strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

CZERWIEC 2004
29 czerwca 2004, by Grzeko
Lara at the Movies
Już dostępny jest zapowiadany od dawna mega custom "Lara at the Movies".

Pakiet ukazał się z okazji piątego międzynarodowego zlotu fanów Tomb Raider'a w Niemczech. Gra składająca się z 13 rozdziałów (każdy reprezentujący inny film) powstała przy współpracy najlepszych twórców custom leveli z całego świata. W produkcji udział brali m.in. Emoo, jeden z czołowych polskich map-makerów oraz Psiko, autor dobrze Wam znanego Tomb Raider A - The TechnoEgyptians. Podczas wyprawy obejrzymy światy takich filmów jak "Piraci z Karaibów", "Pies Baskerville'ów", "Star Wars Episode 1", "Jurrasic Park", "Alien Ressurection", "Indiana Jones and the Temple of Doom" czy "Blair Witch Project".

Lara at the Movies można ściągnąć klikając tutaj.

Dużo screenów z gry znajdziecie pod tym adresem.24 czerwca 2004, by Grzeko
Tomb Raider #46
Image Comics opublikowało informacje dotyczące 46. numeru komiksu Tomb Raider, któego premiera odbędzie się we wrześniu tego roku.

Gathering Storm, część 1 z 3. Sara Pezzini, bohaterka komiksu Witchblade, kontaktuje się z Larą Croft aby przekazać jej ważną informację - wpływowa postać ze świata Top Cow została zamordowana. Lara rozpoczyna poszukiwania zaginionego artefaktu, który ma związek ze sprawą o której wspominała Sara. Śledztwo doprowadza naszą bohaterkę aż do Watykanu...

Za numer odpowiadają: J. Bonny, E. Basaldua, T. Wengler i A. Hughes.

Numer będzie kosztował $2.99 i liczył 32 strony.22 czerwca 2004, by Grzeko
Angel of Darkness zbyt słaby
Sprzedaż ostatniej części przygód Lary Croft - Angel of Darkness - okazała się zbyt słaba żeby uratować jej wydawcę, firmę Eidos Interactive, przed kolejnym spadkiem wartości. Przejęciem spółki zainteresowanych jest bardzo wielu obecnych konkurentów, takich jak choćby Sony, Microsoft, Activision czy Electronic Arts.

Eidos ogłosił, że w związku z zaistniałą sytuacją przekłada premierę gry z którą wiąże obecnie największe nadzieje, ShellShock: Nam 67, na wrzesień w skutek czego wartość akcji firmy w roku fiskalnym 2005 ma wzrosnąć. Decyzję taką podjęto ze świadomością, że w obecnym roku fiskalnym "firma poniesie niewielką stratę".

Przypomnijmy, że w 1996 roku to właśnie Tomb Raider uratował stojącą na skraju bankructwa firmę przed upadkiem.21 czerwca 2004, by Grzeko
Lara na Discovery Channel
Już w najbliższą sobotę, 26 czerwca, kanał Discovery Science rozpocznie cykl programów poświęconych fikcyjnym ikonom popkultury. Poza Harrym Potterem i postaciami z Władcy Pierścieni, wśród bohaterów wielu gier i komiksów jedną z przedstawionych w filmach dokumentalnych postaci ma być Lara Croft.

Dokładny program stacji znajdziecie tutaj.18 czerwca 2004, by Cezar
Angelina rezygnuje
Agencja Associated Press informuje, że Angelina Jolie jednak nie weźmie udziału w uroczystości inauguracji tegorocznych letnich Igrzysk Olimpijskich w Atenach.

Kilka miesięcy temu pisaliśmy, że aktorka zgodziła się przebiec z ogniem olimpijskim ostatni odcinek światowej sztafety, jednak mimo wcześniejszych zapowiedzi, Angelina nie pojawi się na uroczystości. Plany zostały nieoczekiwanie zmienione ze względu jej wcześniejsze zobowiązania filmowe - stwierdził rzecznik ONZ gdzie Jolie pracuje jako Ambasador Dobrej Woli.17 czerwca 2004, by Grzeko
Tomb Raider: Tower of Souls
Garść najświeższych informacji o nowych numerach komiksu TR.

TOMB RAIDER #43

Od wczoraj w sprzedaży jest 43. numer komiksu opowiadającego przygody dzielnej podróżniczki - Lary Croft. Tym razem odwiedza ona Irlandzkie wsie gdzie poszukuje legendarnego talizmanu pochowanego pod średniowiecznym zamczyskiem. Legenda głosi, że wieki temu odbywały się tutaj brutalne tortury. Co się stanie gdy Lara odkryje, że zamek stał się miejscem wiecznej męki dla nieszczęśliwych duchów uwięzionych w środku? Przekonamy się o tym w dwuczęściowej opowieści, którą zapoczątkowuje ten numer. Pierwsza część historii "Tower of Souls", liczy 32 strony i kosztuje $2.99. Za numer odpowiadają A. Hughes, J. Bonny, W. Tortosa i T. Wengler.

TOMB RAIDER #44

21 lipca w amerykańskich salonach prasowych pojawi się 44. numer komiksowego Tomb Raider'a. W drugiej części historii "Tower of Souls" uwięziona w nawiedzonym Irlandzkim zamku Lara będzie musiała stawić czoło dziesiątkom zadręczonych dusz oraz złemu szlachcicowi, który przeżył kilka wieków dzięki mocy poszukiwanego przez Lady Croft talizmanu. Jeżeli nie uda jej się zwyciężyć, zostanie na zawsze uwięziona w zamczysku. 44. numer stworzą: James Bonny, Wilson Tortosa, Tyson Wengler, Adam Hughes. Tradycyjnie wydawnictwo będzie liczyło 32 strony i kosztowało $2.99.4 czerwca 2004, by Grzeko
Kolejna powieść z serii Tomb Raider
Książki z cyklu Tomb Raider najwyraźniej cieszą się sporym zainteresowaniem ze strony fanów Lary Croft - właśnie zapowiedziano trzecią część serii.

Szczegóły dotyczące fabuły nie są jeszcze znane, wiadomo jedynie, że podtytuł powieści będzie brzmiał "The Man of Bronze", a jej autorem będzie James Alan Gardner, popularny pisarz Science Fiction. Spodziewana cena tej 352 stronicowej książki to około 7 dolarów. Premiera w grudniu.1 czerwca 2004, by Grzeko
Spector stracił pracę?
CD-Action: "W piątek w sieci pojawiła się pogłoska, iż czołowy designer teksańskiego oddziału ION Storm - Warren Spector - wraz z dwudziestoma innymi pracownikami został zwolniony... Przedstawiciel Eidosu, które jest właścicielem ION Storm Austin zdementował jednak tę pogłoskę. Stwierdził, że Warren cały czas u nich pracuje. Dodał też, że Eidos nie zajmuje żadnego stanowiska w sprawie pozostałych rzekomo zwonionych pracowników. Wiadome jest jednak że pan Spector pracuje wraz z Crystal Dynamics nad nową częścią Tomb Raidera."

UPDATE (2.06)
Gry Online: "[...] Najpierw poinformowano, że z ION Storm pożegna się dwudziestu pięciu pracowników, wliczając w to Warrena Spectora. Później za pośrednictwem wieści płynących z Eidos częściowo zdementowano tę plotkę. Wynika z nich, że owszem – część programistów została zwolniona, ale z pewnością nie ma wśród nich pana Spectora. Na koniec zaserwowano interesującą wiadomość, że to dopiero początek rewolucji w ION Storm i wkrótce firmę czekać będzie zmiana nazwy oraz ukierunkowanie produkcji tylko na konsolę PlayStation 2. Ile w tym wszystkim jest prawdy, dowiemy się już niebawem."