strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

CZERWIEC 2006
30 czerwca 2006, by Mr Macphisto
Figurka Lary z TR Legend
Firma NECA (The National Entertainment Collectibles Association), producent licencjonowanych gadżetów najwyższej jakości, przygotowuje nową figurkę Lary Croft z Tomb Raider Legend. Wysoki na siedem cali posążek trafi do sprzedaży jesienią tego roku, jednak jego prototyp zostanie zaprezentowany już w przyszłym miesiącu na targach Comic Con w San Diego.

Obok widzicie pierwsze zdjęcie figurki.30 czerwca 2006, by Mr Macphisto
Kolejne oświadczenie Cenegi ws. trybu NextGen
Cenega Poland: "Jako wyłączny partner firmy Eidos Interactive w Polsce informujemy, iż prace programistyczne związane z implementacją tzw. trybu Next Generation w polskiej wersji gry Tomb Raider: Legenda trwają.

„W chwili obecnej robimy wszystko aby finalna poprawka jak najszybciej trafiła do graczy. Już teraz możemy zdradzić, iż przygotowaliśmy atrakcyjny gadżet dodawany do rozsyłanych płyt z aktualizacją gry.”– skomentował Adam Piesiak, PR Manager firmy Cenega Poland.

Pragniemy przypomnieć, iż zachodnioeuropejska wersja gry Tomb Raider: Legenda została wyposażona w opcje grafiki o podwyższonej jakości – tzw. Next Generation, która jest możliwa do uzyskania tylko na niektórych kartach graficznych najnowszej generacji (tzw. hi-end). Wschodnioeuropejska wersja gry, w tym także i polska, zostanie w nią zaopatrzona w najbliższym czasie. Wszyscy użytkownicy, którzy zakupili polską wersję gry i będą chcieli dokonać uzupełnienia otrzymają je bezpłatnie."28 czerwca 2006, by Mr Macphisto
Legenda do wygrania
Serwis Gry-Online we współpracy z Cenegą i firmą Apollo Multimedia zorganizował konkurs dla osób, które chciałyby wygrać Tomb Raider Legend. Wystarczy odpowiedzieć na trzy proste pytania i mieć odrobinę szczęścia aby stać się posiadaczem najnowszej części przygód Lary Croft.

Warto zwrócić uwagę na pierwsze pytanie - "W jednej z misji Lara Croft trafia do stolicy Malezji, Kuala Lumpur. Jak nazywa się znajdujący się tym mieście jeden z najwyższych budynków na świecie?". Przypomnijmy, że w ostatecznej wersji TRL nie pojawiły się levele w Kuala Lumpur. Czyżby więc organizatorzy nie wiedzieli o czym piszą?

Przy okazji konkursu wraca pytanie, na które odpowiedzi nie możemy doczekać się już od miesiąca (tzw. "tryb pilny" Cenegi) - co z funkcją NextGen? Jak na razie nie doczekaliśmy się żadnej informacji na temat planów dystrybutora dotyczących naprawienia swojego błędu. Podobnie jak we wszystkich poprzednich, tak i w tym konkursie, nie pojawiła się informacja, że do wygrania jest produkt wybrakowany.27 czerwca 2006, by Mr Macphisto
Lara znów poza podium
W tym tygodniu spore zmiany na brytyjskich listach. Zamieszanie spowodowała premiera Nintendo DS Lite. Sprzedaż gier przeznaczonych dla tej przenośnej konsoli w ostatnich dniach znacznie wzrosła, w wyniku czego Tomb Raider Legend spadł na 6. miejsce. Przed nim m.in. Grand Theft Auto: Liberty City Stories, FIFA World Cup Germany 2006 oraz Hitman: Blood Money.

W Polsce Legenda spadła już z list najlepiej sprzedających się gier.22 czerwca 2006, by Mr Macphisto
Legenda na PSP poniżej oczekiwań
Tomb Raider Legend w wersji na PlayStation Portable jak dotąd raczej zawodzi. Zgodnie z danymi podawanymi przez serwis Game Rankings, przenośnej Legendzie bliżej do wyników Angel of Darkness niż stacjonarnych wersji TRL. Liczby mówią same za siebie:

TRL na PC - średnia ocen: 81,5%
TRL na PS2 - 82,6%
TRL na Xbox - 83,1%
TRL na Xbox 360 - 81,4%
TRL na PSP - 68,2%
AOD na PC i PS2 ~56,5%22 czerwca 2006, by Mr Macphisto
TRL na PSP od dziś w Polsce
Do sklepów na terenie naszego kraju powinien trafić dziś Tomb Raider Legend w wersji na PlayStation Portable. Gra kosztuje 199,90 PLN. Screeny ze wszystkich wersji TRL, w tym także tej na PSP, znajdziecie w naszym dziale poświęconym siódmej części przygód Lary Croft. Czeka tam też wiele więcej atrakcji dla fanów pani archeolog, każdy na pewno znajdzie to czego szuka.20 czerwca 2006, by Mr Macphisto
Lista, Lista, Lista...
Na brytyjskim rynku w ciągu ostatniego tygodnia niewiele się zmieniło. Ściślej mówiąc, jeżeli chodzi o pierwszą trójkę, nie zmieniło się nic. Przypominamy więc - Tomb Raider Legend zajmuje 3. miejsce, wyprzedza go eidosowy Hitman Blood Money (2) oraz FIFA World Cup Germany 2006 (1).

W Polsce natomiast mamy większe zmiany, niestety na gorsze. W ostatnich dniach Legenda wypadła poza pierwszą dziesiątkę najlepiej sprzedających się gier. W EMPiKu nie ma jej już na liście, w sklepie merlin.pl zajmuje 14. pozycję.18 czerwca 2006, by Mr Macphisto
Nowe informacje o kulisach Anniversary Edition
Zdobyliśmy nowe, nieoficjalne informacje na temat Tomb Raider 10th Anniversary Edition. Oto co mówi anonimowy informator pracujący dla jednej z firm powiązanych z TR:

"Trailer był przygotowany przez Core na targi E3 i został tam zaprezentowany [jak możemy się domyślać, był to zamknięty pokaz dla wybranych i zaufanych osób - przyp. red.]. Gra była gotowa w 50%. Wideo pokazywało projekt na PSP, nie był to żaden pecetowy rendering. Nowy Tomb Raider mógł być ukończony jeszcze przed świętami, ale Eidos poinformował Core, że nie jest zainteresowany tym projektem.

Jak się później okazało, Crystal Dynamics od 6 miesięcy pracowało nad grą o tym samym tytule. Zastosowano engine znany nam już z Tomb Raider Legend. Prace nad drugim rocznicowym wydaniem gry prawdopodobnie zostały ujawnione ze względu na duży nacisk na Eidosa wywołany przez media i fanów rozczarowanych informacją, że projekt Core Design został anulowany. Eidos nadal używa trailera przygotowanego przez Core, aby informować o tym, że Crystal Dynamics pracuje nad bliźniaczym projektem. Pracownicy Core, podobnie jak fani, nie wiedzieli, że Crystal Dynamics pracuje nad tym samym tytułem."

Być może wkrótce uda nam się zdobyć dalsze informacje na ten temat.16 czerwca 2006, by Mr Macphisto
Anniversary Edition oficjalnie zapowiedziany!
Eidos Interactive poinformował, że produkt pt. Tomb Raider 10th Anniversary Edition jest nadal przygotowywany. Projekt został odsunięty od Core Design i obecnie pracuje nad nim Crystal Dynamics.

"Tomb Raider 10th Anniversary Edition jest naszym projektem, którym chcemy uczcić dziesiątą rocznicę powstania Lary Croft i Tomb Raidera. Gra zainteresuje nie tylko najwierniejszych fanów, ale także przyciągnie zupełnie nowych graczy."

Remake zostanie wydany na PSP, PlayStation 2 oraz PC.15 czerwca 2006, by Mr Macphisto
Rebellion przejmuje Core
Oświadczenie SCi "do natychmiastowej publikacji":

"Studio Rebellion doszło do porozumienia z SCi Entertainment Group plc, na mocy którego pracownicy i sprzęt Core Design zostają wykupione. Zakupione studio ma zmienić nazwę i nadal pracować dla Eidos Interactive, który zachowuje wyłączne prawa do nazwy Core Design.

Jason Kingsley, dyrektor Rebellion, powiedział 'Core jest jedną z brytyjskich firm, które w tej branży odniosły największy sukces. Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że udało nam się dojść do porozumienia z Eidosem'."15 czerwca 2006, by Mr Macphisto
Core oficjalnie o remake'u
Core Design wydało oficjalne oświadczenie dotyczące głośnego ostatnio projektu Tomb Raider - 10th Anniversary Edition. Oto jego pełna treść:

"Wideo Tomb Raider: 10th Anniversary Edition, które pojawiło się ostatnio na niektórych stronach internetowych, było nieautoryzowanym wyciekiem zrealizowanej na wewnętrzne potrzeby prezentacji gry. Do bardzo niedawna pracowało nad nią Core Design. Tytuł ten miał ukazać się na PSP i wykorzystywał engine stworzony przez Core. Omawiany projekt został oficjalnie anulowany przez SCi."14 czerwca 2006, by Cinek
Lepiej późno niż wcale
Niestety, niedotrzymywanie danego graczom słowa nie jest domeną tylko polskiego dystrybutora gry Tomb Raider Legend. Dopiero dziś (nie tak jak obiecywano – w dniu europejskiej premiery gry) opublikowano demo siódmej części TR w wersji z trybem Next-Gen. Zawiera ona grafikę, podobną do tej, jaką znajdziemy na Xboxie 360, a więc m.in. lepszej jakości tekstury, cienie oraz zwiększoną ilość poligonów. Demo waży 515,8 MB, a pobrać je można klikając tutaj.13 czerwca 2006, by Mr Macphisto
Remake już we wrześniu...?
Sklep internetowy Play.com dodał do swojej oferty Tomb Raider 10th Anniversary Edition. W karcie produktu nie ma żadnych danych dotyczących samej gry, jednak pojawia się data wydania oraz cena. Według tych informacji w remake TR1 mielibyśmy zagrać już 29 września tego roku. Powyższa data stoi w sprzeczności wobec tego co wiedzieliśmy do tej pory - zgodnie z nieoficjalnymi informacjami premiera miała mieć miejsce na przełomie października i listopada, a jak wiadomo, premiery częściej się opóźniają niż przyspieszają... Kolejną informacją jest cena, która według Play.com, miałaby wynosić Ł39.99, czyli około 240zł.

Ostatnia wiadomość jest zła dla większości graczy. Według wspomnianego wyżej sklepu, Tomb Raider 10th Anniversary Edition miałby ukazać się jedynie na PlayStation Portable. Warto jednak podejść do wspomnianych informacji z pewnym dystansem, ponieważ mimo wszystko, może okazać się, że nie mają one zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością. Postaramy się zweryfikować te doniesienia gdy tylko będzie to możliwe.13 czerwca 2006, by Mr Macphisto
Lara na listach
Oczywiście chodzi o cotygodniowe listy najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii i Polsce. Na wyspach wraca szaleństwo mundialowe, FIFA ponownie zajmuje czołową pozycję. Tomb Raider Legend nie rusza się jednak ze swojego trzeciego miejsca, zajętego tydzień temu. Poza oficjalną grą Mistrzostw Świata, wyprzedza ją wydany przez Eidosa Hitman: Blood Money.

W Polsce TRL zajął 9 miejsce najlepiej sprzedających się gier na PC w EMPiKu. Podobnie ma się sytuacja w sklepie merlin.pl - 9. miejsce, spadek z piątego. Karima Adebibe chyba jednak za wiele nie zdziałała, chociaż trudno się dziwić, skoro zmuszona była (pewnie nawet całkowicie nieświadomie) reklamować półprodukt.12 czerwca 2006, by Mr Macphisto
Oświadczenie w sprawie braku trybu NextGen
Oto oficjalne oświadczenie opublikowane dziś przez polskiego dystrybutora Tomb Raider Legend:

"Jako partner firmy Eidos Interactive w Polsce, uprzejmie informujemy, iż zachodnioeuropejska wersja gry Tomb Raider: Legenda została wyposażona w opcje grafiki o podwyższonej jakości – tzw. Next Generation, która jest możliwa do uzyskania tylko na niektórych kartach graficznych najnowszej generacji (tzw. hi-end).

Wschodnioeuropejska wersja gry, w tym także i polska, zostanie w nią zaopatrzona w najbliższym czasie. Wszyscy użytkownicy, którzy zakupili polską wersję gry i będą chcieli dokonać uzupełnienia otrzymają je bezpłatnie.

„Chcielibyśmy przeprosić wszystkich klientów, którzy są rozczarowani z powodu zaistniałej sytuacji.” powiedział Justin Gaffney, dyrektor działu sprzedaży zagranicznej z Eidos Interactive. „Robimy wszystko, aby stosowna poprawka dotarła jak najszybciej do polskich graczy.” dodał Adam Piesiak, PR Manager Cenega Poland.

Informacje w tej sprawie zostaną podane już wkrótce.

Cenega Poland pragnie jednocześnie przypomnieć, iż polska wersja gry Tomb Raider: Legenda zawiera najnowszego patcha 1.2."


Oświadczenie zostało skonstruowane w taki sposób aby czytający nie odniósł wrażenia, że wina może leżeć po stronie polskiego dystrybutora. W każdym tego typu tekście Cenegi nazwa firmy pojawia się już na samym jego wstępie. Tym razem nazwa pada raz, pod sam koniec, zaraz za stwierdzeniem, że firma robi wszystko aby wszystko było tak jak być powinno. Łatwo zauważyć można, że według powyższego oświadczenia nie ma winnych. Nie padają nawet słowa mówiące o tym, że gra jest wybrakowana - z tekstu wynika, że takie wydanie rzeczywiście miało trafić do sklepów, jednak postanowiono zaimplementować także wschodnioeuropejskim graczom tryb NextGen (wcześniej zapewne sądzono, że w tej części Europy nie istnieją komputery będące w stanie obsłużyć grę w takim wydaniu - tutaj z kolei ukłony w stronę Eidos Interactive). Jest jeszcze jedna rzecz, w zasadzie podstawowa. Nadal nie poinformowano graczy w jaki sposób brakujące dane zostaną im dostarczone. Nie wiadomo czy zainteresowani gracze będą musieli podać swoje adresy domowe i wtedy zostanie im wysłana specjalna płyta, czy dystrybutor będzie wymagał rejestracji czy może wszystko zostanie udostępnione do pobrania przez sieć... Powyższe oświadczenie jedynie oficjalnie potwierdza to o czym wszyscy wiedzą od 26 maja. Co więcej, jest ono wręcz śmieszne - "informujemy, iż zachodnioeuropejska wersja gry Tomb Raider: Legenda została wyposażona w opcje grafiki o podwyższonej jakości – tzw. Next Generation" - kpina. Czekamy na konkrety.
Mr Macphisto9 czerwca 2006, by Mr Macphisto
Dziś premiera na PSP
Do sklepów na całym świecie trafia dziś Tomb Raider Legend w wersji na PlayStation Portable. Zaczynamy już się powoli przyzwyczajać do tego, że 'cały świat' nie obejmuje naszego kraju. Cenega Poland zapowiada wydanie gry w tym miesiącu. Kiedy dokładnie? Nie wiadomo. Firma nie udziela komentarzy. Nie zapomniano za to podać ceny - 199 PLN. Miejmy nadzieję, że tym razem do sklepów trafi pełny produkt.

Dużo screenów, w tym także wiele nowych, znajdziecie w naszym dziale TRL.8 czerwca 2006, by Mr Macphisto
Okrojony Legend - jutro oświadczenie!
Cenega Poland nieoficjalnie zapowiedziała na jutro wydanie oficjalnego oświadczenia w sprawie okrojonego wydania Tomb Raider Legend. Zapraszamy do odwiedzin naszej strony, cała treść oświadczenia pojawi się u nas zaraz po oficjalnej publikacji (zakładając oczywiście, że pod pojęciem "jutro" Cenega faktycznie rozumie dzień następujący po dzisiejszym...).

Zastanawia fakt, że dystrybutor odezwał się dopiero po obublikowaniu informacji o niekompletnej grze przez duży serwis branżowy...

UPDATE (10.06)
Zgodnie z naszymi obawami, polski dystrybutor ma własną definicję słowa 'jutro'. Cały czas oczekujemy na oświadczenie, pojawi się ono na naszej stronie gdy tylko zostanie opublikowane.8 czerwca 2006, by Mr Macphisto
Całkiem nieźle jak na trupa...
W miesiąc po opublikowaniu oświadczenia o zamknięciu studia Core Design, główna zainteresowana firma odzywa się i ogłasza... że będzie istniała dalej! Co więcej, zapowiada, że wkrótce oficjalnie opublikuje "bardzo ekscytujące informacje". Czyżby kolejne potwierdzenie autentyczności głośnego ostatnio trailera...? (news poniżej)6 czerwca 2006, by Mr Macphisto
Trailer nowego TR1? - tylko u nas!
Do sieci wyciekł zwiastun nowego wydania oryginalnego Tomb Raidera na PSP. Zastanawia fakt, że pod koniec trailera pojawia się logo Core Design, nie wiadomo czy w związku z tym projekt nie został jednak wstrzymany. Próbowaliśmy nieoficjalnymi drogami dowiedzieć się od przedstawiciela Eidos Interactive, czy jest to autentyczny materiał. Oto pełna odpowiedź jaką otrzymaliśmy: "Zapytam producenta... (mija dziesięć minut) Nie mogę tego komentować". Pozostaje tylko czekać...

Zapraszamy do ściągania tego gorącego filmiku z naszej strony - kliknij tutaj. Publikujemy ten materiał w wersji do ściągnięcia jako pierwsi na świecie.6 czerwca 2006, by Mr Macphisto
Lara wraca na podium
Po kilkutygodniowej zadyszce Lara Croft wraca do formy. Jej najnowsze przygody w Tomb Raider Legend wracają na podium najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii. W minionym tygodniu TR7 wrócił na 3. miejsce toplisty. Wyprzedzają go jedynie FIFA World Cup Germany 2006 oraz Hitman Blood Money, wydany przez Eidos Interactive.

Miniony tydzień był także pierwszym w którym mogliśmy zobaczyć jak TRL poradzi sobie w polskich sklepach, jednak wyniki nie są najlepsze. Legendę znajdujemy jedynie na topliście sklepu internetowego merlin.pl, gra zajmuje tam 5. miejsce.5 czerwca 2006, by Mr Macphisto
Nowe komiksy w 2007
Wydawca komiksów Tomb Raider, firma Top Cow, zapowiedział nową serię rysunkowych przygód Lary Croft. Premierowe zeszyty mają się ukazać w 2007 roku. "Jesteśmy bardzo podekscytowani powrotem Lary Croft", powiedział Matt Watkins z Top Cow.

Pierwotnie premierę nowej serii zapowiadano na okres premiery TR Legend.4 czerwca 2006, by Barbie
Karima Adebibe w Polsce - zdjęcia i relacje!
Publikujemy nasze relacje oraz zdjęcia z pobytu Karimy w warszawskim Empiku oraz sklepie Saturn! Zobaczyć je można na naszej stronie z informacjami o wizycie modelki w Polsce, która znajduje się tutaj.

UPDATE (4.06)
Zachęcamy do częstych odwiedzin strony poświęconej spotkaniom z modelką, gdyż będą się na niej pojawiały nowe materiały.

UPDATE (5.06)
Nasza mini-strona poświęcona wizycie Karimy Adebibe w Polsce przeszła kolejną aktualizację. Obecnie znajdziecie tam 149 zdjęć, kilka filmików, relacje ze wszystkich spotkań z Karimą oraz wywiad przeprowadzony przez przedstawiciela serwisu Gry Online.2 czerwca 2006, by Cez
Karima Adebibe w Polsce - dzień I
Karima Adebibe, modelka wcielająca się w Larę Croft podczas promocji TR: Legend, przyleciała dziś o 14.20 na lotnisko Okęcie w Warszawie. O godzinie 16.00 Karima udzieliła wywiadu podczas wideo konferencji w siedzibie Onetu. Portal ten zamierza udostępnić zapis tego wywiadu w poniedziałek. Dziś o 21.00 odbyła się także zamknięta impreza w klubie Fabryka Trzciny w Warszawie.2 czerwca 2006, by Mr Macphisto
Karima Adebibe w Polsce!
Już dziś do Polski przylatuje modelka wcielająca się w postać Lary Croft, Karima Adebibe. Celem jej wizyty jest oczywiście promocja najnowszej gry z serii TR - Legend. Przypominamy plan wizyty Karimy:

Piątek, 2.06:
- 16:00, siedziba Onet.pl - Wideokonferencja podczas której Karima odpowie na zadane przez internautów pytania;
- 21:00, klub Fabryka Trzciny, zamknięta impreza z udziałem Karimy;

Sobota, 3.06:
- 11:00, CH Arkadia
- 15:00, Empik Megastore Junior.

Reklamówki wizyty modelki w Polsce możecie znaleźć w naszym dziale download. Więcej informacji o samej Karimie Adebibe oraz jej zdjęcia w wysokiej rozdzielczości znajdują się w dziale modelki, natomiast nasza mini-strona na której znajdziecie zdjęcia (i być może nie tylko zdjęcia, ale także relacje, filmiki) zrobione specjalnie dla WoTR znajduje się tutaj.

Zapraszamy do częstych odwiedzin i śledzenia wizyty Karimy Adebibe razem z World of Tomb Raider.1 czerwca 2006, by Mr Macphisto
Karima w Polsce - spoty reklamowe
Cenega Poland: "Cenega Poland, wyłączny partner firmy Eidos Interactive w Polsce, ma przyjemność poinformować, że pod adresami:

http://www.download.cenega.pl/download_system/?ID=995 (13MB) EMPiK

http://www.download.cenega.pl/download_system/?ID=996 (17MB) Saturn

znaleźć można specjalne filmy reklamowe, promujące wizytę oficjalnej modelki Lary Croft - Karimy Adebibe w salonach EMPiK i Saturn. Wszystkich zainteresowanych imprezami Cenega Poland zaprasza do pobrania filmów, przypominając jednocześnie, że Karima Adebibe gościć będzie w naszym kraju w dniach 2-3 czerwca. Karima weźmie udział w serii spotkań promocyjnych z prasą i fanami, w trakcie których przygotowanych zostanie wiele atrakcji dla fanów serii i samej Lary Croft."

Aby ułatwić życie naszym czytelnikom, zamieszczamy filmiki na naszym serwerze, dzięki czemu nie trzeba czekać w kolejkach. Chętnych zapraszamy do download'u.1 czerwca 2006, by Mr Macphisto
Jeszcze raz o remake'u
Dotarliśmy do oryginalnej notki mówiącej o remake'u oryginalnego Tomb Raidera. Brzmi ona następująco:

"Byłem w siedzibie Eidosa/SCi aby przeprowadzić wywiad. Będąc tam natknąłem się na jakieś materiały dotyczące nowej gry z Larą Croft. Okazało się, że Eidos/SCi planuje uczcić dziesięciolecie serii poprzez wydanie remake'a pierwszej gry. Mówimy tutaj o poprawionej grafice, nowych ruchach, dosłownie o wszystkim. Jeżeli będzie czas, "nowa" gra będzie w sobie zawierała nowe wydania Tomb Raider i Tomb Raider II: The Dagger of Xian. Jak na razie producenci skupiają się na pierwszej przygodzie Lary Croft."

Informator zachowuje całkowitą anonimowość, nie zdradzono nawet jego płci.