strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

CZERWIEC 2007
20 czerwca 2007, by Mr Macphisto
Panie lubią Karimę
Nietypowe metody promocji Tomb Raider Anniversary idą o kolejny krok dalej. Tym razem Eidos postanowił wysłać Karimę Adebibe na pierwszą włoską plażę przeznaczoną tylko dla kobiet. Panom, nawet pracującym dla wydawcy, pozostało tylko oglądanie zdjęć. Jedno z nich już dziś publikujemy w dziale Modelki.

Wakacje tuż tuż... ;-)19 czerwca 2007, by Mek
Średnia ocen Anniversary
Blisko trzy tygodnie po światowej premierze, Tomb Raider Anniversary został już oceniony przez znaczną część prestiżowych, zagranicznych serwisów internetowych o grach. Z ocen tych, dodawanych do serwisu Game Rankings, została wyliczona średnia dla każdej z poszczególnych platform. Wyniki nie różnią się zbytnio od tych, które uzyskał Tomb Raider Legend, poprzednia gra z serii, i przedstawiają się następująco:

PC DVD - 83.2%
PlayStation2 - 82.3%19 czerwca 2007, by Mr Macphisto
Na Zachodzie bez zmian
Po trzecim tygodniu sprzedaży Tomb Raider Anniversary na wyspach brytyjskich, tytuł ten nadal zajmuje 2. miejsce. W ciągu ostatnich 7 dni wszystkie gry z czołówki listy sprzedały się w ilościach, dzięki którym nie zmieniły swojego miejsca w zestawieniu. Pierwsze miejsce zajmuje Forza Motorsport 2, a trzecie Piraci z Karaibów: Na krańcu świata.18 czerwca 2007, by Mr Macphisto
TRA dla Xboxa 360 nie tylko epizodycznie
Gry-Online: "Pewne jest już, że najnowsze przygody Lary Croft, zaprezentowane w grze Tomb Raider Anniversary, będą dostępne nie tylko dla posiadaczy PC, PlayStation 2, Wii i PlayStation Portable, ale także dla entuzjastów Xboxa 360. Korporacja Microsoft wraz z firmą SCi ujawniła właśnie szczegóły, dotyczące powrotu seksownej pani archeolog do świata "trzystasześćdziesiątki".

Tomb Raider Anniversary dla X360 będzie przede wszystkim grą epizodyczną, dystrybuowaną za pośrednictwem Xbox Live. Po uiszczeniu odpowiedniej opłaty zainteresowani ściągną więc z Internetu np. peruwiański lub egipski etap przygód Lary. Pierwsze dwa odcinki ujrzą światło dzienne we wrześniu bieżącego roku, a pozostałe pojawią się niedługo potem. Pod koniec Anno Domini 2007 na sklepowe półki trafi natomiast kompletny zestaw Tomb Raider Anniversary dla Xboxa 360, aby zadowolić zwolenników klasycznej formy dystrybucji gier.".15 czerwca 2007, by Mr Macphisto
Anniversary najpopularniejszą grą w Imperium
Tomb Raider Anniversary zajął pierwsze miejsce w najnowszym notowaniu najpopularniejszych tytułów Wirtualnego Imperium Gier. Jest to debiut nowych przygód Lary Croft w tym zestawieniu.

Przypomnijmy, że TRA otrzymał od Wirtualnej Polski ocenę 9.9/10.12 czerwca 2007, by Mr Macphisto
Anniversary na Xbox 360?
Jakiś czas temu, w internecie pojawiły się plotki dotyczące wydania Tomb Raider Anniversary w wersji na Xbox360. Gra miałaby ukazywać się w częściach (jedna lokacja to jedna część) i być dostępna do pobrania dla użytkowników konsoli. Eidos Interactive nie komentuje tych informacji, jednak anonimowi przedstawiciele firmy przyznają, że takie wydanie TRA jest przygotowywane.

Być może właśnie ten tytuł jest zapowiadanym przez Eidosa nowym Tomb Raiderem, który zostanie zaprezentowany na targach E3? Przekonamy się już wkrótce.12 czerwca 2007, by Mr Macphisto
Nowa Lara w CD-Action
Kolejna recenzja Tomb Raider Anniversary w polskiej prasie. Tym razem tekst pojawił się w najnowszym numerze CD-Action, który od dziś jest dostępny w sprzedaży. Autor uważa, że Anniversary jest pomysłem dość kontrowersyjnym, jednak z całą pewnością gry nie może przegapić żaden fan przygód Lary Croft. Ocena końcowa: 8/10. Niestety, tym razem zabrakło Lary na okładce.

Cena: 14,90 PLN.11 czerwca 2007, by Mek
Kolejna polska recenzja Anniversary
W serwisie onlygames.pl pojawiła się recenzja Tomb Raider Anniversary. Grze przyznano ocenę 9.0/10. Kategorie, w których TRA otrzymał najwyższe noty to grafika, grywalność i dźwięk. Najsłabiej wypadła natomiast "oryginalność" w stosunku do poprzednich części cyklu. Według recenzenta jedyną poważną wadą nowych przygód Lary był klimat trzech ostatnich poziomów.

Recenzja znajduje się tutaj.11 czerwca 2007, by Mr Macphisto
Problemy z zakupem Anniversary?
Wiele osób od piątku ma problemy z zakupem Tomb Raider Anniversary. W niektórych sklepach gra pojawiła się w terminie, w niektórych dostarczono ją w ciągu weekendu, a w jeszcze innych nie mają jej do dziś. Jakby tego było mało, niektóre sklepy, pomimo zapowiedzi, sprzedają TRA w normalnej cenie. Dlaczego tak się dzieje?

Wbrew przypuszczeniom wielu osób, wina nie leży po stronie polskiego wydawcy. Cenega Poland rozpoczęła dystrybucję nowych przygód Lary Croft już w zeszły wtorek. Sklepy, które odpowiednio wcześnie złożyły zamówienie na Anniversary, miały go na półkach już w piątek, 8 czerwca. Drobne opóźnienie mieli sprzedawcy, którzy zamówienie złożyli dopiero w środę. Jeżeli natomiast w jakimś miejscu pracownicy informują, że gra będzie u nich dostępna najwcześniej 13 czerwca, oznacza to, że w zeszłym tygodniu w ogóle nie zamówiono tam TRA. Na pocieszenie można dodać jedynie, że po weekendowym szturmie fanów Lary Croft, wiele sklepów naprawiło swój błąd i już zamówiły one nowe przygody pani archeolog.

Drugą często poruszaną kwestią jest sprawa ceny - nawet w ramach jednej sieci sklepów stawki są zróżnicowane (np. w niektórych EMPiKach podstawową wersję gry na PC można dostać za 99, a w innych już za 129 PLN). Także tutaj winę za zamieszanie ponosi sprzedawca, który cenę ustala sam. Cenega, jako wydawca gry, sugeruje podawane przez nas wiele razy ceny, natomiast ostateczna decyzja nalezy do kierownictwa danego sklepu.9 czerwca 2007, by Mr Macphisto
Nowy Tomb Raider zniknął ze Steama
Onet.pl: "Gra Tomb Raider: Anniversary zniknęła z europejskiej wersji systemu Steam.

Do dziwnej sytuacji doszło na europejskich serwerach elektronicznego systemu dystrybucji Steam. Debiutująca właśnie na całym świecie gra Tomb Raider: Anniversary była dostępna do zakupu dla każdego mieszkańca Europy. Obecnie jednak nowe wcielenie Lary zniknęło ze stron Steama, a zamówienia złożone do tej pory anulowano.

Ani Eidos, ani Valve nie podają żadnego oficjalnego wyjaśnienia przyczyn wycofania gry z europejskiego Steama, podczas gdy w jego amerykańskiej wersji Tomb Raider: Anniversary nadal jest w sprzedaży."8 czerwca 2007, by Mek
GameSpot.com o Anniversary
Nowa recenzja Tomb Raider Anniversary pojawiła się w serwisie Gamespot. Gra została oceniona na 8.0/10. Jest to niewątpliwy sukces studia Crystal Dynamics - najlepszą oceną, jaką do tej pory otrzymały przygody Lary Croft na łamach GameSpot.com, było 8.5, zdobyte przez TR1. Widać więc, że Anniversary niewiele ustępuje pod tym względem oryginalnemu Tomb Raiderowi.

Recenzję można przeczytać tutaj.

Gra od dzisiaj jest dostępna w polskich sklepach.8 czerwca 2007, by Mr Macphisto
Tomb Raider Anniversary w Polsce!
Tomb Raider Anniversary od dziś jest dostępny w polskich sklepach! Gra została wydana na naszym rynku w czterech wersjach - dwóch na PC oraz dwóch na PlayStation2.

WERSJA
PODSTAWOWA
ROZSZERZONA
PC
Gra TRA w polskiej wersji językowejGra TRA, bonusowy dysk z dodatkowymi materiałami (filmy, trailery itp), soundtrack. Wszystko w polskiej wersji językowej (napisy)
PS2
Gra TRA w oryginalnej wersji językowej + druga płyta z bonusowym materiałem (filmy, trailery itp)Gra TRA, bonusowy dysk z dodatkowymi materiałami (filmy, trailery itp), soundtrack. Wszystko w oryginalnej wersji językowej

Sugerowane przez wydawcę ceny:

WERSJA
PODSTAWOWA
ROZSZERZONA
PC

129,90

159,90
PS2

179,90


199,90
7 czerwca 2007, by Mek
Być jak Lara Croft...
Serwis GameTap.com udostępnił dzisiaj kolejne dwa filmiki dotyczące historii serii Tomb Raider. Na pierwszym z nich, zatytułowanym "A Tale of 5 Laras", przedstawione zostały wypowiedzi pięciu modelek Lary Croft: Nell McAndrew, Lary Weller, Lucy Clarkson, Jill de Jong oraz Karimy Adebibe, o tym, jak to jest być lady Croft. Drugi z opublikowanych dzisiaj pokazów, "Being Lara Croft", jest w całości poświęcony Karimie Adebibe.

Filmiki możecie obejrzeć tutaj. Więcej o kolejnych wcieleniach Lary Croft dowiecie się z naszego działu Modelki.6 czerwca 2007, by Mr Macphisto
Ile potrzebuje Lara Croft na podbicie rynku?
Jeden dzień - tyle zajęło nowej grze z Larą Croft zajęcie drugiego miejsca na liście najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii. Pod uwagę brano sprzedaż gier w ciągu całego tygodnia, a więc od 27 maja do 2 czerwca. Wszystkie gry znajdujące się w rankingu, sprzedawane były przez cały wspomniany okres. Wszystkie, poza jednym wyjątkiem. Tomb Raider Anniversary trafił na wyspach do sprzedaży 1 czerwca, i w ciągu jednego dnia pobił wszystkich konkurentów oprócz kapitana Jacka Sparrowa, bohatera gry Piraci z Karaibów: Na krańcu świata. Chyba można to uznać za udany powrót ;-)

Polska premiera TRA już w najbliższy piątek.4 czerwca 2007, by Mr Macphisto
TRA: 9.9/10!
Recenzja Tomb Raider Anniversary w wersji na PC pojawiła się w serwisie Wirtualne Imperium Gier. Biorąc pod uwagę fakt, że gra dopiero co miała swoją premierę, nie jest to nic wyjątkowego. Wyjątkowa natomiast jest ocena przyznana nowym przygodom Lary - 9.9/10. Jedyna kategoria, w której TRA dostał 'tylko' 9.5/10 to grafika.

"Tej gry po prostu nie można nie mieć w swojej kolekcji. Jest to bez wątpienia jeden z TOP3 TRów."

Całą recenzję możecie przeczytać tutaj.3 czerwca 2007, by Mr Macphisto
Tomb Raider 8 na E3?
Znamy listę gier, które Eidos zaprezentuje na tegorocznych targach E3. Jeden z tytułów jest co najmniej zastanawiający. Większośc produkcji została wymieniona bardzo konkretnie (jak na przykład "Age of Conan: Hyborian Adventures"), jednak pojawiła się 'drobna' nieścisłość dotycząca przygód Lary Croft. Firma zapowiedziała grę ogólnie jako "Nowy Tomb Raider". Pytanie brzmi, czy wydawca poprzez takie określenie rozumie dopiero co wydanego Anniversary, czy też zapowiadanego wstępnie na przyszły rok TR8? Przekonamy się o tym za kilka tygodni.

Targi E3 2007 odbędą się w dniach 11-13 lipca.1 czerwca 2007, by Mr Macphisto
Anniversary coraz częściej poszukiwany
Tomb Raider Anniversary zajął siódme miejsce w rankingu najczęściej wyszukiwanych tytułów w serwisie Gry Online. Zestawienie obejmuje okres pomiędzy 1 a 31 maja 2007. Nowy TR awansował w stosunku do poprzedniego miesiąca, kiedy to zajął 10. miejsce.1 czerwca 2007, by Cez
Dziś premiera TR Anniversary!
Dziś oficjalna światowa premiera Tomb Raider Anniversary. W związku z tym wydarzeniem, przygotowaliśmy dla naszych czytelników wielki update działu poświęconego tej grze. Od dziś znajdziecie w nim m.in. naszą recenzję gry, opis lokacji, postaci, broni, klawiszologię oraz mnóstwo plików graficznych, takich jak screeny, rendery, skany czy też szkice koncepcyjne (w tym 12 nowych!). Wszystko to oczywiście w nowej szacie graficznej.

Polska premiera TRA już za tydzień.