strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

CZERWIEC 2010
30 czerwca 2010, by K@t
Nowy Tomb Raider na Gwiazdkę 2011?
Tak przynajmniej twierdzi serwis Eurogamer. Według bliżej niesprecyzowanego źródła, studio Crystal Dynamics pracuje w pocie czoła nad Tomb Raiderem 9, który miałby się ukazać pod koniec 2011 roku. Okres ten wydaje się szczególnie prawdopodobny zważywszy, że już przy okazji Tomb Raider: Underworld powrócono do tradycji wydawania kolejnych odsłon serii późną jesienią.

Pieprzu całej sprawie nadają również artworki, które ukazały się na stronie artysty pracującego wcześniej z Crystal Dynamics. Część z nich, ukazująca zrujnowaną metropolię, pochodzi rzekomo z „kolejnej odsłony znanej marki, nad którą pracuje studio”. Najprawdopodobniej nie chodzi tu jednak o kolejnego Tomb Raidera, a zupełnie nowy tytuł z gatunku survival horror. Projekt funkcjonuje pod roboczym tytułem Dawnfall i również ma ukazywać akcję z ujęcia TPP. Na wspomnianej stronie szkice te posiadają osobną galerię i w żaden sposób nie wyglądają na związane z przygodami Lary.

Na chwilę obecną nie znamy żadnych potwierdzonych informacji o dziewiątym Tomb Raiderze. Możecie być jednak pewni, że o wszystkich nowościach będziemy informować na bieżąco.

 


26 czerwca 2010, by K@t
GoL: aktualizacja strony i kolejne wieści
Początek lata za nami, a o premierze Guardian of Light ani widu, ani słychu. Tymczasem oficjalna strona projektu nareszcie doczekała się aktualizacji. Niestety, zawiodą się wszyscy oczekujący jakichkolwiek rewelacji - na www.laracroftandtheguardianoflight.com trafiło zaledwie kilka screenów i gameplayów, które są już nam bardzo dobrze znane. Jedyną ciekawostką jest intro strony w którym Lara, głosem Keeley Hawes, wprowadza nas w meandry fabuły i historii związanej z Lustrem Dymu oraz Xolotlem.

O wiele ciekawszą informacją jest kolejny „drobny” szczegół dotyczący rozgrywki, który wypłynął podczas zakończonych już targów E3. Podobnie jak w klasycznych odsłonach serii, tak i w Strażniku Światła będziemy zbierać apteczki, a zdrowie bohaterów nie będzie się samo regenerowało. Czy ktoś jeszcze twierdzi, że GoL jest aż tak wielkim odejściem od utartych schematów? ;-)

 


17 czerwca 2010, by K@t
Strażnik Światła najlepszy
Przynajmniej według serwisów IGN, Kotaku i Machinima, które nominowały Guardian of Light do miana Najlepszej Gry E3 2010. Nie jest to byle jakie wyróżnienie – najnowsza gra z Larą konkuruje tu z takimi wielkimi tytułami, jak Assassin’s Creed: Brotherhood, Gears of War 3 oraz Mafia 2. Jest to szczególne osiągnięcie jeśli wziąć pod uwagę, że Strażnik Światła jest przecież „zaledwie” małą grą arcade.

To już wprawdzie ostatni dzień tegorocznych E3, ale nie oznacza to bynajmniej końca atrakcji. W Guardian of Light mogą zagrać wszyscy odwiedzający targi, więc pojawienie się kolejnych informacji jest jedynie kwestią czasu.

 


16 czerwca 2010, by K@t
Wakacje z Larą
Słońce, zimne drinki i orzeźwiająca woda w basenie - czy można chcieć czegoś więcej w upalny, letni dzień? Ano można. Co powiecie na grę Lara Croft and the Guardian of Light, która zasili szeregi Microsoftowego programu Summer of Arcade?

Lato gier arcade to coroczna inicjatywa promująca najlepsze tytuły dostępne w dystrybucji cyfrowej. Darrell Gallagher z Crystal Dynamics oświadczył z dumą, jak wielkim wyróżnieniem jest oficjalne przyjęcie gry do startującego po raz trzeci programu: „Jesteśmy zachwyceni tym, że wybrano nas do bycia częścią Summer of Arcade, które zawsze obejmowało najlepsze tytuły dostępne cyfrowo.” Gallagher dodaje również, że Guardian of Light oferuje fanom tak świeże doznania, jakich oczekują oni od gier dostępnych na Xbox Live.

Strażnik Światła pojawi się na Xbox Live Marketplace w cenie 1200MSP. Nadal czekamy na dokładną datę premiery, która być może zostanie ujawniona w czasie trwających właśnie targów E3. Stay tuned.

 


12 czerwca 2010, by Mr Macphisto
Legenda z przeceny
Puk, puk! Czy jest jeszcze ktoś, kto w swojej kolekcji nie ma Tomb Raider'a Legendy? Jeśli jakimś cudem taka osoba się uchowała, to mamy dobrą wiadomość. Teraz tę grę można mieć niemal za darmo. W sklepach sieci Saturn TR: Legenda sprzedawany jest za... 5,99 PLN! To mniej niż BigMac, piwo w knajpie i paczka... no, powiedzmy, że przedmiotów pakowanych po 3 sztuki. Płytka za 5,99 to wersja z cenegowej Kolekcji Klasyki.

Więcej informacji o samej grze znajdziecie w naszym dziale TR: Legenda.

 


8 czerwca 2010, by K@t
Tragedia w trzech wymiarach
Trzeci Tomb Raider zostanie nakręcony w 3D i skierowany będzie przede wszystkim do młodszej widowni. Kolejną prawdopodobną kandydatką do roli Lary jest natomiast amerykańska skandalistka Kim Kardashian.

Nie jest to niestety zaległy prima aprilisowy żart, a rzekomo „pewne” informacje, do których dotarł serwis Showbiz Spy.

Według plotkarskiej strony, Kardashian znajduje się obecnie na pierwszym miejscu listy aktorek, które producenci filmu chcieliby zaangażować do projektu. „Artystka” może się poszczycić jak na razie właściwie jedną większą rolą – występem we własnym sex video, które swego czasu wywołało spory skandal. Inne dokonania Kardashian to uczestnictwo w reality show "Rodzina Kardashianów" oraz przyjaźń z nie mniej sławną Paris Hilton.

Rewelacje te nie zostały potwierdzone przez nikogo związanego z produkcją filmu i trzymamy kciuki aby tak pozostało.