Guitar Hero z oczywistych względów się nie liczy ;-)).

A więcej o samej gitarze - w naszych newsach z 14, 21, 27 marca, z 25 kwietnia i z 21 maja. Dodatkowo - więcej zdjęć i szczegółów na facebookowym profilu projektu. Tam też znajdziecie już niedługo specjalny, premierowy filmik i więcej zdjęć wiosła.

 


2 czerwca 2013, by Mr Macphisto (thx: Robert)
Darmowa, choć z pikselami
Jeśli niestraszne Wam piksele, Lara-patyczak i dźwięki rodem z pierwszych PC-tów - mamy coś dla Was! W sieci pojawiły się dwie pierwsze części Tomb Raidera na GameBoy'a - do grania online. Wszystko za free. Wystarczy, że wejdziecie pod ten adres, wybierzecie grę i przyzwyczaicie się do tego... niespiesznego tempa. Grać można spokojnie w wielu podejściach - po rejestracji, serwis umożliwia zapisanie stanu gry.

Także w oczekiwaniu na nowego TR... stare tytuły może umilą czas tym, którzy jeszcze nie mieli okazji ich przejść.

A jeżeli chcecie wiedzieć więcej - o wszystkich przygodach Lary Croft, które zostały wydane na GameBoya - zapraszamy do odpowiednich działów naszej strony!