strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

CZERWIEC 2009
28 czerwca 2009, by Mek
Jeep z Tomb Raidera na wystawie
Słynny Jeep Wrangler Rubicon dołączył do kolekcji pojazdów amerykańskiego Walter P. Chrysler Museum. Samochód ten znany jest fanom Tomb Raidera z drugiej części filmowych przygód Lary Croft. Nasza bohaterka jechała nim po afrykańskich sawannach w pobliżu góry Kilimandżaro. Oczywiście wszystko w poszukiwaniu tytułowej Kolebki Życia.

Walter P. Chrysler Museum to obiekt zlokalizowany w Stanach Zjednoczonych, w stanie Michigan. Jest to działające od października 1999 roku muzeum motoryzacyjne. W swoich zbiorach ma zabytkowe samochody wielu liczących się marek.21 czerwca 2009, by K@t
Tomb Raider: Anniversary jednym z najlepszych
W najnowszym numerze magazynu PSX Extreme opublikowana została subiektywna lista dziesięciu najlepszych remake’ów gier ostatnich lat. Tomb Raider: Anniversary, przygotowany na 10 rocznicę narodzin serii, zdobył w tym zestawieniu trzecią pozycję. Redakcja swoją decyzję oczywiście uzasadniła. Według PSXE, „nowy Tomb Raider” jest wspaniałym przykładem odświeżenia takiej produkcji poprzez dodanie zupełnie nowych elementów, ale przy jednoczesnym zachowaniu jej ducha.

W rankingu TRA został wyprzedzony przez remake gry Resident Evil oraz MGS: The Twin Snakes.

Więcej informacji na temat Tomb Raider: Anniversary znajdziecie w naszym dziale.20 czerwca 2009, by Mek
Tomb Raider 9 już w 2010 roku?
Dziewiąta część przygód Lary Croft ukaże się nie wcześniej niż w 2010 roku. Taką informację możemy odczytać w serwisie Plaxo w profilu starszego programisty Crystal Dynamics, Chrisa Conwaya. Dowiadujemy się z niego, że informatyk ten pracuje aktualnie "nad sztuczną inteligencją i rozgrywką w niezapowiedzianym projekcie oraz nad nową grą Tomb Raider zaplanowaną na rok 2010 lub na lata kolejne".

Informacja od Chrisa Conwaya to kolejny sygnał potwierdzający rozpoczęcie prac nad Tomb Raider 9.19 czerwca 2009, by Mr Macphisto
Na początek wakacji: Lara na koncercie
Dziś najważniejszy dzień tego roku dla graczy z Singapuru. Wieczorem będą oni mogli obejrzeć koncert Video Games Live. Podczas imprezy orkiestra odegra motywy muzyczne z najważniejszych gier video. Oczywiście nie zabraknie też melodii z Tomb Raidera. Koncert odbędzie się w hali Singapore Indoor Stadium. Za stronę muzyczną odpowiada Orkiestra Symfoniczna Narodowego Uniwersytetu Singapuru, razem z chórem. Dołączy do nich też lokalna gwiazda YouTube, pianista Martin Leong. Mężczyzna zasłynął z grania na pianinie z zasłoniętymi oczami.

Poza muzyką z Tomb Raidera, będzie można usłyszeć między innymi motywy z Final Fantasy, Space Invaders czy... Guitar Hero.

A tutaj możecie zobaczyć fragment koncertu Video Games Live z Londynu:


18 czerwca 2009, by Mek & Mr Macphisto
TR9: Coś jest na rzeczy
Wygląda na to, że Toby Gard puścił farbę. Dopiero co informowaliśmy o poszukiwaniach dyrektora artystycznego do nowego projektu Crystal Dynamics, a tu niespodzianka. Pan Gard, nazywany ojcem Lary Croft, w serwisie LinkedIn pochwalił się nową posadką. "Prowadzący grupę projektantów w niezapowiedzianym projekcie" to dość długie określenie, ale najlepiej oddaje to co teraz robi Toby. Jeśli powiążemy to z wczorajszym newsem i wcześniejszymi dokonaniami tego pana, po raz kolejny wychodzi ten sam wynik. Prace nad Tomb Raider 9 powoli ruszają. Ale z plotek wynika, że nie prędko zostanie to oficjalnie potwierdzone.

Dla tych, którzy mają krótką pamięć, małe przypomnienie. Toby Gard to jeden z głównych twórców Lary Croft. Pracował w Core Design przy pierwszym Tomb Raiderze w 1996 roku. Po premierze tej gry, opuścił studio. Ale w 2005 roku powrócił do prac nad serią. Tym razem - jako konsultant Crystal Dynamics (nie mylić z konsultantką Avonu). Przy Tomb Raider: Anniversary awansował do roli głównego projektanta. Maczał palce również w Tomb Raider: Underworld.17 czerwca 2009, by Mr Macphisto
Ruszają prace nad Tomb Raider 9?
"AAAAAAAAA zatrudnię dyrektora artystycznego" - tak pewnie wyglądałoby ostatnie ogłoszenie Crystal Dynamics w polskiej prasie. Developer właśnie rozpoczął poszukiwania kandydatów na to stanowisko. Nowy pracownik będzie czuwał nad dalszym rozwojem "jednej z najbardziej prestiżowych marek w branży". Wszystko wskazuje na to, że chodzi o prace nad najnowszą częścią przygód Lary Croft. Ale - oczywiście - żadnego potwierdzenia ze strony Square Enix ani Crystal Dynamics nie ma.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że tydzień temu pracę w Crystal Dynamics straciło 25 osób. Czyżby całkowita zmiana ekipy przygotowującej serię? No cóż, świetny ruch, tuż po wyprodukowaniu najlepszego TR nowej generacji.15 czerwca 2009, by Mr Macphisto
Grają w TR i zgarniają 650 000 PLN
Mistrzostwa w Tomb Raidera z pulą nagród w wysokości 650 000 złotych? A i owszem. Ale jak zawsze - jest tu mały haczyk. Zawody nie są rozgrywane na zwykłych TR'ach. Platformą jest tutaj Tomb Raider Slot, czyli wirtualny jednoręki bandyta, hostowany przez Online Casino. Niestety, mamy złą wiadomość dla wszystkich zainteresowanych - jest już za późno na rejestrację.

Wcześniejsze etapy mistrzostw były rozstrzygane na mniej popularnych grach. Teraz ujawniono, że najważniejsze fazy rozgrywek odbędą się na najpopularniejszych tytułach wirtualnego kasyna. I tak, już jutro ruszają półfinały, których platformą jest jednoręki bandyta - Hitman. Tydzień później, czyli od przyszłego wtorku, przez sześć dni, będą rozstrzygały się losy graczy zakwalifikowanych do finału. Tutaj jednoręką bandytką okazuje się być Lara Croft. Szczęśliwy zwycięzca, który ją pokona, zostanie wyłoniony 28 czerwca.

Tymczasem więcej informacji o Tomb Raider Slot znajdziecie w naszym dziale o gadżetach.10 czerwca 2009, by K@t
Kolejne zwolnienia w Crystal Dynamics
Jak poinformował serwis Kotaku, Eidos oficjalnie potwierdził kolejną redukcję pracowników oddziału Crystal Dynamics w San Francisco. Tym razem z posadami pożegnało się 25 osób, pracujących ostatnio nad Tomb Raider: Underworld. Brytyjski wydawca po raz kolejny argumentuje zaistniałą sytuację koniecznością skupienia się na majątku firmy, kosztem pracowników.

Do tej pory pracę w Crystal Dynamics straciło ok. 30 osób. W styczniu Eidos dokonał masowych zwolnień, będących efektem rzekomo niezadowalających wyników sprzedaży Tomb Raider: Underworld.6 czerwca 2009, by kluz_kaa
Chcesz koszulkę z Larą?
Niezła gratka dla fanów serii Tomb Raider. Kompania Graczy powiększyła pulę nagród o kolejny gadżet. Za 100 punktów można zamówić biały T-shirt, na przodzie którego znajduje się podobizna Lary. A dokładnie - motyw znany z rendera promującego TR: Underworld. Zamawiający musi pokryć jedynie koszt przesyłki (kurier: 15 PLN, Poczta Polska: 19,90 PLN).

Więcej informacji na stronie Kompanii Graczy.2 czerwca 2009, by Mr Macphisto
Zajumali Larę
Amerykańska policja potrzebuje Waszej pomocy. Stróże prawa odpowiedzialni za porządek w mieście Baltimore, dostali poważne zgłoszenie, z którym nie mogą sobie poradzić.

Mundurowi proszą internautów o pomoc w odnalezieniu sprawcy włamania do jednego z domów. Łupem padła konsola Xbox360, PlayStation 3 i kilka gier. I tutaj właśnie dochodzimy do gwoździa programu, bo najważniejszą stratą jest gra Tomb Raider: Underworld. Niestety, pomimo takiego ogłoszenia w sieci, policjanci chyba będą mieli problem ze znalezieniem sprawcy. Bo, jak się okazuje, nie są w stanie nawet ustalić... dokładnej daty włamania.

Niezdarnym amerykańskim pączkożercom oferujemy pomoc. World of Tomb Raider jest gotowy podarować im nowy egzemplarz TRU. Żeby mogli pochwalić się "odzyskaniem" chociaż jednej zguby. Just contact us!